Skocz do zawartości

>>> PS2 FAQ (oraz chipy i lasery)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam dość duży problem z płytami CD na czarnulce otóż gdy chce pograć w jakąś gierke z PS2 która jest zapisana na CD konsola ma problemy z jej odczytem i uruchamia sie za którymś razem. Nie mówiąc juz o włączeniu jakiejś gry z PSX to wogóle nie możliwe czy pirat czy orginał to i tak nie wejdzie. Raz w życiu uruchomiłem gre z PSX. Może ktoś miał taki sam problem lub wie co zrobić bardzo prosze. Niestety nie wiem jakiego mam modchipa. Dodam że gry na DVD śmigają świetnie jeszcze żadna mi sie nigdy nie zawiesiła lub nie włączyła.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie będę nowego tematu zakładał jeno tu zapytam

 

chce kupić do PS2 kierownicę. Wybór pomiędzy Driving Force Pro albo wersja Ex i Ps Twin Turbo 2. ;) Eeee generalnie to czy wszystkie dwie są kompatybilne z WRC4 i GT4??

 

I najważniejsze czy w GTA San andreas da się pograć na kierownicy. Driving Force albo Twin Turbo2?

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Po zabraniu mego ps2 na wycieczkę do Zakopca (wiecie jaką - Finlandia lała się strumieniami) moja konsola wiele razy spadała, podtrzymując się jedynie kablami (jak bungee dry.gif )

Rano, chcąc pograć przed nartami w Tekkena zorientowałem się, że nie czyta kopii zapasowych. Tzn. pokazuje się logo Modbo chip, a dalej zwykły startup i prosi o włożenie gry PS2/PSX. Moje pytanie - co się mogło stać? Awaria chipa czy poluzowanie na stykach? (Elektryk ze mnie żaden, wolę nie otwierać)

Odnośnik do komentarza

Oooo, stary to trochę się zagalopowałeś. konsola spadała nie dlatego że ją ktoś zrzucał, po prostu drugi pad (nieorginalny) ma za*ebiście krótki kabe a półeczka była malutka i mieściło się na niej tylko pół ps2, a sam chyba wiesz że ten pad się NIGDY sam nie odłącza, to były akcje typu "******, znowu niee, on cheatuje, o ******* konsola leci.", bo ktoś za mocno pociągnał za pada, który był napięty (kabel) do granic możliwości. i konsola tak leci i uwiesza się na kablu od pada. W zasadzie nie spada, ale leci. A co do szacunku do sprzętu elektronicznego sam się męczyłem z kupnem kolejnych konsol (PSX, PS2, PSP, X360), i naprawdę nie musisz uczyć mnie szacunku do pieniędzy. (a tym bardziej konsol) A że na własne życzenie. A że momentami nie było mnie w pokoju to nie wiem co oni mogli robić z konsolą (jak ludzie zobaczyli konsolę to pół ośrodka siedział o u mnie i ziomów w pokoju).

EDIT: Bo nie wspomniałem, dla wytłumaczenia sytuacji telewizor był na takiej jakby półeczce przykręconej do ściany wysoko, a pod tą półeczką na TV była druga, mniejsza i tam była konsola, ale mieściło się tam może 3/4 PS2.

EDIT DRUGI: usiłowałem włączyć bios modbo, pokazuje czarny ekran czyli chip nie kontaktuje poza rozpoznaniem że w ogóle jest (logo w startupie)

Edytowane przez Swiechu
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj przy próbie uruchomienia kopii zapasowej gry(zresztą orignału też nie czyta), napis MODBO CHIP (który się pokazuje tuż po uruchomieniu) się nie pojawił. Poźniej oczywiście wyskoczył napis " Please insert ..... itd."

 

Wcześniej wszystko działało:/

 

Mam Slima - kupionego miesiąc temu- ktoś wie co moze być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Możliwe ,że modchip się uszkodził lub mamy tu do czynienia z typowym zgonem czytnika.Jak zachowuję się konsola podcza próby odczytu płyty?Laser wydaje odgłos cykania?Spróbuj zdezaktywoać modchipa(przytrzymując start podczas resetowania/włączania konsoli.Wtedy może odczyta ten oryginał.Nie jestem pewien czy to pomoże ,ale tak wygląda ta procedura przy Ripperze 3.X)Ja z kolei pamiętam ,że w slimce kumpla laser w ogóle się nie przesuwał,gdyż stało się coś z tacką.Czujnik nie wykrywał ,że jest zamknięta przez co laser nie pracował.Oddaj konsolkę do dobrego serwisu na wycenę kosztów naprawy lub podaj więcej szczególów ,bo z tego co napisałeś trudno stwierdzić co się stało.

