Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Shadows


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Homelander napisał:

jestem przeciwny wszelkim latynoskim Śnieżkom i innym czarnym Herkulesom

ale dlaczego, skoro to nie są postacie autentyczne, historyczne i autentycznej historii nie zakłamują (kolor skóry herkulesa w micie raczej nie ma kluczowego znaczenia i nie zmienia jego wybrzmiewania)? niebycie rasistą to przekonanie, że temat koloru skóry nie jest ŻADNYM tematem do dyskusji, nawet, jeśli w grze będzie 99% czarnoskórych, a nie, że musi być minimalnie 50/50, byle nie 51 do 49% na korzyść czarnych. owszem, teraz wszędzie wciska się propagandę, ale to chyba wynika z tego, że rasizm w większej skali dotyczy czarnych niż białych, więc co w tym złego, że w ten sposób chcą to jakoś zniwelować? "nie jestem rasistą, ale niech czarni wciąż będą mniejszością i niech się nie pokazują za bardzo wszędzie"

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, krzysiek923 napisał:

ale dlaczego, skoro to nie są postacie autentyczne, historyczne i autentycznej historii nie zakłamują (kolor skóry herkulesa w micie raczej nie ma kluczowego znaczenia i nie zmienia jego wybrzmiewania)? niebycie rasistą to przekonanie, że temat koloru skóry nie jest ŻADNYM tematem do dyskusji, nawet, jeśli w grze będzie 99% czarnoskórych, a nie, że musi być minimalnie 50/50, byle nie 51 do 49% na korzyść czarnych. owszem, teraz wszędzie wciska się propagandę, ale to chyba wynika z tego, że rasizm w większej skali dotyczy czarnych niż białych, więc co w tym złego, że w ten sposób chcą to jakoś zniwelować? "nie jestem rasistą, ale niech czarni wciąż będą mniejszością i niech się nie pokazują za bardzo wszędzie"

Krzysiek, ale gdyby "nie bycie rasista" oznaczalo to co piszesz to trzeba by glosno powiedziec ze najbardziej widoczny rasizm jest wlasnie po stronie czarnych ktorzy atakuja kazdego tworce, ktory osmieli sie ich pominac albo przedstawic w zlym swietle. Dzis biali nie maja wolnosci kreatywnej a to co piszesz ze nie ma w tym nic zlego bo rasizm czarnych dotyczy bardziej rowniez mnie nie przekonuje. Albo nie gadamy wcale i akceptujemy kazdy wybor tworcy (rowniez taki gdzie nie ma nawet pol murzyna w calej grze) albo przypierdalamy sie rowno za sztuczne wpychanie roznych ras wszedzie (rowniez jak w grze o samych muszynach na sile ktos wrzuci bialego). Bardzo latwo jest oskarzyc o rasizm w dzisjeszym swiecie. Niestety to nie jest az tak proste. Jezeli nie bycie rasista polega na zamykaniu mordy kiedy ktos przerabia istaniejace dziela pod kulture woke (sniezka czy tam mala syrenka) to chyba jednak zostane troche po stronie tych zlych.

 

Jak tylko ten czarnoskory samurai cos wielkiego osiagnal i jest co ciekawa historia do przedstawienia to luz. Niemniej jednak jezeli byl tylko kolejnym samurajem to juz wolalbym zeby glownym bohaterem byl jakis lokalny Ryu Hayabusa i nakurwial tak jak klasyczny Ninja/Samurai. Dlaczego lokalny Ryu bylby lepszy niz lokalny mokabe? Otoz nie bylby ale wtedy ryzyko spierdolonego woke contentu by bylo zdecydowanie mniejsze. 

 

Serio, nie doszukuj sie rasizmu tam gdzie go nie ma. Ludzie tu kochaja setting Ninja i ogolnie japonskie rzeczy.

