Skocz do zawartości

Kącik bokserski


Marcin$

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzję z KO na NC można jeszcze zmienić, szychy z WBC mają jeszcze w tej sprawie obradować. Sprawa jest ciężka do oceny, bo z jednej strony gdyby nie kontuzja to Solis by się podniósł (albo jeśli regulamin tej walki na to zezwalał, został uratowany przez gong) a z drugiej gdyby nie cios Kliczki to nie doznałby kontuzji, a przynajmniej nie w tym momencie... Nie wiem jak to wygląda od strony regulaminowo- sędziowskiej

Odnośnik do komentarza

To był nokaut. Złapał przy tym kontuzje ale to nie zmienia faktu, że został znokautowany. Popatrzcie od 3:07 do 3:17 jak wstaje, opiera ciężar na lewej (zdrowej) nodze, jaka jest "miękka" (1 runda i nietrafiony, jak twierdzi, bokser nie ma siły stanąć na jednej nodze, wcześniej skacząc jak sarenka na skakance?) i jak cały później "pływa" charakterystycznie dla mocno trafionych. Poźniej dochodzi do siebie i zaczyna się szopka, że nic mu nie jest, a to wszystko wina kontuzji, Klitschko się gotuje i skacze do niego widząc ten cyrk. Dla przypomnienia Solis miał bilans 17-0 więc takie no contest byłoby mu bardzo na rękę. Zgadzam się, że Solis prowadził w tej rundzie.

Czytała Krystyna Czubówna;]

 

http://www.youtube.com/watch?v=NBBgdYLIp_0

Odnośnik do komentarza

Solis upadł nie w momencie ciosu lecz 3 sekundy później w momencie feralnego kroku do tyłu. Boks to nie kung fu i ciosy z opóźnionym zapłonem w nim nie występują. po tym ciosie solis przytomnie trzymał gardę, sam kliczko przyznał, że cios był silny ale nie na nokdaun, dlatego był zły na solisa bo dopóki nie dowiedział się o kontuzji myślał, że udaje. Jedyna wina solisa wynika z jego krowiej wagi, 112 kg źle postawionego ciężaru i noga nie wytrzymała.

Odnośnik do komentarza

Masz dużo razcji, ale z Czagajewem przesadzasz stary. Jest przybity, ale nie gruby. Przy 185 cm 105 kg to granica, ale nie przesada, źle jakoś też nie wygląda. A Toney to w sumie stara legenda z niższych kategorii wagowych, nikt go raczej poważnie nie traktuje, do czołówki na pewno się nie zalicza

 

Ale ogółem nie są zbyt wysportowani ci pięściarze dziś.

E Chambers- jakieś 183, 95 kg, a wygląda jak byłby grubaskiem. dla porównania Tyson przy 178 ważył 100 kg, a jak wyglądał świetnie każdy pamięta

Chisora- także conajmniej 5 kg w dół, przy wzroście Adamka ponad 10 kg cięższy od niego.

 

Tony Thompson- stary

Dimitrenko- słaby, chyba sami widzieliście jak Chambers go obił, a Sosnowski nawet prawie wyrównany ,,bój'' z nim toczył

Povetkin - mistrz olimpijski w miarę, ale to też nie te warunki fizyczne, choć niby ma 188, Adamek sam na blogu napisał że był dobrych kilka cm niższy od Tomka

Solis- wielokrotny mistrz świata, olimpijski, świetnie wyszkolony. Ale Ameryka mu udeżyła do głowy i zaczął jeść za 4. Jakby schudł do 104 kg to byłby mordercą

Arreola, jak powyżej ale mniejszy talent

Gomez - stary

Pulev - też mógłby zrzucić z 5 kg

wyżej wymieniony Helenius- jak natrafi na Kliczkę to będzie koniec bajki.. Obił starego Brewstera i otłuszczonego Petera.

