Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TH też się czepiałem, więc w czym problem?

 

Jakbyście mieli jakieś argumenty, to bym się nie czepiał, a wszystko sprowadza się w tej dyskusji do żałosnego "a, bo ja uważam, że ta gra jest genialna i nikt inny mnie nie rozumie, dlatego nagle mówię wszystkim żeby nie czytali żadnych opinii i nie sugerowali się ocenami, bo 8 to crap".

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

mass effect dziękuje dobranoc :whistling: (na upartego jeszcze sie znajdzie parę)

co do teledysku. dzisiaj kumpel mnie oświecił. porównajcie sobie poruszanie sie Alana z teledysku z Alanem z gry. w grze animacja niemalże identyczna jak kolo w teledysku (bieganie, odwracanie się z latarką itp).

Odnośnik do komentarza

Nie tylko. Mimo wszystko jest to wazne. Myslisz, ze Halo byloby tak za(pipi)iste, gdyby nie te wszystkie ksiazki, komiksy, mangi i eventy? Ziomus obudz sie, bo mamy juz 2010, media sie przenikaja. Skonczyly sie czasy, gdy gra to byla plytka i na tym koniec. Teraz gry pozwalaja nam doglebniej poznac bohaterow, spojrzec na wydarzenia z roznej perspektywy, dostrzec to co na pierwszy rzut oka bylo nie widoczne plus inne smaczki. No sprawia teraz, ze gry beda w naszej pamieci na wiele wiele dluzej i bardziej beda "w nas".

 

@Orzeszek: lol Mass Effect to jedna z gier wszech czasow, wiec nawet nie probowalem prowownywac Alana Wake'a do arcydziela mistrzow z BioWare.

Odnośnik do komentarza

Już się wypowiadałem na ten temat tutaj. Grę oceniam jako grę i nie obchodzi mnie, że postaci są lepiej nakreślone w tuzinie książek napisanych po premierzy, czy dodanych do preorderów czy wersji kolekcjonerskich, jeśli w grze ich obecność nie jest jest wytłumaczona, a ich motywacja nie jest jasna (agent FBI). I właśnie ME jest tego genialnym przykładem - książki są fajnymi dodatkami, ale nigdy podczas gry nie miałem wrażenia, że brakuje mi czegoś, co jest rozwinięte dopiero na półce w księgarni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Najciekawsze jest to co nie jest do końca jasne i pozostawia miejsce na domysły i spekulacje. Taka konstrukcja zawsze (jeśli jest dobrze zmontowana) bardziej zapada w pamięć niż gdy wszystko jest podane na talerzu.

Odnośnik do komentarza
co do teledysku. dzisiaj kumpel mnie oświecił. porównajcie sobie poruszanie sie Alana z teledysku z Alanem z gry. w grze animacja niemalże identyczna jak kolo w teledysku (bieganie, odwracanie się z latarką itp).

 

Dokładnie, także nie rozumiem czemu ludzie marudzą na animację postaci ;) Co do gry to u mnie mocne 9, jedna z lepszych gier tej generacji w jakie grałem. Nie rozumiem nie których recenzji które strasznie po niej nie słusznie jadą, czepiają się na siłę no ale nie ważne, gra jest kapitalna i ma momenty które wpadają na zawsze w pamięć:)

Odnośnik do komentarza

Jak tak czytam te żale i wytykanie dupereli tej grze, to mam wrażenie, że większość jest "wypalona" albo niektórym od tego growego dobrobytu i mocnych tytułów, które ostatnio wychodzą w dupach się poprzewracało ;] Jeśli to jest gra na 7, to te typowe strzelaninki i inne Blury, czy podobne dziadostwo, to gry na 2. Pomysł, klimat, gadki, postacie - to jest siła tej gry i choćby za sam pomysl oklaski dla Remedy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gracze nie są wypaleni, ja poprostu oczekuje od gry czegoś więcej niż tylko latania po lesie i rzucania flarami. Skończyłem grę 2 dni temu, gra jest dobra, chwilami nawet bardzo, ale powiedzmy sobie prawdę, po 3 odcinku zaczyna nużyć, nie wnosi nic nowego, niczym nie zaskakuje i grając w Alana to najbardziej raziło. Czekam na nastepną część, ale dostaniemy to samo z nowym scenariuszem. No nic, miło mi się grało, ale jakoś nie byłem zawiedziony jak pojawiły się napisy końcowe i nie miałem chęci odrazu na 2 część, raczej na przerwe :) ale ogólnie polecam bo jest to kawał dobrze zrobionej gry.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Powinieneś dać radę. U mnie Dead Space do tej pory leży bo miałem palpitacje serca, ale Alan Wake osiąga napięcie w trochę inny sposób :)

 

O i oficjalne info o cenach dodatków - będą po 560 MSP, a nie po 800 MSP.

Odnośnik do komentarza
Polecam - bardziej się boisz tego co za chwilę może cię spotkać niż opętanych, którzy wyglądają praktycznie jak ludzie ... tyle, że opętani ;)

Gra bazuje na budowaniu niepokoju, zaszczucia, dusznej atmosferze, na świetnej fabule na miarę Kinga czy Koontza a nie na przerażaniu potworami czy innym paskudztwem.

wpis

 

Jeżeli grałeś np. w Bioshocka to poziom "horrorowości" jest porównywalny. Oczywiście minus oszpecone ciała Splicerów z Bio ;) Takie jest przynajmniej moje odczucie.

Odnośnik do komentarza

Gra trzyma w napięciu głównie dzięki śmiganiu po lasach i rozświetlaniu sobie mroku snopem latarki, jednak nie ma tutaj wielu momentów, że można się przestraszyć. Czasem może coś wyskoczyć znienacka, ale ogólnie gra nie straszy w sposób jaki robił to Silent Hill. Czyli głównie schizofreniczne dźwięki budowały niepokój przed brnięciem dalej.

Odnośnik do komentarza
wpis

 

Jeżeli grałeś np. w Bioshocka to poziom "horrorowości" jest porównywalny. Oczywiście minus oszpecone ciała Splicerów z Bio ;) Takie jest przynajmniej moje odczucie.

Po kiego piszesz to "wpis"? O co chodzi?

 

Bioshock był straszny? Jeśli już, to chyba nie w taki sam sposób, jak Alan.

 

Ogólnie Alan jakoś bardzo nie straszy. Jak las zaczyna "ożywać", to wprowadza lekki niepokój, ale później się do tego przyzwyczajasz. Do straszących momentów można jeszcze zaliczyć te przebłyski z czarną babą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...