Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wlasnie o Vice City mi chodzilo. :)

 

Cos o trybie cooperative: :)

 

No plans for co-op in Killzone 2:

 

"Currently there are no plans for co-op in Killzone 2," said game director, Mathiji de Jonge. "Technically it would be quite difficult to implement it for the story mode as for example the mission sections are loaded in seamlessly – no loading screens , and that would cause issues with teleporting players. Even without co-op it’s still a big game and gamers will have plenty to sink their teeth into."

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

kij z Vice city.

 

Resi 2 poprzejściu daje nam chyba z 4 różne filtry, możliwośc zmieniania blura (kilka stopni) oraz ostrości drugiego planu (tez kilka opcji), jak również opcja Mirrors (cała gra jest odbiciem lustrzanym ) istniejący równiez w Uncharted.

 

Tak więc jak widać może nie zmienia to w żadnym wypadku jakości generowanej grafiki ale daje jako takie urozmaicenie więc myśle że w killzone może być podobnie.

Odnośnik do komentarza

Biorą to pod uwagę.

 

Seb Downie już dawno temu się na ten temat wypowiedział. Twierdzi, że jego zdaniem, powinny wytrzymać.

 

Poza tym, i tak wielu ludzi będzie grało na początku w kampanię, która jest trochę ważniejsza w tej grze, niż multi.

 

Jakim - to takie gadanie. Pracę nad grą się rozpoczyna od wielkiego projektu na temat tego co będzie gra zawierała itd. Przecież w tak wielkiej firmie, ludzie od multi są inni, niż ci od singla. Mogą być ci sami programiści i takie tam, ale z projektantami jest różnie.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Poniższy tekst nie jest przeznaczony dla ludzi poniżej 19 roku życia lub/i ludzi którzy mają problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy lub/i którzy kochają Sony nad życie lub/i którzy uważają Kena za proroka.

 

 

Jestem po małej wymianie opini z pewną osobą (jak będzie chciała to sama się ujawni) i jeszcze bardziej się utwierdziłem w przekonaniu, że KZ2 nie ma praktycznie szans dorównać Halo 3 w moim rankingu. A to, że nie czuję tego co czułem przed premierą Halo 3 obecnie w temacie KZ2 jest zupełnie zrozumiałe. Na KZ2 nie mam ciśnienia, spokojnie czekam na premierę i zagram w tą grę w premierę. Czekam na bardzo dobrą grę. I nic ponadto. Po pierwsze KZ2 nie ma do zaoferowania tego co miało do zaoferowania Halo 3 pod kątem fabularnym. Uniwersum KZ to dwie gry, jak ma się to równać tonie książek, komiksów, fan story, grom itd, które oferowało Halo. Oczywiście dwie kwestie. Niektórym może nie podobać się uniwersum Halo ma do tego pełne prawo i szanuję jego zdanie. Mam nadzieję, że owe uniwersum najpierw poznał by stwierdzić, że mu się nie podoba. Druga kwestia Sony tu po prostu sprawę zwaliło, była przecież szansa na wydanie chociażby komiksu Killzone to projekt został skasowany. Wszystko na czym bazujemy więc płynie z dwóch gier. To trochę za mało by rozbudzić moje emocje. Ponadto jak wiemy pierwszy Killzone jakiś super fajny to nie był, był średniakiem i jakoś nie widzi mi się do odświeżania go by być na bierząco w fabule (przeczytam skrót). W KZ Liberation nie grałem. Przeciwieństwo H3, gdzie przed premierą odświeżałem sobie Halo i Halo 2. I robiłem to z dziką przyjemnością. Ponadto sam fakt humanity last stand na Ziemii, samotna walka żołnierza Johna117, to mnie kopało po ryju i błagałem Boga by zesłał mi H3 przed premierą.

Większość z was jak nie wszyscy nie odczuwali tego samego co ja przed premierą H3, ale ilu z was odczuwa te same emocje przed premierą KZ2. Ilu z was czeka na fabułę z prawdziwym dreszczem, bo nie może sie doczekać jak powiedzie się inwazja na planetę helghanów? Ilu z was w ogóle zna fabułę KZ?

