Skocz do zawartości

>>> PS2 FAQ (oraz chipy i lasery)


Rekomendowane odpowiedzi

Już od około czerwca miałem problem z konsola (czasem się ścinało). Wszystko przestało, grałem; później znowu ale po 3 resie konsoli znowo było dobrze

przez ok. 3 miechy. Doszło do tego że godzine temu kupiłem nowiutkie, w folii GoW II, i jest taki problem 5sekund dziala, pozniej jest komunikat ze wyjalem plyte, tak przez przez 5sek i znowu dziala. Tak w kółko. I tu moje pytanie czyszczenie czy wymiana lasera? co mozecie doradzic?

 

PS. Wiem, przyznaje się wyczyscilem kiedys (miesiac temu) to co widac po podnisieniu klapki (laser) spirytusem a nawet amolem (debil ze mnie - ale to był desperacki krok :P )

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Zaraz , zaraz lepiej sprecyzuj swój problem.Jak wyświetla się komunikat o ponowne włożenie płyty, to czy laser jakoś hałasuje(czyli np. przesuwa się)?To by oznaczało że, mogą to być problemy z napędem.Czujnik tacki może być zjechany..Konsola jest przerobiona?Jak intensywnie w nią grasz?Jaki to model?Używasz Swap Magica?(o takie informacje bym poprosił)Jeśli słychać charakterystyczne cykanie , a gry tną się na loadingach ,czy podczas rozgrywki to jest typowa śmierć lub agonia lasera.

Odnośnik do komentarza

konsola jest przerobiona model jakos 7k chyba. Nie uzywam swap magica (nawet do końca nie wiem co to jest :P) Nie ma cykania. Jednak wczoraj chyba sie domyslilem co sie dzieje. Wlaczylem gowa i normalnie wszystko dzialalo, po 20min byl pierwszy save point po zapisaniu znowu byl ten komunikat. Następne polozylem na napedzie słownik niemiecko-polsi, polsko-niemiecki :D to byl dobrze gdy go podnioslem to w tej samej chwili sie scielo. Na dłuższą metę to nie pomaga, bo i tak sie wyswietli ze wyjalem plyte. Po prostu wydaje mi się że, po przerobieniu (kwiecien 2007) źle żłożyli konsole. zreszta w tym tygodniu zawoze do serwisu

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

moja 6 letnia ps2 jest juz wyslużona i co za tym idzie smar na tych wszystkich "wajchach" prawie się ztarł. Pare dni temu postanowilem wyczyscic je do końca, choć prawie smaru na nich niebyło a konsola trochę miewała problemy podczas loadingow, teraz jedna gra uruchamia sie inna nie wchodzi i takie tam. Czy teraz muszę znowu naoliwić ,czy taki olej do mechanizmów dostanę np.w tesco czy innym takim molochu bo w sprzedarzy internetowej nie znalazłem a o jakimś gdzie mogę pójść to nie słyszałem?

 

ps. czy inna przyczyną może być to ,że wygiołem ten plastik co kładzie się na prowadnicy? Jak teraz patrzę to mimo iż wygiołem go w dół jest wygięty w górę

Edytowane przez yoyomen
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie mam problem dotyczący przerobionej konsolki,

 

przerobiłem chipem Modbo760, po zrobioeniu kopii jednej z moich gier odpalam PS'a i widze napis

 

"This Disc Cannot Be Played" w Browser zauważyłem ze plyta ma format DVD-VIDEO, a nie PlayStation2

 

Mój kolega ma matrix-a i działa mu normalnie.

 

Cos tam sie dowiedzialem na ten temat ale to za mało i chce sie dowiedziec czy to Wina PS'a (laser) ; czy zle zalutowanego modbo.

 

Jeśli wie ktoś o co chodzi prosił bym o wypowiedź

Odnośnik do komentarza

Inne kopie sprawdzałeś?

Może modbo nie jest aktywny?

Przytrzymaj podczas włączania konsoli trójkąt oraz koło na padzie, jeżeli wejdzie ci w ustawienia - chip podłączony jest dobrze, jeżeli nie - połączenia należy sprawdzić.

 

Tutaj: http://www.repair-modchip-modchips-ps2-pla...information.htm

masz instrukcję i wyjaśnienie ustawień modchipa, być może w konfiguracji masz bootowanie ustawione na Video-DVD

 

Czy jak odpalasz, np. oryginał pojawia się splashscreen modbo?

 

Jeszcze jedno - jak robiłeś kopię?

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

A wiec tak.

 

Alkochol 120% profil PS2

 

Tutaj jest 1 filmik z ogolnym problemem:

http://www.mediafire.com/?jdmqx4qnamm

 

A tutaj 2 filmik z problemem DVD-Video (podobna modbo odlapa dvd-video ale... jednak nie)

http://www.mediafire.com/?jhh2j1dnzfm

Na filmiku jest pokazane ze format plyty jest PS2, ale po ponownym restarcie konsoli bylo DVD-Video

sa tu tez pokazane moje ustawienia

Edytowane przez LOAD
Odnośnik do komentarza

Alkochol 120% to program z du.py.

