Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czołem, Panowie (i Panie)!

 

Od dawna planowałem zakup "kółka" do PS3, aż w końcu nadszedł odpowiedni moment...

 

Nie siedzę za bardzo w temacie, stąd moje pytanie:

Jaka jest dobra kierownica godna polecenia w rozsądnej cenie (do ~500zł)? Zależy mi na używaniu jej głównie w "Test Drive: Unlimited 2" (no i w "GT6" jak wyjdzie, ghe, ghe).

 

Dodatkowe info: nie mam stołu, przed TV siedzę na fotelu (a to chyba stanowi problem w przymocowaniu kierownicy, chyba, że da się ja posadzić na kolanach). Na co mam zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie? Stopień skrętu, dual force feedback, inne bajery? Zapewne kierownica ze sprzęgłem to jeszcze wyższa półka cenowa?

 

Proszę o (w miarę możliwości) szybką odpowiedź dla zielonego w temacie, bo napaliłem się jak nie wiem (jazda po Oahu - miód!).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Używał ktoś kiedyś Wheel Stand Pro? Nie mam niestety gdzie podpiąć kierownicy i jedyna możliwość to osobny stelaż. I teraz pytanie czy to jest w ogóle warte uwagi?

 

To wygląda strasznie tandetnie, nie polecam. Na pewno będzie gibać się na boki za każdym razem jak kierownicą mocniej szarpną wmontowane w nią silniki. Lepiej poszukaj w necie wheel stand DIY czyli zrób to sam.

 

Chodzi mi o inspiracje żebyś mógł coś skopiować i samemu zrobić pod fotel samochodowy. Z desek albo nawet z rur PVC. A jaka radość potem z używania własnoręcznie zrobionego wheel cockpitu. 

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

dokładnie, WSP jako stand który zawsze można szybko schować idealnie się sprawdza, wiadomo że musi to mieć jakieś ruchy ale są one na tyle małe że ani nie przeszkadzają, ani ich za bardzo nie czuć (chyba że ktoś ma ADHD i będzie zamiast kierownicą skręcał całym ciałem ciągnąć wszystko za sobą), ani też nie pogarsza czasów (przed przeprowadzką miałem kierę przymocowaną do biurka więc porównanie miałem). jak ktoś nie ma możliwości połączenia kierownicy na stałe do czegoś sztywnego to WSP idealnie się do tego nadaje...

 

ps. dzisiaj zakupiłem drugi raz DFGT :) miałem rok przerwy od grania na kierownicy, więc mam nadzieję że po poprzednim Fanatecu powrót do tandetnego plastiku, gumowych chwytów, warczącego i drewnianego FF, czy beznadziejnych pedałów bez hamulca z load cell nie będzie wielkim problemem ;)

Odnośnik do komentarza

Czy ktorys z kolegow dorwal juz moze PS4 i probowal podlaczyc kierownice Logitecha (DFGT)?

Również dołączam się do pytania, czy kierownice z Logitecha działają na PS4? Jeśli nie, to będzie trzeba sprzedać i kupić coś kompatybilnego z PS4, ale wolałbym, aby działały te same co do PS3.

 

PS. Odnośnie WSP, to również potwierdzam, że sprawdza się wyśmienicie, a używam od premiery GT5. Polecam, bo jest gwarancja zadowolenia. Zgrabnie można wszystko schować, a działa to bardzo dobrze.

Edytowane przez BasteKSG
Odnośnik do komentarza

Czy ktorys z kolegow dorwal juz moze PS4 i probowal podlaczyc kierownice Logitecha (DFGT)?

 

Kusi mnie kupno tej kierownicy, ale jesli nie bedzie hulac na nowej generacji, to bedzie porazka :(.

mogę jedynie potwierdzić, że kierownica G27 po podłączeniu do PS4 kalibruje się poprawnie i zostaje na swojej pozycji wyjściowej, nie można jej praktycznie ruszyć bo FF jest "spięty" na maxa....niestety klawisze w menu konsoli nie działają jak to miało miejsce w przypadku PS3 ... do momentu odpalenia jakiejkolwiek "ścigałki" nie ma pewności czy działa

 

tu nie działa:( 

http://www.youtube.com/watch?v=4PV-BdWPq68

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

Ok, trafilem przyzwoita okazje i kupilem sobie DFGT+stojak. To moj pierwszy kontakt z teog typu zabawka.

 

Do Swiat bede musial sie wstrzmac z graniem, ale odpalilem na chwilke zeby zobaczyc czy dziala. Smignalem sobie w GT5 Trial Mountain w DC2 i steruje sie wypas, chociaz spodziewalem sie, ze FF bedzie silniejszy (dalem w opcjach na 10).

 

Jest jakis sposob, zeby sprawdzic czy kierownica jest w pelni sprawna, czy FF dziala jak nalezy itd?  Sprzet jest uzywany.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...