  • Plusik 2
  • This 4
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

najbardziej widoczny rasizm jest wlasnie po stronie czarnych ktorzy atakuja kazdego tworce

ja w ani jednym poście nie odniosłem się bezpośrednio do sprawy czranego samuraja w asaysynie. tak, to jest trochę przesada i czasami należy zachować umiar. no nie trzeba być oszołomem żeby stwierdzić, że czarnoskóry samuraj jest przesadzony i tym razem można było odpuścić, nic by się nie stało

 

a co do cytatu, nie uważasz, że kategoryzowanie i wrzucanie wszsystkich do jednego worka nie jest w porządku? dlaczego ta normalna część ma odpowidać i cierpieć za kretynów, którzy bywają wszędzie? nie zpominaj, że to internet i właśnie ci nienormalni mają większą tendencję do wylewania swoich frustracji i wyrażania przekonań, stąd wydaje się, że to jest większość

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, pawelgr5 napisał:

Albo nie gadamy wcale i akceptujemy kazdy wybor tworcy

pisałem już komentarz na forum i wspomniałem o tym. pisałem, że nie da się zrobić konkretnej postaci "niespecjalnie", bo zawsze trzeba coś wybrać = ładna/brzydka, chuda/gruba... i zawsze ktośą będzie niezadowolony. może kiedyś będzie mogła nas wyręczać AI i będzie na tyle rozwinięta, że zrobi to wywołując jak najmniejszą burzę ;)

1 minutę temu, kanabis napisał:

Herkules pochodzi z mitologii greckiej. Grecy byli biali. Cos jeszcze? Juz badzmy powazni i nie robmy z logiki pizdy.

no dobrze, ale w całym micie o herkulesie nie chodzi o bycie białym i przestawienie herkulesa czarnego nie zmienia nic, skoro ludzie są tacy sami bez względu na kolor skóry, to lokalizacja geograficzna sama w sobie nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

pisałem już komentarz na forum i wspomniałem o tym. pisałem, że nie da się zrobić konkretnej postaci "niespecjalnie", bo zawsze trzeba coś wybrać = ładna/brzydka, chuda/gruba... i zawsze ktośą będzie niezadowolony. może kiedyś będzie mogła nas wyręczać AI i będzie na tyle rozwinięta, że zrobi to wywołując jak najmniejszą burzę ;)

Masz racje, ale teraz wlasnie ten wybór jest zdecydowanie bardziej iluzoryczny. Patrz jaki ból dupy wywołał design bohaterki Stellar Blade. Nie rozumiem dlaczego na siłę pogarszać urode bohaterek. Mega dużo slicznych kobiet jest wszędzie, ale kompleksy innych powodują ataki na zwyklych ludzi ktorzy taki design uważają za normalny.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

Patrz jaki ból dupy wywołał design bohaterki Stellar Blade.

ale gdzie wywołał? w internecie. tego spierdolenia nie ma na co dzień, kiedy wychodzisz po bułki do sklepu. internet jest toksyczny na milion sposobów i w niezliczonej liczbie tematów. ten problem dotyczy internetu, a nie problemu bohaterki stellar blade tak naprawdę. zabierz internet i masz różne warianty gier bez tej całej otoczki wokół każdej premiery gry

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysiek923 napisał:

 chodzi o bycie białym i przestawienie herkulesa czarnego nie zmienia nic, skoro ludzie są tacy sami bez względu na kolor skóry, to lokalizacja geograficzna sama w sobie nie ma znaczenia

No zgadza sie. Mimo to jest to glupie bo mit o herkulesie kojarzy sie ze starozytna grecja. W starozytnej grecji murzyni byli zjadani przez krokodyle dla funu bogatych rzymian. Pol bog. Potezny. Silny. 

 

No nie wiem czarny herkules nie przeszkadzalby chyba tylko ignorantom ktorych nie brakuje w tych czasach i nie wiedza gdzie lezy grecja. 

