Skocz do zawartości

Gran Turismo kontra Forza Motorsport


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Z tego co widzę to Forza ma trochę drętwy widok z kokpitu (słabe animacje i brak szyby), ale zdaje mi się, że graficznie pobije GT5. Nie będzie to jakiś wielki beat up, fury chyba całościowo będą ładniejsze w GT5, ale jak połączyć wszystkie aspekty oprawa w FM4 będzie chyba solidniejsza.

Odnośnik do komentarza

Oświetlenie i kolorystyka nie przebiją zerowego tearingu i betonowych 60 FPS. Większa ilość aut na torze, też przestaje być atutem GT5. Nie ma co sobie mydlić oczu, GT5 jest zawodem jeśli chodzi o grafikę. Gram od ponad 2 miesięcy, dla tej gry kupiłem konsolę i czuję się troszkę wydymany :)

Odnośnik do komentarza

Ja gram od roku w gt5 i przejechałem gdzieś 300 godzin. W forze 3 przejechałem jakieś 400 godzin przez dwa lata. GT5 jest w tej chwili jest najlepszy pod względem grafy i modelu jazdy. Ma noc, deszcz, rajdy i genialnie odwzorowany Nurburging. Mam nadzieje że Forza 4 okaże sie lepsza ale powoli zaczynam w to wątpić. Tym bardziej że jesienią ma wyjść dużo dodatków i poprawek do gt. Oceny recenzentów GT5 to kpina gdyż w wiekoszści na średnią skloadają sie oceny amerykańskich serwisów a wiemy przecież że amerykanie (pipi) wiedzą o motoryzacji i wyścigach.

Odnośnik do komentarza

Dropy są niezauważalne, a tearing wystepuje chyba tylko w Madrycie. koniec wojny

 

No tak, najlepiej walnac taka bzdure, a pozniej straszyc warnem, zeby nikt nie odpowiedzial.

 

http://www.eurogamer...sis-compilation

 

To, ze nie widzisz dropow i tearingu nie znaczy, ze go nie ma. Na powyzszym filmiku dokladnie widac jak wyglada sprawa z frameratem, a zapewniem ze tearing wystepuje na wiecej niz dwoch trasach. Ja np. jestem wyczulony na takie rzeczy przeokropnie i grajac w GT5 przezywam katorge (mowa o oprawie tylko), framerate i tearing to zmora tego tytulu i mam nadzieje, ze FM4 tego nie uswiadcze, takie kwiatki strasznie psuja mi "obcowanie" z danym tytulem.

 

Tak jak pisalem troche wczesniej, mam obawy co do frameratu w nowej Forzie, bo na kilku filmikach widzialem dropy, a majac w pamieci GT5 wiem jak bedzie mnie to irytowac. Szkoda tez, ze animacje rak przy widoku z kokpitu sa na jedno kopyto. W GT5 swietnie to wyglada, naprawde nie wiem czemu nad tym nie popracowali, szczegolnie ze nie chodzi tutaj o "moc" sprzetu. Czasu za malo mieli ? =/

 

PS. Jak mozna bylo myslec, ze w normalnnych wyscigach bedzie jakosc jak w Autoviscie ? xD Takie rzeczy to dopiero w nastepnej generacji.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Forza przegra graficznie z gt ze względu na źle dobraną kolorystykę i dziwne, nienaturalne oświetlenie.

żal mi ciebie

 

Co do fm3/4 vs gt5 wystarczy zajrzeć na metacritic/recenzji lub postów w okolicach premier obu gier w ich tematach jak wyglądają opinie graczy, tyle w temacie.

Skończcie bo zaraz się syf zrobi.

