Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

a ja Wam mowie kazik będzie szczęśliwy, wyda nam te cholerne gt5 i będzie miał spokój na 5 lat albo i więcej, w końcu to on ustala terminy i wakacje :thumbsup:

za 4lata obudzi się z ręką w nocniku(forza/konkurencyjne tytuły na ps3), zamiesza z premierą, przełoży ją kilka razy... dorobią na szybko +100 premium'ow +10tras i będzie git majonez

 

... aha bym zapomnial, na koniec my to kupimy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

jedno ale cieszy - zajęło im to 5 lat ale mają przynajmniej zacny i to bardzo szkielet pod następne części - mają wreszcie engine w którym auta mogą dachować,są zniszczenia,zmienna pogoda i cykl dnia i nocy,a premiumy wyglądają jak żywe. Szkoda,że jak się okazuje stworzenie tego zajęło im tyle czasu,że w GT5 nie starczyło im na wiele.

Odnośnik do komentarza

jedno ale cieszy - zajęło im to 5 lat ale mają przynajmniej zacny i to bardzo szkielet pod następne części - mają wreszcie engine w którym auta mogą dachować,są zniszczenia,zmienna pogoda i cykl dnia i nocy,a premiumy wyglądają jak żywe.

 

No tak, wyjdzie PS4 za 3-4 lata to znów się zacznie od początku...

 

Poza tym wydaje mi się, jak ktoś tu już pisał, że porządnie nad GT5 zaczęli pracować po wydaniu Prologa. I tego dachowania jeszcze nie widziałem poza jednym ujęciem z kamery spod maski. Chce zobaczyć spód pojazdu.

 

Jedno pytanie: W Prologu było około 70 samochodów jak dobrze kojarzę? Wszystkie były klasy Premium? Wówczas osoba, która ograła Prologa w GT5 ujrzy tylko 130 nowych aut premium? :confused:

 

Tras rzeczywiście mało. W dodatku większość już znamy. Rozumiem tory prawdziwe, ale z mogli się bardziej postarać z nowymi wymyslonymi lokacjami. 800 aut z GT4 i GT PSP, czyli modele także dobrze już znane. A na rynku motoryzacyjnym pojawia się tyle nowych samochodów, które chętnie bym poznał w grze. Cóż, jestem trochę rozczarowany. Ale po obejrzeniu gampelayu z wyścigu na Monzy w deszczu z 12 autami, jestem pewien, że w trybie online to zarządzi!

 

PS. o zniszczeniach standardów możemy chyba zapomnieć.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

wyjść pewnie wyjdą ale to i tak nie jest wytłumaczenie.

 

O ile podział i ilość aut premium/standard był do przewidzenia. Od ponad roku gadało się o 200autach premium,a znając wcześniejsze części GT wiedziało się o ich psychicznie chorym podziale na auta japońskie(130 nissanów!) i resztę, to trasy to kompromitacji.

 

Pal licho te zmienne warunki pogodowe i dobę na tak małej ilości tras. Ale co oni zrobili z resztą? Po chu.j im licencja na wrc jak są 3 trasy (w tym jedna w śniegu). No chyba ciule nie myślą,że są usprawiedliwieni, że Toskanie umieścili w edytorze i teoretycznie mogę mieć nieskończoną ilość tras szutrowych :P

 

Gdzie klasyki serii - Midfield, Apricot Hill,Seattle gdzie świetne trasy z GT4 jak Citta di Aria, Wielki Kanion czy NY ? Co się podziało z trasami rozszyfrowanymi z trailerów *może to te środowiska z edytora)?

 

W chwili obecnej totalnie nie rozumiem co oni tyle lat robili... No chyba,że mają jeszcze w zanadrzu przygotowane ze 100 aut premiumm i z 10 tras do DLC

Odnośnik do komentarza

Ja dostalem preordera na urodziny, wiec nie narzekam tylko czekam ;)

 

Modeling pojazdu w 3D zajmuje naprawde sporo czasu, to nie takie hop siup jak sie niektorym wydaje. Wymodelowanie takiego, ktory bedzie dobrze wygladal _ORAZ_ nie zabije ukladu graficznego przy wyswietlaniu to kolejne utrudnienie. Dodajcie jeszcze do tego wnetrza i ... mozna dziergac jedna fure miesiac. Nie wiem ilu maja artystow 3D, ale to moze byc kilka bryczek na miesiac. Te z GT4 czy z PSP tez sie same nie przekonwertowaly, ktos musial nad tym usiasc. Plus dzwieki, plus odwzorowanie osiagow... Silnik fizyczny tez sie sam nie napisze i nie zoptymalizuje, zeby nie zabic konsoli.

