Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili nie ma co kupować kierownicy pod PS4 bo nie ma gier wyścigowych jak napisał pawel.GT6 spokojnie można skończyć bez męczenia się na padzie, na spokojnie na luzaku. Nie pamiętam żeby w GT6 było coś trudnego do zrobienia że kierownica jest potrzebna jak w przypadku GT5. 

 

Głęboko wierze że PS4 otrzyma sterowniki do tak popularnej kierownicy jaką jest G27, oraz inne tak samo. Chociaż to nie jest nic pewnego ponieważ z punktu patrzenia producenta bardziej opłacalne jest wyprodukować i sprzedać nową kierownice. Wówczas producent na tym zarobi, a co będą mieli z tego że będą wspierać kompatybilność z PS4 czy XboxOne? Czarno to widzę. 

No tyle,że ja nie potrzebuję kierownicy bo nie mogę czegoś przejechać na padzie tylko ze względu na przyjemność jaką daje gra przy pomocy kółka.

Odnośnik do komentarza

W tej chwili nie ma co kupować kierownicy pod PS4 bo nie ma gier wyścigowych jak napisał pawel.GT6 spokojnie można skończyć bez męczenia się na padzie, na spokojnie na luzaku. Nie pamiętam żeby w GT6 było coś trudnego do zrobienia że kierownica jest potrzebna jak w przypadku GT5. 

 

Z ostatnim stwierdzeniem się nie zgodzę, bo sam wbiłem w GT5 platynę na padzie. Przyznaję jednak, że z kierownicą jest o wiele łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Nigdy bym w to nie uwierzył gdy sam ją robiłem, a potem były patche i mój światopogląd drastycznie się zmienił. Ehhhh wiem tylko że grając na kierownicy miałem cholernie dużo fun'u z jazdy. A samo trofeum zmęczyło mnie tak że rzuciłem GT5 zaraz po jego zdobyciu. Na padzie nigdy bym nie robił. A w GT6 można. 

 

Kierownica to jest dziś wręcz niezbędne narzędzie wyścigowego gracza. Może i czasami zrobić można lepszy czas na torze padem to zależy jeszcze od gry, ale gdzie ta miodność z grania?? 

 

A  niech tylko Project Cars na PS4 nie współpracuje z G27. To się źle skończy! 

Odnośnik do komentarza

http://www.psxextreme.info/topic/106948-s-logitech-dfgt/

 

moge dorzucic jeszcze dane do konta z wypasiona edycja gt6 do pobrania z psn

 

 

Driving Force GT, a Driving Force Pro-jakie róznice?

W opisie wszystko wyglada tak saqmo, czy jest to tylko kwestia wygladu?

 
dfgt ma 900* kat obrotu kierownicy, fajne pedaly i swiecace logo GT
Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Driving Force GT, a Driving Force Pro-jakie róznice?

W opisie wszystko wyglada tak saqmo, czy jest to tylko kwestia wygladu?

Ja mam DFPro i polecam. Różnica jest w cenie. DFGT kupisz nówki w sklepie za około 500 pln, używane od około 250, a DFPro tylko używki. Ja dałem za swoją 250 zł i wszystko git. No i DFPRo trudniej wyrwać, obecnie jest jedna na allegro. Jeśli chodzi o inne aspekty to DFGT ma dodatkowo pokrętło, którym można "w locie" zmieniać balans hamulców. Poza tym moje odczucia są takie, że DFGT jest mniej przyjemna w dotyku/chwycie/ Moja DFPro ma fajne gumowe chwyty, natomiast jak ostatnio "macałem" DFGT, to koło wydawało mi się jakieś bardziej plastikowe w dotyku. Miałem wrażenie jakby to było wykonane z innego tworzywa.

 

 

EDIT:

 

 

dfgt ma 900* kat obrotu kierownicy, fajne pedaly i swiecace logo GT

 

 

DFPro też ma 900* obrót i ma takie same pedały ;)

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko ;)

 

DFPro jest też o jeden cal mniejsza (średnica) i przez to moim zdaniem bardziej "wyścigowa" :)

Zresztą tu jest kilka fajnych postów, które trochę potwierdzają moje słowa. Tzn. DFGT jest bardziej "kanciasta" i wpija się w dłonie.

