Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siwy_

quake jest niezly, po multi gra sie bardzo fajnie no i to praktycznie ten sam quake co na pc

a unreal jakos mi nie podszedl wcale, kiepski framerate, po czesci autocelowanie (nie wiem czy da sie wylaczyc), kiepska grafa i ogolnie mniejsza frajda podczas grania w kilka osob

Odnośnik do komentarza

Unreal Tournament na PS2 JEST dobry ale pod warunkiem, że grasz samotnie. Niestety choć gra jest naprawdę zacna to jak już wspomniał Siwy cierpi na kiepski framerate, szczególnie podczas gry na split-screenie. Z początku z kumplami myśleliśmy, że konsola lub płyta nawala bo się wręcz grać nie dało na czterech (na dwóch jakoś ujdzie). Dodatkowo w poziomy znane z wersji PC nie można grać ze znajomymi - do tej formy zabawy dostajemy jedynie kilka nowych map. No i nie ma Morpheus'a... Poza tym jednak jest to stary dobry UT z naprawdę wygodnym sterowaniem i przyzwoitą grafiką.

 

Quake III natomiast choć sam w sobie (IMO) gorszy od UT jako FPS, na PS2 prezentuje się znacznie lepiej, z bardzo ładną i płynną grafiką, sporą ilością map i opcji oraz także znośnym sterowaniem.

 

Tym samym kwestią jest czy chcesz sobie powalczyć samotnie z botami czy też ze znajomymi. W przypadku tego drugiego raczej odpuściłbym sobie UT na rzecz QIII.

Odnośnik do komentarza
Problem w tym że każda z tych gier to dla mnie must have.

Do niedawna pewniakiem był SSX ale teraz chyba kupię PES5 i poczekam na RE4.

Na SSXa jeszcze przyjdzie czas (trójkę muszę wreszcie wymęczyć na 100%).

Kiedy wogóle wychodzi On Tour?

730138[/snapback]

SSX On Tour wychodzi24 Października w USA. Europa nieco później. Najbardziej z tych gier brałbym RE4.

SSX fajna gra

Odnośnik do komentarza

Squadron Leader i długo długo nic.

 

Choć za symulatorami / arcade'owymi strzelankami nie przepadam to SL uważam za jedną z najlepszych gier na PS2. Z gier akcji to w ogóle najlepszą. Głównym tego czynnikiem jest świetne udźwiękowienie (muzyka i komunikaty radiowe), ciekawe postacie i fabuła (coś czego brak pozostałym Ace Combatom) oraz duża ilość różnorodnych i naprawdę interesujących misji (czego to tu nie ma).

 

Gra na długie godziny z niemałym replay value.

 

 

Pozostałe Ace Combaty nie są złe ale brak im klimatu i ogólnego rozmachu, który posiada SL. Ace Combat 4 sprawia wrażenie lekko wolniejszego a fabuła jest tutaj dla zasady - nic interesującego. Belkan War natomiast jest jakby krokiem w tył w stosunku do SL, gdzie pozbawiają nas eskadry dając tylko jednego skrzydłowego, fabuła jest mało porywająca a wszelkie misje wrzucone są jakby na siłę. A w obu tych grach zadań też nie ma tak dużo jak w SL.

 

IMO pozycja, którą trzeba sprawdzić, nawet jeśli ma się opory do arcade'owych symulatorów.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

poczytaj se temat o tej grze w tym dziale. A to moja opinia:

 

CYTAT

Tu mocą jest mistyka, stwory, wilki, dinazaury, Samotność ekslporacji:D:D:D i genialne zagadki

 

Dokładnie jak w pierwszych częściach TR na PSX'a. I taki powinien być Tomb Raider, i basta. Żadnych nowoczesnych lokacji jak w Angel of Darkness, żadnej komunikacji przez radio jak w Legend.

 

 

Mnie też Anniversary oczarowało. Do tego stopnia że po lokacjach poruszam się tylko chodząc, nie biegam- po to żeby grało się dłużej i żebym zdążył nadelektować się tym artyzmem. Gra jest przepiękna a klimat rzeczywiście miażdży (gdy usłyszałem remix znajomej melodii w menu głównym to aż mi się łezka w oku zakręciła). Szczególnie Egipt wymiata, kojarzy mi się z moją ulubioną częścią (The Last Revelation). Zagadki są w sam raz, dość złożone i niebanalne (fizyka!), ale zaciąć się trudno.

Gra się bardzo przyjemnie, sterowanie jest idealne a Lara pięknie animowana. Bonusów moc, sekretów masa- dla mnie wypas. Jedyne do czego się mogę przyczepić- jednak Anniversary cierpi na syndrom dzisiejszych gier: co ta za checkpointy co kilka kroków? Co to za odnawianie energii? Czemu półki do których można się dostać są tak dobrze widoczne? Walka ze zwierzakami jest super, ale czemu skoro gram na hardzie będąc w połowie gry nie użyłem jeszcze żadnej apteczki? Za łatwo, oj zdecydowanie za łatwo, przydałby się hardkor jak za dawnych lat. No i chyba jednak za krótko- 14, 15 godzin. Chciałoby się przynajmniej 30.