Odnośnik do komentarza

Czytałem coś w jakimś PE o odpalaniu gier na czarnulę z pendrive'a. Bez żadnych przeróbek i swapów. Są takie akcje możliwe!?

Czy Swap Magic pozwala na przerzucanie save'ów pomiędzy konsolą a kompem i na odwrót? Czy można dzięki niemu instalować programy na MC (tak mi się wydaje, że jest coś takiego) i odpalać różne zbajerowane programy typu odtwarzacze i explorery?

 

I jeszcze jedno - czy do PSTwo da się podłączyć jakkolwiek jakikolwiek dysk twardy przez USB, by to sensownie działało?

Inaczej, po ludzku - czy jest jakaś możliwość odpalania gier inaczej jak poprzez płyty?

Odnośnik do komentarza

USBAdvance/USBExtreme/HDXtreme, oczywiście na tłoczonym nośniku. Obsługują dowolną pamięć masową na USB - oczywiście o ile ta jest kompatybilna z użytym do ich obsługi modułami USBD, USBHFSD (lub USBMASS). IMO (pipi) nie warte zachodu (USB w PS2 to można powiedzieć USB w wersji 1.1, więc pomyśl o prędkości przesyłu danych).

 

Swap Magic pozwala na uruchamianie kopii gier, gier z innego regionu niż konsola i niepodpisanych programów. Reszty się domyśl.

Nie warto w to zresztą inwestować. Jeśli zależy Ci na exploicie to SM sobie odpuść, lepszy jest ten odkryty przez M.Browna lub ostatnio duchowy spadkobierca VASTa - Memor32, przeflashowany biosem od Memento Team (ale strasznie to drogie).

 

Wlutuj modchip jeśli masz taką możliwość. To najtańsze i najlepsze rozwiązanie dla każdej PS2.

 

Generalnie to polecam lekturę: <_<

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2generalfaq/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie luksusową tylko jak już chcesz przeczyścić soczewkę to alkoholem metylowym, jak ktoś tam wcześniej zarzucił pytanie czy wodą kolońską...... to równie dobrze niech użyje octu :)

 

I bardzo ważne jak już się zabierasz za czyszczenie prawdopodobnie używasz do tego patyczka do uszu, to główką patyczka nie śmigasz po całej soczewce bo to prowadzi do natychmiastowego przestawienia soczewki nawet w najmniejszym stopniu a potem skutek taki że strumień lasera jest źle odbijany.......

 

Najpierw z pod konta przedmuchaj szybkim dmuchem powietrza ze swoich ust, tylko bez plucia a potem patyczkiem samym końcem z góry delikatnie na soczewkę kręć patyczkiem po soczewce jakbyś miał zakręcać śrubokrętem śrubkę.........rób to z głową i delikatnie żeby soczewka była jak najmniej narażona na ruch.

 

Dla tych info.......... co laser zakończył swój żywot i mają duże wersje PS2 polecam głowice lasera...........HD7 jedne z najlepszych zamienników SONY

 

laserdu8.jpg

Odnośnik do komentarza

Brednie. Alkohol metylowy? Patyczek do uszu? Zmiana kąta nachylenia soczewki? Który diler sprzedaje takie piguły? :) Badyl może zostawić włoski, alk. metylowy zmatowić soczewkę (nie od razu. to głupota, ale wiele razy sam go używałem "z braku laku"), a "oko" możesz wygiąć jak je wciśniesz na chama paluchem.

 

Najlepiej jest 'zrobić dzióbek' z prawdziwej irchy, nasączyć go w izopropanolu i ruchami od wewnątrz do zewnątrz zetrzeć syf, którego i tak gołym okiem nie widać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem ,moja czarnulka (SCPH-39004 ,nie przerobiona) przestała mi czytać niektóre gry : MGS3:Substance (nie dział tylko płytka z grą ,ta bonusowa chodzi bez problemu) i GOW2. Kiedy wrzucam płytkę w menu konsoli pokazuje sie na chwile napis ,że wczytuje ,ale zaraz znika i nic się nie dzieje.

 

Zaliczyła zgon ,czy mogę ją jakoś zreanimować ????

 

Już sobie poradziłem . . . post do usunięcia.

Edytowane przez Crazy Wolf
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...