 

Jak ciężko wam przełknąć słowo Halo to zastąpcie je Metal Gear Solid.

 

 

Kolejna sprawa...

Wszyscy bujamy się filmikami z KZ2, ale jak wszyscy trąbią. Gameplay jest opart na skryptach. Czyli kłania nam się Call of Duty. Jeżeli miałbym do wyboru granie przeciwnko skryptom czy nieprzewidywalnym zagraniom przeciwników jak w H3, to zdecydowanie wybieram Halo 3. Grę którą za każdym razem można przejść na różne sposoby. Podkreślę też, że nie grałem w KZ2 więc nie wiem czy rzeczywiście jest skryptowane. Opieram się na informacjach sprawdzonych, ale być może błędnych. Może się mylę i nie ma skryptów w KZ2. Wtedy będę miał super niespodziankę. Póki co taka informacja zbija mi hype.

 

 

Multiplayer...

 

Najpierw poszło info, że przypomina CoD w przyszłości, teraz dostałem info, że wg ludzi na neogaf to nie CoD a KZ nastawiony bardzo na klanowe działanie. Oczywiście po tej drugiej info, moje oczekiwania wzrosły tak jak i chęci by zagrać w ten tytuł. Więc zobaczymy.

 

No i oczywiście pozostaje grafika i widowiskowość.

 

Halo 3 było epickie i widowiskowe... bardzo. Otwartość świata powalała. Grafika już nie za bardzo. I tu wchodzi Killzone 2 i zgniata Halo 3. Wszystkie prezentowane filmiki zabijają. Widzimy jak gra jest bliska renderowi z 2005. Widzimy masę detali. Jest pięknie...

 

I tu właśnie moje pytanie. Czy to powoduje u was taki hype i must have korwa dawac mi ta grę? Bo jeśli tak to trochę biednie...

 

Z wszystkich postów jakie tu czytam, to widzę że tylko Jacobss interesuje się grą jako grą. Reszta tylko się podnieca efektowną animacją...

Odnośnik do komentarza

Sony liczy na ten tutył. Mają nadzieje go dobrze spzedać. Dla mnie ta gra ma tylko jednego wielkiego minusa. To jest fps(kolejny). Pamiętam czasy jak to mówiono że na Xa wychodzą prawie same fpsy. PS3 kupiłem dla innych gatunków gier. Obawiam się że nie jestem jedyna taka osobą na świecie , a nawet podejrzewam że jest takich osób sporo. Ja zamiast KZ2 wolałbym żeby forsa włożona w ten tytuł została przeznaczona na jakiś super , prawdziwie next genowy RPG. Napewno o grze jest głośno ze względów grafiki i obawiam sie , że tylko dla tego. Czy gre kupie w dniu premiery - wątpie. Używke za pół ceny - na bank.

Odnośnik do komentarza

Ja to w sumie czekam na KZ2 ze wzgledu na multi i mam nadzieje ze lagow nie bedzie.

Tak wogole zeratul. Taka gadka nt. oczekiwan i atmosfery przedpremierowej. Kogo to obchodzi? Czy to wazne? [oczywiscie mowie o prywatnym stosunku, bo wiadomo, ze w sensie marketingowym jest to wazne] W sumie to dla ciebie lepiej, przynajmniej nie czekasz tak na ta gre. Liczy sie chyba jakie wraznie wywrze na tobie ona po zagraniu w nia, a nie wrazenie sprzed premiery.