Mormeck także- powinien ważyć o wiele mniej, poza tym stary

 

tak wygląda pierwsza 20 wagi cieżkiej, śmiech na sali

 

dalej w rankingu starcy, oraz przetłuszczeni

 

Dziś w modzie jak Sosnowski- nabić sobie 40 wygranych z nikim i zdobyć walkę o mś ustawiając się tym samym finansowo

Odnośnik do komentarza

ok czagajew rzeczywiscie nie wyglada tak tragicznie (w porownaniu do obecnych - wyglada jak paczek jak go postawisz obok holyfielda, tysona czy bruno)

a toney wciaz jest utalentowany jesli chodzi defensywe i kontre ale jak go widze to mnie zalewa

w tej chwili jest IMO 4 zawodnikow ktorzy sie przykladaja i stawiaja do walki w dobrej formie i to widac

 

 

edit

a diablo jest szkolony na razie:/

szykuje sie lekki przekret

Edytowane przez epl
Odnośnik do komentarza

Włodarczyk:)) jeden sędzia miał dwie rundy remisowe, inny jedną.

Tragiczna walka

gdyby to nie polak walczył w życiu bym nie wytrzymał

oj Diablo Diablo hehe.

 

Dopóki będzie walczył w Polsce to ma duże szanse trzymać pas jeszcze przez kilka walk. w końcu teraz jakieś dwie wolne obrony

ja punktowałem 114-114

 

Rundy wyglądąły tak że Diablo zadał 3 ciosy na rundę z czego 2 celne, a Palacios 50 ciosów na rundę i wszystkie na rękawice, cały czas uciekając.

w tej chwili jest IMO 4 zawodnikow ktorzy sie przykladaja i stawiaja do walki w dobrej formie i to widacw tej chwili jest IMO 4 zawodnikow

 

 

Co do zawodników ktorzy sie przykladaja w ciężkiej i stawiaja do walki w dobrej formie i to faktycznie jest ich czterech i chyba nie ma wątpliwości kto to

Edytowane przez ziombel
Odnośnik do komentarza

Dawno nie widziałem tak marnej walki. Abstrah.ując od jak zawsze wsiowej otoczki- Torzewski, wychodzenie z Wojtyła itd, na ringu straszna nędza: jeden typ się cofa, podciąga spodnie, robi śmieszne uniki i wali cepami po gardzie, drugi niby idzie do przodu, ale odchylony do tyłu, schowany za gardą, czeka nie wiadomo na co i nie bije. Zero jakichś akcji, zero soczystych ciosów. Jakby to była gala w Jaworznie i walka dwóch amatorów, którzy nie chcą się za bardzo spocić to nie miałbym pretensji, ale walka o pas WBC??

 

Żenada, a ja naiwny liczyłem, walka z Fragomenem coś naszemu Krzysiowi w głowie odblokuje. Po walkach z Robinsonem i Palaciosem widać, że tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza

prawda, prawda

wgl walki niemieckich 'miszczuf' to smiech na sali

myslicie ze ktorys da walke martinezowi w sredniej?

lepiej klepac (z pomoca sedziow) 2-3 sredniakow rocznie, kasa leci, niemcy maja mistrzow swiata tylko coraz trudniej jest normalne walki obejrzec bo ludzie traca zainteresowanie

Odnośnik do komentarza

smiesznie by było gdyby trafił Hucka, przegrałby bo walka byłaby w niemczech a poleciałby na kasę którą oni oferują. Huck to jeszcze większe bokserskie dno niż Włodarczyk.

apropo, punktowałem na Lebedeva 118-110 z tym "niemieckim miszczem"

Huck owszem, ale już np. inny z farbowanych Niemców, czyli Frenkel na chwilę obecną przejechał by się po Krzysiu jak po starej dziw.ce, a jego udział w Super6, ze względów oczywistych jest raczej pewny. Chociaż może Włodarczyk bardziej przyłoży się do walki z kimś poważniejszym od Palaciosa (vide walki z Fragomenim czy kiedyś z bardzo solidnym R. Mayem), sam nie wiem- z typem nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...