 

I nie ma to kompletnie nic wspolnego z rasizmem bo gdyby stworzono assasina ktory dzieje sie na starozytnej afrykanskiej sawannie i jako syna krola wioski wstawiono by eda sheerana to byloby to bekowe i kompletnie psulo mi zabawe z gry tak samo jak w tym przypadku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, kanabis napisał:

No zgadza sie. Mimo to jest to glupie bo mit o herkulesie kojarzy sie ze starozytna grecja. W starozytnej grecji murzyni byli zjadani przez krokodyle dla funu bogatych rzymian. Pol bog. Potezny. Silny. 

 

No nie wiem czarny herkules nie przeszkadzalby chyba tylko ignorantom ktorych nie brakuje w tych czasach i nie wiedza gdzie lezy grecja. 

 

I nie ma to kompletnie nic wspolnego z rasizmem bo gdyby stworzono assasina ktory dzieje sie na starozytnej afrykanskiej sawannie i jako syna krola wioski wstawiono by eda sheerana to byloby to bekowe i kompletnie psulo mi zabawe z gry tak samo jak w tym przypadku.

 

czyli w zasadzie potwierdzasz znaczenie koloru skóry = jesteś rasistą w rozumieniu definicji rasizmu. to fakt, nie moja osobista ocena ciebie. tak, masz rację i wyglądałoby to... dziwnie, zabawnie, głupio może... i to jest właśnie ten paradoks i problem, co z tym rasizmem w końcu i jak to pogodzić

Odnośnik do komentarza

Ok, jesli definicja rasizmu mowi ze od filmow czy gier ktore jednak w duzym stopniu staraja sie byc realistyczne, dzieja sie w bardzo okreslonych czasach i miejscach oczekuje tez zeby bohaterowie do nich pasowali to jestem rasista :)

 

Myslalem ze rasizm to niechec do osob o odmiennym kolorze skory ale skoro definicja jest inna 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, krzysiek923 napisał:

ale gdzie wywołał? w internecie. tego spierdolenia nie ma na co dzień, kiedy wychodzisz po bułki do sklepu. internet jest toksyczny na milion sposobów i w niezliczonej liczbie tematów. ten problem dotyczy internetu, a nie problemu bohaterki stellar blade tak naprawdę. zabierz internet i masz różne warianty gier bez tej całej otoczki wokół każdej premiery gry

 

Przecież to ty sie dopiero co zesrałeś o dezajn bohaterki Stellar Blade i zacząłeś wyzywać od pryszczatych 13 latków każdego komu on nie przeszkadza. A teraz nagle to co robiłeś jeszcze dziś nazywasz spierdoleniem i toksycznym internetem. Albo was tam kilku siedzi i nie konsultujecie swoich wpisów albo na bierząco od wódy ci się film zrywa. 

 

 

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kanabis napisał:

Ok, jesli definicja rasizmu mowi ze od filmow czy gier ktore jednak w duzym stopniu staraja sie byc realistyczne, dzieja sie w bardzo okreslonych czasach i miejscach oczekuje tez zeby bohaterowie do nich pasowali to jestem rasista :)

 

Myslalem ze rasizm to niechec do osob o odmiennym kolorze skory ale skoro definicja jest inna 

ale wyobraź sobie, że herkulesa, greka, gra - a niech będzi - polak. no i co, co ma wspólnego polak z grecją? mniej pigmentu w skórze? i co to zmienia?

 

no widzisz, ja lubię żarty z murzynów, z różnych stereotypów z nimi związanymi, a jednocześnie nie czuję do nich niechęci i mam w dupie w jakich ramach to się mieści, nie czuję się rasistą, wbrew definicjom

 

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, krzysiek923 said:

 

no dobrze, ale w całym micie o herkulesie nie chodzi o bycie białym i przestawienie herkulesa czarnego nie zmienia nic, skoro ludzie są tacy sami bez względu na kolor skóry, to lokalizacja geograficzna sama w sobie nie ma znaczenia

 

A jaka jest korzyść obsadzania w tej roli czarnoskórego aktora? Odpowiedz sobie na to pytanie.