Dodawanie kolejnych osob do zespolu tez nie zawsze skraca czas pracy (w pewnym momencie przestaje skracac w ogole - za duzo zajmuje komunikacja).

Plus testy, plus AI, plus kod sieciowy itd..

 

Tak wiec komentarze o siedzeniu 5 lat na (pipi)e i nic nie robieniu sa IMO nie na miejscu. Plus zeby kogos oceniac, trzeba cos wiedziec na temat tego co robi.

 

Troszke zbyt ambitnie podeszli do sprawy, za duzo roznosci chcieli wrzucic do GT5. Ale gdyby nie bylo pogody, wnetrz, zmiennej pory dnia, zniszczen, sladow opon, to mielibysmy gre w 3 lata i dokladnie takie samo narzekanie na forum.

 

Nie jestem zadowolony z podzialu premium/standard. Ale to przelkne, Polyphony na to liczylo i jak widac ktos dal sie na to 'zlapac'.

Wiem, ze bede sie b.dobrze bawil z GT5, daje jednoczesnie kredyt zaufania, ze GT6 bedzie naprawde dobre i dopracowane.

 

O nawet ktos ladnie napisal na gtplanet:

"I think in all the disappointment over standard cars, people are forgetting that GT3 had just over 150 cars (mainly due to the amount of time spent developing the game on the new PS2 console)"

Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=S8J9Uydf2I4

 

pytanie dla spostrzegawczych - co to kur.wa za trasa w 58 sekundzie trailera z tej oficjalnej listy? Wyglądało mi to wtedy na 99% jak El Capitain ale jej nie ma na liście... coś ukrywają/trasa wyleciała/środowisko z edytora/czy chamskie dlc już się szykuje?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Zgadza sie to El Capitain , a to ze jej nie ma na liscie a jest na oficjalnym trailarze to moze oznaczac dwie rzeczy , ze albo to jest intro z ujeciami z GT PSP ,albo w Polyphony i Sony panuje taki balagan ze sami nie wiedza co bedzie w ich grze :)

 

to jest stare video GT5 , widac dokladnie ze El Capitain i wielki kanion byly w planach

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza

Faktycznie: ilość tras to jest maksymalne przegięcie. Tyle pominiętych, które były obecne w GT4 i GT PSP, że mnie aż przytkało. Paranoja. Jak można było wywalić tyle klasyków: real world-owych i oryginalnych. I żeby chociaż w zamian, te co zostawili były podciągnięte wystarczająco do odpowiedniego standardu .... Ale NIE! Wciąż ukochane drzewka 4D - pozdrowienia z Roku Pańskiego 1997 :D

Dodatkowa obawa po oglądnięciu gameplay'ów, że wciąż (mimo zniszczeń) można walnąć 100km/h (i więcej) centralnie w barierę i jechać dalej jak gdyby nigdy nic! REAL TANK DRIVING SIMULATOR. Tylko armaty nie zdążyli dołożyć. Ale to juz pewnie w GT6. Kaz i PD to taka TPSA gier samochodowych, praktyki monopolistyczne i w d..pie wszystkich mamy.

Odnośnik do komentarza

Kaz to się może myśleć, decydujące zdanie tu będzie miało Sony i chyba nikt sobie nie wyobraża,że do gry która na 99,9% stanie się najlepiej sprzedającym się ekskluzywem w historii PS3 nie wyjdzie żadne dlc. Tym bardziej,że z wszystkich gatunków gier to właśnie w wyścigach są one najbardziej naturalne.

