Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Yeti byłem szybszy sesesese :P

Ale takie zdanie można cytować często i gęsto ;)

 

I tak gry online stały się nagle najbardziej wiarygodnym źródłem informacji... :rolleyes:

 

 

Tak szczerze, to ja osobiście spodziewałem się lepszych ocen.

 

 

saptis...

 

nie wiem jakbym się zachował jakby mi się tyłek palił. Ponoć najlepiej rzucić się na ziemię i turlać.

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Zeratul...

Czego wymagasz od FPS'a, ktory mechaniką rozgrywki nie jest niczym wyjątkowym, w stosunku do pozostałych, znajdujących się na rynku. To ewolucja.

W kwestii graficznej i ogólnie technicznej, tytuł miażdzy.

A oceny na poziomie 9 - 9.5 - 10, są niezwykle wysokie.

Nie przesadzajmy.

 

Kiedyś, jak dana gra otrzymała 9, to była fantastyczna, nie wspominając o dziesiątkach... A teraz?

Kłótnie, że "tylko" tyle?

Co za czasy.

Odnośnik do komentarza
Yeti byłem szybszy sesesese :P

Ale takie zdanie można cytować często i gęsto ;)

 

I tak gry online stały się nagle najbardziej wiarygodnym źródłem informacji... :rolleyes:

 

 

Tak szczerze, to ja osobiście spodziewałem się lepszych ocen.

 

 

saptis...

 

nie wiem jakbym się zachował jakby mi się tyłek palił. Ponoć najlepiej rzucić się na ziemię i turlać.

wpis

moze nie do konca, bo oceny sa bardzo dobre i jestem bardzo z nich zadowolony tylko potem ktos wymienia trzy slabsze tytuly (ani w K2 ani w zaden z tych tytulow nie gralem, wiem dziecinne myslenie) z lepszymi ocenenami i wtedy cos mi jednak nie pasuje

 

 

i prosze mi tu nie pisac, ze jestem glupi, patrze tylko na oceny i nie mam wlasnego zdania, bo imo w takim np pe wywalilbym calkowicie tabelke z ocena (no o liczby chodzi, bo + i - czy info jest dobre) i zmusil recenzentow by bardziej sie przykladali do oceny w tekscie

po prostu na temat ocen K2 sie wypowiadam

 

preorder zamowiony, 26-27 luty wolne w pracy zalatwione i szlag mnie trafi jak gra przyjdzie dopiero w poniedzialek...

Odnośnik do komentarza

To nie chodzi, że KZ2 ma słabe oceny, bo oceny które zbiera są świetne i pokazują, że gra podtrzymała nadzieje. Tylko osobną kwestią jest to, że kiedyś 10/10 dostawały arcydzieła, teraz 10 szasta się na lewo i prawo, 10 za grafikę GTA IV a KZ2 nie? Debilizm, inaczej nie nazwę, ale to już wina branży, że tak zdewaluowała oceny.

 

A żeby podtrzymać ogólny wydźwięk postów = OMG!! KZ2 O_O ;)

 

Gra jest Super :)

Odnośnik do komentarza
Tylko osobną kwestią jest to, że kiedyś 10/10 dostawały arcydzieła, teraz 10 szasta się na lewo i prawo, 10 za grafikę GTA IV a KZ2 nie? Debilizm, inaczej nie nazwę, ale to już wina branży, że tak zdewaluowała oceny.

 

Teoretycznie, lecz weź pod uwagę fakt, że ocena za grafikę w przypadku GTA IV, to inny kawałek chleba, niż w takim FPS'ie, jak Killzone i tych wartości nie można porównywać.

GTA IV dostało 10 za grafikę, bo patrząc na to, jak ogromny i rozbudowany jest świat, na wszystkie smaczki i detale, ciężko się nie zgodzić, że wygląda to obłędnie.

 

W przypadku Killzone 2, obniżają zapewne troszkę za grafikę z powodu tekstur. Niejednokrotnie wytykano, że są (niektóre) słabej jakości.

I to może być jedyny argument, na nie dla "10".

 

Jednak w kwestii oceniania, wiele się zmieniło - na gorsze.

 

Odnośnik do komentarza
Czemu tak wielka uwage poswiecacie ocenie gry przez serwisy? Czy to 9+ a moze 10-. Kazdy inaczej ocenia gry - jednym sie podoba bardziej cos innym mniej. Najwazniejsze aby gra byla dobra - dluga, ciekawa, itp a nie czy ma srednia 99% lub same 10 w 3 czasopismach.

