Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Okienko zbliża się do końca, a Juve jak nie miało kreatywnego pomocnika w środku pola, tak nie ma... Szczerze mówiąc, bez rozgrywającego/ ofensywnego pomocnika Juve może liczyć w Seria A najwyżej na pierwszą 3, a w LM 1/4 to będzie szczyt możliwości...

Ale, jeżeli zarząd sprowadzi w końcu kogoś (aktualnie najbliżej jest Diego i Rakitić), to Juventus spokojnie może walczyć o mistrzostwo Włoch, i o finał LM.

Bo jedyne czego brakowało Juventusowi w poprzednim sezonie to ostatniego podania, bywało tak, ze Juventini dominowali przez cały mecz, siedzieli na przeciwniku, ale nie miał kto zagrać tej ostatniej piłki do Alexa, czy Treze...

Odnośnik do komentarza

Inter zdobył Superpuchar Włoch

 

Inter 2 - Roma 2 k. 6-5

dla Interu:

18 min(1 poł.)- Sulley Muntari

38 min (2 poł.)- Mario Balotelli

dla Romy:

11 min(2 poł.) - Daniele De Rossi

46 min(2 poł.) - Mirko Vucinic

 

 

karnych nie trafili:

Inter - Stanković

Roma - Totti i Juan

 

 

oj spina była, nie wiem jak tam mecz bo włoską transmisję radiową słuchałem ;)

Cieszy wygrana na początek ;]

Edytowane przez Ludwa07
Odnośnik do komentarza

Pierwsze 15 min., to świetna, kombinacyjna gra Interu, ukoronowana bramką. Tak grającego Interu jeszcze nie widziałem. Już myślałem, że Murińjo na serio jest cudotwórcą i The Special One i stworzy drużynę niepokonaną, do tego ładnie grającą. Na szczęście po 15 min. grać zaczęła Roma, choć i tak Inter stwarzał więcej groźnych sytuacji. W końcu, gdy nic nie szło, a De Rossi rozgrywał jeden ze swoich najgorszych meczów życia... ten ostatni dostaje piłkę na 25. metrze i strzela nie do obrony.

Potem błąd popełnia 3. (!) obrońców Romy i Balotelli sam na sam z Donim. A asystę zalicza nie kto inny jak Julio Cesar ;) Inter już cieszy się ze zwycięstwa, gdy z rzutu rożnego (pipi)rro idealnie trafia w głowę Vucinica, potem futbolów odbija się jeszcze od Stankovica, poprzeczki i dopiero wpada do siatki. Dogrywka.

W dogrywce jeszcze Okaka mógł rozstrzygnąć losy spotkania, ale Julio Cesar bardzo dobrze go wyczuł i w sytuacji w sumie sam na sam wychodzi obronną ręką. Karne.

W karnych Stankovic trafia w poprzeczkę, Totti decydujący strzał... w poprzeczkę. Potem już tylko słaby strzał Juana obroniony przez Cesara i Inter z Mourinho wygrywa pierwszy (i miejmy nadzieję, że ostatni ;) ) puchar w tym sezonie.

 

Totti - co za padaka, zero formy, wszedł w 85. min. i nie grał zupełnie nic, do tego marnuje decydującego karnego. To nie ten sam Il Capitano, który jest podporą w ciężkich i/lub decydujących momentach

De Rossi - następny... non stop tracił głupio piłkę, a poza strzałem, który wybitnie mu siadł na nogę, reszta daleko od bramki. Bez formy.

 

Brawa z kolei należą się Pizzarro i nowym zakupom Romy - Riise i Baptista zagrali dobry mecz na poziomie.

 

Co do Interu... Figo - temu panu już dziękujemy, zdecydowanie najgorszy na boisku.

Ibra - zaś zaczyna grać jak za najlepszych swoich czasów :| Może być ciężko z nim...

Balotelli - oj będzie z niego piłkarz klasy światowej i podstawowy zawodnik reprezentacji

 

Już w niedzielę pierwsza kolejka :)

Odnośnik do komentarza

Głupi Gilardino się odradza :/, i akurat musiał zacząć z Juve... ale trzeba powiedzieć jedno, koleś pokazał klasę, ładnie się obrucił i pyknął "zczuba"...

Viola nie zasłużyła na remis, Juventus powinien wygrać, ale dzisiaj na kibelku sobie myślałem (;-)), i doszedłem do wnisoku, ze z tą "dużą 4" ekipa Ranierego może remisować, ważne, żeby z pozostałymi wygrywali (da to im ponad 90 pkt, co się równa Scudetto).

Co do ocen, to napad super (oprócz Alexa, który miał słabszy dzień jeśli chodzi o strzały), Amauri strasznie mi zaimponował (technika, szybkość, strzał, zastawianie się, siła, inteligencja, koleś jest niesamowity).

