Skocz do zawartości

Bleach


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytanka.

1. Co jest lepsze, anime czy manga?

2. Warto oglądać fillery?

 

obejrzałem dwa kolejne epy

ep.4

Shinigami tutorial trwa dalej, Ichigo staje się coraz lepszy, Kuchiki jest zaskoczona jego postępami - standard. I jest troche humoru w moim ulubionym stylu (Chad i papuga, jak ja położył na ulicy). Ogólnie średnio 6/10

 

ep.5

Chad jest czadowy :potter: Padłem jak się okazało, że nie widzi hollow'a (polskie tlumaczenie to oficjalnie "pusty"?) tylko wali na oślep :teehee: Śmieszny koleś. Plot dotyczący papugi taki średni, ale nie przewidziałem, że starą zabił mu ten hollow, więc jest ok. Walka (o ile można tak nazwać 3 uderzenia na krzyż) wypadła słabo, a bramy do piekła(tak to sie zwie w bliczu, czy znowu jakiś tłumaczeniowy babol?) są faaajne. 7/10

Będe sobie pisał takie podsumowania każdego odcinka dla własnej przyjemności, jeśli nie macie nic przeciwko :whistling:

Odnośnik do komentarza

Kolejne epy obejrzane

 

ep. 6

Bekowy odcinek, Ichigo wziął jakieś przeterminowane dragi od Rukii i ma niezłe schizy. Skacze na 10 metrów, całuje laski w klasie, bije się z wyimaginowanym przeciwnikiem, zaczepia jakiś nerdów bez powodu :potter: A tak na serio to odcinek bardzo mi się podobał, ojciec i jego podejrzenia co robi Ichigo wymiata :D Chyba wciągnąłem się już na dobre. 8/10

 

ep.7

Kolejny w miarę dobry ep. ciesze się, że zmodyfikowana dusza przetrwała, bo mi sie przykro zrobiło z jego powodu, ale i tak ma kape bo go wrzucili do ciała pluszowego miśka : D Mama Ichigo została zamordowana... coś czuje, że kiedyś Ichigo ją spotka i bedzie chciał się zemścić na zabójcy, jestem tego pewien! 7/10

 

ep.8

Ichigo zabił swoją matke... dun dun duuun... no, tak przynajmniej twierdzi. Obala to moją teorie o zemście, ale spokojnie, mam nową! Kiedyś spotka się ze swoją matką i będzie błagać o wybaczenie i będziemy mieli ckliwą scenkę! Ogólnie to przyczyna śmierci oscyluje na granicy między "żałosnymi" i "ok", no ale niech będzie. Pervert z krzaków okazał się być shinigami, no kto by pomyślał... :P Rodzinka znowu w niebezpieczeństwo, ojciec zachowuje się jakby był na dopalaczach całe życie, a Ichigo bieeeegnie. 7/10

Odnośnik do komentarza

ep 9

Czyli jednak jest zemsta! Wiedziałem! Zresztą kto tego nie przewidział? To było takie oczywiste. Hollow "Rybak" całkiem interesujący, śmierć matki już nie wydaje się być taka idiotyczna jak podejrzewałem, jest ok. Nie podobało mi się to, że ten konkretny hollow zaatakował akurat teraz kiedy Ichigo jest shinigami i akurat jego rodzine. Mega naciągane. Tak samo jak to "ucieleśnienie" jego matki i jej ostatnie życzenie. Zbyt sztucznie to wszystko wyszło. Słabo 6/10

 

ep 10

No i mamy prawdziwego bohtatera! Don Kanonji :teehee: Koleś bekowy, ale wolałbym go już więcej nie oglądać. Demi-hollow i jego przemiana w hollowa to główny + odcinka, podobało mi się to objaśnienie dotyczące maski, dziury i łańcuchów. Bohahaha 7/10

 

ep 11

Pierwsza połowa odcinka pozytywnie bekowa, ale to w drugiej wkracza główny gość programu - mroczny, nienawidzący shinigami, pochodzący z całkiem interesującego klanu Quincy, posługjący się za(pipi)istym łukiem - Uryu Ishida, który jest także....... mistrzem robótek ręcznych, zszyje wam każdego misia :potter: Typowy cwaniaczek, który pewnie i tak prędzej czy później dostanie wpierdziel. I chce solówe z Ichigo! Czyżby pierwsza poważniejsza walka? Czekam na więcej info o klanie. 8/10