 

Na zagranicznych forach burza na track listę - wspominają to co tu przytoczyłem - że chociażby El Capitain albo ta trasa dla gokartów na rynku w Sienie nie zostały uwzględnione. O ile z listą aut już jakoś chyba każdy się oswaja - niestety byliśmy do tego przygotowani przez zapowiedzi, niektórzy z nas się łudzili,że może być inaczej ale jednak rzeczywistość okazała się brutalna, to track lista to kompromitacja.

 

Trasy utożsamiane z serię wyleciały na zbity pysk. Co więcej chyba tylko Cape Ring jest jedyną trasą którą ukryli do premiery...czekam tylko na wywiad z Kazem i niech tylko padną zdania " nie wyrobiliśmy się czasowo z dodatkowymi trasami".

 

Nadzieja w DLC albo w darmowych dodatkach (prologue miał takie trzy w tym jedna dodająca high speed ring). Teraz tylko trzymać kciuki by mimo wszystko były te zniszczenia mechaniczne(ja chce na litość boską koniec wyścigu gdy walnę centralnie w bandę przy 240km/h) i model jazdy co najmniej z Akademii.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak kupujecie takie wynalazki jak Prologue zamiast iść do konkurencji to co tu się dużo dziwić, że finalny produkt nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom przeciętnego miłośnika marki GT. PD robi to na co pozwalają im ich klienci.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

To tak jak z obsadami teamów w F1. Do pierwszego wyścigu nic nie jest pewne :D Nie da się jednak zaprzeczyć, że lista samochodów i tras to jednak kpina. Gdzie spa? Gdzie te wszystkie europejskie fury? Jeśli Kaz jest takim wielkim wielbicielem wyścigów to gdzie jego nowe wyimaginowane trasy? Edytor na zbyt wiele pewnie nie pozwoli...

Odnośnik do komentarza

Nie będę kupował specjalnie konsoli dla Forzy.

 

Ja mam podobny dylemat... zastanawiam się, czy GT5 jest warte ponownego zakupu PS3.

Po przeczytaniu listy tras i samochodów premium omal palpitacji serca nie dostałem. Tyle czasu czekamy na tą grę, a tu taki zonk.

Naprawdę bardzo, ale to bardzo współczuję posiadaczom tylko PS3... brak solidnej konkurencji robi swoje :confused:

 

Jedno jest pewne... opcję zakupu bundla PS3 + GT5 w dniu premiery definitywnie skreślam.

Odnośnik do komentarza

otóż to Major - GT5 jawiło mi się jako król i to taki którego dopiero GT6 będzie w stanie zrzucić z tronu. Nie wątpię ,że w chwili wydania to będzie król i pewnie spędzę przy nim ze 100h ale mając na uwadze to,że tylko trzy tory w grze mają zaimplementowane wszystkie nowe bajery a lista tras nie jest imponująca sądzę,że Forza 4 naprawdę miałaby szansę. jakoś wątpię,że jeśli potwierdzi się,że na potrzeby tej gry robią deszcz i nockę to będzie ona tak jak w produkcji polyphony występować jedynie na paru trasach.

 

W każdym razie ja czekam na model jazdy i zniszczenia mechaniczne - jeśli to zagra to gra będzie królem :)

 

O online się nie zastanawiam bo idę o zakład,że z początku to będzie działało fatalnie - lagi, skróty przez trawniki, odbijania od aut by zyskać czas i źle naliczane kary to będzie chleb powszechni. Choć z drugiej strony... online robiła wynajęta firma więc może ten tryb ominęła wizja Kaza :P

 

ps. mnie do xboxa360 mogła przekonać tylko i wyłącznie jedna rzecz - Naughty Dog - crashe kończyłem po kilka razy, jak i dextera(szczególnie dwójkę) uważam za najlepszą hybrydę w gatunku platformwerów ever, a uncharted2 to dla mnie najlepsza gra XXI wieku więc tam gdzie oni tam i ja :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

crap z tej gry nie będzie. Żadne GT crapem nie było i żadne nie będzie. Każde GT to rewelacyjna gra. Tu chodzi tylko i wyłącznie o czas oczekiwania na GT5 i to co dostajemy w zamian... Zawsze pierwsze pełnoprawne GT na nowy system to był przedsmak następnej części ale nigdy nie musieliśmy czekać na to 5 lat...(tak jak Emet wspominał GT3 wyszło np 2 lata po dwójce)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...