 

Co do Forza 4 to chyba nie było ani jednej negatywnej opinii w mediach, które miały styczność z grą na targach itp. Szykujcie się na bicie rekordu na metacritics. Wszędzie piszą, że grafika robi wrażenie, a nowa fizyka opon to nie jest zwykłe marketingowe bicie piany.

całościowo grafika robi duże wrażenie, FM3 dalej wygląda świetnie a mimo to jest spory postęp w FM4: 2x więcej fur na torze, nowe oświetlenie i kokpity, lepsze modele samochodów, jeszcze bardziej dopakowane trasy które widać że nie są zwykłym kopiuj wklej z fm3, lepszy dym, takie smaczkami jak drzewa czy trójwymiarowa trawa poruszana przez wiatr, itd. Jak jeszcze utrzymają ultra płynność FM3 to w kwestii oprawy AV i dopracowania gra nie będzie miała konkurencji :)

Mało tu się pisze o dźwięku ale tak samo robi wrażenie jak grafika, kawal dobrej roboty.

 

Z jakimś biciem rekordów na metacritic bym się wstrzymał, brak nocnych wyścigów mimo zapowiadającej się fantastycznie całej reszty gry to spory minus.

Jutro ostatnie regularne wydanie UTH więc czegoś nowego się dowiemy (brak nowych tras ;p) za tydzień TGS...

 

@ins - animacja rąk jest inna niż w fm3, szybciej i więcej macha ale bez szału. Ciekawe kiedy w takich wyścigach zobaczymy obrót kierownicy o więcej niż 180stopni.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

Dropy są niezauważalne, a tearing wystepuje chyba tylko w Madrycie. koniec wojny

 

No tak, najlepiej walnac taka bzdure, a pozniej straszyc warnem, zeby nikt nie odpowiedzial.

 

http://www.eurogamer...sis-compilation

 

To, ze nie widzisz dropow i tearingu nie znaczy, ze go nie ma. Na powyzszym filmiku dokladnie widac jak wyglada sprawa z frameratem, a zapewniem ze tearing wystepuje na wiecej niz dwoch trasach. Ja np. jestem wyczulony na takie rzeczy przeokropnie i grajac w GT5 przezywam katorge (mowa o oprawie tylko), framerate i tearing to zmora tego tytulu i mam nadzieje, ze FM4 tego nie uswiadcze, takie kwiatki strasznie psuja mi "obcowanie" z danym tytulem.

 

 

PS. Jak mozna bylo myslec, ze w normalnnych wyscigach bedzie jakosc jak w Autoviscie ? xD Takie rzeczy to dopiero w nastepnej generacji.

 

Znaczące dropy wsytępują tylko w deszcz. Po patchach dropy zmniejszyły sie. W forzie nie ma dropów gdyż nie ma wyścigów w deszcz. Samochody premium w gt5 podczas wyścigu wyglądają realistyczniej niż fury w w autoviscie.

Nie ma co się sprzeczać Forza 4 będzie za(pipi)ista ale nie będzie lepsza od gt5. Forza nie ma rajdów, f1, deszczu, nocy. Ma za to najlepszy tuning i zniszczenia.

Odnośnik do komentarza

FM4 musi utrzymać betonowe 60 fps'ów... innej opcji nie widzę ;). Dla mnie nawet najmniejszy drop jest nie do zaakceptowania (jestem na to piekielnie wyczulony, zazdroszczę tym, którzy dropów nie dostrzegają) :P.

 

Wiele dobrych gier jest dla mnie z powodu spadków animacji całkowicie niegrywalnych, np. F1 2010 w trybie kariery (grałem tylko TT bo tam nie dropiło) oraz Race Pro (całkowita porażka).

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Może ja coś dorzucę. Mam i GT5 i FM4. Forza graficznie, jest ładna wylizana, ale mało naturalna w odbiorze. Globalnie forza wypada lepiej, ma dużo więcej opcji, wszystkie fury sa graficznie na wyrównanym poziomie, ect, dzwiękowo też jest kosa. Ale ma jeden mankament, kurde ten model jazdy jest tępy jak pieniek. Prawda auta prowadzą się inaczej, odczuwa się wpływ ustawień ect, ale fizyka leży i kwiczy niestety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...