Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

"Zawsze", to ja w takim razie oglądam inne mecze.

 

Dzisiaj znowu Barce "pomógł" sędzia. Pomijam to, że Malaga zagrała świetny mecz i zasłużyła na remis (momentami zamykając Barce na jej połowie), ale według przepisów powinna kończyć w 10.

Odnośnik do komentarza

No i stało się. Słaby mecz Messiego. Dyskutujmy. Ronaldo jak ma słaby mecz, to nadal strzela cztery gole.

 

 

 

Pisałem już o tym więcej na blogu, ale tak czy siak: Grzegorz Krychowiak nadal rządzi i dzieli w Sevilli. Przeniósł dyspozycję z Reims od razu w całości. Reprezentant Polski jest (okej, po kilku meczach) jedną z wybijających się postaci czołowej ligi Europy, wiecie że to rzadkie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

"Zawsze", to ja w takim razie oglądam inne mecze.

 

Dzisiaj znowu Barce "pomógł" sędzia. Pomijam to, że Malaga zagrała świetny mecz i zasłużyła na remis (momentami zamykając Barce na jej połowie), ale według przepisów powinna kończyć w 10.

 

Ok sędzia gwiżdże tylko Realowi , nigdy Barsie.Szkoda ze oprócz karnych z dupy real potrafi strzelic 4 czy 6 bramek bez pomocy sedziego :) Komitet sedziowski PD przeprasza kibiców barcelony ze ta zagrała piach i nie mieli jak gwizdnąć karniaczka

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Czyli sędziowanie na korzyść czyjejś drużyny to gwiazdanie karniaczkow. Ok, zapamiętałem. No i od kiedy to ma znaczenie ile prawidłowych bramek się strzela w meczu, skoro zawsze chodzi o ten jeden, jedyny błąd, który powoduje, ze rywal się podłamuje i zamiast odrabiać straty dostaje zapaści, krew cieknie mu z nosa, a na kończynach pojawiają się stygmaty.

Odnośnik do komentarza

Barcelona wczoraj zagrała doline, bez zmian rytmu , przyspieszenia . Wszystko statycznie bez pomysłu

Co nie zmienia faktu ze o ile Real jest lepszy własnie w wykanczaniu zamurowanych przed własna bramka słabiaków , to pojscie na wymiane ciosów z kims lepszym konczy sie dramatem (jak narazie)

 

W ostatnim meczu sędzia pomógł  Realowi. Pewnie i tak bey wygrali , ale nie zmienia to faktu ze 2 karne gwizdniete z dupy jednak bardzo w tym zwyciestwie pomogły.

 

 

Ronaldo - maszyna , za(pipi)isty piłkarz temu nie mozna zaprzeczyc. Ale czy tylko mi sie wydaje , ze jego jedynym celem jest strzelanie goli a nie wygrywanie meczy. Tak jakby wystepował w sporcie indywidualnym a nie druzynowym.

Ten sezon wyglada w mojej ocenie narazie tak.
Ronaldo - Moje nagrody , nic sie nie liczy , bede strzelał wszsytkie gole nawet jak przegramy

Messi - swoje juz zrobiłem, teraz najwazniejsze jest wygrywanie, jak trzeba to strzele , jak trzeba to podam oby na koncu było zwyciestwo

Odnośnik do komentarza

To że Ronaldo jest piłkarzem gorszym i mniej utalentowanym od Messiego to jest raczej oczywiste, ale wykończenia ma zabójcze i jako napastnik jest zayebisty, ale nigdy nie pociągnie drużyny tak jak to robił Di Maria czy jak to robi Messi w Barcelonie, Crisowi przede wszystkim trudno stworzyć przewagę dryblując kilku rywal. Już to pisałem wiele razy, Cris jest uzależniony od podań kolegów a nie odwrotnie co zresztą mecz z Elche ładnie pokazał, gdzie świetnie podawali mu Marcelo i Bale, a do niego zależało już skończenie akcji, które zazwyczaj kończy się golem w jego przypadku, to jest tak naprawdę 9 w Realu a nie Benzema czy Groszek. Jest najlepszym piłkarzem w Realu, ale nie najlepszym na świecie. Tę całą rywalizację Messiego i Crisa porównałbym na przykładzie Hazarda i Costy w Chelsea, mało który fan Chelsea chyba powie że Costa jest lepszy bo strzela więcej goli?