 

Odnośnik do komentarza

Mi HALO nie pod pasowało klimatycznie, a to dla mnie najważniejsze w grze. Nie przeszedłem w 3 nawet pierwszej misji (w 2 kiedyś trochę grałem). Najbardziej mnie dobijał design przeciwników... MULTI w HALO poczułem dopiero ostatnio. Nawet przyjemnie mi się grało, ale i tak pierwszy na liście multi zawsze będzie u mnie GoW (jedynka). S(pipi)ony mulit w GoW II to mistrzostwo świata ;/ Gdyby nie to pewnie w ogóle bym nie dotkną HALO. KILLZONE jedynka był średniakiem, ale dwójeczka... czuje że będę ciorał w to z wypiekami na twarzy. Klimat jest idealny jak dla mnie i pewnie większości tym co nie spodobało się HALO spodoba się KZ2. Co do skryptowanych akcji, każda gra je posiada, w większej lub mniejszej ilości. Mi nie przeszkadzają zwłaszcza te spektakularne ;) Komu nie podobał się BLACK łapa w gorę ;) BTW czekam na BLACK 2 bardziej niż na KZ2 ;)

Odnośnik do komentarza

Klimat w sumie tak, dobrze prawisz konrado0905 z filmikow bije mocny brudny klimat.

 

Najlepsze metoda na Helghasta jest noz. :) (koles gra na Normalu, w wersje PreView).

 

http://www.gamesradar.com/f/stabbing-throu...010813215751020

 

Jak dla mnie, to to jest siarczysty policzek w strone programistow odpowiedzilanych za IQ... Widac najprostsze metody sa najbardziej skuteczne :)

 

Prosze o normalna dyskusje, a nie rzucanie we mnie lopata :)

Ponoć całą grę można na normalu przejść używając tylko noża... ale to wstyd odpalać ją na normalu :)

Odnośnik do komentarza
anyway... normal to obecnie stary easy, wszystko przez casuali... prawdziwy gracz odpala grę na hard poza tym od hard dopiero można dopatrzyć się smaczków w postaci dobrego AI przeciwnika.

POWAŻNIE ? - czyli zalecacie włączyć gre od razu na hard tak ?, nie chce oberwać casualowością po twarzy!! (to boli, bardzo ! :/).

Odnośnik do komentarza

konrado0905 ot co jakbym slyszal moje slowa jak kiedys pisalem ze KZ 2 bedzie dla ludzi, ktorym nie podpasil klimat Halo :) Ten klimat syfu, brudu, apokalpitycznej wojny przyszlości mną zamiata:) Ale ja juz koncze wogole z trailerami, troche nawet wspolczuje osobom ktore oglądają wszystko co tylko nowego sie pojawi bo gdzie tu miejsce na zachwyt juz przy finalnym produkcie?? Moze dlatego wlasnie tak mi sie np Halo nie spodobalo bo czulem jak bym zaczol ogladac film ktory mi juz sto razy ktos opowiadal wiec..kurde zamknijcie ten temat :D:D

Odnośnik do komentarza

ja powiem,że od zawsze grałem w gry na normalu (jakimś uber graczem nigdy nie byłem nie lubię się też za bardzo frustrować) a zaczynałem od C-64 i nigdy nie widziałem potrzeby zmiany poziomu trudności do tej generacji-poziom normal w takich grach jak MGS4,Resistrance2,Ratchet jest śmiesznie niski,nie wspominając już o nowym Prince czy GTA4.Na serio wali po oczach tworzenie gier dla casuali.Co nie zmienia faktu,że dalej są gry trudne :).

Tak więc też raczej zacznę od poziomu hard i liczę,że w późniejszych fazach nie będę klnąć jak na hardzi w K1 lub np w CoD4 :P

Odnośnik do komentarza

Osobiście też zaczynam od hard, z powodów wymienionych przez pokrytego śniegiem, ale nie znoszę takiego czegoś, jak przy COD4 - gdzie po prostu wyższy poziom trudności = przeciwnicy widzą przez ściany i się w nieskończoność respawnują. Dziękuję za taki sztuczny poziom trudności. To mnie denerwowało zawsze w CODach.

 

A jak będzie w KZ2? Zobaczymy. Mam nadzieję, że podobnie jak w Halo, gdzie na legendary, trzeba było obmyślić sobie strategię podejścia do przeciwników. W Codach głównie nici ze strategii bo albo cię widzą przez ściany i wiedzą gdzie wybiegniesz, albo się ich tylu respawnuje, że nie nadążysz jednym magazynkiem.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...