Skocz do zawartości

MeL

Wyscigi - pytaj i odpowiadaj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, żadna z nich tego nie oferuje. Są nastawione na rywalizacje on line.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz będzie Trackmania. Poza tym chyba nie ma i tego mi właśnie brakuje. Na poprzedniej generacji był swietny Blur np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie o PS4 i kamerę. Znacie jakieś wyścigi, które z niej korzystają? Abo czy będą korzystać, bo nie wiem czy to trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Marzy mi się konsola a głównie maksymalnie realistyczna symulacja jazdy samochodem. Mogę przeznaczyć na ten cel maksymalnie 800zł. Myślałem żeby kupić używane ps3(ok.500zł)+kierownica(ok.200zł) i gran turismo 6(ok.60zł). Jednak nigdy nie posiadałem konsoli i jestem zielony w tym temacie. Chciałbym poprosić o pomoc przy wyborze kierownicy, bo nie mam pojęcia jaką wybrać. No i czy to ps3 to dobry wybór? Czy może coś innego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli rzeczywiście chcesz pojeździć na konsoli to najlepszym wyborem będzie zestaw PS3 + Logitech Driving Force GT. W tej cenie lepszego zestawu nie dostaniesz a jako że nie miałeś doświadczenia z PS3 to będziesz miał kilka fajnych tytułów do objeżdżania ;) Niestety będziesz musiał poszukać zapewne używanej konsoli i używanej kierownicy, ale na pewno warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jak patrze po ogłoszeniach to widzę że ciężko będzie o driving force gt za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jak patrze po ogłoszeniach to widzę że ciężko będzie o driving force gt za 200zł

To rzuć okiem na F430. Miałem w dłoniach - cudo. Zresztą wystarczy poczytać. Na aukcjach są za ok 250pln nowe, powystawowe z gwarancją. Jak się dobrze zagada to opuszczą. Ja mogłem mieć za 200 i kupił bym choć by po to, żeby postawić w gablotce.812LisBDyqL._SL1500_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem tego Thrustmastera i tak różowo nie jest - mniejszy kąt obrotu to jedno, ale niepełne wsparcie dla tej kierownicy do drugie. miałem ją co prawda w czasach GT5 jeszcze przed tym jak Thrustmaster wszedł na poważnie w konsole z T500RS więc może od tego czasu coś się zmieniło, ale ja chyba bym wolał jednak DFGT bo obsługa w grach i wsparcie dla funkcjonalności ps3 (chociażby ps button czy sterowanie w menusach) jest zapewniona, a przy tym Thrustmasterze może być problem z pograniem w niektóre gry (lepiej bym poszukał na necie które gry na ps3 ją obsługują i w jakim stopniu)

sama kierownica jest bardzo spoko, przewyższa DFGT w każdym względzie, szczególnie pedały (cudów nie ma ale w tym przedziale cenowym skok jakościowy jest odczuwalny) i cicha praca force feedback. jedynie mały kąt obrotu trochę boli, i chociaż w czasach okrążeń różnicy nie miałem, to jednak brak 900 stopni czuć mocno... chociaż jak to ma być kogoś pierwsza kierownica to raczej nie będzie to problemem...

kolejna sprawa to gry - mimo że ps3 już ma sporo lat na karku to tak na prawdę jedyne poważne gry na kierownice to GT5 i GT6. nie dorobiła się ta seria godnych konkuterntów jak chociażby za czasów ps2 (Enthusia Professional Racing :) ach co to była za gra :) ) były co prawda Ferrari Challenge i Supercar Challenge - całkiem spoko się grało, ale raz że graficznie to kupa, a dwa w którejś z nich był całkowity problem z kierownicami. Inne gry? hmm, WRC 4 było znośne (i jako jedyne poza GT polecę z czystym sumieniem), F1 2014 dla mnie było tragiczne i na kierownicy niegrywalne (a w GT5 bolidem Ferrari przejechałem setki okrążeń - czysty miód), inne gry to raczej arcade którym nie ma co się przejmować. może coś pominąłem ale nie przypominam sobie teraz. w każdym razie jeśli ja miałbym coś polecić to sprawdziłbym czy ten Thrustmaster jest obsługiwany w GT6 i WRC 4, jak tak to na pierwszą kierownicę będzie jak znalazł, a w przyszłości przesiadka na 900 lub 1080 stopni to będzie dodatkowe odkrycie :)

