Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi za mną jakiś mały handheld typowo do emulacji staroci, głównie GBA, może PSX i jakieś Arcade. Wiem, że dzisiaj można to samo zrobić na innych konsolach, a także androidzie, ale mnie chodzi głównie o mobilność. Jak byłem młodszy to bardzo chciałem mieć GameBoy Micro. Obecnie może nie stawiałbym na coś AŻ tak małego, ale rozglądam się za konsolką nieco mniejszą od PSP, na której pogram w jakieś starocie bez większych problemów.

 

Ktoś jest w temacie w ogóle? Obejrzałem trochę recenzji i poczytałem opinii, jak chociażby https://retrododo.com/best-retro-handhelds/ i najbardziej kuszące wydają się Retro Pocket 2, RG351 oraz RG280V.

 

Szczególnie ten ostatni kusi, właśnie ze względu na rozmiar. Może być fajny zarówno do przenośnej gry na czymś, co FAKTYCZNIE zmieści się w kieszeni, jak i na szybko przed snem bez wyciągania cegieł z szuflady. Aczkolwiek nie wiem, jak z ergonomią. No i brak analoga też ogranicza potencjalne możliwości gier.

 

 

A może jest jakiś handheld, którego nie ma w powyższym zestawieniu, o którym warto wspomnieć?

 

Ktoś posiada coś w tym stylu i mógłby się wypowiedzieć? Skąd najlepiej zamawiać takie twory? Nie mam doświadczenia z Aliexpress, a większość to chyba tam.

Odnośnik do komentarza

@Suavek wpis testowy, jutro odpiszę, mam link z opisem każdych znaczących się handheldow, wypisane co potrafi emulować i jaka cena i czy warto :)

A swoją droga: ja do handheldow używam New2DS XL: wgrałem na to the best of gameboy, gameboy color, gameboy advance, nintendo Ds. A do gier z samego 3DSa nie używam bo po prostu już chyba się wypaliłem. Ale do retro jak najbardziej polecam. 
 

zero problemów z emulacja ponieważ używasz wewnętrznego emu od nintendo. A do DSa styka R4 za dwie dychy.

DSa nie zemulujesz sensownie na żadnym innym sprzęcie a bibliotekę rpgow ma dość spora.

 

Niedawno odpaliłem sobie jakiś tytuł z DSa i od razu wspominki wróciły, jak to swojego, czarnego DS lite brałem do szkoły:) W gry grałem, a nie je kolekcjonowałem :/  Gry byly offline, bez mikropłatności. No i to sterowanie przyciski plus stylus, dzisiaj trochę ciężko się przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza

Akurat mnie nie zależy na emulacji na sprzęcie typu DS czy PSP. Choć je posiadam, to bardziej mi po głowie chodzi osobny sprzęt, także od strony ergonomii i ogólnej wygody (tzw. "pick up and play"). DS XL kompletnie odpada, bo dla mnie ta konsolka jest zwyczajnie niewygodna. Ale to tak na marginesie.

 

Retroid Pocket 2+ wygląda ciekawie, także z tą emulacją GC. Ale ten RG280V ciągle za mną chodzi. Ot taka mała, chyba lekka, popierdółkowata konsolka, która mimo wszystko poradzi sobie z PSXem i słabszymi platformami. I z tego co czytam, to jakość wykonania też jest niczego sobie. Ale muszę się zastanowić jeszcze, zanim wydam ~400zł na zakupy od chińczyków.

 

Nie planuję ogólnie grać w nie wiem ile gier. Raczej garstkę tytułów bym sobie odświeżył, lub zagrał w jakieś spatchowane angielskie tłumaczenia japońskich gier, których nie odpalę na legalnym sprzęcie. I tu taka forma lekkiego handhelda byłaby dla mnie zabawna. Nie chcę kolejnej wspomnianej cegły, bo to już przestaje być handheld moim zdaniem... Dlatego na ten moment rozglądam się za czymś gabarytowo nie większym od PSP.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś sobie jakoś gracze radzili ;)

PSX-Original-Controller.jpg

 

A tak poważnie, myślałem o tym, ale akurat wspomniany skromny katalog gier, które bym zagrał, sprowadza się raczej do RPGów, strategii i ogólnie niewymagających zręcznościowo gierek. Resztę PSX natomiast jestem w stanie zagrać legalnie na którejkolwiek konsoli Sony, zarówno przenośnej, jak i stacjonarnej.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem trochę filmików, głównie o konsolach Anbernic, i jednak skusiłem się na RG280V.

 

Wiem, że nie będzie to jakaś super wygodna opcja, ani nic do 'hardkorowego' grania, ale ta forma małej konsolki bardzo do mnie przemawia i jak najbardziej widzę siebie chętnie sięgającego po takie maleństwo. Na pewno chętniej, niż po większe sprzęty. Do krótkich sesji powinno być fajne, a i chętniej taki sprzęt wyniosę z domu w torbie, niż gigantycznego Switcha...

 

 

Sklep Retromimi miał gołą konsolkę za 70$ bez dodatkowych kosztów i z darmową wysyłka. Jedyne zagrożenie, to kwestie celne, jak zwykle. Opiszę wrażenia jak/jeśli konsolka dotrze, jeśli kogokolwiek to interesuje. Ale przyznam, że uśmiecha mi się wrzucić na to kilka strategii, RPGów, plus coś mniej zobowiązującego, jak Wario Ware Inc.

Odnośnik do komentarza

Fajna rozpiska, ale tak przeglądam i myślę, że na moje potrzeby/oczekiwania RG280V będzie w sam raz. Chodzi zarówno o wygląd/ergonomię, jak i stosunek ceny do jakości.

 

Dużo tych platform z tego co widzę ma spore gabaryty, kosztuje sporo, albo stanowi przerost formy nad treścią. Oczywiście wszystko kwestia gustu, ale mnie zależało na wspomnianym "mini" handheldzie i po zdjęciach nie widzę zbyt wiele podobnych. A jak już, to kosztujące 150$ i więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...