Skocz do zawartości

Fatal Frame : Mask of the Lunar Eclipse


Szermac

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Ogrywasz na konsoli czy SD?

Na tą chwilę zacząłem na XSX. Na SD chyba trafiłem na ferelne iso i randomowo crashuje przy wychodzeniu z mapy do gry. Chciałem wersje undub z jap voice actingiem no i na XSX dorwałem inną wersje ale teraz czasami nawijają po ang :dog: Chyba sprawdzę to z SD na XSX.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

image.png.4ebeae97225f7610dbf4593582990e6b.png

 

Cytat

Fatal Frame: Mask of Lunar Eclipse is a game that needs some technical tweaks in the gameplay, but overall it delivers a good story,
beautiful graphics and an atmosphere of tension that I haven't felt since Fatal Frame II: Crimson Butterfly.
What Maiden of Black Water failed to bring in its return to Sony consoles, this title did.

Cytat

If you’re looking for a nostalgic J-horror experience, and you’re prepared to put in the effort and work with the control scheme, Mask of the Lunar Eclipse is an enjoyable, highly atmospheric adventure, with many brilliant moments of fear and dread. The spirits are wonderfully designed, and spotting a black-eyed ghost child lurking behind you, or in the corner of a room, never fails to send a shiver down the spine. For those of us who believe the Project Zero series should be as revered as Resident Evil and Silent Hill, it has been a pleasure to step, once again, into its chamber of horrors, with just a camera to protect you and the remnants of an ancient ghost story ready to be exhumed.



9 godzin jeszcze, DAWAĆ TOOO :banderas:

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego przy tworzeniu Maiden of Black Water dostali takiego wylewu, ale po 2 godzinkach z Mask of the Lunar Eclipse jestem totalnie oczarowany :ohboy: Same projekty lokacji, eksploracja, muzyka, dźwięki, klimacior, duchy, postaci i ekspozycja fabularna, no i sama historia, po prostu oh i ah. Chociaż tekstury (szczególnie ściany) mocno straszą i wygląda to jak no z Nintendo Wii momentami mocno xd, ale pieprz, oldschool i napięcie rekompensuje po stokroć. Wcześnie budzik nastawiam i cioram dalej.
 

Spoiler

image.png.e1cab6dff139e2c5db3c772a054acecb.png

 

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj z półtora godzinki i pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to że chyba pomyliłem konsole. Wszystko, od interfejsu, przez sterowanie, po grafikę przypomina złotą erę horrorów, tylko że z PS2. Ale ale, dupeczki fajne, pomyślałem, to dam szansę.

 

No i po chwili przyzwyczajenia się robi się ciekawiej. Początkowo nie jest szczególnie straszno, ale gdy wsłuchać się w dźwięki i dać się trochę zanurzyć w wykreowaną atmosferę, to nawet trochę niepokojąco się robi. Bardzo podoba mi się styl straszenia na modłę japońskich horrorów pokroju Ring czy Dark Water. Taki spokojny, stonowany. Udźwiękowienie jest cholernie dobre, bardzo bogate, kakofonia dziwnych dźwięków gra momentami niemal cały czas. Fabuła zapowiada się wporzo, a pykanie fotek aparatem też jest dobre, także gram dalej.

 

Wczoraj dotarłem do 

Spoiler

ducha chłopczyka

i gnojek zaciukał mnie. Z jakiegoś powodu kamera z perspektywy aparatu zaczęła mi świrować i co chwila jechała w sufit. Wyłączę sensor w padzie do jej obsługi i zobaczę, może po prostu za bardzo wierzgałem.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Brolin napisał:

Eno jak burza to chyba nie, biorąc pod uwagę jak chyżo bohaterka biega :D

 

A tych duchów to jest od cholery i każdy inny, no nie spodziewałem się, super sprawa. Złapać niektóre z nich można tylko pewnie w szczególnych okolicznościach i z jednorazową szansą?

No w sumie ta xD Chodziło mi bardziej, że później jak już się ma wyjebke na notatki i wie się gdzie iść od razu (chociaż i tak nas duchy zwykle prowadzą) to jest szybciej :D

Tak, po niektóre duchy (specters) nawet trzeba zbaczać z głównej ścieżki, jest kilka takich i tak, jest na to jednorazowa szansa. Jest kilka co znikają dosyć szybko i trzeba ładować checkpointa jak się nie trafi xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem do gry po przerwie na RE4R i przyzwyczaić się do tego sterowania łatwo nie było xD 

 

Ale jest fajnie, tylko jednej rzeczy nie czaję: dziś dopiero zauważyłem, że do korzystania z soczewek jest osobny przycisk, ale po użyciu jakiejś mam ją na szaro. Im się ładuje jakiś pasek albo czas, po którym można je ponownie użyć? Helpunku.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brolin napisał:

Wróciłem do gry po przerwie na RE4R i przyzwyczaić się do tego sterowania łatwo nie było xD 

 

Ale jest fajnie, tylko jednej rzeczy nie czaję: dziś dopiero zauważyłem, że do korzystania z soczewek jest osobny przycisk, ale po użyciu jakiejś mam ją na szaro. Im się ładuje jakiś pasek albo czas, po którym można je ponownie użyć? Helpunku.

 

No ładują się te kulki niebieskie, w zależności od mocy soczewy (tam jest info w opisie, że Low, Mid itp) to zużywają się albo jedna, dwie czy więcej. Kulki napełniają się za zdjęcia zwykłym strzałem, za Fatal Frame ładuje się ich najwięcej i najszybciej.

Niektóre soczewki działają pasywnie tylko trzeba mieć je Equipped.

Edytowane przez Szermac
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, MarekCol napisał:

Niedawno ukończyłem na normal. Drewno straszne, ale w sumie uwielbiam tego typu giery tamtej epoki. W ogóle pierwsza moja styczność z tą serią i podobało mi się. Kilamt i fabuła na plus. To jest najlepsza część?

Podobno najlepsza, ale po niej wyszła chyba tylko Maiden of Black Water z głównej serii.

 

To drewno i zerowa dynamika strasznie dają w tyłek, powoli zastanawiam się, czy jest sens grać dalej, trochę się zmuszam. Ta seria ma olbrzymi, ale to olbrzymi potencjał, ale musieliby dodać tam więcej responsywnego, sprawiającego frajdę gameplayu i porządną grafikę. I najlepiej aby historia była opowiadana z perspektywy jednej postaci, bo czasem można się zamotać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...