Użyj darmowego i najlepszego imgBurn'a.

Robisz obraz płyty, nagrywasz i powinno działać.

 

Program - http://download.imgburn.com/SetupImgBurn_2.4.3.0.exe

Polski język - http://download.imgburn.com/translations/polish.zip

 

 

 

EDIT:

 

Tak mnie naszła pewna myśl... Czy przypadkiem ta twoja gra nie została wcześnij spatchowana pod przeróbkę na karcie pamięci? Na Swapie takie gry odpalają, ale podejrzewam, że chip może się z tym pogubić.

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza
Action Replay śmierdzi. Trzeba było kupić Code Breakera skoro masz Modbo. Wersje od 9.3 do 10.0 można spatchować tak, aby ładowały pierw program (np. HDL ;]). Nie wspominając już o kopiach gier.

 

to mi wystarczyło, to zamawiam codebreakera, dziękuje za info

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
to mi wystarczyło, to zamawiam codebreakera, dziękuje za info

 

Kup 9.3, 10.0 ma kilka buraków. I tutaj jeszcze jedna uwaga: Jak masz Slim V14< to niestety będziesz musiał odłączyć porty USB inaczej się powiesi na starcie... Potężna skaza dla tej marki, ale tak czy siak, program jest bardzo dobry (kody wbijasz w RAW, ale są konwertery pierdół dla AR i innych do postaci surowej).

 

A i jeszcze jedno:

 

Witam,

Mam taki problem, włączam Action Replay, wybieram kody, i chce załadować nagrana plyte DVD-R z gra, ale Action Replay nie chce mi czytać

czy są jakieś opcje w MODBO760 zęby uruchomić obejście tego?

 

Nie uruchamia z dwóch powodów:

- modchip Ci zasypia, to samo będziesz mieć z CB. Do tego polecam FMCB i patcha do CB.

- AR nie ładuje kopii (są jakieś tam cracki, ale nie interesowałem się tym za bardzo, można też zintegrować grę z AR, aby nie zmieniać płyt)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Raz napaloną płytę widziało mi jako DVD z filmem, ale owa płyta była po prostu nie do użytku (już nie pamiętam, czy napalona z badziewnego obrazu, czy z jakim błędem). Przeważnie napalam i śmiga (wtedy zawsze jest widoczna w browserze jako PlayStation bądź PlayStation 2 disc), a mam właśnie Modbo. Skoro u Ciebie nie działają płyty działające na innej przerobionej konsoli, wygląda mi na to, że przeróbka się nie powiodła. Dziwnym trafem internet pełen jest narzekań ludzi, którzy zamontowali sobie czipa i "coś poszło nie tak", choć oczywiście "znają się na lutowaniu" itd., itp. Tymczasem Polska to nie UK i nie brak tu jeszcze prawdziwych speców od przerabiania PS2...

P.S. Broń Boże nie podaję się za żaden autorytet. Po prostu dziwi mnie, czemu niektórzy zdobywają w ten sposób doświadczenie na własnym sprzęcie.

P.P.S. Kopie na CD testowałeś? Gradius V, Global Defence Force, Tekken Tag Tournament, Ring of Red, Ico (NTSC)...? Gdyby CD-ki z grami też widziało jako DVD-Video, to dopiero byłaby zagadka.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
Raz napaloną płytę widziało mi jako DVD z filmem, ale owa płyta była po prostu nie do użytku (już nie pamiętam, czy napalona z badziewnego obrazu, czy z jakim błędem). Przeważnie napalam i śmiga (wtedy zawsze jest widoczna w browserze jako PlayStation bądź PlayStation 2 disc), a mam właśnie Modbo. Skoro u Ciebie nie działają płyty działające na innej przerobionej konsoli, wygląda mi na to, że przeróbka się nie powiodła. Dziwnym trafem internet pełen jest narzekań ludzi, którzy zamontowali sobie czipa i "coś poszło nie tak", choć oczywiście "znają się na lutowaniu" itd., itp. Tymczasem Polska to nie UK i nie brak tu jeszcze prawdziwych speców od przerabiania PS2...

P.S. Broń Boże nie podaję się za żaden autorytet. Po prostu dziwi mnie, czemu niektórzy zdobywają w ten sposób doświadczenie na własnym sprzęcie.

 

 

Czyli pojechać do kolesia który mi przerabiał konsole z gram jakie mi nie działają i dać mu aby odpalał te gry :) tak ?

Odnośnik do komentarza
Czyli pojechać do kolesia który mi przerabiał konsole z gram jakie mi nie działają i dać mu aby odpalał te gry :) tak ?

Jak nie te gry, to jakieś jego kopie na których testował (o ile testował) po przeróbce. Jednak laser może być na skonaniu... Tak czy owak fachowiec powinien móc zademonstrować, że przeróbka się powiodła.

Ewentualnie mógłby przysłać kopię, która wg niego powinna działać na dowód, że nie skaszanił.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...