Skocz do zawartości

Devil May Cry 4


DJ1988

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Joł. A więc zaliczyłem 3 pełne przejścia podstawowym duetem Nero/Dante: Human, Devil Hunter, Son of Sparda. Niestety obecnie bardzo trudno mi masakrować tak wymagające gry. Szkoda mi czasu na szlifowanie skilla. Na Dante Must Die na początkowych planszach zaczęły mi wchodzić SSS'ki podczas walki z mięsem armatnim także czegoś tam się nauczyłem, ale od bossów odbijam się jak młody (chociaż Beriala i Baela utłukłem wspomagając się itemami). Nie o to jednak chodzi - doprawdy zdumiewające jest to, w jaki sposób najlepsi gracze z łatwością przełamują obronę takiego Beriala i niszczą go na DMD w niewiele ponad minutę. Przeciętny gracz za cholerę tego nie wykona nawet mimo teoretycznej znajomości combosów i posiłkowaniem się You Tubem gdzie jak na tacy podana jest taktyka walki z bossem. I za to tak podziwiam tę serię - liczy się tylko prawda i wypracowany skill. Tutaj nie oszukasz. 

 

Walka Nero wydaje się idealna dla nowicjusza. Diabelskie ramię robi robotę i ruchy młodego da się w miarę szybko opanować. Cała sztuka walki podstawową postacią to intuicyjna obsługa systemu Exceed. Teoretycznie jest to banalna sprawa bowiem wystarczy wciskać L2 w odpowiednim momencie, ale to tylko pozory. Timing musi być wręcz perfekcyjny. 

 

Stary, poczciwy Dante to z kolei kombajn możliwości. Opanować tego drania to już wyższa szkoła jazdy. 5 stylów walki, 3 bronie białe + Yamato, 3 palne - wszystko do przełączania w locie. Jest pole do popisu dla wymiataczy. 

 

Liznąłem z ciekawości krwawy pałac Nero i już wiem, że ta gra to jest mega wyzwanie nawet dla starych, konsolowych wyżeraczy. Nie ma drogi na skróty. Szlifowanie skilla to dziesiątki godzin szarpania. Po ponad 3 przejściach zabrałem się za Wiedźmina 3 i obecnie delektuję się tym ogromnym tytułem, ale o diabełku nie zapominam. Ostatnio nawet zacząłem kampanię Vergila co by obadać co zły braciszek ma do zaoferowania, ale do tej gry to jednak trzeba przysiąść na poważnie, a nie na niedzielnego Janusza. 

 

Czwóreczka to rewelacyjna odsłona bez dwóch zdań. Ile jeszcze mam tu do roboty to strach pomyśleć. W zasadzie to nawet nie wiem jak się zabrać za rozwalanie tej odsłony. Doszedłem do wniosku, że granie ciągiem wszystkich misji nie za bardzo ma sens. Gracz przyzwyczaja się do ruchów Nero, a nagle gra każe mu sterować Danteuszem, a to przecież zupełnie inny świat. Muszę chyba rozwalić na S wszystkie misje Nero na poziomie Son of Sparda i przede wszystkim nauczyć się masakrować bossów. Dopiero wówczas będę gotowy na wyzwanie stawiane przez DMD. A później można przechodzić na Dantego i na kolejne postacie...  

 

Doszły mnie słuchy, że trylogia z PS2 wyjdzie na PS4 (kusi mnie powrót do mocarnej gamingowo trójki). Doszły mnie słuchy, że pełnoprawna piąteczka oficjalnie się robi. Król powraca!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...