Skocz do zawartości

Shadow of the Colossus


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Na pudełku widnieje napis 320 kb minimum. Gdybyś jeszcze ty to pudełko posiadał...

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Ale po co te złośliwości ?

NIE mam w ogóle tej gry, niebawem ją kupię ale nie wiem czy muszę też zaopatrzyć się w dodatkową kartę pamięci, czy też nie. Stąd to pytanie.

Jakbym miał grę to bym przecież sam sobie to sprawdził.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
jak ci mało miejsca na karcie to zgraj nieużywane save na pendrive'a za pomocą ulaunchelf a potem na pc sobie trzymaj.

 

Nie mam przerabianej konsoli, wszystko jest nowiuteńkie bez kombinowania. Więc chyba ten program mi nie zadziała, czy tez się mylę ?

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście na pudełku jest 320kB, ale na karcie zabiera 319kB xD. I tak trochę mniej niż w ICO, które zajmuje 354kB.

 

319 zajmuje jeden Save tak ? W przypadku dwóch będzie ta wartość mnożona x2 ?

Jeden save SotC ma kilka slotów (10?). Wykorzystanie nawet wszystkich slotów nie zwiększa "objętości" save'a. To samo dotyczy ICO.

Odnośnik do komentarza

W wielu grach jest tak, że nie możemy zapisać dowolnej ilości save'ów (w sensie: osobnych, a nie ilości zapisów oczywiście) na karcie. Developer robi to tak, że mamy np. pule slotów, przyjmijmy na to że 10 i kiedy pierwszy raz zapisujemy grę to wszystkie dziesięć jest od razu mazane (9 nieużywanych np. samymi zerami). W większości przypadków jest tak, że możemy usunąć te niepotrzebne pliki, ewentualnie zastąpić je 1b dummy (a jeśli mają headery to header +dummy). Niektóre gry są złośliwe i zawsze nam namalują brakujące pliki albo namalują na dummych.

 

Taka ciekawostka przyrodnicza. ;]

Odnośnik do komentarza

A ja mam powazne obawy o The Last Guardian. Boje sie zbyt przeslodzonego klimatu, bo o ile ICO i Shadow... owijal mrok, tak poczciwa, ciamajdowata mordka stwora a`la "musisz mnie kochac" wkurza strasznie. Szkoda rowniez, ze nie ma zadnych konkretow o reedycji ICO&S na PS3, wiec prawdopodobnie pozostanie w sferze marzen (podobnie jak remake FF7).

 

Shadow of the Colossus okreslilbym jako jedna z najnudniejszych i zarazem niezwyklych gier w historii :).

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza

A ja mam powazne obawy o The Last Guardian. Boje sie zbyt przeslodzonego klimatu, bo o ile ICO i Shadow... owijal mrok, tak poczciwa, ciamajdowata mordka stwora a`la "musisz mnie kochac" wkurza strasznie. Szkoda rowniez, ze nie ma zadnych konkretow o reedycji ICO&S na PS3, wiec prawdopodobnie pozostanie w sferze marzen (podobnie jak remake FF7).

 

Shadow of the Colossus okreslilbym jako jedna z najnudniejszych i zarazem niezwyklych gier w historii :).

 

Ja wierzę, że twórcy takich gier jak ICO i Shadow of the Colossus nie mogą skiepścić sprawy. Jesli z The Last Guardian będzie się wylewać taki klimacik jak z poprzednich produkcji (a po obejrzeniu przeze mnie trailerów zapowiada się na to) to szykuje się świetna produkcja. Potworek może i jest sweet ale w moich oczach wcale to nie przeszkadza, utrzymuje poziom. Zresztą cały świat stworzony przez Team ICO nie jest dla wszystkich, albo kochasz albo masz to gdzieś (stąd np. klapa ICO). Co do remakeów to jednak jest więcej pewnych doniesień niż o FF VII (Square bezpośrednio powiedziało, że remake'u nie będzie). I tak czekam z niecierpliwością :D

Edytowane przez dameron
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...