Skocz do zawartości

>>> PS2 FAQ (oraz chipy i lasery)


Rekomendowane odpowiedzi

Na płaskim? Tzn, LCD, plazma? Zależy jaki TV, mój LG 27" ma możliwość ustawienia ostrości obrazu (podejrzewam, że inne również), jak odpowiednio "rozmażesz" i usiądziesz odpowiednio daleko jest ok, jak siedzę standardowo niecały metr od TV to kupa straszna, zarówno przez kompozyt i komponent. W przypadku PS2  nic nigdy nie przebije CRT. Ale grać się da.

Z konwerterem różnie bywa, jakości na pewno ci nie poprawi, Sygnał po prostu przekonwertuje na potrzeby wejścia HDMI. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

LCD. Zamówiłem dziś dopiero komponenty. Na kompozytach mam czarno biały obraz, gdy podłączam je do tv. Chciałem spróbować z dvd, ale z kolei nie było dźwięku. Mimo wszystko taki nfs carbon był bardzo grywalny. Dobry pomysł z ostrością, spróbuję. Mogę też chyba zmienić rozmiar wyświetlanego obrazu. 

 

Niektóre gry w zestawie niestety porysowane. Warto nagrać je na dysk zewnętrzny? Czarnulka dobrze sobie z tym radzi i widzi każdy dysk? Trzeba go jakoś konfigurować? W nieprzerobionej konsoli wystarczy do tego free mc bot?

Odnośnik do komentarza

tzn? aż tak poprawia jakość ?

 

ussr z tego co pisał na PW to jest zachwycony. Posiada dokładnie coś takiego: https://mgmplay.pl/pl/konwertery-audio-video/236-multi-konwerter-av-do-hdmi-1080p.html

niestety nie jest to chwilowo dostępne, będzie pod koniec stycznia dopiero...

 

Możesz się zainteresować innymi rozwiązaniami np. Mygica V2HD - dobre jest tutaj to, że ma zarówno composite jak i component. 

 

Ja "zaryzykowałem" i kupiłem konwerter av->hdmi (tylko composite). Chcę tylko zobaczyć to w akcji i skorzystać ze zwrotu w ciągu 14dni  :cebula:  aby później mieć jakieś odwołanie do component->hdmi. 

Edytowane przez grykom
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

tzn? aż tak poprawia jakość ?

 

Tak, wygładza grafikę i kolory są przejrzyste, to jak Wipeout Fusion teraz wygląda i Ridge Race 5 jest bajka. Aż chce się ogrywać Medal Of Honor i Call of Duty.

 

Nie dawno włączyłem Syphon Filter Logans Shadow to mnie totalnie rozpipi. Już wolę dopłacić do takiego konwertera i grać na swoich 55 calach niż kupić jakiś Kineskopowy TV 29 cali. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Otrzymałem dziś konwerter hdmi, dokładnie coś takiego:

505001062_253.jpg

powiem szczerze, że nie jest źle, ale przez to, że łączymy to kablami Composite (jeden kabelek z obrazem) to są problemy z kolorami (jest o wiele mniej barw w porównaniu z Componentem) oraz czernią (gry według mnie są o wiele ciemniejsze). Mimo wszystko w tej cenie (ok. 10 dolarów z Chin) to dobry konwerter, ja natomiast poszukam czegoś innego który przetworzy Componenta na HDMI. 

Edytowane przez grykom
Odnośnik do komentarza

 

tzn? aż tak poprawia jakość ?

 

Tak, wygładza grafikę i kolory są przejrzyste, to jak Wipeout Fusion teraz wygląda i Ridge Race 5 jest bajka. Aż chce się ogrywać Medal Of Honor i Call of Duty.

 

Nie dawno włączyłem Syphon Filter Logans Shadow to mnie totalnie rozpipi. Już wolę dopłacić do takiego konwertera i grać na swoich 55 calach niż kupić jakiś Kineskopowy TV 29 cali.

