Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

@Kyo Nie znam się na tym, ale sądząc po składni to jest lewa. Wywołujesz program mtd, każesz mu zapisać, mówisz co i skąd, ale nie mówisz na co. Tak na mój rozum, nie chcę mi się szukać man-a do tego. :P

 

Poza tym ta ścieżka też nie halo jakaś... W Linuksie jeśli coś zaczynasz od "/" to oznacza, że startujesz z głównej gałęzi. sda1 to jest partycja, ale w gałęzi urządzeń - to nie Windows że masz po partycji np. plik. Montowany system plików jest w innej gałęzi. Albo pracujesz na urządzeniu, albo na pliku. Urządzenie to np. "/dev/sda1", a plik może być "/mnt/extdisksciocijadzi/jadzia/placek.bin", albo w "/media/lol/brick.bin", albo cokolwiek gdziekolwiek, ale w przestrzeni fs.

 

Braki w podstawach systemów uniksowych. Lufa. ;p

 

The device is in the format of mtdX (eg: mtd4) or its label.

 

Albo jest ok (o ile ten plik znajduje się w takiej dziwnej formie), ale partycję, którą malujesz musisz po prostu podać jako np. mtd1, mtd2 itp. (rzecz jasna tę właściwą).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Poszło mi, komenda była legitna tylko zła partycja pendrive (extdrives/sda) a a co to chodziło o Bootloadera w komendzie na końcu:

mtd0: 00080000 00020000 "Bootloader"
mtd1: 00040000 00020000 "Config"
mtd2: 00040000 00020000 "Bdata"
etc.

A router uwaliłem przy wgrywaniu CFW (nie wiem w sumie dlaczego, w dalszym kroku program chyba źle rozpoznał gdzie wgrać CFW). Ale już serio nieważne :D 

 

 

Odnośnik do komentarza

Skoro go zabiłeś to ważne bo okazuje się, że nie taka dobra. ;)

 

Na pewno nie. Zrobił dokładnie to co mu kazałeś, on nie ma samoświadomości. Jeśli podałeś mtd, a nie mtd* to namalował od zera, tyle ile było danych w pliku, a prawdopodobnie trzeba było nadpisać konkretną partycję.

 

Ale skoro w edycji napisałeś, że śmiga to co zrobiłeś? Mnie to interesuje. ;]

 

Ja kiedyś zabiłem swój router bo okazał się być nieznaną rewizją (miał inne kości niż podane dla tego modelu). Nie sprawdziłem z głupoty i śmierć bo nawet telnet milczał.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Eee, nie dało nic bo go popsułem? :D Chciałem wgrać oprogramowanie Andyego Padavana - zrobił FW na bazie oprogramowania Asusa - bardzo stabilne, z olbrzymimi możliwościami. A Xiaomi FW jest po Chińsku i strasznie ograniczone (większość rzeczy trzeba robić przez app w telefonie) i cały czas mi się gryzło z z appka do TV i połączeniem TV - Laptop.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2019 o 21:54, _Forum_ napisał:

Panowie jak mogę zainstalować na MacBooku Windows 10 na Pen Drivie? Nie wiem jak to zrobić na najnowszym Mac OS, nawet jakiś poradnik byłby ok. Drugie pytanie, jak mając gre na Steamie mogę przekonwertować te działające tylko na Windows 10 tak żeby działała na Mac OS?

 

Nie znam żadnego narzędzia na macOS do zapisywania bootujących na EFI obrazów (nawet nie wiem czy Windows 10 w ogóle obsługuje EFI bo na PC są tylko UEFI i różne wariacje BIOSów). Na Windows polecam Rufusa jakby co. Ludzie na jabłkach instalują Windows za pomocą bootcamp, więc poczytaj jak. Ja się na tym niestety nie znam.

 

Drugie pytanie jest niepoważne. Nie przekonwertujesz skompilowanej gry z jednej platformy uruchomieniowej na drugą.

 

PS: Nie ma czegoś takiego jak "Mac OS". Apple od zawsze miał problem z nazewnictwem swoich systemów (było bardzo niekonsekwentne), ale od kilku lat to w końcu usystematyzował i mamy po prostu "macOS".

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
48 minutes ago, szejdj said:

berion po co odpowiadasz temu ćpunowi?  on i tak ani słowa nie zrozumie, nie zdziwilbym sie jakby frosti zapytal czy odpali gry z ps4 na macbooku

 

Przeciez wiem ze mozna, jest Fortnajt i znajdzie sie sposob zeby odpalic Death Stranding. Dzieki @Berion, Boot Camp za duzo zajmuje wiec spasuje

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...