 

Herkules to część kultury greckiej. Grecy są biali. Śnieżka swoje imię zawdzięcza śnieżnobiałej skórze. Robienie kurwy z logiki. Ciekawe co byś mówił gdyby Netflix nakręcił serial o legendarnych Piastach i w rolach Popiela czy innego Siemowita umieścił czarnoskórych aktorów. Albo w filmie o Zulusach króla Zulusów zagrałby Ryan Gosling. 

 

I nie, to nie kwestia rasizmu. To kwestia logiki i logicznego i wiarygodnego przedstawienia postaci. Rasizm to ocenianie człowieka na podstawie koloru skóry i innych takich. Tutaj żadnego człowieka nie oceniasz. Oceniasz kierunek artystyczny przyjęty przez twórcę i jego decyzje castingowe. I jak się z nimi nie zgadzasz to wyzywają Cię od rasistów. Co za bzdura. A najgorsze, że

inteligentni ludzie dają się na to łapać

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Observer napisał:

 

Przecież to ty sie dopiero co zesrałeś o dezajn bohaterki Stellar Blade i zacząłeś wyzywać od 13 letnich gimbusów każdego komu on nie przeszkadza. A teraz nagle to co robiłeś jeszcze dziś nazywasz spierdoleniem i toksycznym internetem. Albo was tam kilku siedzi i nie konsultujecie swoich wpisów albo od na bierząco od wódy ci się film zrywa. 

 

 

kurwa, weź ty ogarnij czytanie ze zrozumieniem i nie dopowiadaj sobie. gdzie napisałem, że nie dokładam nic do tej toksyczności w internecie? jak chcę to dokładam do tego spierdolenia, ale to moja sprawa, a realna ocena OBIEKTYWNA ocena internetu jako całości to inna sprawa. jakbyć nie był tak przyspawany do swoich przekonań i racji to dałoby się z tobą dyskutować, a tak jesteś jak pipolinio

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

ale wyobraź sobie, że herkulesa, greka, gra - a niech będzi - polak. no i co, co ma wspólnego polak z grecją? mniej pigmentu w skórze? i co to zmienia?

 

Polak moze. Ale jakby juz szwed gral to by mi nie pasowalo :/

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Homelander napisał:

Herkules to część kultury greckiej. Grecy są biali. Śnieżka swoje imię zawdzięcza śnieżnobiałej skórze. Robienie kurwy z logiki. Ciekawe co byś mówił gdyby Netflix nakręcił serial o legendarnych Piastach i w rolach Popiela czy innego Siemowita umieścił czarnoskórych aktorów. Albo w filmie o Zulusach króla Zulusów zagrałby Ryan Gosling.

nie wiem, oglądając nie myślałbym o kolorze skóry, tak po prostu? bo po co?

Odnośnik do komentarza

No to gratuluje takiego kompletmego braku filtru Krzysiek, mi by jednak takie cos nie pasowalo tym bardziej ze sie takimi rzeczami od zawsze interesowalem. Ja wiem ze to tylko film, zaden dokument ale jednak mnie osobiscie to kluje w oczy. Jesli juz podejmujemy jakis luzny watek historyczny i nie jest to komedia to jednak oczekuje wiarygodnosci takze w wygladzie postaci. Wiesz ja mam tak ze ogladajac jakis film o np inkach od razu mam przed oczami sterotypowy wyglad mieszkanca ameryki lacinskiej. Juz nawet ladnie opalonego ryana goslinga moglbym przebolec ale jakies groteskowe kontrasty typu dolf lundgren jako montezuma albo danny trejo jako  oficer gestapo to zbyt duzo dla mnie. Z mojej strony eot bo to tylko moja opinia, nie zamierzam nikogo do niej przekonywac. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...