Po takich notach jakie otrzymuje KZ2 to juz wiadomo, ze gra jest dobra i to bardzo! ^_^ Nareszcie PS3 ma swojego flagowego FPS'a!

Odnośnik do komentarza
Tylko osobną kwestią jest to, że kiedyś 10/10 dostawały arcydzieła, teraz 10 szasta się na lewo i prawo, 10 za grafikę GTA IV a KZ2 nie? Debilizm, inaczej nie nazwę, ale to już wina branży, że tak zdewaluowała oceny.

 

Teoretycznie, lecz weź pod uwagę fakt, że ocena za grafikę w przypadku GTA IV, to inny kawałek chleba, niż w takim FPS'ie, jak Killzone i tych wartości nie można porównywać.

GTA IV dostało 10 za grafikę, bo patrząc na to, jak ogromny i rozbudowany jest świat, na wszystkie smaczki i detale, ciężko się nie zgodzić, że wygląda to obłędnie.

 

W przypadku Killzone 2, obniżają zapewne troszkę za grafikę z powodu tekstur. Niejednokrotnie wytykano, że są (niektóre) słabej jakości.

I to może być jedyny argument, na nie dla "10".

 

Jednak w kwestii oceniania, wiele się zmieniło - na gorsze.

Kocham ludzi, którzy nie czytają recenzji :lol:

 

To jest DOKŁADNIE to o czym mówiłem. Zjawi się kupa ludzi, którzy coś komentują, a jednocześnie sami nie wiedzą do końca co mówią.

 

I powtórzę się - zanim zaczniecie krytykować jakikolwiek serwis, przeczytajcie recenzję, wystawcie cytat, z którym się nie zgadzacie i można wtedy polemizować. A takie gadanie "pewnie obcięli za to", są skrajnie żałosne.

 

Ciekawe, że nikt z naszych kochanych forumowych malkontentów nie zwrócił uwagi, dlaczego na Eurogamer uważają, że KZ2 ma fenomenalną grafikę - czytanie recenzji jest męczące prawda? :lol:

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o recenzje to najbardziej przytomny okazał się być gościu z videoreview na IGN - jako jedyny wytknął mierny efekt z flamethrowera (takie coś to już mieliśmy w pastgenowym Wolfensteinie 8lat temu) , miejscami słabe texturki i tanie efekty

 

i nie było to szukanie w dziury w całym, bo ocenkę dął wywalistą :P

 

BTW te pełne entuzjazmu recenzje są fajne ale już nudzą :) Sam staram się znaleźć jakąś bardziej chłodną to może ktoś wynajdzie coś słabego w tej grze eheheh

Odnośnik do komentarza

MGS4 - 10

 

Incredibly detailed and visually breathtaking, with amazing camera angles, MGS4 is one of the most beautiful titles ever made.

 

GoW2 - 9.5

Fantastic looking characters inhabit splendid worlds that feel truly alive. You?d be hard pressed to find a better looking game anywhere. Now if only they could fix the texture and framerate issues.

 

GoW - 10

The most beautiful game on the Xbox 360. Amazing attention to detail and vibrant, diverse environments make for a feast for the eyes, even on a standard-definition set.

 

KZ2 - 9.5

Phenomenal visuals prove that Guerrilla either met or surpassed that infamous E3 trailer. Some technical issues hold it back from being a completely flawless masterpiece.

 

To sa oceny samej GRAFIKI. Bo widzę że się kłócicie :P

 

Wszystko z IGN.

GoW2 miał 9.5 a GoW 9.4

MGS oczywiście 10

 

Osobiście nie dałbym MGSowi 10. Czasami mnie denerwowała gra. MGS3 owszem. nawet 11.

 

NO ale olejmy temat MGSa. Popatrzcie na oceny. Wg mnie sami się gubią. Zobaczą jedną grę i zapodają od razu 10. A potem wychodzi lepsza i nie wiedzą co mają dać.

 

Ja szczerze wam powiem leje na te oceny. KZ podoba mi się i na pewno go obadam ( nie kupie w dniu premiery to jest pewne ) Zobaczę jak to w praktyce będzie wyglądać. MGS4 mi się podobał... a się zawiodłem. A wydałem na niego 230 zł :P Spokojnie mogłem poczekać.

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza
Jacobss swieta prawda. Przeczytajcie ludzie te recke to zobaczycie ze recenzenci sa rownie podnieceni tym tytulem co wy!! I tak jak ktos juz mowil. Po przesadzonych ocenach dla takich gier jak Halo czy GTA IV noty są rewelacyjne i przynajmniej prawdopodobnie oddają stan rzeczywisty..

