Skocz do zawartości

Gran Turismo kontra Forza Motorsport


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość pawel_k

od razu przepraszam że w tym temacie piszę ale nie chcę zakładać nowego a w tym temat Enthusi był sporo razy poruszany.

 

właśnie zobaczyłem jaką ocenę dostała ta wspaniała gra - 6+ !?!?!?!? no sorry ale to tylko pokazuje jaki HIV jest niekompetentny i w ogóle nie powinien zajmować się grami wyścigowymi.

 

niestety nie mam dostępu do samej gazety ale chętnie bym przeczytała co tam wypisywał, dlatego jeśli ktoś mógłby mi przesłać zeskanowaną recenzję to byłbym wdzięczny :) (mail: kocot.pawel@gmail.com)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie po recenzji HIVa zapragnąłem sprawdzić Enthusię. Głównie chodziło o to, że HIV jako jeden z minusów Enthusii napisał: "nadsterowność fur FF" czy coś takiego. Pomyślałem, że skoro on tak napisał to warto sprawdzić tą grę. Jak się później okazało (gdy przetestowałem grę) nie miał racji. Przynajmniej jak się gra na kierownicy to fury FF zachowują się bardzo realnie. Bardzo podobnie to rzeczywistości. Według mnie dużo lepiej niż w konkurencyjnym GT4. W ogóle sam model jazdy fur drogowych/ seryjnych jest rewelacyjny. Bez względu na rodzaj napędu czy umiejscowienie silnika. Co innego w wyścigowych furach. Te w Enthusia prowadzą się jak dla mnie zbyt "arcadeowo".

 

HIV pisze fajne recki. Dobrze się je czyta i są zabawne, ale on nie jest najlepszą osobą do recenzowania symulacyjnych wyścigów. Według mnie Sentinel byłby lepszą osobą do recenzji tego typu gier.

 

pawel_k - jak znajdę ten numer PE to Ci wyślę :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

co do porownania Forzy2 do GT5P, hmmm mam obie konsole, do PS3 kiee G25, nie wiem jak gra sie na kierowinicy do Xo, ale... co do pado, to model jazdy z forzy jak damy takie same ustawienia ( powylanczamy wszystko ) FM2 zjada GT5P na sniadanie, co do grafiki, wiadomo, gt jest o wiele ladniejsza, podoba mi sie widok z kokpitu, ale z tego co widze, odbicia nie sa renderowane w czasie zeczywistym, oraz zawiele bitmap w tle ( gory ) dla tego wolal bym G25 podpiac d Xo, ale szkda ze nie idzie...

 

GT5P jest dobre, ale forza, to forza, REAL Driving Simulator, tak powinno na niej pisac, nie na gt.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
co do porownania Forzy2 do GT5P, hmmm mam obie konsole, do PS3 kiee G25, nie wiem jak gra sie na kierowinicy do Xo, ale... co do pado, to model jazdy z forzy jak damy takie same ustawienia ( powylanczamy wszystko ) FM2 zjada GT5P na sniadanie, co do grafiki, wiadomo, gt jest o wiele ladniejsza, podoba mi sie widok z kokpitu, ale z tego co widze, odbicia nie sa renderowane w czasie zeczywistym, oraz zawiele bitmap w tle ( gory ) dla tego wolal bym G25 podpiac d Xo, ale szkda ze nie idzie...

 

GT5P jest dobre, ale forza, to forza, REAL Driving Simulator, tak powinno na niej pisac, nie na gt.

 

 

:thumbsup: :piwo: nic dodać nic ująć

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nom, nic dodać nic ująć. Nie ma to jak sprawdzanie realizmu prowadzenia fury na padzie. Gratuluję poczucia humoru Dabmanowi. Tryb PRO w moim odczucie jest znacznie realistyczniejszy niż model jazdy w FM2. To że FM2 ma dużo ustawień, nie robi z tej gry lepszej symulacji. Błędy w zachowaniu fur FF, dyskwalifikują ten tytuł w walce z GT5:P.

 

Do tego drift w obu grach. W GT5:P czuć ciężar auta, rozłożenie masy i każda fura wymaga nauki od początku. W FM2, drift jest totalnie denny i wypada jak w jakiejś grze arcade. Śmiech na sali. Proponuję nawet zobaczyć filmy z driftu w obu grach. Już o zagraniu w obie nie wspomnę.

