Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kufir

Dzięki, na pewno niebawem się zaopatrzę w tą grę.

 

Mam 6 letniego chrześniaka który często podpatruje jak gram na konsoli w różne gry. Jednak te gry póki co są dla niego za trudne.

Można na ps2 kupić jakiś taki zestaw gier platformowych/zręcznościowych bardziej z epoki Atari, C-64, Amiga czy wczesnych PC ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dla dziecka poleciłbym Metal Slug Anthology (czy któregoś z osobno wydanych Metal Slugów, jeśli trafi się tanio), ale nie w wersji PAL. Tak czy owak jeśli masz wątpliwości, odpal sobie Metal Sluga na emulatorze (choćby NeoRAGEx). Poza tym idealny wydaje mi się Rez i seria Klonoa (dwuprzyciskowy gameplay). Oczywiście Burnout 3: Takedown się nadaje. Nawet na pudełku jest znaczek 3+ i faktycznie trudno mi sobie wyobrazić sześciolatka, który miałby kłopot z opanowaniem zasad tej gry. W Burnouta można się zresztą ścigać na split-screenie.

P.S. Jeszcze Gradius V (polecam wybierać Type 2 na starcie). Gradius V JEST trudny (może nie aż tak, jak dawne Gradiusy z automatów), ale to właśnie dziecko ma największe szanse osiągnąć w tej grze biegłość. Dla tej gry warto sobie sprawić drugiego pada. Jeśli pograsz z dzieciną w co-opie, powinna Cię rychło przerosnąć skillem. Can u dig it?

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

metal slug dla dzieciaka? no bez przesady, co to za przyjemnosc jak zacznie ginąć co pare kroków, te gry są zdecydowanie zbyt trudne jak na początek. Mozna zapodac tekkena 5, dzieciaki lubią sie nawalać i smiesznie to wygląda jak panda leje sie dajmy na to z jackiem. U mnie dzieciarnia sie przy tym dobrze bawi, choć siostrzenica wciska przyciski jak leci.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

W którymś PSX Extrame (chyba ten numer poświęcony pożegnaniu ps2) na końcowych stronkach były opisane gry na ps2 takie stare klasyki. Ponoć kilka gier na takiej płycie się znajdowało. Kojarzy ktoś może co to było ?

Odnośnik do komentarza
metal slug dla dzieciaka? no bez przesady, co to za przyjemnosc jak zacznie ginąć co pare kroków, te gry są zdecydowanie zbyt trudne jak na początek.

W "tych grach" (przynajmniej w edycji Anthology) jest od początku free play, czyli żetonów ile dusza zapragnie. Dzięki temu nawet ostatnia melepeta jest w stanie je ukończyć. Temu służą edycje konsolowe (i emulatory), żeby nie rujnując się przy tym doszczętnie zdobyć umiejętności w domowym zaciszu i popisywać nimi na salonie.

 

W którymś PSX Extrame (chyba ten numer poświęcony pożegnaniu ps2) na końcowych stronkach były opisane gry na ps2 takie stare klasyki. Ponoć kilka gier na takiej płycie się znajdowało. Kojarzy ktoś może co to było ?

Activision Anthology, Sonic Mega Collection... Jest tego trochę. Generalnie te starocie nie są łatwiejsze od gier, które wymieniłem. W Metal Slug Anthology jest od początku free play, grając w Gradiusa V zarabia się stopniowo kredyty, a w końcu odblokowuje free play. Nie wydaje mi się, żeby Pitfall, Commando czy Sonic były dla dzieciny atrakcyjniejsze, łatwiejsze i miłosierniejsze. Klonoa to jest oldskulowy platformer "2,5D" (tak naprawdę 2D), w którego warto zagrać na PlayStation. Jeśli nie wierzysz, sprawdź wersję GBA na emulatorze. Crashów na PS2 nie robił już Naughty Dog.

