Skocz do zawartości

>>> PS2 FAQ (oraz chipy i lasery)


Rekomendowane odpowiedzi

"Przedmiot o masie 0,5kg" <--- :D

 

Niestety mam podobny problem, tylko nic mi nie spadło na konsolkę.

Mianowicie po jakichś 5-10 minutach po włączeniu gry napęd zaczyna się wieszać, czyli słychać powtarzające się tykanie głowicy lasera, płyta kręci się. Próba resetu konsoli kończy się tym samym, głowica wesoło stuka. Po ostudzeniu maszynki jest to samo, 5-10 minut grania, a później znowu rytmiczne stukanie.

Zauważyłem, że stan ten zaczynał się pojawiać od kilku miesięcy, dość rzadko odpalałem czarnulę, więc i degradacja była dość powolna.

 

Czyżby laser do wymiany? Jeżeli tak to nie jest źle - 8$ na ebayu od Chinoli z darmową przesyłką do Polski; jeżeli problem poważniejszy, cóż... chyba będę musiał w końcu sprawić sobie Xboxa 1 dla przejścia kilku zaległych tytułów.

Odnośnik do komentarza

Mam konsole PS2 Slim PAL SPCH 70004. Mam zamiar wymienić w niej laser bo ma już parę lat i zaczęły pojawiać się problemy przy odczycie.

 

Czy do tej konsoli najlepszy będzie laser PVR 802W ( na allegro jest taki ponoć oryginał sony za 44 PLN http://www.allegro.pl/item1135886197_laser_pvr_802w_ps2_slim_100_sony_robson.html), czy może można wstawić jakiś inny lepszy?

 

Czytałem o tym, ze oprócz wymiany lasera należy też go ustawić np programem lens changer. Czy da się odpalić ten program poprzez FMCB / ESR? Czy oprócz ustawiania tym programem trzeba zrobić coś jeszcze? (kręcenie śrubkami, pokrętłami...).

 

A tak ogólnie, czy wymiana lasera i później ustawienie go jest operacją na tyle prostą i bezpieczną, że mogę zrobić to sam (na youtube jest filmik jak to zrobić, wydaje sie to proste

) w domu, czy lepiej oddać do jakiegoś serwisu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To był bydlacki grejpfruit - konsola lezala na podłodze a na biurku były poukładane owoce i sie rozsypały;f.

 

Andreal - 8 dolców za laser czy soczewkę? Do których modeli konsoli? Bo ja mam stara cegłę. Nie chrzaniłbym się i podłaczył po prostu dysk twardy bo mam akurat nieużytkowany 160gb, ale ceny Network Adaptora na alledrogo są sadystyczne;f.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Dzisiaj mam taki problem.

 

Pewnego pięknego dnia mój slimek zaczął mieć problemy z płytami. Niektóre gry z dnia na dzień przestały się wczytywać i takie tam. Po zakupie NOWEGO MGS 3 moja złość osiągnęła punkt krytyczny. Za każdym razem gierka zawieszała się w tym samym momencie(od razu po starcie nowej gry). Pierwsza diagnoza: pora na nowy laser. Zakupiony na allegro, nowy, sam go wymieniłem(banalna sprawa). Zadowolony odpalam konsolitę i ku mojemu zdziwieniu MGS zawiesza się dokładnie w tym samym momencie(inne gry zresztą też np. NFS PS). Co wy na to? Co mogę z tym zrobić?

Edytowane przez Ringus
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi:

po wymianie lasera na nowy w modelu 75004 (slim) konsola czyta bez problemu dvd5, dvd9, nie radzi sobie kompletnie z grami na psone i produkcjami wydanymi na CD.

Czyżby laser wymagał jakiejś dodatkowej kalibracji?

 

Edit:

 

Czy ktoś ma pojęcie, gdzie na płycie głównej slimki 75004 znajdują się punkty do podpięcia oscyloskopu celem kalibracji lesera?

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Mam taką sprawę : jak wiadomo, ESR nie pozwala na uruchomienie gier na CD. Wiem, że są jakieś kombinacje, żeby obrazy z CD wcisnąć na DVD i żeby to śmigało, zresztą natknąłem się na działającą w ten sposób wersję jednej gry wydanej na CD. Jest to do zrobienia dla laika, czy nie opłaca się w ogóle tracić czasu ?

Odnośnik do komentarza

Nie opłaca się tracić czasu. Część gier zapisaną ma gdzieś tablicę z listą LBA niektórych/wszystkich plików, którą sprawdza raz lub więcej razy. Trzeba ją znaleźć i wyedytować względem tego jak chcesz poukładać pliki na DVD. Media checki nie trzeba już patchować bo ESR zrobi to sam w locie, a programy Sonix'a potrafią zamalować też inne dane (nie zawsze są poprawnie rozpoznawane). Wg. mnie za dużo roboty, to już lepiej się przemordować z PS2CD-ROM lub spróbować zagrać z USB albo SMB.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Siemano. Mam antyczną wersję Peesdwójki SCPH-39004, którą zakupiłem jakieś 10 lat temu. Po 3 latach użytkowania, zdecydowałem się na przeróbkę i od tamtej pory mam chip o nazwie 'Modbo Chip'. Jednak od jakichś 2 lat konsola nie czyta mi już praktycznie niczego (o filmach i muzyce nie wspominając). Próbowałem rozkręcać konsolę i czyścić laser i resztę jednak nic z tego nie wyniknęło. Tacka też już wysuwa się 'z wielką łaską' i towarzyszą temu chrupnięcia i stuknięcia. Czy warto inwestować w nowy laser, czy już lepiej kupić nową konsolę?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...