 

A odpalałeś tam gierki z PSXa?

Ja ostatnio zrobiłem test: puściłem siorze Tekkena 3 na CRT z PS2, a potem na LCDku - z tabletu w Open GL.

To aż jej się zachciało grać na nowo w Crasha :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem dzisiaj przegląd kolekcji i zauważyłem, że 90% gier z PS2 ma mnóstwo okręgów na płycie, jakby wypalone miejsca. Nie da się tego zetrzeć. Jestem w szoku, nie ma rys, nawet na pudełkach o gry dbam maniakalnie.

 

http://i.imgur.com/3Jo3jFW.jpg

 

http://i.imgur.com/kfvHiXn.jpg

 

Tak to wygląda, na niektórych okręgi występują na całej płycie, w równych odstępach od siebie, na innych tylko blisko środka lub krawędzi płyty.

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza

 

 

tzn? aż tak poprawia jakość ?

 

Tak, wygładza grafikę i kolory są przejrzyste, to jak Wipeout Fusion teraz wygląda i Ridge Race 5 jest bajka. Aż chce się ogrywać Medal Of Honor i Call of Duty.

 

Nie dawno włączyłem Syphon Filter Logans Shadow to mnie totalnie rozpipi. Już wolę dopłacić do takiego konwertera i grać na swoich 55 calach niż kupić jakiś Kineskopowy TV 29 cali.

 

A odpalałeś tam gierki z PSXa?

Ja ostatnio zrobiłem test: puściłem siorze Tekkena 3 na CRT z PS2, a potem na LCDku - z tabletu w Open GL.

To aż jej się zachciało grać na nowo w Crasha :)

 

USER, ODPALAŁEŚ NA TYM GIERKI Z PSXa NA PS2?
Odnośnik do komentarza

Spotkał się ktoś z takim "problemem"? :D Doszła do mnie druga konsola FAT (która - reklama! - będzie na sprzedaż) i coś mi nie daje spokoju, sami zobaczcie:

https://www.youtube.com/watch?v=cThG0YwDxoo (film 20 sekund) - tak jest OK

https://www.youtube.com/watch?v=I06E-XyVHbU - tak nie jest OK(?)

 

wtf? :)

Dodam, że z konsoli można normalnie korzystać nie zacina się

Odnośnik do komentarza

 

USER, ODPALAŁEŚ NA TYM GIERKI Z PSXa NA PS2?

 

Nie, gram tylko w gry z PS2, do psx mam psx i TV 25 cali kineskopowy.

 

A nie masz jak sprawdzić? Bo ja głównie mam kolekcję gierek z PSXa (które odpalam na PS2), ale tv CRT u rodziców, a tak pomyślałem o tym urządzeniu i bym mógł częściej odkurzać giereczki z PSXa.
Odnośnik do komentarza

Slim, ale tam zasadniczo nie ma regulacji. Płyty DVD czyta jak dziki,a CD już nie. Najgorsze że rysuje płyty. No nic napisze do Chińczyka i zobaczymy co mi odpowie

EDIT: Jeśli chodzi o rysowanie płyt to możliwe że moja wina bo mogła się ta taśma nieco odkleić zgodnie z tym myślę że to pomoże:

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

 

 

USER, ODPALAŁEŚ NA TYM GIERKI Z PSXa NA PS2?

 

Nie, gram tylko w gry z PS2, do psx mam psx i TV 25 cali kineskopowy.

 

A nie masz jak sprawdzić? Bo ja głównie mam kolekcję gierek z PSXa (które odpalam na PS2), ale tv CRT u rodziców, a tak pomyślałem o tym urządzeniu i bym mógł częściej odkurzać giereczki z PSXa.

 

 

Wyglądają trochę lepiej ale tylko kolory, cała rozdzielczość nadal będzie wyglądała lepiej na TV kineskopowym. Lepiej poszukać taniego sprawnego TV na olx do psx'a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...