Skocz do zawartości

Podłączanie X360 do internetu


Gość tekA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedługo mam zamiar kupić nowego iksa i podpiąć go do netu. Mam pytanie czy jeżeli przepnę dysk z mojego starego iksa to mój profil z całym dotychczas zdobytym gamescore będzie chodził na tym nowym?

 

 

Raczej nie powinno być problemu, a jeżeli masz xbox live to profil jest na "serwerze" o ile się nie mylę ;) a jeśli chodzi o save'y gier, dema itp. to zapisywane są na dysku i też powinno wszystko odczytać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam :)

Mam pytanie dotyczace polaczenia x'a do live za pomocą Orange Freedom. Jest to necik przewodowy, chodzi na laczach tpsa... Problem w tym ze nie mam w domu kompa, tylko konsole. Zeby aktywowac neta musze wgrac jakas plytke od orange (do PC), tu akurat sobie poradze, wezme laptopa od znajomego i to zainstaluje. Koles w orange powiedzial ze po tym zabiegu internet jest juz aktywny. Teraz pytanie: czy na tym koniec?? Podepne konsole do neta, zarejestruje sie na Xbox live i moge grac?? Nie wiem czy sa potrzebne dodatkowe ustawienia przez komputer, czy jakiekolwiek inne konfiguracje. Powiedzmy szczerze, co do neta jestem zielony jak trawa :/ Rozumiem ze na x'ie moge korzystac z przegladarki prawda???

Bylbym ogromnie wdzieczny gdyby ktos mi napisal krok po kroku jak to wszystko ogarnac :) Z góry dzieki :) .

Ps. Lacze chce 1mb, starczy prawda???

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
prosze o szybka pomoc, dzisiaj kupilem xboxa i nie moge go podlaczyc do netu :/ ogolnie chce to zrobic tak - xboxa do lapka (vista) i udostepnic polaczenie, szukalem na naecie ale nic nie daje rady, wpisywalem ip bramki itp ale kiszka jest;/

Vista gupia jst, pare miesięcy meczyłem się z tym, w końcu trafiłem na złoty środek. Polecam poradnik z onlinecenter.pl , mi chyba najbardziej pomógł. Ale trzeba pamiętac że wszystko zależy od operatora internetowego, trzeba mieć skrosowany kabel, udostępnic połączenie, wpisać dobre IP i DNSy i modlić się że zadziała.

Odnośnik do komentarza

Cześć ! Mam duży problem, chcę podłączyć xboxa pod neta na sieciówkę ale gdy sprawdzam połączenie to wyskakuje mi że nie można odnaleźć statycznego IP nie wiem czy dobrze wpisuje te adresy DNSy bramę domyślna maske podsieci nie wiem gdzie to znależc jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o te tematy proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

hej,

 

używam routera i wyskoczyl mi komunikat ze korzystal z translacji NAT i ze jest umiarkowana a nie otwarta i ze moge miec problemy z podlaczeniem sie do niektorych sesji gier czy cos takiego,

 

ogolnie jestem podlaczony do XBL,

 

czy moga sie pojawic jakies problemy? ewentualnie jak zmienic na NAT otwarta?

Edytowane przez Graciuch
Odnośnik do komentarza

Witam Panowie :D Mam kłopocik :P Mianowicie. Mam laptopa z Win Vista Home Premium i łącze się z internetem bezprzewodowo. Podpinam X-a przez kabel i tu ciekawa sprawa. Gdy we właściwościach połączenia lokalnego daję udostępnij połączenie sieciowe od razu rozłącza mnie z internetem. Jestem nadal połączony z moją siecią domową ale "tylko lokalnie". W opcjach połączenia bezprzewodowego nie mam opcji udostępniania połączenia sieciowego. Nie wiem co jest grane już się konkretnie pogubiłem. Znalazłem stronke z konfiguracją ale do Win XP i tam jest inaczej niż na Viście. Błagam POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Elo mam problem z poleczeniem Xboxa do neta

Mam modem Sferii i po podlaczeniu go do xboxa nie wykrywa mi go przy probie automatycznej konfiguracji a doanych do recznej konfiguracji nie dostalem razem z modemem ;/ jest w ogole mozliwe podlaczenie tego modemu do xboxa zeby net dziala? Pozdro

 

Nie da rady tak - trzeb ciągnąć z kompa kabelkiem R45 albo bezprzewodowo

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam neostradę i modem Sagem F@st. Czy da radę podłączyć klocka do internetu bez dokupywania żadnych kabli i innego badziewia? Konsole chcę podłączyć tylko żeby pobrać aktualizacje do oglądania Dvix'ów. Spróbowałem podłączyć kabel sieciowy (podłączony jest telefon->modem). Odłączyłem go od modemu i podłączyłem do xboxa ale nie zadziałało. Czy jest to możliwe? Spróbowałem podłączyć kabel od modemu (modem->komputer) do konsoli ale też nic nie zdziałało. Jak widać zupełnie nie wiem jak to zrobić. Czy niezbędny jest do tego kabel ethernet?

Edytowane przez Neoman
Odnośnik do komentarza
Jak widać zupełnie nie wiem jak to zrobić.

 

no w sumie. kup po prostu karte sieciowa do kompa (jesli masz laptopa to na 99% masz ja wbudowana) i do tego kabel sieciowy rj-45, udostepniasz polaczenie i po sprawie, nie to jakis ogromny wydatek

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie z innej troszke manki, lecz tez z wiązane XBOX LIVE...

