Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, friedrich said:

Anbernic RG35XX: na najnowszym oficjalnym OS „Golden Sun The Lost Age” się haczy (dźwięk i obraz) :( A jak ta gra chodzi na GorlicOS?

 

I mam drugie pytanie: zawiesiłem się przy instalacji Gorlica: tzn na kartę nr 1 wgrałem obraz i system chodzi ale powinienem za pomocą MiniToolPartition nadać ukrytej partycji FAT32 oznaczenie dysku (np. K) po to by Windows zobaczył te partycję i bym mógł skopiować katalogi z niej na drugą kartę SD. No i kupa bo niby wszystko robię ok, wybieram literę dysku, robię Apply i po chwili partycja FAT32 znów jest bezimienna. Podglądałem co tam jest i faktycznie trochę tam się znajduje. (Wszystko wg https://forum.qnap.net.pl/threads/anbernic-rg35xx-starter-guide.40398/#post-179606 „

 

 

Właśnie przetestowałem Golden Sun 2 i działa bez problemów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, friedrich napisał:

Anbernic RG35XX: na najnowszym oficjalnym OS „Golden Sun The Lost Age” się haczy (dźwięk i obraz) :( A jak ta gra chodzi na GorlicOS?

 

 

 

Ktoś pisał, że romy są zjebane te wrzucone przez producenta. Próbowałeś ściagnąć sam i odpalić inna wersje?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Anbernic wrzuca tylko 1 i ta chodzi ok zarówno po angielsku jak i rom po polsku. Natomiast Lost Age PL działa słabo. Ten sam rom wrzucony na Supercarta pod DSLite chodzi idealnie.

 

Jakiś czas później: 

Postawiłem GorlicOS (ominąłem problem braku litery dysku kopiując katalogi z poziomu diskgeniusa), Golden Sun The Lost Age na GBA chodzi :) i mam już tylko jedno pytanie: na stronie GorlicOS jest napisane iż widzi on podkatalogi w ROM do dwóch poziomów czyli powinien widzieć ROM/GBA/GryRPG. Gdzie to ustawić bo mnie nie widzi - gry muszę wrzucać bezpośrednio do katalogu GBA.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, friedrich said:

Hm. Może pomyliłem z opisem AnbernicOS - on widzi te podkatalogi. Jak rozumiem same pliki .bin (bez cue itd) do PSX będą działać bez problemów? (Na próbę działają ale nie wiem czy wyjdą krzaczki)

 

Ustawienia retroarcha to dla mnie magia.

Powinny działać ale polecam gry w formacie pojedynczego pliku .chd. Podczas emulacji PSX radzę nic nie zmieniać w ustawieniach RetroArch bo sam tak namieszalem i musiałem wgrywać czyste pliki konfiguracyjne. Jeśli coś będzie wolno chodzić to wyłącz tylko VSync w ustawieniach video i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na razie nie chodziło tylko Parasite Eve a NfS3 na Gorlicu chodzi płynniej niż na AnbernicOS.  A nie wiesz może gdzie ustawia się tapetę albo np. kwadratowy ekran dla GBC? Wiem ze w trakcie gry można wejść do retroarcha przez menu+X ale tego nie znalazłem. Ze nie wspomnę o jpg do gier - gdzie to wrzucić nie mam pojęcia.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, friedrich said:

Na razie nie chodziło tylko Parasite Eve a NfS3 na Gorlicu chodzi płynniej niż na AnbernicOS.  A nie wiesz może gdzie ustawia się tapetę albo np. kwadratowy ekran dla GBC? Wiem ze w trakcie gry można wejść do retroarcha przez menu+X ale tego nie znalazłem. Ze nie wspomnę o jpg do gier - gdzie to wrzucić nie mam pojęcia.

Masz na myśli skalowanie? Wejdź do Settings-Video-Scaling i włącz Keep aspect ratio i/lub integer scale.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, friedrich napisał:

Na razie nie chodziło tylko Parasite Eve a NfS3 na Gorlicu chodzi płynniej niż na AnbernicOS.  A nie wiesz może gdzie ustawia się tapetę albo np. kwadratowy ekran dla GBC? Wiem ze w trakcie gry można wejść do retroarcha przez menu+X ale tego nie znalazłem. Ze nie wspomnę o jpg do gier - gdzie to wrzucić nie mam pojęcia.

Parasite Eve działa - może masz rom skopany ?

 

slWISz8.jpgsOwLPz5.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem już gdzie można zmienić ekran na kwadrat oraz dołożyć ramkę GBC lub GBA. Odkryłem tez ze większość problemów z haczeniem się dźwięku w Golden Sun 2 eliminuje wyłączenie vsync (i na razie nie zauważyłem negatywnych skutków ubocznych). Ale gdzie te zmiany zapisać? Próbowałem w configuration file/save current configuration - niby zapisuje ale po resecie znowu jest po staremu. Spróbowałem save New configuration - tez bez efektu. Tak samo nie pamięta po resecie ze ma zapisy gry znowu nadpisywać od np. 3. Coś robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
59 minutes ago, friedrich said:

Wiem już gdzie można zmienić ekran na kwadrat oraz dołożyć ramkę GBC lub GBA. Odkryłem tez ze większość problemów z haczeniem się dźwięku w Golden Sun 2 eliminuje wyłączenie vsync (i na razie nie zauważyłem negatywnych skutków ubocznych). Ale gdzie te zmiany zapisać? Próbowałem w configuration file/save current configuration - niby zapisuje ale po resecie znowu jest po staremu. Spróbowałem save New configuration - tez bez efektu. Tak samo nie pamięta po resecie ze ma zapisy gry znowu nadpisywać od np. 3. Coś robię nie tak?

Musisz wejść w Overrides i użyć pierwszej opcji z góry wtedy zapisuje ustawienia dla całego rdzenia.

 

Z VSync pomaga na spowolnienia, pisałem to wyżej w kontekście PSX.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...