P.S. W ogóle zanim wybulisz na taką składankę, radzę przetestować te gry na emulatorze (Sonic Mega Collection jest zresztą i na PC) i dobrze się zastanowić, czy tego właśnie potrzebujesz. Właśnie gram w Klonoa: Door to Phantomile (palnie na emulatorze PSX-a), więc nie polecam czegoś, w co nie zagrałbym osobiście. Konsolowe porty gier z automatów można z reguły karmić na chama kredytami, więc problem zbyt wysokiego poziomu trudności nie występuje. Możliwość grania w dwie osoby (także w co-opie) to też spory atut (w każdej chwili może się dołączyć druga osoba, np. dorosły).

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

co do Naughty Dog

zawsze można dokupić karte z PSX-a i zaopatrzyć sie w 3 stare części Crasha

nic nie straciły na wartości, syn koleżanki(miał wtedy z 6-7 lat) zwariował

na punkcie trójki, pierwsza i druga część też są znakomite

 

a wracając do tematu ;]

mój chrześniak , gdzieś w tym samym wieku

ostro ciśnie też w SSX-y

gry sportowe i zrecznościowe zawsze działają

 

 

Odnośnik do komentarza

Chce sobie sprawic jakis wrestling.

 

Myślalem nad seria Smackdown. Ktorą czesc możecie polecić? Smackdown Here comes the pain, czy może coś z serii vsRAW 2006, 2007 etc? Nigdy nie grałem w tą serie, ktorą brać zważywszy ze będzie głównie ciśnieta z kumplami w multi, no i czasem solo też?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja z mojej strony polecałbym Just bring it, a to z tego względu, że jest najbardziej "starogenowa". W 2006 gra mi się niefajnie, za bardzo techniczny jest, Just bring it za to sprawdza się idealnie na partyjki w multi, proste sterowanie, a zabawy kupa, szczególnie w trybie, gdzie walczymy wszędzie poza ringiem - na parkingu, ulicy itd. (akcje z wózkiem sklepowym to coś niezapomnianego). 2006 się u mnie kurzy, a just bring it to coś pięknego na partyjkę z kumplami.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad jakimś erpegiem, wszystkie te Fajnale, Suikodeny, Xenosagi i Dragon Questy już mi się przejadły więc szukam czegoś - że tak powiem - bardziej niszowego. W Talesy już grałem, sporo dobrego z kolei słyszałem o ostatnich Personach (to już mniej niszowe, ale chętnie bym sprawdził, bo dotychczas nie miałem do czynienia s serią SMT), podobnie jak o serii Shadow Hearts, warto w którąś inwestować?

Odnośnik do komentarza

W Personę 3 i/lub 4 jak najbardziej warto zagrać. Najbardziej przystępna odsłona ze wszystkich SMT i jednocześnie jeden z najlepszych RPG w jakie dane mi było grać.

 

Z niszowych polecam MS Saga: A New Dawn. Z pozoru tradycyjny aż do bólu, mało wyróżniający się jRPG. Wad można dostrzec sporo, jednak rozgrywka jest przyjemna, głównie dzięki świetnemu systemowi "customizacji" obecnych w drużynie mechów. Kiedyś coś pisałem o grze więcej na forum ale nie chce mi się szukać. Gra otrzymywała oceny pokroju 6/10 - jak najbardziej zasłużone - ale wcale nie oznacza to, iż nie sprawia ona frajdy. Spędziłem przy niej jakieś 50h jeśli dobrze pamiętam i chętnie kiedyś zagram ponownie jeśli trafi się okazja.