 

Mianowicie kupiłem kilka dni temu X360 nówka dowiedziałem się ze jest 1 miesiąc konta GOLD za darmo, wiec naszła mie chęc z korzystania z tej okazji podłączyłem LiveBox-a TPSA przez przewód sieciowy do konsoli uzyskałem połączenie nastąpiło pytanie odnosnie aktualizacji potwierdziłem, po około 40 minutach uruchomiła mi się ponownie konsola z nowym wyglądem menu zmieniło wygląd, stworzyłem swój profil (nazwe swoją postac itp) potem podałem swoje dane (imie, nazwisko,e-mail, tel.) wybrałem lokalizacje Stany Zjednoczone iż nie było Polski, po wszystkim mi zaakceptowało i mogłem korzystac tak mi się zdaje z xbox live oglądałem nowe zapowiedzi gier tapety, była mozliwosc ściągania dodatków do gier, trailerów itp.

 

Nie wiem co znaczy pod moją nazwą w menu konsoli 10(G) czy to są jakies fikcyjne pieniądze ?

 

Dostałem też e-mail-a od MS, a jestem słaby z Angielskiego doczytałem się tyle że uzyskałem 1 miesiąc konta GOLD za darmo tak mi się wydaje, moja proźba jest banalna bo pewnie duzo forumowiczów zna anglieski zaawansowany, wiec jakby ktos byłby tak miły i przetłumaczył mi szczegółowo na Polski tresc tego e-mail-a ...............treść po nizej

 

*******************************************************************************************************

 

Dear Sebastian *********,

 

This mail is confirmation that you successfully purchased Xbox360 Signup Trial 1 Month Gold Subscript_ion to Xbox Live on Thursday, April 09, 2009. Here is a descript_ion of your purchase:

 

Welcome to the next evolution - the future of gaming and online entertainment. As a new Xbox Live Gold member, enjoy access to demos, trailers, downloads, tournaments, a unique online digital identity – your Gamertag and a friends list across every game. This membership provides you 1 month of Xbox Live Gold Membership and gives you all the reward and endless possibilities that comes with being a Gold Member. Your membership will automatically be downgraded to a Silver Membership, unless you change your renewal or enter another prepaid card. Pricing details can be viewed in the Account Management section of the Xbox Dashboard. For information about canceling your membership and the refund policy for your subscript_ion, please see http://www.xbox.com/live/accounts.

 

Did you know that with Xbox LIVE® Marketplace on the Web, you can now buy Microsoft Points, purchase games, download game demos, and rent videos directly on Xbox.com to use on your console? All you need is a Silver or Gold account, an Xbox 360 with Internet access and a storage device, and you're ready to get points, queue up game and video downloads to your Xbox 360 and more, all from the convenience of your PC. You can even renew your subscript_ion and easily manage your account online. Just visit this site: http://marketplace.xbox.com. See you on Xbox LIVE!

 

Thank you for using Microsoft Online Services.

 

Xbox LIVE Team

 

*******************************************************************************************************

 

Chodzi mi tez oto ze jak minie mi miesiąc tego GOLD za darmo to nie mam zamiaru przedłużyC tego konta iż odpalenie tego Xbox LIVE to czysta ciekawosc i raczej juz nie bede korzystac z neta za posrednictwem XBOX-a, dlatego mnie interesuje co oni mi dokładnie napisali w tym e-mailu.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co znaczy pod moją nazwą w menu konsoli 10(G) czy to są jakies fikcyjne pieniądze ?

 

 

hmm, nie chce mi sie teraz konsoli wlaczac ale piszesz raczej o Gamerscorze (wyniku gracza), odblokowales jakiegos achievementa (osiagniecie) za 10 punktow i stad ta liczba :)

a fikcyjne pieniadze do za ktore kupujesz np gry arcade nazywaja sie microsoft points

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W tym mailu to tak:

1. akapit - potwierdzenie "zakupu" testowej subskrypcji golda

2. marketingowy bełkot, miesiąc darmowego golda, marketingowy bełkot, po miesiącu automatycznie dostaniesz silver chyba że przedłużysz.

3. Więcej marketingowego bełkotu, możesz kupić MS points czyli fikcyjne pieniądze żeby za nie pobierać różne pierdółki, jeszcze trochę marketingowego bełkotu:)

Sorki, ale tłumaczenie tego w całości byłoby zbyt męczące.

 

A ja mam pytanko takie:

Co można zrobić, żeby polepszyć NAT?

Mam Liiveboxa, komp podłączony bezprzewodowo, a ixa podłączyłem do kompa kablem i udostępniam połączenie.

NAT jak ostatnio sprawdzałem miałem umiarkowany. Jak to wpływa na granie? Ja jakoś tego specjalnie nie odczułem, chociaż zdarzało się, że mnie rozłączało (ale to chyba normalne). Czy NAT jest uzależniony tylko od sprzętu czy też można coś zmienić w ustawieniach żeby go poprawić?

 

Ktoś tu pisał, że raz miał strict, raz open. Czy to może się zmienić bez zmiany żadnych ustawień?

To jest tłumaczenie adresów więc zależy chyba od sprzętu i ew. ustawień, nie od jakości czy prędkości łącza, co?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...