Skocz do zawartości

Street Fighter III - Third Strike Faqs


Zero

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha, szkoda, szkoda. Ale czasami fajne sa akcje i ogolnie jakos tak dobrze nam sie gra w te gre. Szkoda jednak, ze tylko we trojke w to gramy i nie mamy kogos z "zewnatrz".

Wcale nie jest tak tragicznie. Tylko, kiedy uciekasz to nie ma za bardzo jak grać, bo topspinowiec zna wszystkie moje zagrania (których uczył się grając ze mną HU na YA nocami) i przerzucamy się na hsf2, cvs2 po czym rozchodzimy się do swoich radosnych światów.

Oczywiście możemy też zarzucić przynetę Proboszczowi (wmówimy mu, że ruchamy w GG), po czym go zerżniemy, zrobimy lobotomię i przypomni sobie jak to fajnie było z Remym.

 

Może dojdzie ktoś nowy kiedy wyjdzie "czwóreczka"... (pipi)a, mój siostrzeniec ma dopiero roczek, jaka to szkoda, że dzieci tak wolno rosną (sticka nauczy się trzymać dopiero za 6-7 lat, a ja go już (pipi)a skonwertuję na 2D)

Odnośnik do komentarza

Kurcze, fajnie byloby zorganizowac jakies spotkanie w wiekszym gronie. Np. wtedy, jak do Zero przyjechal Hamtaro, Kacik, epic. Fajnie sie wtedy gralo, tylko szkoda, ze podczas drugiego spotkania tak szybko poszedles ; ) Ale to nic, najwazniejsze, ze gramy dalej : ) Siostrzencowi na drugi roczek kup AS'a z galka z salonu KSK : )

A w czworeczke mysle, ze bedzie duzo wiecej osob gralo. Ludzie juz sie nakrecili na te czesc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie.

Jak sie buforuje ciosy w SF3s?

Pychu napisał, że "szybko i dokładnie".

Ale ja zauwazyłem cos takiego:

 

Ken: d+MK,p,dp+P i wtedy robi tgf-a (shouriuken?)

d+MK,dp,p+P i wtedy robi hadouken, ale pod warunkiem, ze d+MK trafi przeciwnika

 

czyli z tego wynika, ze nie powinno sie wciskac d, a co za tym idzie, jesli chce zbuforowac supera, to trzeba tak:

d+MK,dp,p,d,dp,p+P ???

A jak zbuforowac np. cos takiego: MP,HP,d,dp,p+P,d,dp,p, d,dp,p+K ??

Czy cios musi "siąść", żeby mozna było wykonac jego cancel?

Jak wykonuje się samo cancelowanie (chodzi mi o kierunki)?

Edytowane przez janix
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie.

Jak sie buforuje ciosy w SF3s?

Pychu napisał, że "szybko i dokładnie".

Ale ja zauwazyłem cos takiego:

 

Ken: d+MK,p,dp+P i wtedy robi tgf-a (shouriuken?)

Co?! Ok, rozumiem o co chodzi :lol:

 

Albo robisz to w następujący sposób:

d.MK i szybko wykręcasz przód, dół, dół-przód+P

 

albo bufferujesz(czy tam buforujesz, jak zwał tak zwał):

przód, d+MK, dół-przód+P

 

d+MK,dp,p+P i wtedy robi hadouken, ale pod warunkiem, ze d+MK trafi przeciwnika

dokładnie, nie da się cancelować zwykłych ciosów ciosów w powietrze

czyli z tego wynika, ze nie powinno sie wciskac d, a co za tym idzie, jesli chce zbuforowac supera, to trzeba tak:

d+MK,dp,p,d,dp,p+P ???

aha, tak to się robi...

A jak zbuforowac np. cos takiego: MP,HP,d,dp,p+P,d,dp,p, d,dp,p+K ??

Z tym jest już pewien problem, musisz sam wyczuć odpowiedni timing...

 

 

Może ten temat na coś się przyda...

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość GaScAn

Pytanie do fachowców grajacych Urienem (Pychu,Ornit)

Nie potrafię szybko czardżować tą postacią 2/3 razy pod rząd, znalazłem na youtube filmiki dokładnie objaśniające jak to zrobić ale mimo znajomości angielskiego nie rozumiem tego. Mówią tam coś o bufforowaniu czardża. O co chodzi? Wyjaśnijcie mi po Polsku jak mam szturchać gałkę żeby tak czardżować i co w którym momencie wciskać?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Pytanie do fachowców grajacych Urienem (Pychu,Ornit)

Nie potrafię szybko czardżować tą postacią 2/3 razy pod rząd, znalazłem na youtube filmiki dokładnie objaśniające jak to zrobić ale mimo znajomości angielskiego nie rozumiem tego. Mówią tam coś o bufforowaniu czardża. O co chodzi? Wyjaśnijcie mi po Polsku jak mam szturchać gałkę żeby tak czardżować i co w którym momencie wciskać?