 

Prawda jest taka, że tryb PRO pozamiatał Forzę i to piszą w wielu recenzjach, uważa tak dużo osób, którzy mają do czynienia z szybkimi furami na co dzień.

Edytowane przez -=FEISAR=-
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Feisar ale głupoty piszesz.

 

Coś mi się wydaje, że należysz do tych osób które nigdy nie grały we 2 gry a oceniają.

 

Pod względem graficznym GT jest ładniejsze. To bezsprzecznie wszyscy wiedzą.

Ale pod względem fizyki i zachowania się samochodu to GT wypada naprawde marnie.

 

Ja "trochę" w to i to grałem. W Forzy 2 mam calaka. W GT5P ostatnio w temacie o gran turismo 5 prologue opisywałem moje wrażenia z gry na kółku G25.

 

Wiem, że tutaj są setki fanów gran turismo którzy mają klapki na oczach i wypowiadają się o grze, nawet w nią nie grając. Ja grałem we wszystkie części gran turismo. Nawet moje czasy były w PE ;) Ale zdecydowanie twierdzę, że na konsolach bliżej symulacji FM2 niż GT5P.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja twierdzę, że w temacie samego prowadzenia auta na asfalcie GT5:P jest lepsze niż FM2. Niestety w praktycznie każdym innym aspekcie (wizualizacja zachowania zawieszenia, zachowanie auta poza torem, kolizja i inne rzeczy związane z fizyką) FM2 jest dużo lepsza. Mam nadzieję, że do czasu pełnego GT5 te spekty zostaną poprawione (chodzi mi o całą fizykę, bo zniszczenia mi są obojętne).

Oczywiście mowa tu o fizyce i modelu jazdy a nie o grafice i innych elementach gry.

Odnośnik do komentarza

Wiele osób zapomina przy porównaniach Gran Turismo 4 do Forzy Motorsport, że Xbox był wtedy dużo mocniejszy od PS2. Konsola Billa oferowała więc większe możliwości dzięki czemu developerzy mieli większe pole do popisu jeśli chodzi o np. fizyke. Mimo dużej różnicy mocy konsol obie gry wypadały podobnie więc widac kto tak naprawę więcej wysiłku włożył przy pracy nad grą.

 

Co do porównania Forzy 2 i GT 5: Prologue to ten drugi jest tytułem niedokończonym co widać gołym okiem więc to porównanie jest od czapy. Poczekajmy do premiery pełnego GT5 to wtedy się okaże kto będzie zwycięzcą (prawdopodobnie walka będzie pomiędzy Forzą 3).

Odnośnik do komentarza
Feisar ale głupoty piszesz.

 

Coś mi się wydaje, że należysz do tych osób które nigdy nie grały we 2 gry a oceniają.

 

Pod względem graficznym GT jest ładniejsze. To bezsprzecznie wszyscy wiedzą.

Ale pod względem fizyki i zachowania się samochodu to GT wypada naprawde marnie.

 

Ja "trochę" w to i to grałem. W Forzy 2 mam calaka. W GT5P ostatnio w temacie o gran turismo 5 prologue opisywałem moje wrażenia z gry na kółku G25.

 

Wiem, że tutaj są setki fanów gran turismo którzy mają klapki na oczach i wypowiadają się o grze, nawet w nią nie grając. Ja grałem we wszystkie części gran turismo. Nawet moje czasy były w PE ;) Ale zdecydowanie twierdzę, że na konsolach bliżej symulacji FM2 niż GT5P.

 

Dokładnie. To są klapki na oczach. Pomijając już aspekty grafiki, która zresztą bardziej podoba mi się w Forza (A nie plastikowe GT, gdzie nawet ślady opon nie zostają), Forza 2 jest grą lepszą i nie mam co do tego ŻADNYCH wątpliwości. W Forza 2 każdy samochód ma inny dźwięk, nagrywany w studiu za pomocą specjalistycznego sprzętu, ba! nawet są inne odgłosy opon w zależności od tego czy są gorące czy nie. Do tego dochodzi masa różnych ustawień i wykresów, co w konsekwencji przekłada się na model jazdy. Tutaj nie ma piep,rzenia się. Jeden błąd i wypadasz z trasy. Fizyka jest niesamowita, i odzwierciedla prawie w 100% zachowanie samochodu. Zużywają się opony, kończy paliwo, kiedy odpadnie spojler to pieprzy się aerodynamika. Mógłbym pisać wiele, gdyż ta gra jest FENOMENALNA, i nie dziwię się że Ci co grają w GT nie potrafią w F2 ruszyć samochodem. Co prawda dachowania zabrakło, ale wybaczam.

