Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zle to ujelem. Chodzilo mi, ktora gre z wymienionych kupic, abym mogl w spokoju ( zeby nie ominac zadnego hitu) przejsc na nastepna generacje konsol. A podalem 30 tytulow, bo w zaden z nich jeszcze nie gralem, a mysle ze warto je zaliczyc.

 

Anyway dzieki wszystkim za odzew.

Odnośnik do komentarza

W 300 stówach powinienem się zmieścić ;]

A co do SOCOMa to, którego wybrać? I żeby servery działały jeszcze.

 

A co do Ciebie chris to bym brał PES 6.

Przyjemnie się gra no i można za grosze dorwać. No chyba, że Ci zależy na aktualnych składach itp. to w tedy 2008.

Edytowane przez FLooK
Odnośnik do komentarza
A ja z innej beczki . Mam przed sobą dwie gierki i nie wiem którą pierwszą napocząć : Tomb Raider Anniversary czy Prince of Persia : The Sands of Time ? Mam problemy no nie ?

PoPa, na zasadzie od ładnej do ładniejszej, nigdy odwrotnie ;].

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza
A ja z innej beczki . Mam przed sobą dwie gierki i nie wiem którą pierwszą napocząć : Tomb Raider Anniversary czy Prince of Persia : The Sands of Time ? Mam problemy no nie ?

PoPa, na zasadzie od ładnej do ładniejszej, nigdy odwrotnie ;].

 

Popieram White'a. Zostaw sobie najlepsze na koniec wink.gif

 

Na pewno Lara w Tomb Raider Anniversary jest lepiej wykonana niż Prince z PoP. Oprócz tego nie widzę jakiejś większej przewagi (graficznej) TR.

 

Jeśli chodzi o gameplay to mi zdecydowanie bardziej odpowiada ten z PoP. Szkoda tylko, że Piaski Czasu są takie krótkie.

Odnośnik do komentarza

Na poczatek odpaliłem Prince'a . Zarąbisty gameplay , ładna grafa , pierwsza godzina gry a ja chcę więcej !!! Dwanaście gier z sygnaturki sobie zostawiam a jedną będę naokrągło wymieniał . Kandydatami do wymiany są właśnie Tomb Raider lub Prince . Ciekawe która z gier mi bardziej przypasuje .

 

 

Jak skończe obydwie to mogę mieć za którąś z powyższych gier ( ciekawe którą hehehe ) NBA Street 3 . Słyszałem że najlepsza z serii to dwójka . Ciekawi mnie dlaczego ?

 

A co do długości gier to jeśli przejście gry zajmuje powyżej 10 godzin to dla mnie wystarczy . Ważne żeby podczas rozgrywki nie wiało nudą :D

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

Bloodrayne 2 jak dla mnie za(pipi)ista siekanka. Duża zniszczalność otoczenia, przystępny system walki, bullet time. Brutalność i hektolitry krwi. Akcje typu rzucanie gościa na poroże wypchanego jelonka są na porządku dziennym. Z drugiej strony bugi, czasem kamera no i grafa nie najwyższych lotów. Ogólnie to gra na "7" czyli dobra, bo niektórzy sądzą, że jak gra nie ma w oceniaczce 9 to nie warta grzechu. Chyba, że lubisz wampirzyce to dodaj sobie oczko do tej siódemki.

Odnośnik do komentarza
A ja z innej beczki . Mam przed sobą dwie gierki i nie wiem którą pierwszą napocząć : Tomb Raider Anniversary czy Prince of Persia : The Sands of Time ? Mam problemy no nie ?

PoPa, na zasadzie od ładnej do ładniejszej, nigdy odwrotnie ;].

 

Popieram White'a. Zostaw sobie najlepsze na koniec wink.gif

 

Na pewno Lara w Tomb Raider Anniversary jest lepiej wykonana niż Prince z PoP. Oprócz tego nie widzę jakiejś większej przewagi (graficznej) TR.

 

Jeśli chodzi o gameplay to mi zdecydowanie bardziej odpowiada ten z PoP. Szkoda tylko, że Piaski Czasu są takie krótkie.

 

Co do grafiki, to obie gry stoją na zbliżonym, bardzo dobrym poziomie. Jednak co do grywalności - to jednak Pop jest lepszy. Bardziej urozmaicony, więcej świeższych pomysłów, kapitalne akrobacje Księcia (Piaski Czasu je zapoczątkowały na taką skalę, później w większości gier naśladowane), fachowe zagadki - to wszystko składa się na wyjątkową grywalność tego tytułu. Pamiętam swego czasu jak miałem już niechęć do jakichkolwiek gier (w sumie stary ze mnie gracz już) - to własnie PoP przy premierze przywrócił mi chęć grania i wiarę w nowe produkcje. Jedna z najlepszych gier ery 3D w jakie grałem wogóle. 10/10 ode mnie. Podobnie jak i stary Prince jeszcze na Amidze, ale to już inna historia.

 

TR-A - też fajowy, ale to już w sumie drugi raz opowiadana ta historia - Pierwszy Tomb to był przełom w TPP. Wreszcie pełna swoboda plus pływanie - Fade To Black niestety posiadał płaskie levele.... Anniversary jeszcze tak mnie nie zassał i na razie daje mu mocne 8,5/10. Gra fajowa i tak.