 

Gra na 9+ jak dla mnie.

 

Dodam jeszcze że zakończenie jest troche z du.py, i ostatni level wraz z ostatnim bossem troche mnie rozczarował. Co nie zmienia faktu że to jedna z najlepszych i najładniejszych przygodówek na PS2- ja bawiłem się lepiej niż przy GoW. Atakuj śmiało, tym bardziej że w empiku można dorwać edycję kolekcjonerską za jedyne 80 PLN.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

Hłe hłe, dziś mam za 20 zł i cienkiego Drivera Parallel Lines :). Po 1h gra mi się bardzo podoba, Lara to taki książe z mega-zgrabną pupą, świetnym światem gry (chodzi mi o środowisko, bardzo otwarty system, chodzi mi o to, że gra pozwala na dużo, nie sa to wymierzone skoki, można kombinować i skakać na skos itp.), piękna Lara, genialna animacja i naprawdę piękna grafika. Dla mnie jest to czołówka PS2, naprawdę! No i mokra Lara wygląda genialnie, najlepszy taki efekt na PS2. No i te ruchy pupą i całkiem spore... ekhm. Ma duże oczy.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście polecam PES 5 . Grałem we wszystkie dotychczasowe części i zostawiam sobie piątkę . Wystarczy porobić transfery w edit mode i grać , grać i jeszcze raz grać !!!

 

Plusy piątki :

 

przede wszystkim strzały - miód .

bramkarze - w szóstce i 2008 to jakieś ciecie z okręgówki , błąd za błedem , masakra . W piątce na powtórkach parady to miód

grafa - mam w tej chwili wszystkie części i najlepiej wypada piątka . W szóstce i 2008 powtórki akcji to kaszana straszna !!!

piątka jest bardziej nastawiona na obronę niż na atak co dla mnie jest plusem . Brak hokejowych wyników .

gameplay moim zdaniem rozp....ala wszystko co powstało w kwestii piłki kopanej . Kopara opada i tyle

 

A teraz podobno dla niektórych wielki minus piątki : częste faule . Trzymając w obronie cały czas iksa będziesz miał kilkanaście fauli w meczu . Nie mówiąc już gdy dodasz do tego kwadrat no i wślizgi to robi się niezła sieczka . Ale ..... można z tym żyć a z czasem nauczyć się jak unikać fauli . W szóstce i 2008 moim zdaniem jest przeginka w drugą stronę bo mecze rozgrywane są często bez ani jednego faulu !!! Faule to esencja futbolu panowie i bez nich to nie piłka nożna tylko szachy !!! Osobiście nie zwracam uwagi na ilość fauli w meczu bo one są częścią widowiska pod tytułem piłka nożna i tyle .

 

Minusem piątki mogłoby być też to że składy już jakby nieaktualne ale w w PES 2008 składy drużyn robił jakiś japoniec który wie co to piłka nożna bo widział to coś raz w telewizji . Co powiecie na to : Drogba nie w pierwszym składzie , Evra na pomocy , Terry na ławie , atak MU - Giggs , Arsenal z jednym napastnikiem - Van Persie . Adebayor ława . A to tylko cztery angielskie drużyny . (pipi)a a co z resztą !!!!!!!!! A więc kupuję grę i zaczynam od edycji składów . SKANDAL .

 

A na koniec o tajemniczych przenikaniach i randomie : piszą o tym na forum jacyś fanatycy turniejów , frustraci którzy chcą być najlepsi na świecie i gra dla nich to koszmar , nerwy , frustracja .

 

NAJWIęKSZY RANDOM I PRZENIKANIE JEST W PRAWDZIWYCH MECZACH PIłKARSKICH . POOGLąDAJCIE W TELEWIZJI - POLECAM .

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza
Czy mozecie mi polecic cos zblizonego mechanika gry do FFX? koncze ta gre i czas sie rozejrzec za czyms nowym a w temacie nie jestem zbyt obeznany. Z gory dziekuje :(

Inne Final Fantasy :( . NIe wiem czy dobrze jest brać po FFX X-2, ja bynajmniej się na tej grze bardzo zawiodłem (mówię o fabule). Mechanika też jest raczej inna. Fakt, że im dłużej grałem to przekonywałem się do tej części, ale skończyło się na tym, że do dzisiaj jej nie przeszedłem. Polecam FFVIII, jeśli nie odstrasza cię fakt iż jest to gra na PSX-a.

Odnośnik do komentarza

Ja tam wybrałbym WRC, Colin taki nijaki. Taki ładny, kolorowy, samochody się ładnie niszczą ale mało rajdowy jest... Jak bierzesz WRC, to albo 4 albo Rally Evolved.

