Skocz do zawartości

>>> PS2 FAQ (oraz chipy i lasery)


Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie mógłby przysłać kopię, która wg niego powinna działać na dowód, że nie skaszanił.

 

DVD-Video powinno działać na Modbo 760?

 

Jeżeli tak to już mam prawie wszystko wyjaśnione.

 

Moja konsola nie była dużo używana (jakiś rok na SwapMagic), a pozniej leżała w pudełku wiec chyba laser jest w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza

Eee... Prawdziwe DVD-Video (płyta z filmem) powinno działać nawet bez przeróbki (choć bywa, że po przeróbce pojawiają się kłopoty z obrazem, ale to chyba zależy od chipa). DVD-Video i Audio-CD nie są zabezpieczone przed kopiowaniem (Sony nie trzyma łapy na tych standardach).

Natomiast płyta z grą na Pleja - oryginał lub kopia - powinna być widoczna jako PlayStation albo PlayStation 2 disc. Jeśli browser twierdzi, że to DVD-Video, to albo płyta jest do niczego, albo coś nie tak z przeróbką. U mnie zdarzyło się to raz i winna była płyta.

Odnośnik do komentarza

Po co nagrywać gry w formacie DVD-Video? Może się nie zrozumieliśmy. ESR owszem, fajnie, ale myślałem, że chcesz po prostu uzyskać kopię gry działającą na konsoli przerobionej Modbo. Choćby tu na forum jest przywieszony wątek o kopiowaniu (czyli de facto sporządzaniu obrazów i wypalaniu ich na płytach). Kiedy mam np. *.iso jednowarstwowej płyty, napalam Alcoholem i właściwie jedyne, co mogę przy tym wybrać w opcjach Alcohola, to prędkość (tryb zapisu DVD DAO jest narzucony). Podobno Alcohol dziwnie współpracuje z niektórymi nagrywarkami, ale u mnie dobrze wypala na Verbatimach i TDK. Są inne formaty obrazów, jak również inne programy do wypalania, ale kopia wcale nie musi być w formacie DVD-Video, żeby działała.

P.S. Po raz pierwszy spotykam się z ideą przerabiania grów na DVD-Video i jeszcze nie dociera do mnie, czemu to ma służyć.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
tak btw, to nie wstyd ci grać na czitach?

A Tobie nie wstyd z FAQ-ów korzystać?

 

Nie porównuj szukania podpowiedzi w wypadku zacięcia się w jakiejś grze na dobre do biegania z "infinite health, unlimited ammo i all weapons" :P

Będę porównywał, bo przeciwnicy w grach są po to, żeby ich zaciukać bez czitów, a zagadki w grach są po to, żeby je rozwiązać bez podpowiedzi (nie licząc podpowiedzi wmontowanych w samą grę). Czitowanie (w grach singleplayerowych) i korzystanie z bryków to ta sama kategoria ułatwiania sobie życia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam,chodzi mi konkretnie o gry Final Fantasy 7,8 i 9 z PSone.Czy bedą one kompatybilne z moją PS 2 slim,seria 9004?Czyli po prostu czy odpalą na mojej konsoli?Jeśli tak to czy mój model odpali wszystkie gry z PSone?Chętnie bym znów pograł w te hity,ale boję się inwestować w związku z powyższym.Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dokładna nazwa modelu to PS 2 slim SCPH 90004,najnowszy model PS2.Pytałem w dwóch tematach żeby więcej osób to przeczytało i mogło mi odpowiedzieć,ale jeśli to przeszkadza to sorry.Berion,Siwy,dziękuję wam bardzo za odpowiedź,ucieszyło mnie to,że będę mógł jeszcze pograć w klasyki.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

To zależy co chcesz na tej konsoli robić. Jeśli TYLKO grać w gry dla PS2 to bezkonkurencyjny jest FMCB+ESR. Tyle, że skoro masz SCPH-90004 to musisz sprawdzić wersję biosu i/lub datę produkcji. Po marcu (bodajże literka D i wyższa przy numerze katalogowym produktu) OSD Update został wyłączony i żaden exploit tego rodzaju już nigdy nie będzie działać na PS2.

 

SM to (pipi). Przeczytaj szczególnie drugą stronę. ;)

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2swapshitFAQ/

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie kabla component. chciałbym moją starą PS2 podłączyć do telewizora Full HD kablem component jednak mam problem - po takim podłączeniu tv w ogóle nie widzi PS2. To dziwne, bo np. Xbox 360 czy PS3 po componencie nie mają zadnych problemów. Mam PS2 model bodajże 30004R czy coś takiego, w ustawieniach zmieniłem tryb wyświetlania z RGB na tej componentowy (yr/y.....), jednak tv pokazuje jedynie czarny obraz. O co chodzi? Czy może mieć znaczenie to że moja PS3 przerobiona jest Ripperem? Czyżby przez to nie można było jej odpalić po componencie? Help!

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Witam.

 

Mam możliwość przywiezienia sobie gier na ps2 z Chin. Będą się one uruchamiać na polskiej czarnuli ? Tutaj ponoć też jest system PAL ale pewności nie mam.

Ktoś zna dobrze ten temat ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...