W Pomocy wszyscy świetnie zagrali, od lewa do prawa, Nedved mimo 36 lat na karku ładnie ciągnął, Camor świetnie rozgrywał, Poulsen pokazał wielką klasę (odbiory i podania, a'la Xabi Alonso), Marchisio może był trochę w cieniu ale pożyteczny (asekuriwał, parę razy pokazał się z dobrej strony).

W obronie wszyscy słabo, z taką obroną to raczej o LM Juventini mogą zapomnieć (chodzi mi o 1/2 przynajmniej :-))... może się ogarną i na fazę pucharową sprowadzą jakiegos porządnego stopera, coby z Chiellinim współpracował... (Kielon nie grał w meczu z Violą).

Buffon jak zwykle boski.

 

 

PS. Szkoda, że Ranieri nie wpuscił Giovinco na te ostatnie minuty, ale pamiętają te wejścia Jastrzębia w poprzednim sezonie to jestem w stanie go zrozumieć...

Odnośnik do komentarza

No to korzystajac z lancztajmu.

 

Milan przegral z Bologna u siebie. Blamaz z beniaminkiem na poczatek nie wyglada za rozowo i az do straty pierwszego gola ogladalem druzyne sprzed roku. Gdy przyszlo odrabiac straty, bylo juz znacznie lepiej, niestety przeciwnicy wyprowadzili jeszcze jedna kontre i wywiezli z San Siro 3 punkty. Szkoda, bo Milan zmarnowal z 5 setek, nie potrafil wpakowac pilki do bramki z 2 metrow.

Obrona jest tak slaba jak byla. Nawet najlepszy bramkarz nic tu nie pomoze. Gdy w 2 czesci spotkania Milan gral 3 obroncami, to moglo byc juz tylko gorzej.

Jezeli chodzi o nowych zawodnikow, to wszyscy sie sprawdzili. Zambrotta ladnie podlacza sie do akcji ofensywnych, kilka razy ladnie poszedl na przeboj, dosrodkowuje itp. Bardzo udany zakup. Flamini rowniez dobrze, raz mial szanse na strzelenie gola, po efektownym uderzeniu sprzed pola karnego.

Najlepiej zagral Ronaldinho, moge stwierdzic, ze koles juz sie wlasciwie odrodzil. Ladnie miesza i brakuje tylko dokladnego zgrania i skutecznosci napastnikow (Inzaghi zagral fatalnie). Dinho zaliczyl zreszta asyste. Szewa tez niezle, do bramki w "debiucie" zabraklo niewiele.

 

 

Podsumowujac, styl Milanu od straty pierwszego gola byl naprawde imponujacy, no ale za styl punktow nie ma.

Odnośnik do komentarza

Trzy moje ulubione osobistości futbolu w jednym klubie - nie mogę się doczekać najbliższego meczu Interu. Ibrahimovic, Mourinho i Quaresma - cała reszta piłkarskiego świata może dla mnie nie istnieć ;)

Pomijam resztę składu Interu, w której też jest kilku świetnych graczy, ale tę trójkę polubiłem w ich poprzednich klubach, a teraz zebrali się w jednym miejscu - nie pozostaje nic innego, jak oglądać każdy ich mecz.

 

I, uprzedzając - nie jestem kibicem sezonowym. Ja po prostu kibicuję graczom, a nie drużynom (pomijając Lecha, ale to patriotyzm lokalny).

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza
Przyznam, że w tym roku dzięki Jose Mourinho i transferom Milanu ta liga może nabrać choć trochę kolorytu. Cieszę się, że Shevchenko będzie miał szanse gry, liczę na odrodzenie Ronaldinho i na showmana The Special One.

A ja myślę, że to takie "hop siup" nie będzie... gdzie Inter będzie groźny (mimo, że mają nowego trenera i nowych graczy (muszą sie zgrać, przystosować)), to jeśli chodzi o Milan... no cóż, gdyby nawet Carlo Ancelotti sprowadził do Milanu Cannavaro, i paru jeszcze starszych graczy, bez formy, lub powoli odradzających się, to i tak nie byłoby dużo lepiej, a dlaczego? Bo największym problemem Milanu, jest właśnie Carlo, wg. mnie facet już się wypalił w tym klubie (zdobył w nim prawie wszystko co było do zdobycia), powinien zmienić otoczenie, poszukać nowych wyzwań...

 

 

Juve, Roma, Fiora to zespoły mniej kolorowe w tym roku.

Dlaczego? I jak rozumiesz tę kolorowość?