Link --> http://simracing.pl/forum/f81/logitech-driving-force-pro-czy-gt-6954/

 

Jest tam też odnośnik do filmu na jutubie, który pokazuje różnice.

 

Poczytaj, obejrzyj i wybieraj ;)

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Spoko ;)

 

DFPro jest też o jeden cal mniejsza (średnica) i przez to moim zdaniem bardziej "wyścigowa" :)

Zresztą tu jest kilka fajnych postów, które trochę potwierdzają moje słowa. Tzn. DFGT jest bardziej "kanciasta" i wpija się w dłonie.

Link --> http://simracing.pl/forum/f81/logitech-driving-force-pro-czy-gt-6954/

 

Jest tam też odnośnik do filmu na jutubie, który pokazuje różnice.

 

Poczytaj, obejrzyj i wybieraj ;)

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż, pewnie skuszę się jednak na  PRO :)

Odnośnik do komentarza

Spoko ;)

 

DFPro jest też o jeden cal mniejsza (średnica) i przez to moim zdaniem bardziej "wyścigowa" :)

Zresztą tu jest kilka fajnych postów, które trochę potwierdzają moje słowa. Tzn. DFGT jest bardziej "kanciasta" i wpija się w dłonie.

Link --> http://simracing.pl/forum/f81/logitech-driving-force-pro-czy-gt-6954/

 

Jest tam też odnośnik do filmu na jutubie, który pokazuje różnice.

 

Poczytaj, obejrzyj i wybieraj ;)

dodam jeszcze, że po podłączeniu DFPro i odpaleniu wyzwania Vettela, złotko wpadło za pierwszym podejściem (przed patch-em)

- FF jest dużo bardziej odczuwalny w porównaniu do DFGT i G27

- dzięki mniejszej średnicy dużo lepiej się kontruje mam wrażenie, że dużo łatwiej wyjść z opresji

- możliwość blokowania kąta skrętu poprzez przytrzymanie przycisków na kierownicy (Select Button + R3 + Right Shift Paddle w tym samym czasie)

- pedały chodzą jak by ich nie było i reagują błyskawicznie (jedni sobie chwalą inni mówią, że to nie realizm)

- wadą (imo) jest to, że kiera w porównaniu do DFGT I G27 jest kur!@#$%głosna...do puki nie bawiłem się innymi to nie zwracałem na to uwagi:)

kierownica bardzo przyjazna i możesz zarządzić w multi:) ale jak przyjdzie Ci do głowy wystartowanie w eliminacjach gtacdemy w jakimś markecie przepadniesz z kretesem, następczyni DFPro nie ułatwiają :)

Edytowane przez SM1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

jescze zapominacie o tym że DFP ma dużo większe opory wewnętrzne (z tego wynika też głośność pracy), więc FF nie jest tak "czysty" (sorry nie mam innego słowa) jak w DFGT (i to biorąc pod uwagę że DFGT też baaaaardzo daleko w tym względzie do ideału). no i trzeba też pamiętać że DFP jest dużo starszą kierą więc jest większa szansa że będzie mocniej zmęczona, a takie DFGT można kupić dość świeże i to z gwarancją.

 

do grania w GT5/6 jeśli ktoś nie chce wydać dużo kasy to można też wziąć pod uwagę te starsze kierownice Logitach - Driving Force lub Driving Force EX - można je kupić za dość śmieszne pieniądze. sam miałem Driving Force i sprawdzało się to dobrze (ale tylko w Gran Turismo), i chociaż do DFGT jej daleko to na pierwszą kierownicę można rozważyć...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiście mogę polecić kierownicę MOMO Force Wingman.

 

momo02.jpg

 

Wyhaczyłem za stówkę, wprawdzie od oporu do oporu jest tylko 270 stopni, jednak porządny FF (szczególnie na PC), skórzany wieniec i aluminiowe łopatki oraz pedały sprawdzają się wyśmienicie. W zasadzie to kierownica do peceta, ale z Gran Turismo współpracuje elegancko. Jeśli chodzi o wykonanie, to w mojej opinii DFGT w porównaniu z MOMO jest dość tandetne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...