Skocz do zawartości

Remnant II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak to się stało, że dopiero przed chwilą o grze usłyszałem. Przypadkiem wszedłem bo była na liście promek na pss. Obejrzałem gameplay, recenzje, trochę poczytałem. No podoba mi się, bardzo lubię gry TPP ze strzelaniem. Niby mam kaca po Pinokio i gdzieś tam usłyszałem że to taki strzelankowy soulslike ale... chyba aż tak trudno nie będzie;) zamierzam kupić zaraz...

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.08.2023 o 08:30, BRY@N napisał:

Pierwsza faza to luz ale w drugiej to nawet nie ma kiedy się uleczyć :yao:

 

Nie no jest czas, dodatkowo można założyć ring co przyspiesza użycie apteczki o 20%.

 

Patrzyłem w necie i zarówno w 1 i 2 fazie można było go cheesować, ale już to spaczowali.

 

Właśnie przeszedłem całość 19,5h. Wiadomo, że to gierka nastawiona na kilka przejść, całą kampanię można zresetować zachowując progres postaci, są też inne wydarzenia w światach, jest co robić.

 

Ogólnie przyjemna strzelanka, fajne modyfikacje broni, skille, dużo elementów RPG. Gra bez fabuły;) z tragiczna narracja, nie jest to ciekawie przedstawione ale pograć można - gameplay bardzo przyjemny.

 

Strzelankowym soulsem to bym tego nie nazwał, generalnie nie jest tak łatwo jak w innych grach jednak nie tak trudno jak w soulsach. Jedynie 2 faza ostatniego bossa może sprawić problem ale jest do ogarnięcia. Grałem na normalnym poziomie trudności, innych nie sprawdzałem.

 

Takie 7+/10 bym dał. 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Skończyłem na wyższym poziomie trudności (veteran). Szkoda, że poziomy trudności w tej grze są tylko dla satysfakcji bo ani lepiej nie dropi na wyższym, ani nie ma osiągnięć za to... No jest bo jest. Moby mają więcej HP, mocniej biją i tyle.

 

Co jest dobre w tej grze to, że jak się zrobi reroll kampanii to można mieć zupełnie nowe doświadczenie z grą, moje 2 przejście różniło się w 50% od pierwszego. Teraz jak zacząłem 3cie to trafiłem do miejsca gdzie jeszcze nie byłem. Bardzo fajnie są rozwiązane w tej grze kolejne przejścia i mimo 45h grania nadal czuję świeżość.

 

Zacząłem grać online i tez jest nieźle, większych błędów nie spotkałem. Szkoda, że niektórych surowców jak na lekarstwo i ciężko się leveluje niektóre przedmioty, bronie. Niby dużo broni do wyboru, jednak i tak w większości gra się dwoma - tymi z ciężkim trudem wylewelowanymi. Można cofnąć ulepszenie danej broni ale nie odzyskuje się wszystkich materiałów, coś tam potestować idzie, ale gra mogłaby być bardziej hojna w dropach.

 

Gdyby obecnie nie wychodziło tyle sztosow to może bym się rzucił na platynę, pewnie zostanie mi kilka trofkow a random dropy nie pomagają w tym wszystkim.

 

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu gra za mną chodziła, teraz jest w promce więc sprawdziłem no i gra się legancko. Fajne strzelanie, bardzo zróżnicowane miejscówki i przeciwników też sporo. Poziom trudności dość wysoki, ale częściej nie to mnie denerwuje, tylko przymusowe przechodzenie danej sekcji po śmierci i bez możliwości ominięcia mniejszych wrogów. To nie elden ring, gdzie można było ominąć leszczy w drodze do większego przeciwnika, z którym był wcześniej problem. Trzeba się przeciskać przez korytarze i klepać wszystkich, po ntej takiej próbie można dostać pierdolca. Dropy z wrogów póki co trochę mało ciekawe i nie czuć zbytnio celu w tym ich ubijaniu. Część zagadek na które trafiłem wydaje sie nie mieć logicznego rozwiązania, jedna z nich w ogóle nie była aktywna do pewnego momentu w grze i pomimo wprowadzenia poprawnego rozwiązania nic się nie działo, gra niestety nie zakomunikowała, że to jeszcze nie czas na to :v trochę baboli jest, ale gra się na tyle przyjemnie, że na pewno będę chciał ją skończyć, zrobić rerolla i sprawdzić inną klasę postaci 

Odnośnik do komentarza

Im dłużej gram tym jest lepiej. Jak już się skuma mechaniki i całą resztę, to gra pokazuje pazur. Miejscówki są zajebiste i nowe lokacje zwiedza się z zaciekawieniem, różnorodność wrogów też na plus, no nic tylko czyścić mapę, szukać sekretów i napierdalać wszystko co się rusza. Rozwój postaci fajnie przemyślany i jak sie nie chce, to nie trzeba się aż tak na tym skupiać, nie ma dzięki temu zamulania przy tabelkach itp. Dla mnie to największe zaskoczenie tego roku, nie wiedziałem, że gra aż tak mnie wciągnie. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem "fabułe" i trochę szkoda, że nie dołożyli z jeszcze jednego świata, bo całość jakoś tak się urywa nagle i pozostaje niedosyt. Pewnie jeszcze zrobię rerolla kampanii i pogram trochę inną klasą. Ogólnie ta gra jest dla mnie mega pozytywnym zaskoczeniem, spędziłem z nią prawie 30h i nie wiem kiedy to zleciało. Światy i potwory na mega plus, z przyjemnością odwiedza się kolejne miejscówki, jest nawet jakiś tam lore i narracja, co dodaje tylko klimatu. Mam nadzieje, że studio pokusi się o nową część i jeszcze bardziej rozbudują to co stworzyli do tej pory, bo mają już fundamenty pod naprawdę zajebistego looter shootera. Tylko właśnie mogliby dodać trochę więcej lootu, bo o ile wypada sporo pierścieni i innych boosterów, tak brakuje trochę dropowania gier albo pancerzy. No ale gra się w to świetnie i jak ktoś ma ochotę na typową strzelankę, to polecam mocno 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

Więcej lootu? materiałów do upgrade więcej niech leci i nic więcej. W 2 i tak ich lekko pojebało z ilością pierścionków. 

też o tym właśnie wspomniałem, że pierścieni i dodatków jest dużo, ale w ogóle nie ma giwer czy pancerzy. 80% gry latałem z tym samym zestawem broni, bo nie wypadają jakieś ciekawsze, zmodyfikowane wersje tych podstawowych, co można w sklepie kupić, a ikonicznych to też ze 3 przez całą grę znalazłem 

Odnośnik do komentarza

No to nie wiem bo ja mam pełno broni i pancerzy - oczywiście mniej od pierścionków ale nie powiedziałbym że jest ich mało, tylko większość pewnie zależy jak wylosujesz mapę i eventy czy się trafi. Problemem za to było to że np. znajduje fajną broń w 3/4 "fabuły" no i niestety jej nie ulepszę już do lvl obecnie noszonych broni. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

No to nie wiem bo ja mam pełno broni i pancerzy - oczywiście mniej od pierścionków ale nie powiedziałbym że jest ich mało, tylko większość pewnie zależy jak wylosujesz mapę i eventy czy się trafi

Mi chyba tylko z dwóch bossów wypadły bronie, jedna melee i jedna jakaś giwera, ogólnie więcej broni miałem z rozwiązywania jakichś zagadek, ale to też max 3 sztuki. na armory inne się nie natknąłem i nawet sprawdzałem w necie, czy jest opcja ich wymiany :D z tego co wyczytałem, to z pancerzami akurat niewiele da się tam zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...