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwsza kolejka pokazała jedno, jesli chodzi o Juventus. Stara Dama, tak czy owak, jest wybitnie mocna. Z kontuzjami, na trudnym terenie, z bardzo silną i wzmocnioną Fiorentiną, Juve spokojnie powinno wygrać co najmniej dwoma golami. Marchisio + Poulsen, to bardzo ciekawe zestawienie srodka pomocy i mysle, ze Ranieri na owych graczy bedzie czesto stawiał. Teraz czekamy na powrot do obrony Kielona i sklad, wbrew pozorom, mamy kompletny. Amauri to dobry zakup - na kilometr widac, ze podobny piłkarz sie Starej Damie przyda. Interowi i tak juz nic nie pomoze, Juventus jest za mocny, a Milan ma Ronaldinho i Kake.

Odnośnik do komentarza

No Milan zawiodl totalnie. Widzialem pierwsza polowe tego meczu i grali bardzo dobrze, szczegolnie Ronaldinho, ktory byl najlepszy na boisku. Az sie dziwnie ogladalo jak wkrecal tych wszystkich wloskich drewniakow z Bolognii, cos takiego do tej pory widzielismy tylko w lidze hiszpanskiej. Milan jednak nie ma typowego egzekutora. Inzaghi to juz zaawansowany emeryt, gral zalosnie. Shevchenko jest wielka niewiadoma, ma juz 32 lata, zmarnowal duzo czasu w Chelsea siedzac na lawie, Pato przeplata dobre mecze z tragicznymi, moze ten caly Borriello cos zdziala ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Interowi i tak juz nic nie pomoze, Juventus jest za mocny, a Milan ma Ronaldinho i Kake.

 

Z fusów to wywróżyłeś ? o.O Jak na razie to ACM popłynął. Wszystko zrewiduje boisko a po 1ej kolejce to nie ma co już mistrzów i przegranych z drużyn robić

 

Palermo - Roma 3:1

 

0:1 - Baptista 8'

1:1 - Miccoli 20'

2:1 - Miccoli 56'

3:1 - Cavani 72'

 

No to Roma dała ciala... ponoć gra baaardzo słaba

 

Inter - Catania 2:1

 

0:1 - Plasmati 42'

1:1 - Mascara (sam.) 43'(albo wg niektorych źródeł Quaresma)

2:1 - Terlizzi (sam.) 48'

 

Duża przewaga Interu, brak skuteczności i bramki z d.upy. Ibra - słabo, Maicon najlepiej. Q77 przez połowę spotkania niewidoczny. Czerwona kartka dla Muntariego na moje oko niesłuszna - powinien żółtą dostać. Oscar dla najlepszego aktora goes to Tedesco - prawie jak Dida po starciu z kibicem Celticu o.O

Druga bramka kontrowersyjna a i dobrej powtórki nie było - wypada wierzyć liniowemu który stał blisko i od bez zastanowienia przerwał grę i uznał gola

 

http://www.inter.it/media/jpg/Part-3710-109351.jpg

 

EDTA:

 

Ten obrazek powyżej to chyba symulacja jakaś. Tu skrin z kamery:

http://intermilan.ae/goal/DM/Pictures/INTE...o/08-09/sk1.jpg

Edytowane przez Ludwa07
Odnośnik do komentarza

Zaczynam wierzyć w ten Inter Mourinho . Taka portugalsko-brazylijska ofensywa w wykonaniu Manciniego, Quaresmy , Figo , Adriano (wraca ) i Maicona może przynieść dobry rezultat. Tego ostatniego wymieniam ,bo często włącza się do akcji z naprawdę świetnym skutkiem. Jak dla mnie to on wczoraj był najlepszy , bardzo silny i dobry technicznie. Naprawdę świetny gracz. Co do Quaresmy to zgasł w drugiej połowie , ale w pierwszej fajnie grał. Same wrzutki z fałsza. Vieira też zaczyna grać jak w Arsenalu.

Inni mogą się zacząć bać cool.gif

Odnośnik do komentarza

Wyniki z godz. 15:

 

Genoa - Milan 2-0 gole: G. Sculli 30', D.Militio 90'(k.)

 

Bologna - Atalanta 0-1 gol: T.Guerante 9'

 

Lazio - Sampdoria 2-0 gole: M. Zarate 7', G. Pandev 72'

 

Lecce - Chievo 2-0 gole: F. Caserta 47', J.I. Castillo 83'

 

Napoli - Fiorentina 2-1 gole: M.Hamsyk 48', C. Maggio 70' - A. Mutu 40'

 

Reggina - Torino 1-1 gole: M.D. Loreto 43' (sam.) - N. Amoruso 13'

 

Siena - Cagliari 2-0 gole: E. Calaio 10', A. Ghezzal 90'

 

 

1) Ancelotti to się już chyba może pakowac

2) Ciekawe jak długo Napoli zdoła zatrzymac u siebie Hamsyka ?

 

Teraz tylko trzymam kciuki za Udinese ^^

Edytowane przez Ludwa07
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...