 

Co do sieczki, to polecam Rygara - chociaż jest tu dużo elementów przygodowych - to bardziej action adventure. Ale jak się opanuje wszystkie diskarmory to można kombosy fajowe wywijać. Gierka wg mnie kapitalna, fajowi bossowie - i paru naprawdę wymagających. Designem bossowie nie odstaję od DMC (przynajmniej 1), łatwiejsi, ale z "pseudo matką Rygara trochę się namęczyłem". Wiecej przygodówki i zdobywania zdolności ala Metroid niż slashera - ale mimo to można się wyżyć. Po ukończeniu dochodzą podziemia z arenami do pokonywania.

 

Pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza

Ej no nie mówcie że poziom graficzny TR:A i PoP:SoT jest zbliżony, bo to troche bzdura- przepaść jest moim zdaniem całkiem spora ;]. Znaczy nie zrozumcie mnie źle- PoP w swoim czasie był przepiękny i wciąż cieszy patrzałki, ale do TR:A sporo mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Ej no nie mówcie że poziom graficzny TR:A i PoP:SoT jest zbliżony, bo to troche bzdura- przepaść jest moim zdaniem całkiem spora ;]. Znaczy nie zrozumcie mnie źle- PoP w swoim czasie był przepiękny i wciąż cieszy patrzałki, ale do TR:A sporo mu brakuje.

To napisz mi, w którym aspekcie grafiki oprócz wyglądu postaci Anniversary jest wyraźnie ładniejsze od The Sands of Time.

Odnośnik do komentarza
Ej no nie mówcie że poziom graficzny TR:A i PoP:SoT jest zbliżony, bo to troche bzdura- przepaść jest moim zdaniem całkiem spora ;]. Znaczy nie zrozumcie mnie źle- PoP w swoim czasie był przepiękny i wciąż cieszy patrzałki, ale do TR:A sporo mu brakuje.

To napisz mi, w którym aspekcie grafiki oprócz wyglądu postaci Anniversary jest wyraźnie ładniejsze od The Sands of Time.

 

A porównaj sobie wodę w PoP'ach a TR:L/TR:A ??. W obu seriach, woda odgrywa bardzo ważna role na swój, indywidualny sposób. Ta, tylko w PoP'ach nie pomyśleli aby oprócz siekania i biegania po ścianach zaimplementować, obdarzyć Prince'a możliwością pływania, to też woda wygląda jak wygląda, niezła ale bez rewelacji. Przynajmniej w porównaniu do TR'ów gdzie eksploracja podwodnej fauny to chleb powszedni, to też wygląd cieczy w których pływamy, wyglądają całkiem sympatycznie, a to jak lary prezentuje się wychodząc z wody, chyba mówi samo za siebie ;) (szkoda tylko, że lara szybko schnie ;) )

Edytowane przez consoleboy
Odnośnik do komentarza

No z tą wodą to się zgodzę. To, że Lara jest rzeczywiście mokra po wyjściu z wody zasługuje na pochwałę i gdy po raz pierwszy to zobaczyłem byłem mile zaskoczony. Niemniej jednak jedną z największych wad Anniversary jest brak jakichkolwiek strojów kąpielowych dla Lary. W Legend były chyba 2, ale i tak tylko do wyboru w posiadłości Lary, ale lepsze to niż nic. Także polecam w Legend założyć Larze strój kąpielowy, najlepiej ten biały ;).

Odnośnik do komentarza

+ jakość tekstur, gra świateł i cieni, efekt unoszącego się w powietrzu pyłu i brudu, wygląd roślinności... troche tego jest.

 

W ogóle co my porównujemy- premiera PoP:SoT miała miejsce w 2003 roku, TR:A w 2007. Jak mogą mieć zbliżony poziom graficzny, skoro to zupełnie inna kategoria? (4 lata w świecie rozgrywki elektronicznej to masa czasu) Powtarzam: PoP był w swoim czasie śliczny, ale obiektywnie nie powinno się go porównywać do TR:A, no.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że masz racje. Ja jednak biorę pod uwagę to, że przy premierze PoP-SoT miałem o wiele większy opad szczeny niż przy premierze TRA. Ta gra zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie niż, odpowiednio w swoim czasie TRA. ALe to raczej dlatego, że w 2007 roku taka oprawa już spowszedniała. 4 lata w grach to kawał czasu, ale bardziej sprawdza się to na PC czy przy zmianie generacji konsol. Na ps2 jest masa starszych gier, które wyglądają zdecydowanie lepiej niż nowsze produkcje - od cholery gier z roku 2007 jest brzydszych niż Jak 1 czy 2, albo Ratchet. Nie zrozum mnie źle - 4 lata to szmat czasu - powstają gry drugiej generacji, trzeciej itd na daną konsole - ale są żelazne hity, po których upływu tego czasu aż tak nie widać . I do nich zaliczam min. Popa.

Kiedy odpalałem ostatnio Popa i TRA - to wielkiej różnicy nie widzę na korzyść TRA - w skali grafiki dałbym maks 1 oczko więcej TRA - więc te 4 lata aż tak widać? Ale koniec pieprzenia - dla mnie pod względem rozrywki, rozgrywki, klimatu i wszystkiego co składa się na Popa (akrobacje, zagadki, architektura i design leveli) - Pop jest lepszą grą. Co nie znaczy, że TRA jest słaby - zresztą ocenę jaką mu daje napisałem wcześniej. Pozdrawiam.

 

PS. Ogólnie takie gry to mój ulubiony gatunek: ICO, God of War, Soul Reavery, TR, Pop, Beond Good & Evil itp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.