Dokładnie :).

 

A IGN i ich recenzję przemilczę, bo po jej przeczytaniu jestem zdania, że ci panowie to są amatorzy, a nie zawodowi recenzenci-gracze. Powody jakie podają to już nie krytyka, a zwykłe czepialstwo :). Powiem jedno - mimo, że Halo 3 jest jednym z najlepszych FPSów dla mnie, to uważam, że gdyby wtedy też byli wszyscy tacy krytyczni, to gra dostawałaby 6-7. Bo Halo 3 można wiele zarzucić. No ale wtedy była moda na big oceny i robienie z wad plusów.

 

Po GTA IV, recenzenci przejrzeli na oczy i zauważyli, że oceniają bez sensu. Teraz im wstyd, więc wolą podchodzić krytycznie. Oczywiście do czasu wyjścia kolejnej nahajpowanej gry - God of War III? ^_^

 

IGN mnie rozczarował. Recenzja jak podkreśliłem, jest biedna, czepiają się bezsensów (gdyby się tak czepiali każdej gry, 95% produkcji by nawet 9 nie dostało) i uboga w wartość merytoryczną. Może wariuję, ale naprawdę zaczynam myśleć, że ktoś macza palce w gorszych recenzjach, bo nigdy się nie spodziewałem takiej słabej recki IGN. Eurogamer też się specjalnie nie popisał.

 

Tak na to patrzę, to w PSX Extreme jest jedna z niewielu recenzji, która była kompetentna (poza tą wpadką z bump mappingiem), bogata w szczegóły i naprawdę wypasiona i tłusta.

 

Oczywiście mówię o reckach ze stron/magazynów, które rozumiem, czyli niemiecko/polsko/angielskojęzyczne.

 

Ja się naprawdę zaczynam zastanawiać, czy faktycznie tylu amatorów pracuje w branży, czy też ja mam zbyt duże wymagania co do wartości merytorycznej recenzji.

Odnośnik do komentarza
Tak na to patrzę, to w PSX Extreme jest jedna z niewielu recenzji, która była kompetentna (poza tą wpadką z bump mappingiem), bogata w szczegóły i naprawdę wypasiona i tłusta.

Dla mnie od początku to było oczywiste że podeszli z recką, z pełnym profesjoanlizmem - ja po przeczytaniu PSX'a czuje się w miarę nasycony, nie potrzebuje już żadnych recek, zwłaszcza z internetu - a pojdziesz ty !.

Odnośnik do komentarza

nie wiem, ale wiem, że recenzje się ogląda czy czyta by przekonać się do zakupu gry i stwierdzić czy warto. Nie wiem jaki sens jest w czytaniu każdej recki każdego serwisu. Nie rozumiem cię Jacobss chyba, że sam nie wiesz jeszcze czy kupisz KZ2 i musisz przeczytać potwierdzenie czy naprawdę warto. Recenzenci wystawiają bezsensowne oceny i się gubią, a wy się już gubicie powoli w ocenianiu recenzentów.

Odnośnik do komentarza
Recenzenci wystawiają bezsensowne oceny i się gubią, a wy się już gubicie powoli w ocenianiu recenzentów.

To że KZ2 kupimy to oczywista oczywistość, ale ludzie "szarzy" którzy nie skowyczą nt KZ2 mogą poczuć się zdezorientowani (no np wejdzie jakiś na IGN co na grach nie siedzi za bardzo i rozumuje że KZ2 jest gorszy od R2 ....).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie oceny w PSX Extreme oraz IGN sa sprawiedliwe - gra zostala wysoko oceniona czyli jest swietna. :)

 

Widac, ze po przehypeowanej recenzji GTA IV i MGS4 w IGN uwazaja na to jakie przyznaja oceny i nie sypia juz dziesiatkami na prawo i lewo, wiec nie dziwi mnie to, ze Killzone 2 wlasnie takiej 10 nie dostal. :D

 

Takim grom jak GTA IV i MGS 4 na pewno nie nalezy sie 10 bo maja za duzo wad zeby dostac taka ocene, jednak redaktorzy ulegli hypeowi i magii tytulu, na szczescie w przypadku Killzone 2 sie pohamowali. Wszyscy wiemy, ze hype na Killzone 2 jest orgomny, ale trzeba sprawiedliwie ocenic gre, a nie tylko atmosfere, ktora wokol niej panuje. :)

 

Sam czekam z niecierpliwoscia na Killzone 2 i ciesze sie, ze gra zbiera bardzo dobre recenzje. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...