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To że Ronaldo jest piłkarzem gorszym i mniej utalentowanym od Messiego to jest raczej oczywiste, ale wykończenia ma zabójcze i jako napastnik jest zayebisty, ale nigdy nie pociągnie drużyny tak jak to robił Di Maria czy jak to robi Messi w Barcelonie, Crisowi przede wszystkim trudno stworzyć przewagę dryblując kilku rywal. Już to pisałem wiele razy, Cris jest uzależniony od podań kolegów a nie odwrotnie co zresztą mecz z Elche ładnie pokazał, gdzie świetnie podawali mu Marcelo i Bale, a do niego zależało już skończenie akcji, które zazwyczaj kończy się golem w jego przypadku, to jest tak naprawdę 9 w Realu a nie Benzema czy Groszek. Jest najlepszym piłkarzem w Realu, ale nie najlepszym na świecie. Tę całą rywalizację Messiego i Crisa porównałbym na przykładzie Hazarda i Costy w Chelsea, mało który fan Chelsea chyba powie że Costa jest lepszy bo strzela więcej goli?

 

Dobry post, łap plusika. To ze Messi jest bardziej utalentowanym pilkarzem od Krystyny to jasne, ale ze jest lepszym piłkarzem? Polemizowałbym. 

Choc i tak porównywanie ich jest bezsensu skoro jeden ciagnie gre i jest typową "10" a drugi supersnajperem "9". Jak oggozo napisał, Ronaldo gra słaby mecz , a strzela 4 bramki. Choc to tez dyskusyjne czy słaby, Ronaldo juz nie jest siła napędowa Realu jak wczesniej a jest od wykonczenia akcji gdzie sprawdza sie wysmienicie. I mysle ze w tej kwestii trzeba go rozliczac. A 9 bramek w 5 meczach mówi samo za siebie

Czyli sędziowanie na korzyść czyjejś drużyny to gwiazdanie karniaczkow. Ok, zapamiętałem. No i od kiedy to ma znaczenie ile prawidłowych bramek się strzela w meczu, skoro zawsze chodzi o ten jeden, jedyny błąd, który powoduje, ze rywal się podłamuje i zamiast odrabiać straty dostaje zapaści, krew cieknie mu z nosa, a na kończynach pojawiają się stygmaty.

 

Mowisz o meczu z elche? Faktycznie chyba ogladamy inne mecze 

Odnośnik do komentarza

Nie no to taka dysputa na luzie przeciez po 5 kolejkach nikt nie bedzie o to na powaznie dupy spinał ;)


Stary i tego sie nie da zakonczyc bo to są dwaj piłkarze którzy serio pod wzgledem talentu  (messi) czy profesjonalnego przygotowania do gry (ronaldo) biją na łeb reszte zawodnikow i czy to ma sens czy nie to po rpostu nie da sie uniknac porównan, no i jeszcze to ze jeden gra w Realu drugi w Barcelonie :) 

Odnośnik do komentarza

 

Czyli sędziowanie na korzyść czyjejś drużyny to gwiazdanie karniaczkow. Ok, zapamiętałem. No i od kiedy to ma znaczenie ile prawidłowych bramek się strzela w meczu, skoro zawsze chodzi o ten jeden, jedyny błąd, który powoduje, ze rywal się podłamuje i zamiast odrabiać straty dostaje zapaści, krew cieknie mu z nosa, a na kończynach pojawiają się stygmaty.

 

Mowisz o meczu z elche? Faktycznie chyba ogladamy inne mecze 

 

Hesus, Wiktor ogarnij się. Chyba nie czytasz tego tematu, że nie wiesz do czego to pije.

Odnośnik do komentarza

Wiem do czego pijesz Apolinary ale tak samo sie głupio czepiam jak ty bo dobrze wiesz ze chodzilo mi ze raczej sędziowie jak juz gwiżdża to raczej na korzysc barcy czy realu  nie elche i deportivo si? peace


Dlaczego nie mamy porównywac i dyskutowac o dwóch absolutnie Najlepszych piłkarzach XXI wieku?

 

Prawda jest taka , ze za 30 lat , beda wymieniani jednym ciągiem obok Pele , Maradony, DiSteffano, Ronaldo R9 , Ronaldinho i Zidana ... a kto wie moze i przed nimi.