Odnośnik do komentarza
od paru dni gram w baldur's gate dark alliance 2 i bardzo mi sie spodobalo (przypominaja sie czasy diablo)

 

czy sa inne gry tego typu na ps2? (oprocz dark aliance 1;p)

 

 

Champions of Norrath oraz Champions: Return to Arms. Nie było mi dane osobiście sprawdzić w akcji wcześniej wymienionych tytułów, ale z gameplay'ów na youtubie można wywnioskować, iż obie gry popylają na identycznym engine co wcześniejsze baldury no i za championów jest odpowiedzialny team od pierwszego Dark Alliance , wiec wszystko powinno być ok xD

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Ja poszukuje jakiegos rpg/hns typu Sacred (pierwsza czesc) Masa itemkow , duzo potworow no i skille ; ]

 

Cos a'la FFXII , Dis(pipi)les II, Heroes III , - nie musi byc koniecznie turowa

 

Jakas fajna strategie typu Warcraft 3 lub rpg typu Warcraft 3

 

Jakas dobra skillowa gre podobna do DMC3 (Onimusha mnie nie interesuje)

 

No i jakies swietne , mniej znane tytuly... bo konsole mam od 2 lat prawie i narazie zdazylem tylko te najbardziej znane przejsc (SotC , God of War , DMC3 , FFXII , T5 , SCIII , ICO, Okami itd) a na PS2 jest MASAKRYCZNIE DUZA ILOSC gier...

Odnośnik do komentarza

ogicool - obczaiłem filmiki i średnio mnie podniecily, japonskie klimaty mi nie rpzeszkadzaja ale to ze facet ma miecze i splowy w rekach jest dziwne, no i jednak sama rozgrywka to chyba bardziej cos jak dmc niz diablo , moge sie myslic ale narazie dopuszcze ;p

 

 

C-boy - dzięki! rzeczywiscie wygladaja wrecz identycznie, widac ze ten sam engine, chyba obczaje niedlugo ktoraś z nich :D (chociaz narazie jeszcze pomęcze DA2)

Odnośnik do komentarza
od paru dni gram w baldur's gate dark alliance 2 i bardzo mi sie spodobalo (przypominaja sie czasy diablo)

 

czy sa inne gry tego typu na ps2? (oprocz dark aliance 1;p)

W odróżnieniu od BG: Dark Alliance 2, obie części Champions of Norrath stworzyły Snowblind Studios (ci od pierwszego Dark Alliance). Poza tym zamierzam dać szansę Crimson Tears (recenzja), bo to gra z bodaj najlepszych lat Capcomu. Silniku BG: DA napędza jeszcze Bard's Tale, ale wersja PC kosztuje grosze i nawet myszą+klawiaturą steruje się znośnie (poza tym spolszczenie jest w pytę), choć gra obsługuje też pada.

 

Ja poszukuje jakiegos rpg/hns typu Sacred (pierwsza czesc) Masa itemkow , duzo potworow no i skille ; ]

Patrz wyżej. Poza tym jest szansa, że spodoba Ci się Valkyrie Profile 2: Silmeria.

 

Cos a'la FFXII , Dis(pipi)les II, Heroes III , - nie musi byc koniecznie turowa

Co ma FFXII wspólnego z Dyscyplami i Hirołsami, oprócz elementów RPG? Wypasionym turowym tacticsem na PS2 jest niewątpliwie Disgaea.

 

Jakas fajna strategie typu Warcraft 3 lub rpg typu Warcraft 3

Jest dość nietypowy RTS na PS2 pt. GrimGrimoire.

 

Jakas dobra skillowa gre podobna do DMC3 (Onimusha mnie nie interesuje)

God Hand.

 

No i jakies swietne , mniej znane tytuly... bo konsole mam od 2 lat prawie i narazie zdazylem tylko te najbardziej znane przejsc (SotC , God of War , DMC3 , FFXII , T5 , SCIII , ICO, Okami itd) a na PS2 jest MASAKRYCZNIE DUZA ILOSC gier...

Gradius V, Klonoa (obie części), Odin Sphere (tylko rób sobie dłuższe przerwy na jakąś inną grę pomiędzy kolejnymi księgami; Odin Sphere niezbyt się nadaje do przejścia za jednym zamachem), Rez, Steambot Chronicles (jeszcze nie zagrałem w to porządnie, ale odniosłem dobre pierwsze wrażenie)... Jest tego masa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...