Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

drag me to hell.

 

nawet gdybym nie wiedzial kto jest rezyserem to domyslilbym sie po jakis 10 minutach, co jest olbrzymia zaleta tego filmu. brakowalo tylko bruce'a campbella i bylby typowy horror w stylu raimiego. jest chlapanie krwia/zolcia i innymi wydzielinami prosto do buzi glownej bohaterki, charakterystyczna praca kamery i zblizenia na twarze. no i glosy demonow jaky troche zapozyczone z evil dead.

 

dobrze sie bawilem.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

possession zulawskiego

 

 

ja pier,dole, co za go,wno, ta cała Adjani mnie w(pipi)iala caly film, wszyscy mnie w(pipi)iali, nic tutaj nie ma wiekszego sensu, gesty i reakcje z desek teatru, wszysko dziwne, przerysowane, duzo stekania, biegania w kolko. Gupie 1/10

Odnośnik do komentarza

The Limits of Control - metafizyczny thriller w ujęciu Jarmusha . W zasadzie mógłbym przemiczleć to wybitne dzieło , jednak chciałbym naśtwielić nieco światło laikom zatraconym w dzisiejsze breje industrialu gdzie nie docieraja głosy rzeczy najważniejszych . Film jest w zasadzie pełna kontemplacją , ascezą przebija nawet dzieła największa inspiratora Jima , Roberta Bressona . Słowa w ujęciu mistyków są zbyteczne by ująć warstwe absolutu . Interioryzacja wespół z fikcją rzeczywistoći mogą jedynie przynieść odkupienie w hałaśliwie kłamliwym świecie . Historia tak jak każda inna jest przypadkowa , bez ciągu przyczynowo skutkowego ,ale zawiera sobie mądrość nie wyrażalną formą języka filmowego . Dziękujmy niebiosom ,że powstają jeszcze takie filmy .

8+/10

Odnośnik do komentarza

Nowy Jarmush ... hm sam nie wiem. Zdjecia Doyle'a robia ogromne wrazenie (momenty z postaciami poruszajacymi sie w zwolnionym tempem - miod cud). Niestety film jest pozbawiony fabuly - powtarzajace sie dialogi mimo dopracowania sa ciezkie do strawienia po pierwzej godzinie siedzenia. Nie mniej warto obejrzec chociaz dla mega zdjec i muzyki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Był ktoś/wybiera się na "Dom Zły"? W necie jest już trochę opinii, zdania podzielone. Wszyscy chwalą grę aktorską, szczególnie Dziędziela i Jakubika, zresztą to mnie akurat nie dziwi. Ale podobno sam film już nie jest tak rewelacyjny, gorszy od Wesela.

 

Po pierwszych opiniach trochę przygasłem z pójściem do kina. Ale chętnie posłucham forumowych opinii.

Odnośnik do komentarza

Wesele jest genialne, a Jakubik to tam chyba naprawdę był naje'bany xd

 

"I bardzo dobrze, bo tu sami złodzieje! I trupy!"

 

No i uszaty Wilczak ze swoim "Ssspier'dalaj, bo mi relaks nie wychodzi!", no kur'wa xd

 

O ile w Weselu była lekka przewaga komedii nad tragedią, tak podobno Dom Zły ma odwrotną tendencję, ale dla mnie to akurat nie wada. Zobaczymy, trochę się napaliłem w sumie.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem "Opowieść Wigilijną" w 3d i musze powiedzieć że o ile temat i scenariusz jest zapewne wszystkim znany, tak samo wykonanie odświeża ten tytuł co sprawia, że ogląda się to jak zupełnie nowy tytuł. Fajna rola Carreya i Oldmana. Ten pierwszy świetnie kombinuje swoim głosem i różnymi akcentami i sprawdza się wyśmienicie.

Fajny Remake. Polecam.

 

8/10 ode mnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...