Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak Transformersy, no i co?;] Zdecydowanie Terminator. Jak mam już iść do kina to tylko na film z efektami, które wyglądają lepiej na duzym ekranie niż na moim LCD.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Podobnie jak Transformersy, no i co?;] Zdecydowanie Terminator. Jak mam już iść do kina to tylko na film z efektami, które wyglądają lepiej na duzym ekranie niż na moim LCD.

 

No i nic. Jeden lubi iść dla film dla dzieci a drugi dla film dla dorosłych. Skojarzenie z Transformersami całkowicie słuszne, to samo pomyślałem jak zobaczyłem nowego Terminatora.

Odnośnik do komentarza
Podobnie jak Transformersy, no i co?;] Zdecydowanie Terminator. Jak mam już iść do kina to tylko na film z efektami, które wyglądają lepiej na duzym ekranie niż na moim LCD.

 

No i nic. Jeden lubi iść dla film dla dzieci a drugi dla film dla dorosłych. Skojarzenie z Transformersami całkowicie słuszne, to samo pomyślałem jak zobaczyłem nowego Terminatora.

 

:blink: ehehe a na jakiej podstawie wyciągnąłeś wniosek, że Terminator to film dla dzieci a Antychryst dla dorosłych? Bo za pierwszy odpowiada autor Aniołków Czarliego a za drugi von Trier? Bo pierwszy to cyborgi strzelaniny i SF a drugi to kino autorskie? Tiaaaa...

 

...polecam obejrzeć obydwa :)

Edytowane przez pearlfan
Odnośnik do komentarza

wtf pearlfan?

 

Dopiero dzisiaj idę na "Terminatora", ale jest to hollywoodzki przebój, a one wszystkie wyglądają tak samo (zwłaszcza jak robi je McG), nie podejrzewam, by był to jakiś film, do którego potrzeba myślenia, któryby jakoś próbował coś powiedzieć. Dlatego, jak ktoś pyta, to polecam "Terminatora" - "Antychryst" jest raczej dla ludzi, którzy bardziej w tym siedzą.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gran Torino właśnie obejrzałem, a efekt jego oglądniecia to między innymi bodziec do napisania tego posta. Postać Walt-a Kowalskiego kryje w sobie pewien dualizm powierzchowny odczyt starszego człowieka to negatywna ocena jego charakteru jako zgorzkniałego o czarnym humorze starca. Jego opryskliwość jesli jednak bliżej sie przyjrzeć wynika z tego ze świat się zmienia i jego pewne aspekty są nie do zaakceptowania, świat ulega zgorszeniu, doświadczony (starzec) człowiek reaguje jak reagować powinien. Warzne są mu prawdziwe dobre intencje. Jest dla niego wielkim bólem i zawodem dwójka jego synów którzy nie mają szacunku ani uczuć dla ojca liczą się tylko pieniądze dla których kreowane są fałszywe uśmiechy. Starzec nie jest głupi i mimo iż są to jego synowie traktuje ich wedle czynów. Postać bohatera jest wręcz wzorowa mimo swych wulgarnych wad, lecz one w prostym języku przemawiają, bo najgorsza jest bierność, niereagowanie, tak robią tchórze. Film jest antyrasistowski, a rasistowskie odzywki, docinania, są jakby dowodem " kto się czubi ten się lubi". Gra aktora powala z nóg, da się wyczuć napiętą atmosferę ludzkich uczuć, problemów. Film jest nie tylko dziełem sztuki, ale również przesyła pewne wzorce. Cieszy mnie tutaj postać Polaka. Można dostrzec wiele prawidłowości czy też dla niektórych, stereotypów lecz i one mają swe korzenie. Nie sposób mi ocenić filmu, powinien być lekturą. Edytowane przez exe
Odnośnik do komentarza

Public Enemies 8/10 obsada aktorksa to sama śmietanka

"You can be a dead hero or an alive coward." - Dillinger

 

"We're having too good a time today, we ain't thinking about tomorrow." - Dillinger

 

"I like baseball, movies, fast cars, good clothes, whisky, and you. What else you need to know?" - Dillinger

Odnośnik do komentarza
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

Czas akcji za bardzo współczesny. Okres początku 19 wieku, ameryka. Te najlepsze :)

 

Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda .

To z kolei za bardzo dramat, a za mało akcji. No i w sumie już zmierzch epoki westernowej.

 

Dzięki za dobre propozycję. Przymierzam się właśnie do obejrzenia "3:10 do Yumy", a później na odstrzał leci "Propozycja".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...