Skocz do zawartości

Sand Land


Rekomendowane odpowiedzi

No bez szału to demo. Lepiej by wyszło gdyby dali chociaż urywek fabuły, a tak mamy łażenie/jeżdżenie bez celu. Jakieś point of interest, gdzie nawet nie można się dostać bo trzeba pojazd który wystarczająco wysoko podskoczy, a robot za nisko skacze z tymi nogami. 

Najgorsze jednak, że oni w kółko gadają podczas podróży te same kwestie i po 15 minutach już jesteśmy zmęczeni xd

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
30 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Obejrzałem sobie gameplay i rozważam zakup bo gierki z kreską i stylem legendarnego Akiry Toriyamy bardzo mi się podobają. 

@Dr.Czekolada Ty grasz, opisz swoje wrażenia, warto kupić i ograć?

Po tych kilku godzinach myślę, że gierka spoko.

 

Trochę rozwleczona (pierwsze 3 godziny to w zasadzie brnięcie tam, gdzie nam każą bez większej eksploracji + dużo cutscenek). To typ gry, która powoli odsłania swoją zawartość może dlatego nie dali nam normalnego dema z prologiem (swoją drogą mapa z pełnej wersji w niczym nie przypomina tamtego okropnego dema). Na razie jestem na etapie, gdzie mam tylko dwa pojazdy - czołg i wieżyczkę z nogami żeby wyżej doskoczyć dlatego nie bawię się jeszcze w łażenie po całej mapie bo przydałby się jakiś szybki motor. 

 

Gameplay wygląda tak, że levelujemy postacie, osobno levelujemy pojazdy i ich bronie w garażu za surowce (nowe części zdobywamy ze skrzynek na mapie). Większość czasu spędzamy za sterami pojazdów ale zdarzają się dungeony i inne fabularne sekcje, które wymagają łażenia pieszo. Na szczęście nasza postać jest szybka i responsywna. Momentami kamera w sekcjach platformowych ustawia się jak w sidescrollerach niczym w Nier Automata.

 

Jeżeli nie oglądaliśmy anime/mangi to nie szkodzi. Gra wprowadza w świat bez potrzeby oglądania czegokolwiek.

 

Postacie i historia wydają się ciekawe ale to nie jest coś wybitnego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Potrafi znużyć powtarzalność po pewnym czasie. Gram na hardzie i nie sprawia większych trudności. Stworki na mapie w 95% są na strzała z karabinu (co ciekawe nawet te z dużo większym lvl od nas). Świat jest podzielony na regiony (open world ale jest duży travelsal żeby się gdzieś konkretnie dostać np danym typem pojazdu) szukamy ubiwież, odkrywają nam kawałek regionu i zaznaczają ważne miejsca. Szukamy potem ruin, w których są chesty z monetami, które wymieniamy na mapę skarbów i mamy potem zaznaczone pozostałe chesty na radarze. Problem z tymi ruinami/jaskiniami itd taki, że pomimo różnych starań twórców to wciąż tak samo wyglądające lokacje. Przypominają się trochę kielichy z BB.

 

W ogóle zabawne ale zdarzało mi się w tej grze zrobić rzeczy, które raczej twórcy nie chcieli żebym zrobił np doskoczyć na drugą stronę mapy przez zawalony most, gdzie teorytycznie to było niemożliwie ale pomogły skały albo rozwaliłem ścianę za dziurą, przez którą mieliśmy się prześlizgnąć bez pojazdu jak mieliśmy kończyć dungeon. Czyli nie musiałem go już całego obchodzić tylko bezpośrednio kierować się po nagrody.

 

Sidequesty są ok. Nic wybitnego ponad japońskie produkcje ale jestem w stanie wymienić gry, które mają gorsze. Warto i należy je tu jednak robić ponieważ wiele kończy się zaludnieniem wioski, która służy w grze jako nasze HQ hub. Powstają nowe sklepy i usługi. Potem wraz z rozwojem w grze wiocha też się zmienia i modernizuje.

 

Bardzo fajny patent jest z automatycznym zbieraniem wszystkich surowców w zasięgu naszego radaru, po użyciu stosownego skilla dla naszego kompana. Sprawia to, że jeżeli widzimy ikonkę z surowcami w jaskini to nie ma potrzeby już tam schodzić, bo Thief wszystko sam nazbiera.

