Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

to będzie krucho, ale też tak bardziej...swoisko, przynajmniej dla starych fanów

 

Nie wiem czy znowu chcę przeżywać walkę o utrzymanie nad strefą spadkową ;] Wczorajszy mecz był słaby, w pierwszej połowie najwidoczniejszy był sędzia i jego cudowne decyzje.

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Lol, widzę że niektórzy oglądali inny mecz (może Zagłębie-Jagiellonia) i się wypowiadają o sędziach. Casillas wybił piłkę (widać to bardzo wyraźnie na powtórkach z kamerą ustawioną na lewo od akcji), a dłuższy czas później Villa wpadł w to samo miejsce i upadł. Na pewno nie było karnego.

 

Dani Alves do piłki się nawet nie zbliżył. Trafił za to w nogę zawodnika drużyny przeciwnej, który wtedy upadł, a w innym wypadku na pewno strzeliłby i, cóż, zrobiłby to mając dwa metry do bramki. Macie filmik powyżej zamieszczony, widać z pięciu kamer, nie wiem, czego jeszcze można chcieć. Mourinho ma rację, że brak żółtej kartki za taki faul to absurd. Karny zaś był bez wątpienia należyty.

 

Tak więc mecz był generalnie dobrze sędziowany, a jedyną większą kontrowersją był zdecydowanie brak kartki dla Alvesa. Wykluczenie go w takim momencie mogło zmienić wynik meczu.

Odnośnik do komentarza

Lol, widzę że niektórzy oglądali inny mecz (może Zagłębie-Jagiellonia) i się wypowiadają o sędziach. Casillas wybił piłkę (widać to bardzo wyraźnie na powtórkach z kamerą ustawioną na lewo od akcji), a dłuższy czas później Villa wpadł w to samo miejsce i upadł. Na pewno nie było karnego.

 

Dani Alves do piłki się nawet nie zbliżył. Trafił za to w nogę zawodnika drużyny przeciwnej, który wtedy upadł, a w innym wypadku na pewno strzeliłby i, cóż, zrobiłby to mając dwa metry do bramki. Macie filmik powyżej zamieszczony, widać z pięciu kamer, nie wiem, czego jeszcze można chcieć. Mourinho ma rację, że brak żółtej kartki za taki faul to absurd. Karny zaś był bez wątpienia należyty.

 

Tak więc mecz był generalnie dobrze sędziowany, a jedyną większą kontrowersją był zdecydowanie brak kartki dla Alvesa. Wykluczenie go w takim momencie mogło zmienić wynik meczu.

Ja akurat widzę wyraźnie na powtórkach,że Alves dotknął piłki i nawet nie ruszył Marcelo.No ale możliwe,że jestem ślepy.

Odnośnik do komentarza

W tym filmiku na górze masz pokazane z trzech różnych ujęć, że Alves najpierw nie trafia w piłkę, a chwilę później zachacza ciągle biegnącego ku niej Marcelo. Zwłaszcza drugie ujęcie (ósma sekunda) jest z dobrej strony i widać, że nie sięga piłki. Nie chce mi się tego ściągać na dysk i pokazywać klatka po klatce, no ale to naprawdę był normalny faul i normalny karny.

Odnośnik do komentarza

W tym filmiku na górze masz pokazane z trzech różnych ujęć, że Alves najpierw nie trafia w piłkę, a chwilę później zachacza ciągle biegnącego ku niej Marcelo. Zwłaszcza drugie ujęcie (ósma sekunda) jest z dobrej strony i widać, że nie sięga piłki. Nie chce mi się tego ściągać na dysk i pokazywać klatka po klatce, no ale to naprawdę był normalny faul i normalny karny.

Marcelo tez nie dotknął.

Serio ja nie wiem czy ja jestem ślepy,ale widac(8 sekunda) ,że w pewnym momencie po interwencji Alvesa piłka nagle toczy się szybciej.

ja tu nadal nie widzę karnego.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Bez zdjęć satelitarnych się nie obędzie...

 

Najlepsza i tak jest radość Marcelo w jakości HD, ze zdobycia mistrzostwa świata, czy o czym tam ten karny decydował

 

To się nazywa zaangażowanie.

Możesz tego nie rozumieć.

Zapewne bliższa Ci jest frustracja, taka jaką zaprezentował mały człowieczek kopiąc piłkę w trybuny :potter:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W (pipi)e z mistrzostwem.

Sobotni mecz naprawdę może sporo zmienić w nastawieniu piłkarzy. Królewscy zobaczyli, że mogą ograć Barcę. Co prawda był remis, ale gra wyglądała zupełnie inaczej niż na jesieni. Poza tym tu po stracie bramki (i zawodnika) odrobili straty, wcześniej dali się srogo wyru.chać.

Tym bardziej, że jak wyliczaliście: Puyol się sypie, Pedro się nie pozbierał po kontuzji, Villa bez formy, Pique myśli teraz tylko o (pipi)e Shakiry, Abidal jak zaczął w końcu ładnie grać to wykryli stawonoga u niego, Messi'emu też jak po grudzie. Chyba skończył się teatr z kontraktem dla Alvesa więc tu mają spokój. Oczywiście mogą się wzmocnić ale wiadomo jak u Pepa transfery wychodzą a źródełko La Masia chyba się wyczerpało

Odnośnik do komentarza

Jak się Pepe postara to kto wie.

To że Real ma potencjał, to wiadomo, ale:

a) w sobotę potencjał nie wystarczył

b) Barca bez specjalnej formy, bez połowy tego co potrafią grać zremisowała z Realem który jest w zdecydowanie lepszej formie niż kilka miesięcy temu i któy jest mocno chwalony za osiągnięty poziom.

Problem (dla fanów FCB ofkors :thumbsup: ) jest taki, że Real ma potencjał na więcej i stać ich na grę przynajmniej na poziomie dobrze grającej Barcelony. Nie jest wykluczone więc, że ten remis podziała na nich motywująco i wygrają kolejne mecze z FCB, ale równie dobrze ta większa peność siebie może doprowadzić, do sytuacji odwrotnej, tej znanej z jesieni. Real to dalej pewna niewiadoma i myślę, że w nadchodzących trzech spotkaniach sytuacja się bardziej wyklaruje.

To jak będzie wyglądała gra Barcy w następnym sezonie, zależy od tego czy sztab znajdzie odpowiedniego zastępce dla Puyola, piłkarza z charyzmą, lidera. Tego teraz FCB brakuje najbardziej, bo wiadomo, że jak Barca ma z tyłu sypko i niepewnie, to z przodu też nie bardzo im idzie. Potrzebny jest też klasowy, w miarę uniwersalny zmiennik dla MVP. To powinno wystarczyć, jako minimum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...