 

ep 12

Walki dwóch panów niestety nie było, ale odcinek i tak niezły. Widać sporo osób może tak naprawdę dostrzegać duchy, tylko nikt nie chce się przyznać :rolleyes: Chad dał czadu w tym odcinku, to urwające łape uderzenie w hollowa było epickie. Uwielbiam gościa. Szkoda tylko, że swoją opancerzoną łape dostał z dupy, mam nadzieje, że to wyjaśnią i dadzą jakiś logiczny powód, a nie "bo tak". 8/10

Odnośnik do komentarza

ep.13

Orihime jest najbardziej wkurzającą postacią w Bleachu póki co, nie wiem czy zdzierżę tą jej słitaśność i ten przeklęty głos... dlaczego te japońce zawsze muszą dawać takie niewinne, kochane, nadopiekuńcze dziewczynki ze słodkim głosikiem ( i to nie tylko w anime, bo w jRPGach też), przecież od tego rzygać się chce. <_< A teraz w dodatku dostała jakieś sweet wróżki, które powstały z jej spinki do włosów i w dodatku tak efekciarsko, jakby się właśnie w super sayiana zmieniła (mnóstwo dymu efektownie krążącego wokół niej). Do tego jeszcze ta beznadziejna historyjka z jej włosami... czy to naprawdę było potrzebne? O tyle dobrze, że powiedzieli skąd ona i Chad mają swoje moce, chociaż jakby się bliżej przyjrzeć, to nie wiadomo. Mówili że to przez duchową energie ichigo, no ok, ale skoro oni mają takie powery, to czemu inni z otoczenia Ichigo ich nie mają? Wynika z tego, że tylko niektórzy ludzie mają takie uśpione dopalacze, więc nasuwa się pytanie czemu oni mają, a inni nie? Zaakceptuje każde wytłumaczenie, byleby tylko było. 5/10

 

ep 14

No proszę, Ishida zdał sobie sprawe, że jest frajerem i nie był w stanie uratować swojego senseia. Ichigo przyjmujący na klatę atak menosa był epicki epic(z ciekawości sprawdziłem czy słowo epic(ang) i epicki(pol) tak często stosowane ostatnimi czasy w internecie(epic win, epic fail, epic song) są prawidłowe i się okazało, że angielskie "epic" tak, natomiast to polskie absolutnie nie. :potter: ) ale oczekiwałem jakieś walki z menosem, a ten tylko przyszedł, strzelił z ryja i uciekł. Energia duchowa Ichigo tym razem wzmocniła Ishide(może jednak działa ona na wszystkich?)więc kretyn przywiązał sobie jego miecz do głowy, lul. 8/10

 

ep 15

Typowo bekowy odcinek, mnóstwo śmiesznych akcji przeplatanych smutnymi minami Rukii. Znalazłem jedną zalete Orihime - cycki :teehee: Sądząc po cliffhangerze od następnego odcinka chyba jakaś grubsza akcja się zacznie. 7/10

 

ep 16

Nie ma w sumie o czym pisać. Renji i ten drugi tworzą cliche parke, nadpobudliwy i pewny siebie koleś, który nie docenia przeciwnika, oraz drugi - cichy, opanowany, ostrożny(i zapewne silniejszy). Ishida dostał wpierdziel, Ichigo dostaje wpierdziel, Rukia skazana na śmierć, a Renji szpanuje fajnym mieczykiem. Ogólnie jakoś tak mało się działo w porównaniu do poprzednich odcinków. 7/10

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

druga seria dzisiejsza

 

ep 17

Renji ładnie dostał po (pipi)e od Ichiego, przez chwile nawet myślałem, że uratuje Rukie, ale Byakuya skutecznie wybił mi to z głowy, koleś jest potężny. No i mamy pierwszy trening, już po 17 odcinkach! Widać Kubo się nie pierdzieli i od razu koksi głównego herosa, żebyśmy nie oglądali takiego słabiaka przez 100 odcinków! Dziesięć dni to niewiele, ale Kurosaki na pewno ostro przykoksi. Czarny kotek wydaje mi się jakiś podejrzany, nie zdziwię się jak będzie czymś więcej niż zwykłym, gadającym kotem. 8/10

