Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

No to jak obraz z 720p jest rozciągnięty do telewizora 1080p to jest upscale'owany. Wielkiej filozofii tutaj nie ma :cool::lapka: W panelu Nvidii można ustawić własne rozdzielczości, co przydatne jest przy downscale'ingu. No ale w druga stronę? Ustawiasz w opcjach gry 720p i masz upscale'ing.

Odnośnik do komentarza

no nie, bo właśnie mam jakiś ch,ujowy TV i np. w 900p ma brzydsze kolory i inne cuda na kiju, tylko w 720p i 1080p jest fpytkę. To pierwsze to trochę mało, ale to drugie to czasami overkill na te 20 cali z 4 metrów :lapka:

a widzę, że żadnego upscale'ingu nie ma, bo zawsze telewizor mnie informuje w jakim trybie działa i jak byk przy włączaniu gierki jest "1280x720" ;/

Odnośnik do komentarza

Myslelem o uzyciu one key recovery ale to podobno nic nie da. Prawdopodobnie zostaje format i tu pytanie. Jak go uruchamiałem pierwszy raz , to wygladalo to jakby on Windowsa miał gdzies w sobie , bo po uruchomieniu zaczynal go instalować. Jak go sformatuje to znowu sam się zainstaluje , nie wiadomo skad?

 

Pewnie tego nie przeczytasz, ale masz tam ukryta partycje i na nim instalacje Windowsa.
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z prockiem w nowym laptopie. wygląda na to, ze sie przegrzewa. jakie sa dobre programy na obciążenie kapa by chodził na max. obrotach ? ogólnie znalazłem opinie innych użytkowników  z tymi samymi objawami i chce mieć pewność, ze mam to samo. 

wyje jak diabli i sie wyłączą z niebieskim ekranem po czasie. lapik ma 14 dni. jak co to oddam go w pisdu.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co jakiś czas słyszę taki dziwny odgłos, jakby otwierania aplikacji( klick, klick, klick), ale nic sie nie dzieje.. tak jakby cos chciało sie odpalić, bez mojej ingerencji. System jest piracki, ale syfu żadnego nie instalowałem, tylko to co potrzebne z torrentow :)

Cos wam przychodzi do głowy?  Żadnych cleanerow nie chce instalować, wiec raczej nie uda mi sie rozwiązać problemu, prawda ?

Lapik jest świeży, jakieś 1,5 miesiąca ma. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Mam problem. Otóż mam monitor FullHD, gdy gram w rozdzielczości 1080p obraz jest ok ale gdy zmienię rozdziałkę na mniejszą np 900p obraz staje się ciemniejszy i dużo brzydszy. Dosyć trudno to opisać. Może tak się dziać dlatego, że obraz jest rozciągnięty by był na całym ekranie? Bo gdy wyłączę pełny ekran i gra jest w oknie to wygląda w porządku.

Odnośnik do komentarza

Mam problem. Otóż mam monitor FullHD, gdy gram w rozdzielczości 1080p obraz jest ok ale gdy zmienię rozdziałkę na mniejszą np 900p obraz staje się ciemniejszy i dużo brzydszy. Dosyć trudno to opisać. Może tak się dziać dlatego, że obraz jest rozciągnięty by był na całym ekranie? Bo gdy wyłączę pełny ekran i gra jest w oknie to wygląda w porządku.

To jest akurat normalne i będzie mniej lub bardziej widoczne na różnych monitorach. Downscaling pogarsza jakość obrazu, bo dla tego monitora rozdzielczość 1080p jest jedyną słuszną, czyli tzw. rozdzielczością natywną.

 

mobile.gadzetomania.pl/44448,monitor-lcd-a-jego-rozdzielczosc-natywna

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie. Wiesiek 3 grę raz już ukończyłem teraz przechodzę po raz drugi i mam problem. Gra chodziła normalnie tj płynnie ilość fps mi odpowiadała jestem już w połowie gry i nagle zaczęła ścinać. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, jak włączę grę to kilka min pogram normalnie i znowu zaczyna ścinać.

Edytowane przez fredybizkit
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzieki wielkie bo nie mialem pojecia co to jest Proxy i to krok na przod ale...

wlasnie problem tkwi w tym, ze Ipla to program a nie strona www sama w sobie a bramki zmieniaja IP tylko dla adresow. Jakis pomysl?

 

To set a proxy:

netsh winhttp set proxy [proxy server address:port number] [bypass list]

Example:

netsh winhttp set proxy "myproxy.proxyaddress.com:8484" "<local>;*.proxyaddress.com"

To check your proxy server setting:

netsh winhttp show proxy

To remove the proxy server setting:

netsh winhttp reset proxy

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dlaczego Chrome nie skaluje mi automatycznie stron? Wyświetla się w wąskiej kolumnie, w Firefox jest wszystko okej. Używam Firefoxa ale problem jest irytujący. Podobnie miałem ze wszystkimi przeglądarkami w Linuxie. Można oczywiście powiększyć stronę, ale obraz traci na jakości.

 

Chrome:

 

ty7uzNT.jpg

 

Firefox:

 

0mNnZy3.jpg

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...