A jak do tego wszystkiego ma się GT? Dźwięki opon te same od 10 lat, wszyscy jadą po sznurku, (pipi) co to jest że jak delikatnie skręcam to piszczą opony?, brak jakichkolwiek zniszczeń, nawet takich umownych typu gorzej pracujący silnik; brak możliwości dodawania spojlerów i własnych ustawień fizycznych, fizyka 2 garnków, ja (pipi) nie wiem gdzie w tej grze jest fizyka, chyba w (pipi)e. Rzeczy które w F2 robię bez problemów, to tutaj gra robi się głupia i samochód sam (!) zaczyna robić jakieś dziwne rzeczy, aby wrócić na tor. Żadne Proffesional i inne gó,wna nic nie dają. GT 5 jest słabe, i dymają nas nadziejami przez parę lat.

GT5 jest sto lat za murzynami jeśli chodzi o realizm. Kto sądzi inaczej, niech idzie grać dalej w GT5 zaślepiony magią Sony. Ja już podziękowałem.

 

PS. I niech mi ktoś tutaj napisze że GT 5 jest bardziej realistyczne. Nie daruję! ;)

Edytowane przez Soniak
Odnośnik do komentarza

GT5 jest bardziej realistyczne :P (xD)

 

A na powaznie... Moze zacznijmy od tego, ze GT5 jeszcze nia ma i porownywanie contentu GT5:P do FM2 jest nie na miejscu.

Ogolnie to piszesz glupoty. Jak wczesniej wspomnialem fizyka jako calosc w GT5:P jest biedna w porownaniu do FM2 ale nie pisz, ze samo prowadzenie auta jest mniej realistyczne (dopoki znajduje sie na asfalcie, bo w innym przypadku to jest parodia :/) bo to poprostu nieprawda. Dzwieki aut tez sa nagrywane w GT... niestety jednak widac, ze nie wszystkim poswiecono taka sama ilosc uwagi i jedne brzmia lepiej, inne gorzej.Opony to inna historia, ale pisk opon w FM2 tez ma sie nijak to prawdziwego wiec go tak nie wychwalaj.

Na koniec grafika... To sa jakby 2 rozne generacje na korzysc GT5:P... poza wlasnie intrakcja z otoczeniem (slady opon itp).

 

Tak czy inaczej bardzo licze na to, ze Polyphony pracuje obecnie mocno nad fizyka i ze w pelnym GT5 bedzie ona w koncu stala na odpowiednio wysokim poziomie.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Nie tłumaczyłbym wad Gt Prologue tym że jest to kontent niedokończony.

Przecież ta gra kosztuje 2 razy wiecej niż dopieszczony Wipeout HD.

NA tej zasadzie każdy wydajacy grę mógłby w tytule zawrzeć słowo np. Extra,Pre,demo,trial..... i w ten sposób tłumaczyć wady ;)

Rozumiem dostajemy darmowe demo, lub grę w naprawdę korzystnej cenie- wtedy tak- przymykamy oko ;)

A ten dzwiek opon to o boże.....czy oni tam od 10 lat sa głusi?

 

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
GT5 jest bardziej realistyczne :P (xD)

 

A na powaznie... Moze zacznijmy od tego, ze GT5 jeszcze nia ma i porownywanie contentu GT5:P do FM2 jest nie na miejscu.

Ogolnie to piszesz glupoty. Jak wczesniej wspomnialem fizyka jako calosc w GT5:P jest biedna w porownaniu do FM2 ale nie pisz, ze samo prowadzenie auta jest mniej realistyczne (dopoki znajduje sie na asfalcie, bo w innym przypadku to jest parodia :/) bo to poprostu nieprawda. Dzwieki aut tez sa nagrywane w GT... niestety jednak widac, ze nie wszystkim poswiecono taka sama ilosc uwagi i jedne brzmia lepiej, inne gorzej.Opony to inna historia, ale pisk opon w FM2 tez ma sie nijak to prawdziwego wiec go tak nie wychwalaj.

