Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktorys z was orientuje sie czy ta czarnulka bedzie nam dotrzymywac kroku przez cala gre czy tylko wybiurczo jak ashley ? bo szczerze to srednio mi sie podoba taki przydupas...

 

 

Jezeli mozna grac coopa, to pewnie w singlu tez bedzie przez cala gre;) Moze z bossami sie bedzie walczyc samemu?;D Szczerze to tez mi sie to nie widzi jak przez cala gre bedzie za mna biegac.

Odnośnik do komentarza
Po tym filmiku można wywnioskować, że obie wersje wyglądają podobnie z tym, że na ps3 widać gorszy framerate i czasami lekkie dropy.

 

Ej bez kitu ale gdzie wy to wszystko widzicie ?? Ja jak ogladalem ten filmik chyba z 2 razy nie zauwazylem zadnej roznicy oprocz czasem odmiennych filtrow..Ale chyba slepne od spedzania przed Yakuza po 6h dziennie :)

Odnośnik do komentarza

kupie RE5 do kolekcji bo poki co mam wszystkie oryginalne RE na NGC, ale kupie jak mocno stanieje, nie wydam za gre 179 pomimo ze z tego co do tej pory widzialem warto tyle wydac. Jednak RE sie zmienil <_< a szkoda. RE3 i Remake i 0 byly chyba ostatnimi rdzennymi evilami z serii. Niespodziewalem sie ze Capcom tak zakonczy serie i skreci w inna ulice.

Odnośnik do komentarza

A mnie wlasnie zastanawia ten Cooperate. Ta laseczka biega za naimi pomagajac nam tu i tam a.e to wszystko robi konsola czy mozna w te gre rżnąć we dwie osoby. Ja to bym widzial cos takiego, ze mam do wyboru albo gre samamu i jak nie mam ps3 podpietej do netu to konsola steruje postacią. ale druga bardziej jarające opcja to znalezienie w sieci osoby chetnej do gry, wybor postaci i granie az sie skonczy pomagajac sobie tu i tam, mozna by trzssnąc save w dowolnym momenecie i spotkac sie o ustalonej godzinie nastepnego dnia aby dokonczyc gre.

 

 

jak to w koncu jest ??

Odnośnik do komentarza

Porownamy skonczone wersje - ja jezeli nie bedzie zadnej roznicy biore wersje PS3 - dobrze ze bede mogl sobie obie w firmie opatrzyc - wtedy napewno dam znac na forum co i jak z roznicami - moze mnie fanboye nie zjedza jak nie daj boze naprawde okaze sie ze wersja PS3 jest troszke gorsza (zreszta nie byl by to juz pierwszy raz)...

 

Co do coop-a ja sie ciesze...zawsze lubilem grac kampanie single player w coop'ie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
rok 2009 i nadal trzeba się zatrzymać, żeby strzelić/przeładować.....skandal ;p dla mnie ogromny minus, najbardziej debilne rozwiązanie w RE :/

Technologia nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu designerzy z Capcomu uznali, że tak będzie lepiej. Zresztą, zgadzam się z nimi. Gdyby gracz mógł robić wszystko w biegu, gra nie byłaby taka trudna. Właśnie w RE4 dodawało to smaczku, że nacierały na nas chmary mnichów, a tu trzeba przeładować... Walka nie byłaby tak satysfakcjonująca.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Wolałbym aby poziom trudności zwiększony został przez kombinowanie i rózne sposoby działań przeciwników, a nie sztuczne ograniczanie ruchów ;) Szkoda że panowie z Capcom wybrali najprostrzą metodę zwiekszenia trudności-zamiast walczyć z zombiakami, walczysz ze sterowaniem :) . Myslę że uniemozliwianie skręcania np. w lewo powodowało by że gra byłaby jeszcze bardziej satysfakcjonująca :P

I nie przekonuja mnie argumenty "przecież to Resident....", cóż, kto nie idzie do przodu, ten się cofa...

Odnośnik do komentarza

Cóż, jeżeli chodzi o pomysły panów z Capcomu, to na razie na wszystkich filmikach, wygląda na to, że ci panowie dużo nowych pomysłów nie mają, więc jadą na starych metodach.