 

A jak bys porównał Zidane do Ronaldo R9?

Odnośnik do komentarza

Tych dwóch graczy jest uważanych za najlepszych od, powiedzmy, sześciu lat. To co najmniej 300 meczów. Więc to dość niezwykłe, że pojedynczy mecz potrafi nadal wywoływać dyskusje o całokształcie kariery tych dwóch graczy. Ludzie, zluzujcie na tym punkcie. Piłka w zamierzeniu ma mieć ten cel, żeby najlepsza w historii była drużyna. Bayern Heynckesa był blisko osiągnięcia tego celu i o tym większy sens gadać. Miał wielu piłkarzy, którzy pełnili konieczne funkcje. Messi i CR7, jak wiele by nie wnosili, z definicji nadal są tylko elementem całości, a nie samodzielną całością.

 

 

Messi zaczął sezon jak bóg... albo jak Messi. Pięć meczów był w innej dyscyplinie sportu, niż pozostali. Dziś wypadł słabo. To zdziwienie, ale tylko Messi może sprawić, że coś takiego to zdziwienie. Ronaldo zaczął dobrze, a chyba z meczu na mecz działa coraz lepiej. Nawet w przegranej z Atletico w sumie był bardzo groźny.

 

 

Porównanie jest trudne, bo Barcelona tak bardzo oddycha Messim, jest tak od niego zależna, że to krępuje. Ludzie, którzy jednoważą wynik z jakością pojedynczego piłkarza, wobec tego każdy bezradny mecz Barcelony identyfikują z tym, że Messi zawiódł. Bo jak jest najlepszy na świecie, to przecież lepszy od rywala, czyli jak to nie wygrał meczu. Jego obrońcy oczywiście powiedzą: hej, musi być trudno grać w ekipie, która "sama" nic nie zrobi. Ale piłka nożna zawsze jest zespołowa, ani Barca "sama" nie jest, ani Messi "sam"  nie jest, gdybanie o ich stosunku to tak naprawdę zaawansowana filozofia. Już nie wiem, jak do końca opisać  związek Barcy z Messim i próbować odgadnąć, jak wyglądałby gra tej ekipy, gdyby na dłuższy czas zniknął. W każdym razie, na ten moment powiedzmy tyle: Messi tworzy ofensywę Barcy. Albo jej nie tworzy, i wtedy jej nie ma.

 

Real zaś strzela sporo goli, wiele z nich zdobywa Ronaldo, ale inni też sobie radzą. W pewnym sensie to gracz jak inni, tylko lepszy.

 

 

Moim zdaniem obu można tylko podziwiać za postawę w tym sezonie, być może po powrocie z kontuzji Arjen Robben będzie pogromcą podobnego kalibru (dotychczasowe dwa mecze wyglądał świetnie) i tyle, na pewno są najwyższą klasą, jaką znamy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 Oglądam mecze Barcy regularnie i nie napiszę, że "sędziowie raczej gwiżdżą na korzyść Barcelony niż ich rywali". To, że o błędach na rzecz Barcy jest głośniej, to fakt, tu się zgadzam. Np. w dotychczasowych 5 kolejkach nikt się Barcelonie nie kłaniał, Barca prowadzi w lidze, więc nikt nie szuka sensacji w tym, że nie odgwizdano im karnego, nie wręczono rywalom czerwa za oczywiste i jawne przewinienie. Po co o tym pisać i co to kogo obchodzi, sensacji w tym nie ma. Przypoty pojawiają się tutaj te kilka razy w sezonie, nieprzypadkowo.

Odnośnik do komentarza

Wiem do czego pijesz Apolinary ale tak samo sie głupio czepiam jak ty bo dobrze wiesz ze chodzilo mi ze raczej sędziowie jak juz gwiżdża to raczej na korzysc barcy czy realu  nie elche i deportivo si? peace

Dlaczego nie mamy porównywac i dyskutowac o dwóch absolutnie Najlepszych piłkarzach XXI wieku?

 

Prawda jest taka , ze za 30 lat , beda wymieniani jednym ciągiem obok Pele , Maradony, DiSteffano, Ronaldo R9 , Ronaldinho i Zidana ... a kto wie moze i przed nimi.

 

A jak bys porównał Zidane do Ronaldo R9?

Ja ich nie porównuje tylko stawiam obok siebie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...