Na koniec grafika... To sa jakby 2 rozne generacje na korzysc GT5:P... poza wlasnie intrakcja z otoczeniem (slady opon itp).

 

Tak czy inaczej bardzo licze na to, ze Polyphony pracuje obecnie mocno nad fizyka i ze w pelnym GT5 bedzie ona w koncu stala na odpowiednio wysokim poziomie.

 

йНŃĐ´Ń! W GT 5 samochody nagrywane są chyba w fabryce kosiarek. A grafika też jest brzydka :/. Wszystko sterylne i aż za kolorowe. A widok w lusterkach to porażka!

Edytowane przez Soniak
Odnośnik do komentarza

Emet proszę napisz nam tutaj wszystkim jakim samochodem jeździsz na codzień, bo ja jestem bardzo ciekaw czym Ty sie poruszasz po drogach, że Twój samochód się prowadzi jak w GT5P.

 

A co do niesłuszności porównywania gt5p do fm2 to ładnie to adi wytłumaczył. Gra kosztuje i to tak znowu mało.

 

Pozatym porównywanie pełnego GT5 do Forza 2 będzie o tyle nie na miejscu, że GT5 ma wyjść gdzieś w 2010roku a Forza 2 już ma trochę czasu po premierze :P hehe.

Wtedy porównywać będzie trzeba GT5 do Forza Motorsport 3.

 

Dzwieki aut tez sa nagrywane w GT... niestety jednak widac, ze nie wszystkim poswiecono taka sama ilosc uwagi i jedne brzmia lepiej, inne gorzej.

 

Chciało im się odwzorowywać wszystkie samochody w środku a dźwięku nie ? Dźwięk w GT5 to porażka. Najlepiej posłuchać sobie dźwięku prawdziwego F430 następnie w Forzy a potem w Gran Turismo. Jak mi jeszcze Emet drogi przyjacielu powiesz, że w GT5p F430 ma taki sam dźwięk jak naprawde to ręce mi opadną :) Jak nie masz do niczego dostępu to może przynajmniej na youtube znajdziesz odpowiednie filmiki.

Co do dźwięku opon to gt5 to porażka. Kto jeździ samochodem ten wie jak brzmią opony. Nie tak jak w GT5p :P

 

Aha i nie liczył bym, że dopracują fizykę(i zachowanie samochodu i KOLIZJE!!), lepsze AI konsolowych zawodników, ślady opon, włączające się światło wsteczne, kolizje do czasu pełnoprawnego GT5. Polyphony to wszystko obiecuje chyba od 3 części :P Czyli ładnych pare lat. To nawet nasi polscy politycy są bardziej słowni hehe

 

Odnośnik do komentarza

...napisałem coś, ale się rozmyśliłem hehehe diespinne jak twoja MX5 zachowuje się jak fury w FM2 to polecam odwiedzić warsztat - wymiana amorków i rozsypane stabilizatory to nic dobrego... i jeszcze sprawdź układ kierowniczy KONIECZNIE! prawdopodobnie listwa Ci padła:)

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

SM1 - a czy ja gdzieś napisałem, że MX5 w FM2 zachowuje się tak jak mój samochód? albo że FM2 to idealny symulator jazdy?

 

Naucz się czytać drogi kolego a dopiero potem pisz. Bo Twój powyższy post to jakaś infantylna zaczepka ukierunkowana w moją osobę, a nie konstruktywna i obiektywna ocena którejkolwiek z powyżej wspominanych gier.

Twój post nic nie wnosi do dyskusji. Nie wiem dlaczego i po co go napisałeś :(

Edytowane przez diespinne
Odnośnik do komentarza

Pokaz mi chociaz 1 (JEDEN) filmik z GT5, ktory pokazuje, ze FM2 jest lepsza...

chyba ci sie nie uda bo GT5 jeszcze nia ma.