Oto wspaniały post autorstwa White'a, który opisuje różnice między tymi wersjami. Cytuję go chyba 4 raz :(.

 

WRC4:

- Trasy! Długie, różnorodne, ładne, oparte na zdjęciach satelitarnych. Przede wszystkim długie: 16 rajdów, w każdym 6 OS'ów, a każdy OS długości 7-13 kilometrów- długie godziny grania, maksymalne skupienie non-stop, ekstremalne warunki. Czyli to co najbardziej kręci w rajdach.

 

WRC5:

-Trasy... ogólnie dobrze, ale w porównaniu z WRC4- kiepściutko. Nie dość, że o połowę mniej OS'ów (po 3 na rajd), to jeszcze skandalicznie krótkie (ok. 3-5 kilometrów każdy, najdłuższy to SS2 Monte Carlo 7 km).

 

Ale jest dużo rzeczy, które sprawiają że w WRC5 gra się z bananem na ustach.

 

Trasy, choć krótkie, może właśnie dlatego są super wypasione- jeszcze ładniejsze (choć często podobne), bardziej techniczne.

Poza tym, w WRC5 znajdziesz:

- wypadki losowe na trasach (spadające kamienie, mijanie rozwalonych samochodów itp- strasznie to podbija klimat).

- bardzo żywego pilota, reagującego na wydarzenia na trasie, często komentującego Twoją jazdę(w WRC4 jest trochę "suchy" i mało szczegółowy- łatwy w prawo, trudny w lewo...) i ogólnie masz wrażenie że jedzie z Tobą człowiek, a nie robot.

- więcej samochodów (w WRC4 mamy klasy: WRC, Extreme, S1600, w każdej po 6 aut + 3 auta specjalne, w WRC5 są: WRC, Extreme, 1600, Historic, Concept, Independent. Mistrzostwa są jednak tylko dla WRC i 1600- pozostałymi można bujać się tylko po single stage).

- dużo rajdowych smaczków (kibice wybiegający na trasę i uciekający od samochodu!), bardziej intensywny klimat i bardziej dynamiczną ścieżkę dźwiękową.

- Rally Cross, tryb tak beznadziejny, że lepiej o nim nie wspominać (kolizje...)- na szczęście nie trzeba się nim "bawić".

- Grafika jest ładniejsza, bardziej szczegółowa i plastyczna, choć olbrzymich różnic nie ma (woda jest ładniejsza, tekstury podłoża też).

 

 

Co do modelu jazdy... w WRC4 jest on arcadowy z domieszką symulacji, w WRC5 mamy możliwość wyłączenia/ włączenia wspomagaczy (kontrola trakcji, hamowania, wspomaganie kierownicy). Bez nich jest naprawdę ciężko, walka z samochodem daje ogromną satysfakcję i ogólnie jest bardziej symulacyjnie.

Podobnie z uszkodzeniami- są jeszcze bardziej realistyczne, w WRC4 nie można było zajechać auta tak, aby dalej nie pojechało- w WRC5 niechcący mi się to udało. Skrzynia biegów może np. zablokować się na trójce i nie ma co marzyć o dobrym czasie.

 

Odgłosy są równie dobre w obu grach, może troszkę lepsze w WRC5.

Wybór jest ciężki.

 

 

Podsumowując, gdyby połączyć trasy z WRC4 ze smaczkami, usprawnieniami, oprawą audio-wideo i modelem jazdy WRC5 oraz wywalić tryb Rally Cross, mielibyśmy idealną grę rajdową.

WRC4 oferuje długą rozgrywkę na poziomie, WRC5- o wiele krótszą, za to bardziej intensywną. Najlepiej mieć obie, ot co.

Odnośnik do komentarza

Który to już raz cytuję :D.

 

Ostatnio mój Empik szykuje się do otwarcia Saturna i obniża całe Platinum do 60 zł (oprócz Call of Duty 3, które w PLATYNIE kosztuje 200 zł :rotfl:).

 

Więc co wybrać? Black, Burnout Dominator (szczególnie on mnie interesuje, godny burnout, jak mam 3 i 4 warto brać?), jakiś Medal of Honor? Może Fifa Street 2 bądź NFS Most Wanted?

Odnośnik do komentarza
Który to już raz cytuję :).

 

Ostatnio mój Empik szykuje się do otwarcia Saturna i obniża całe Platinum do 60 zł (oprócz Call of Duty 3, które w PLATYNIE kosztuje 200 zł :rotfl:).

 

Więc co wybrać? Black, Burnout Dominator (szczególnie on mnie interesuje, godny burnout, jak mam 3 i 4 warto brać?), jakiś Medal of Honor? Może Fifa Street 2 bądź NFS Most Wanted?

ja mam te same "problemy" , w sumie na pierwszy łogiń poszedl Balck i nie zaluje chociaz gdyby byl troche dluzszy i mial czesciej checkpointy to bym byl super. teraz sie zastanawiam nad Fifa street 2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.