 

Ja tam żadnym ekspertem nie jestem, więc moge się mylić, ale wydaje mi się że bufferowanie charga oznacza że możesz ładować sobie charga "po kawałku", tzn 1 sek charga, potem robisz coś innego i znówi charge, ale ta 1 sekunda już jest załadowana i nie musisz trzymać drugi raz tak długo.

Mam nadzieję że nic nie pokręciłem :)

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

No chyba mniej więcej o to chodzi ale chciałbym też się dowiedzieć jak po kolei wbijać kierunki i co kiedy wciskać. Widziałem wiele tutoriali i próbowałem robić tak jak tam opisują ale nawet raz mi nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
No chyba mniej więcej o to chodzi ale chciałbym też się dowiedzieć jak po kolei wbijać kierunki i co kiedy wciskać. Widziałem wiele tutoriali i próbowałem robić tak jak tam opisują ale nawet raz mi nie wyszło.

 

A tu już faktycznie będą musieli się wypowiedziec eksperci :)

Odnośnik do komentarza

Wbijanie dwóch "barek" pod ścianą? Weźmy np. Raju. Wybijamy go w cornerze c.HP (w tym czasie ładujemy charge'a) i szybko wciskamy przód,tył+MK (to tzw. pre-charge czyli zaczynamy ładować następnego zanim wykonamy cios), potem wbijamy następną barkę z MK. W trakcie wbijania drugiej barki przytrzymujemy "dół" dzięki czemu ,możemy zafiniszować "główką" z MP o ile nie zachce nam się bawienia w unblocki, wtedy zamiast "główki" (charge dół, góra+P) ładujemy lusterko z LP po drugiej barce i przechodzimy do unblocka w "rogu".

 

Charge partitioning natomiast polega na "podzieleniu" charge (tak żeby np. zrobić dasha i od razu charge'owany cios), ale tyle razy pisaliśmy o tym w tym temacie i chyba w 2d FAQ, że nie chce mi się powtarzać.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Kasandra
ja moge, wiec nie ma problemu ;)

 

Spoko zarzuć GG na PM, to się zgadamy, możnaby dzisiaj coś pograć.

Wczoraj grałem z GaScAn'em na GGPO, bardzo fajnie się grało.

 

EDIT: Widze że masz GG w profilu :)

Edytowane przez Kasandra
Odnośnik do komentarza

Wczoraj sam też odpaliłem GGPO. Rozegrałem kilka walk z jakimś gościem grającym Kenem (za dobry nie był, w sumie to tylko ume-shoryu robił :lol: ). Muszę przyznać, że lag był trochę odczuwalny, albo po prostu dawno nie grałem. Choć charge partitioning Urienem, karanie po superze na pałę i unblocki mi wychodziły to jednak na czas nie wyrywałem się z rzutów. Czasami też gra gubiła mi klatki a podczas drugiej rundy ekran "poprzecinany" był czarnymi pasami więc raczej sobie dalsze przygody.

 

@Yang - decyduj się szybciej ja jestem gotowy na granie niemal w każdej chwili, potrzebna jest tylko miejscówka 8) ! Okazało się, że wszystko pamiętam więc spinaj poślady i jedziemy!

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Wczoraj sam też odpaliłem GGPO. Rozegrałem kilka walk z jakimś gościem grającym Kenem (za dobry nie był, w sumie to tylko ume-shoryu robił :lol: ). Muszę przyznać, że lag był trochę odczuwalny, albo po prostu dawno nie grałem. Choć charge partitioning Urienem, karanie po superze na pałę i unblocki mi wychodziły to jednak na czas nie wyrywałem się z rzutów. Czasami też gra gubiła mi klatki a podczas drugiej rundy ekran "poprzecinany" był czarnymi pasami więc raczej sobie dalsze przygody.

 

ornit te czarne paski robią się jak rozsynchronizuje się połączenie, zdarzyło mi sie to kilka razy, ale nigdy z Polakami, z którymi połączenie jest świetne.

Wbij dzisiaj też, i pograj z kimś z Polski, a zobaczysz że GGPO daje radę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...