 

@ diespinne: Czemu sie tak napinasz i mnie atakujesz... dla SM1 zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem a ty co niby robisz? Pokaz mi gdzie ja napisalem ze GT5:P to ultra symulator i auta zachowuja sie w 100% jak w realu... Napisalem, ze prowadzenie auta na asfalcie jest bardziej realistyczne niz w FM2, a to "lekka" roznica. Probujesz za wszelka cene zmieszac GT z blotem. Tak samo dzwieki silnikow i opon. Czy ja napisalem, ze w GT sa dobre? Napisalem ze Forzy tez im daleko do idealu. Zreszta ja widze wady GT i sam o nich pisze, a ty do mnie piszesz jak do jakiegos fanboykida <_<

Autem jezdze slabym na co dzien ale mialem okazje pojezdzic roznymi (rozne napedy i moce od 25 :P do 160KM (wiem, to nie jest duzo... nie mniej niz ma MX-5 :). Jedynie samochodem z napedem 4x4 nie mialem okazji sie przejechac niestety ale planuje zakup jakiegos Audi Quattro wiec jak dobrze pojdzie to to nadrobie.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

diespinne:

to nie zaczepka tylko reakcja na Twój tekst – Emet, pokaż czym jeździsz bo nie masz pojęcia o czym piszesz…ja tak to odebrałem, śledziłem Twoje posty i do momentu jak nie robiłeś najazdu na Emet-a, dźwięk w GT5P (7.1+ dobry sub) o którym nie masz pojęcia(jedna sesja z kolesiami bez ustawień) a następnie do modelu jazdy to i tak moja reakcja była delikatna, bo nie jesteś pieniaczem i w sensowny sposób starasz się argumentować swoje tezy…z którymi się nie zgadzam…czytam je i za każdym razem widzę jak strzelasz sobie w kolano.

 

Co do FM2 i GT5P – to nie mają np. szans pod względem uszkodzeń, AI przeciwników, oraz udźwiękowienia w starciu z GRID-em!!!

 

Można zarzucić wiele GT5P ale model jazdy zaimplementowany w tej odsłonie bije na pysk wszystko co do tej pory pojawiło się na konsolach.

 

Ja też mam sporą praktykę za kółkiem i jak poczytasz moje posty w GT5 kilka stron od końca to może znajdziemy nić porozumienia – a może nawet spotkamy się na jakimś torze (które nie są mi obce)

 

Mrynk – mam, ale jakoś nie mogę się do tej gierki zabrać:)

 

Odnośnik do komentarza

Nie kłóćcie się która gra jest bardziej realna bo to nie ma sensu. Każdy w sposób subiektywny odbiera to jak powinny się zachowywać samochody w grze. Więc zdania zawsze się będą różnić. Jak ktoś woli grać w grę x to niech w nią gra, ale niech szanuje również zdanie fanów gry y i na odwrót. Nie ma co sobie udowadniać, że gra w którą akurat ja gram jest lepsza. Forum jest od tego, żeby dyskutować i to konstruktywnie. Każdy ma tu prawo wyrazić swoje zdanie byle by poparte konkretnymi argumentami. Jak ktoś się nie zgadza to niech również napisze dlaczego (argumenty), a nie pisze, że tak i koniec. Jak będziemy się do tego stosować to myślę, że odkryjemy więcej słabym i mocnych stron zarówno GT5P jak i FM2 :).

 

 

Wiele osób zapomina przy porównaniach Gran Turismo 4 do Forzy Motorsport, że Xbox był wtedy dużo mocniejszy od PS2. Konsola Billa oferowała więc większe możliwości dzięki czemu developerzy mieli większe pole do popisu jeśli chodzi o np. fizyke. Mimo dużej różnicy mocy konsol obie gry wypadały podobnie więc widac kto tak naprawę więcej wysiłku włożył przy pracy nad grą.

ToCA Race Driver 3 i Enthusia Professional Racing miały dużo lepszą fizykę i model jazdy niż GT4, a też zostały wydane na PS2. No chyba, że twórcy GT4 założyli, że grafika jest ważniejsza od dobrego modelu jazdy i to właśnie na grafę poszła większa część mocy obliczeniowej konsoli.

 

 

 

Co do GT5P to owszem tryb pro w tej grze jest dużym krokiem ku realizmowi, ale nadal wiele rzeczy zostało nie zmienionych w stosunku do GT4. Wciąż nie da się robić normalnie bączków, samochody są zbyt stabilne na wejściu, pisk opon nadal denny, brak śladów opon, dobrego AI, zniszczeń...

 

 

 

PS: rFactor zjada na śniadanie GT5P i FM2 pod względem realizmu :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...