 

Bo tak naprawdę to jest ŻENADA przez duże Ż co Capcom odstawia. RE5 jest w produkcji od 2005 roku, pierwszy trailer też był w 2005 roku, a gra to RE4 w nowej oprawie, z lepszą fizyką i nową fabułą. Mnie to wkurza niesamowicie. Nie zrozumcie mnie źle. RE4 to jedna w moim mniemaniu z lepszych gier poprzedniej generacji, zaliczyłem ją jak większość ludzi na tym forum gdzieś z 5-6 razy, ale miałem dużo większe oczekiwania, biorąc pod uwagę czas produkcji. Panowie z Capcom po prostu nie mają pomysłów, ot, cała filozofia.

 

Ja oczywiście nie mam zamiaru znowu gadać o wyższości starych residentów, bo mnie styl czwórki bardzo odpowiada, ale liczyłem na bardziej innowacyjny gameplay w piątce. Mniej liniowości, więcej zagadek i tak dalej, a z zapowiedzi i trailerów wynika, że znowu będziemy prowadzeni jak po sznurku.

 

Może narzekam, nie wiem, ale można chyba oczekiwać więcej po 4 latach developingu. Czy Capcom idzie na łatwiznę? Uważam, że nie. Pewnie designerzy się głowili, jak tu nadać powiew świeżości, ale widać, że nie umieli nic konkretnego wymyślić. Animacje prosto z czwórki copy/past przemilczę, bo to najmniej ważny element w tej serii. Nie interesuje mnie technologiczne cacko, od tego mam Killzone 2. Ja chcę się dobrze bawić, jak przy czwórce i wszystkich innych Residentach poza Outbreakiem. Chcę się bać poza tym. A strach to nie jest tylko zombie z szafy (czy jak w czwórce, wieśniak :P), ale również zbliżający się szepczący mnisi, gdy się ma 3 naboje w pistolecie i nóż ^_^ A kto się będzie bał chmar przeciwników przy COOPie? W ogóle ten cały COOP to jedna wielka porażka. Tak wiem, fajne jak się chce z kumplem przechodzić, ale nie dla samotnych graczy. Wyobrażacie sobie czwórkę chodząc cały czas z Adą? Ja nie. Kto by się wystraszył regeneratorów i garadosów przy niej? Chyba małe dziecko.

 

 

No to tyle z narzekań. Muszę się po prostu inaczej nastawić do RE5. Po prostu muszę się nastawiać jak na grę akcji, a nie strachu, a może gra jakoś mile zaskoczy :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Ale wy narzekacie..Czyli mam wnioskowac ze w 2009 gry powinny byc realistyczne( bo chyba o to chodzi sakiu ?)...Skoro tak to na pewno realistycznym by bylo w biegu rozwalanie 20 przeciwnikow i przeladowywanie naboi. Na pewno tez bardzo byscie sie przy tym bali czegokolwiek). Wkurza mnie to ze w kazdej grze co po niektórzy szukają dziury w całym. To jest resident jak chcecie sieke to macie inne gry np Gears of War itd:)

 

Gadanie ze Co-op to porazka to tez naduzycie...Fajnie ze juz niektorzy z was mogli ukonczyc gre, moze mi porzyczycie to tez was wespre ??

Odnośnik do komentarza

Ajjj, ale zabolalo mnie serce kiedy przeczytalem wrazenia z dema PE5 w najnowszym Neo+. Autor tekstu twierdzi, ze to RE4 w HD. Czy to zle? Mysle, ze niestety tak - kulejące i sztywne sterowanie oraz glupi jak but przeciwnicy dadza o sobie znac. Jednak mimo to RE5 i tak grzeje mnie duzo bardziej niz Killzone 2. Dlaczego? Bo mimo wad mam zagwarantowana doskonala oprawe graficzna, wspaniala przygode(walka z krokodylami rula! :lol: ), przepiekna Sheve i mase cut-scenek w najlepszym stylu! Na japonska gre takiego kalibru czekam od czasu MGS4 i wyglada na to, ze sie nie zawiode. Szkoda tylko, ze Capcom wzorem Naughty Dog nie zgapil systemu sterowania i oslon z Gearsow. Moze obudza sie przy okazji szostej czesci ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...