 

Gra mi troszkę daje viby Xenoblade z tym łażeniem/jeżdżeniem po świecie (oczywiście poza walką). Momentami też zdarzają się ładne widoczki. Wbrew pozorom kraina to nie jest tylko piach i przepaście.

 

Ogólnie mi się podoba i wbrew pozorom sprawia przyjemność takie latanie po mapie mimo, że człowiek ograł jeszcze niedawno FF7 Rebirth z o wiele większym budżetem (przynajmniej grafika w 60 klatkach i obraz żyleta). Szkoda tylko, że jest taka prosta i nawet na hardzie leci się przez bossów jak przecinak.

Polecam na jakiejś zniżce gdzieś dorwać.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Dr.Czekolada rzeczowo opisane -doceniam  

Szkoda tego poziomu trudności. Jakiś mały "challange" na pewno by tej grze pomógł.

Mam swoje własne subiektywne wrażenie że to gra pokroju Scarlett Nexus, gdzie design bardzo pomagał ale już gameplay siadał 

Zawsze mam zagwozdke z takimi grami bo mój mózg wybiera oczami i styl artystyczny od razu łapie za  kark pomimo innych bolączek 

Na pewno spróbuję ;)

Odnośnik do komentarza

Czasami można się zaskoczyć i taki "średniak" wciągnie. Swoją drogą Nexusa też z początku grałem od niechcenia ale po zagłębieniu się w rozwój postaci i system walki skończyłem obiema postaciami, a teraz kupiłem sobie drugi raz żeby mieć na Steam Deck.

 

Nie ukrywam, że zostawiłem na tą chwilę nawet Stellara bo zwyczajnie korci mnie jeszcze dopakować gdzieś czołg, albo zbudować nowy pojazd. Fajna ta customizacja własnego pojazdu. Może nie ma tu tyle głębi co powiedzmy w Armored Core VI (gdzie też można było malować mecha) ale cieszę się z mojego zielonego Rudego 102 :rayos:18f4dc8e7c685-screenshotUrl.thumb.jpg.5315bc2371c357b9e4956eecaf4d889a.jpg18f4dc9042975-screenshotUrl.thumb.jpg.6a522bd69065b3a528472c5308f9789d.jpg

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A co do challengu zapomniałem jeszcze są w grze wyzwania typu polowanie na specjalne potwory/bossów coś a'la FF XVI z tablicy ogłoszeń. No to przyznam, że na wyższych levelach potrafili trochę sprawić problemy.  Nie wiem jak wygląda postgame ale wolę się na nic nie nastawiać, chociaż potencjał jest. Wydaje mi się, że jestem gdzieś w połowie gry i dopiero teraz czuję, że gra się "otwiera" z zadaniami i lataniem między regionami. Nie warto było tracić czas tylko lecieć story:nvmnd:

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Plackus napisał:

Na ps5 ale nie jestem w stanie teraz sprawdzić 

Jak czekolada się nie odezwie to dam znać o 1 w nocy ;p

Ale po jego screenach widziałem że też grał napisy pl

 

Tzn i tak gierkę zamówiłem już na XSX ale z ciekawości chciałem wiedzieć czy rzeczywiście na PS5 nie można zmienić ale jak mówisz, że polskie są to powinno się dać chyba, że zrobili tak że język danego regionu + jap i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, GearsUp napisał:

 

Tzn i tak gierkę zamówiłem już na XSX ale z ciekawości chciałem wiedzieć czy rzeczywiście na PS5 nie można zmienić ale jak mówisz, że polskie są to powinno się dać chyba, że zrobili tak że język danego regionu + jap i tylko tyle.

Z chęcią sprawdzę bo napisy PL śmierdzą trochę translatorem 

Może nie kłuje ale wyłapałem kilka słów ...

Edytowane przez Plackus
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, GearsUp napisał:

@Dr.Czekolada potwierdzasz to co mówi Linneman w 1:40:32, że wersja PS5 nie posiada angielskich podpisów jak się włączy Japońskie głosy?

 

 

 

Zamówiłem sobie wersję na XSX bo na PC to w ogóle podobno stutter fest, gra jest na UE4

Nie ma ustawień samego języka gry. Jest tylko od dubbingu do wyboru (i grałem z jap dub). Spróbowałem zmienić język konsoli, ale gra dalej po polsku czyli kwestia regionu. Może na Xboxie zmiana języka konsoli coś da.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...