Edytowane przez gtfan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do gier wykorzystujących kierownicę i FF to się zgadzam. Jest jeszcze jedna, bardzo grywalna, pozycja na PS3 - F1 2011. Nie mam pojęcia, dlaczego tak spartolono odczucia z jazdy na kółku w kolejnych odsłonach tej serii. W tym zestawieniu, moim zdaniem, najlepiej wypada GT5. W "szóstce" ledwo czuję tarki. Jeśli kolega lubi pograć w singla, to dokupił bym do zestawu Gran Turismo, właśnie "piątkę"... co prawda brak już online, ale zabawa na setki godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za post pod postem, ale temat stoi. Zastanawia mnie jeden fakt. Dlaczego ta generacja konsol prawie stoi w miejscu w stosunku do poprzedniej? Gdzie jest zapowiedź F1 2016, Project Cars 2, Moto GP 16. Gdzie się podział Grid? Wydaje mi się, jakby coś stanęło w miejscu. W temacie gier z innego gatunku chyba nie jest lepiej. Wystarczy też spojrzeć na półki sklepowe największych sieci handlowych... gdzie gry na XOne??? Nie śmierdzi Wam to nowymi konsolami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motogp zaraz będzie pod nazwiskiem Rossiego, za rok będzie gra o isle of man, w tym roku będzie nowe GT, PC2 też niby powstaje, zaraz będzie asseto corsa, nowe wrc pewnie też się robi, tragedii nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O Moto GP słyszałem. Zastanawiam się nad GT. Czy nie pracują już na nowszą konsolę. Co prawda plotki (PS4 Neo), ale coraz bardziej potwierdzone. Ja się trochę obawiam bo mam kilka systemów i nie wiem, w który inwestować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wierzę, żeby na PS4 nie pojawiła się ani jedna część Gran Turismo. Po prostu nie wierzę :)

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawi się, tylko nie wiem na którą PS4, skoro w tym roku ma być nowa/nowsza konsola. Może to będzie tytuł startowy na nowszy system i taka myśl może nie jednego fana serii wkurzyć, tak jak mnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edit: GT Sport ma w pełni wspierać VR. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Jeszcze w tym roku zobaczymy nowy NASCAR. Zaczyna podobać mi się ta "ósma" generacja ;)

NASCAR Heat Evolution przyjedzie we wrześniu. Pierwsza odsłona serii na aktualnej generacji

Na PlayStation 4 i Xboksach One nie brakuje dobrych wyścigów, ale swoje trzy grosze w gatunku postanowili ponownie powiedzieć pracownicy z Monster Games. Deweloperzy zapowiedzieli dzisiaj NASCAR Heat Evolution. Heat Evolution trafi na półki sklepowe dokładnie 13 września. (ppe.pl)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Które serwisy streamują różnego rodzaju wyścigi? Chodzi mi głównie o różne open wheel GP3, GP2 ale też WTC i WEC. Mogą też być powtórki.

Edytowane przez MierzejX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się, że w Polsce jeśli dana telewizja  ma wykupione prawa do konkretnej  dyscypliny, to chyba tylko na ich platformach i aplikacjach można oglądać stream. 

W PL sporo ma Eurosport. Motowizja pokazuje DTM i Nascar, F1 jest w Eleven Sports, a w WRC Canal+

GP3 i GP2 chyba dalej Polsat. 

Edytowane przez chris85
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @chris85, aczkoliwek nie rozwiązuje to mojego problemu. Po pierwszem - mieszkam w UK. Te pakiety tutaj są niestety zbiorowe, a szkoda mi płacić za cały pakiet, gdy chcę jedynie obejrzeć kilka serii i niekoniecznie na żywo. Jest Sky Sports i jest też pakiet sportowy od NowTV oba w granicach 30 GBP na miesiąc. Gdyby to było w cenie Netflix, czyli jakies 7-8 GBP to bym wziął. Są te przepustki dzienne (4 GBP) i tygodniowe (8 GBP), ale to też nie dla mnie.

Jeśli są jakieś jescze brytyjskie opcje, których nie wymieniłem to chętnie posłucham. Dodatkowo też pytam o jakieś serwisy, które puszczają streamy, bądź mająarchiwum minionych wyścigów - mówię, nie musi być na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MierzejX  Ja też mieszkam w UK i mogę oglądać większość tych wyścigi za 20 funtów miesięcznie, bo mam NC+

. Na tej platformie masz wszystko oprócz Polsatu Sport z GP 2. Jeśli bardzo zależy Ci na tych wyścigach, kup Polsat, wyjdzie Ci jeszcze taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi