Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Polecam zastosować overlay dla Gameboya, dodaje +10 do klimatu

 

IMG_20230510_133614.jpg

Jak to zrobić? Znalazłem tylko jak zmienić ratio, żeby obraz nie był rozciągniety.

 

Wreszcie skończyłem, już nic nie ruszam na tej karcie. Gameboye, snes i psx śmigają, okładki są, reszty emu nie sprawdzałem, ale na tamtych mi mniej zalezy.:banderas:

Przechwytywanie.thumb.JPG.ea32a0965e3be59b5a4399b64dcff54a.JPG

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Shen said:

Jak to zrobić? Znalazłem tylko jak zmienić ratio, żeby obraz nie był rozciągniety.

 

Wreszcie skończyłem, już nic nie ruszam na tej karcie. Gameboye, snes i psx śmigają, okładki są, reszty emu nie sprawdzałem, ale na tamtych mi mniej zalezy.:banderas:

Przechwytywanie.thumb.JPG.ea32a0965e3be59b5a4399b64dcff54a.JPG

W ustawieniach RetroArch przy grach z GB wejdź e opcje Overlays i tam włącz oraz wybierz jaką chcesz używać - GB, gbc, GBA itd. Następnie w overrides zapisz zmiany dla całego core.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, friedrich said:

Anbernic RG35XX: krótkie naciśnięcie wylacznika usypia konsole, długie wyłącza. Mam dwa pytania:

-czy w settingsach można ustawic wyłączenie np. po godzinie uśpienia? Co reguluje opcja Schedule open/close? 

-ile konsola zjada baterii na uspieniu? Mi przez noc z 70% zjechała do zera

Wszyscy raczej korzystają z GarlicOS a nie stockowego softu. W GarlicOS nie ma trybu uśpienia, konsola się wyłącza po przyciśnięciu power, a po włączeniu możemy kontynuować gry w które graliśmy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Wszyscy raczej korzystają z GarlicOS a nie stockowego softu. W GarlicOS nie ma trybu uśpienia, konsola się wyłącza po przyciśnięciu power, a po włączeniu możemy kontynuować gry w które graliśmy.

 

Domyślałem się tego. Chcę w pierwszej kolejności postawić nową wersję oryginalnego softu (2023costam) która podobno jest całkiem ok, a na kolejnej karcie - której jeszcze nie mam - GarlicOS dla porównania. Z tym że funkcjonalność uśpienia byłaby mila pod warunkiem, że nie jadłaby nadmiernie baterii. 

 

A ile czasu uruchamia się konsola z GarlicOS ? 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, friedrich said:

 

Domyślałem się tego. Chcę w pierwszej kolejności postawić nową wersję oryginalnego softu (2023costam) która podobno jest całkiem ok, a na kolejnej karcie - której jeszcze nie mam - GarlicOS dla porównania. Z tym że funkcjonalność uśpienia byłaby mila pod warunkiem, że nie jadłaby nadmiernie baterii. 

 

A ile czasu uruchamia się konsola z GarlicOS ? 

 

kilka sekund, bardzo szybko. Do tego można łatwo wracać do każdej gry i działa to podobnie do Quick Resume na Xboxie. 

 

@Shen U mnie zajmuje to 5 sekund właśnie sprawdziłem. Pewnie zależy od karty.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, zdrowywariat napisał:

Przejebałem gdzieś kartę 128Gb, chuj wie, gdzie się straciła, więc muszę dokupić, bo mam tylko do odtwarzacza MP3 i do Switcha, heh xD

 

Co ty chcesz tam wrzucac, 50gb mi zajęły wszystkie konsole,tylko z szaraka wyjebałem jakieś szroty i gry które są na switchu/sonce.

Odnośnik do komentarza

Mam 64Gb w MP3 i drugie tyle pamięci, brakuje mi miejsca, dlatego zrobię przekładkę, ta pójdzie do retro konsolki, ze Switcha 256Gb do odtwarzacza MP3, a do Switcha kupię większą, żeby była już do Switcha2 :)

 

3 minuty temu, grzybiarz napisał:

właśnie to jest głupota mieć 9999999 gier a i tak w nic nie będziesz grał. Zgraj po top 10-20 najlepszych gier z każdej platformy, poza tym zdrowywariat, nie miałeś PSXa, więc te gry mogą Ci nie podpasić.

 

Miałem PSXa, nie ograłem tylko MGSa, na którym mi zależy, to tyle :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, grzybiarz napisał:

właśnie to jest głupota mieć 9999999 gier a i tak w nic nie będziesz grał. Zgraj po top 10-20 najlepszych gier z każdej platformy, poza tym zdrowywariat, nie miałeś PSXa, więc te gry mogą Ci nie podpasić.

Dokładnie, planowałem wrzucić tylko pare gier, ale jak już kolega zapodał paczke, gdzie wszystko było w jednym torrencie, razem z okładkami, to juz mi sie nie chcialo jebać ze sciaganiem wszystkiego pojedynczo i wrzucilem hurtem.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie poczytałem listy Top 100 dla kilku konsol i je wrzuciłem, dodatkowo gry, które sam dobrze wspominam. Oczywiście 100 gier z PSX nie wrzucałem, tutaj już tylko kilkadziesiąt według moich upodobań. Mam na dysku romsety wszystkich gier dla kilkunastu konsol i zawsze je miałem w RetroArch na innych sprzętach ale grałem w kółko w to samo i tylko tak długa lista gier mi przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza

Ja póki co zostaję przy swoim "new 2ds xl", podniecony tym tematem zgrałem sobie wczoraj Breath of Fire III i fpsy chodzą prawidłowo. A nawet wygląda to zajebiście na tym ekraniku, lepiej niż gry z 3DSa! Zero "krawędziozy".

Trochę mnie to dziwi, że 3ds new ma bebechy całkiem niezłe, 4 rdzenie, 800 mhzów, a większość gier z psxa ma problem z płynnością. Nie ma speca, który by się tym emu zajął, bo np. pamiętam na starym DS, gry z neogeo chodziły płynnie (ale tam był magik, co miał narzędzie do przerabiania romów na odpowiedni format).

No i z tych chińskich konsolek, to bym chciał coś co odpali i gry z Saturna/N64 także, ale nie kosztuje 1000 zł, więc póki co czekam i śledzę temat. No i nie wiem, czy lepiej mieć coś na Andku, gdzie emu zawsze byłyby najnowsze (+ emu n-gage)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, grzybiarz napisał:

No i z tych chińskich konsolek, to bym chciał coś co odpali i gry z Saturna/N64 także, ale nie kosztuje 1000 zł, więc póki co czekam i śledzę temat. No i nie wiem, czy lepiej mieć coś na Andku, gdzie emu zawsze byłyby najnowsze (+ emu n-gage)

Mi się marzy przenośny sprzęt co emuluje ps2, bo mnie ta generacja omineła. To chyba jednak zajmie jeszcze pare lat chinczykom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...