 

ep 18

Kolejny typowo komediowy odcinek. Ichigo dostał manto od małej dziewczynki(ona jest przerażająca momentami), a potem związali mu ręce, odcięli łańcuch, wrzucili go do gigantycznej dziury i każą wyjść w ciągu 3 dni, jeśli chce przeżyć. Ale to przecież nic, nie takie rzeczy się ze szwagrem robiło :thumbsup: Chad i Orihime będą trenować u kota (po żabach w naruto nic mnie już nie dziwi). Ishida też coś tam kombinuje. Pewnie podpakowani zrobią team upa i razem ruszą do SS. 7/10

 

ep 19

Trening Chada i Orihime coś nie idzie za bardzo, ale Ichigo był za(pipi)isty. A jeszcze bardziej za(pipi)isty był jego ucieleśniony miecz, koleś wyglądał jakby był największym badassem w bliczu. W ogóle cala druga połowa odcinka była za(pipi)ista, przemiana i te sprawy. Aż się spociłem z emocji :teehee: Mam nadzieje, że w następnym odcinku zobacze wreszcie nowy mieczyk w pełnej okazałości oraz pokaz mocy Ichigo. No i najważniejsze pytanie odcinka, skąd u diabła Kurosaki ma swoje własne moce shinigami ? :o 9/10

 

ep 20

ZANGETSU WYGLĄDA... okej i nic poza tym. Chyba za bardzo się napaliłem w poprzednim odcinku i moje oczekiwania były zbyt wielkie. Wszyscy skończyli trening, zebrali się do kupy i ruszają uratować Rukie, oł jea. Mam nadzieje, że zobaczymy jeszcze kiedyś ojca ichigo, bo koleś wymiata i zawsze jak odwala akcje to mi się morda cieszy :) 8/10

 

No, skoro wstęp już za mną, to mam nadzieje, że teraz blicz rozkręci się na dobre.

 

@Pikol - lepiej późno niż wcale ;)

@Renton - jakoś wcześniej mi umknęły :teehee:

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Skoro teraz zaczyna się porządna akcja, to postaram się troche surowiej oceniać.

ep 21

No to zaczynamy! Ichigo ma małą rozgrzewke na dużym kolesiu, trzeba przyznać że skubaniec(Ichi) jest silny. Orihime już mnie tak nie wkurza jak przedtem, ale nadal jej nie trawie, dobrze, że się wreszcie do czegoś przydała, poza tym chyba jej cycki urosły. I co do Chada, to jak on w końcu ma na imie, Chad czy Sado, bo raz mówią tak, a raz tak? 7/10

 

ep 22

Ichimaru zamknął im brame :( A już myślałem, że wparują tam na chama. Kawałek z Chadem i dzieciakiem-papugą z wcześniejszych odcinków przynudził. Potem pojawia się gang dzikich wieprzy, krótki sparing Ichigo vs Ganju i tyle. 6/10

 

ep23

Siostra Ganju jest HOT. I w dodatku jest mistrzem robienia fajerwerków, chyba się już domyślał, jak ekipa dostanie się do środka (tu ma być miejsce, którego nazwy nie pamiętam). Polubiłem Renjiego, jednak nie jest taki frajer jak myślałem na początku. Pojawił się Aizen, który podobno jest ostatnim(a jak nie ostatnim, to jednym z ostatnich) bossem w bliczu. No cóż, przed spoilerami nie da się uchronić w 100% jeśli ma się internet. 7/10

 

Jak sprawa wygląda ze spoilerami w openingach? Jestem na nie dość uczulony, więc jak są jakieś większe w 2 i 3 opie, to mi powiedzcie.

Odnośnik do komentarza

W bleachowych openingach przynajmniej w tych pierwszych nie znajdziesz praktycznie zadnych spoilerow a nawet jezeli to nie domyslisz sie o co chodzi. Jak jest sie kumatym to mozna znalezc spoilery w jednym z ostatnich openingach

 

chodzi o "dużą" Nel i Ichigo na pelnym hollowie kiedy walczy z Ulqiem

 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...