Skocz do zawartości

Podłączanie X360 do internetu


Gość tekA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - jak sprawdzić w NXE mac konsoli bo szukam i szukam :huh: w ustawieniach sieciowych nie ma...

Na starym dashu gdzieś był więc i tu musi być. Potrzebuje go bo muszę wpisać go do listy MACów dozwolonych przez mój router.

Z tego co kojarzę, to przy nieudanej próbie połączenia z netem konsola wyświetla jakby takie wskazówki. I właśnie w jednej z nich jest coś w stylu "może jest błąd z maciem, mac twojej konsoli to..." A jak nie ma to mi się coś poje/bało.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanko - jak sprawdzić w NXE mac konsoli bo szukam i szukam :huh: w ustawieniach sieciowych nie ma...

Na starym dashu gdzieś był więc i tu musi być. Potrzebuje go bo muszę wpisać go do listy MACów dozwolonych przez mój router.

 

Ustawienia systemu -> Ustawienia sieci -> Skonfiguruj sieć -> Ustawienia dodatkowe -> Ustawienia zaawansowane

Odnośnik do komentarza

"Siema, probowalem podlaczyc mojego x do neta za pomocą kabla sieciowego, wszystko idzie ok ale zatrzymuje się na dns, ze jest cos tam nieprawidlowe, co trzeba zrobic?

Aha i czy musze koniecznie kupować router czy też moge go tym właśnie kablem podłaczyć?

Edytowane przez standby
Odnośnik do komentarza
"Siema, probowalem podlaczyc mojego x do neta za pomocą kabla sieciowego, wszystko idzie ok ale zatrzymuje się na dns, ze jest cos tam nieprawidlowe, co trzeba zrobic?

Aha i czy musze koniecznie kupować router czy też moge go tym właśnie kablem podłaczyć?

 

 

 

 

Musisz udostępnić połączenie w kompie jeśli masz neostrade bądź coś innego .

 

 

 

 

 

Jeśli masz neostrade bądź coś podobnego np. orange lub netia , to możesz podłączyć xboxa do sieciowej karty zwykłym kablem sieciowym

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

głupie pytanie, mam wbudowaną sieciówkę w kompie i pod nią mam neta. Dokupiłem drugą zwykłą kartę coby xboxa podpiąć z kompa. I tu mam problem - jak to ustawić żeby działało? ;f

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam modem UPC. Do tej pory podłączałem XBOX'a bezpośrednio do niego i wszystko działało bez problemu. Jednak teraz gdy dwa tygodnie nie było mnie w domu moja konsola nie chce wykryć internetu. Gdy podłączam modem do komputera wszystko działa jednak po podłączeniu do konsoli nie mogę połączyć się z live.

 

Testowanie połączenia znalazło taki błąd "Your DNS server can't resolve the names of the Xbox Live or Xbox.com". W ustawieniach sieciowych wszystko mam poustawiane automatycznie i do tej pory nie było problemu.

Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić? Adresy DNS, które wykrywa konsola są takie same jak te gdy podłącze modem do komputera.

 

EDIT. Próbowałem wpisac wszystko ręcznie efekt jest taki sam, czyli nie działa.

Edytowane przez Fader
Odnośnik do komentarza

Poszukuje pomocy od doświadczonych w tym temacie użytkowników:

 

Kupiłem router NetGear WGR614 v7

 

mam łącze z kablówki poprzez modem i mam jeden stały adres MAC (wejście wychodzące RJ45)

 

Podpinam kabel od PC i od X360 do routera, udało mi się ustawić że oba urządzenia mają internet, jednak jest ale... dokładnie chodzi oto że net w nich nie chce działać równocześnie jeśli chodzi np. o ściąganie na PC i X360(wtedy ściągają się na przemian, chwile ciągnie 360 net potem PC i tak co chwile) czy np. jak rozmawiam w party na X360 to zabiera cały net i w komputerze praktycznie wogóle sie już nic nie da zrobić na necie.

Odnośnik do komentarza

Hej wszytskim.

 

Problem mam. Kiedyś udostępniałem połączenie z PCta kablem sieciowym dla X360. Wystarczylo wpisac DNSy i smigalo jak złoto. Teraz mam dosyc dziwny problem bo przy testowanie połączenia wygląda to tak jakby PC nie był połączony z xboxem ( xbox <-> siec <-> internet przy tym pierwszym <-> pojawia sie czerwony znak X) W panelu sterowania przy sieciówce cały czas jest "kabel sieciowy nie podlaczony". Czy to wina kabla? Przeciez nic z nim nie robilem..

 

Jesli ma ktos pomysl co i jak to będe wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza

Ludziska pomóżcie mi, ja sie chyba zamorduje........ Skorzystałem z tego poradnika Gdy chce przetestować połączenie i Uruchamiam test to się łączy konsola z siecią i czerwony krzyżyk. Pisze Test zakończony niepowodzeniem. Wystąpił problem z połączeniem. Aby zapoznać sie z opisem problemu.....bla bla bla.... i dupa :( Oto raport stanu błędów:

W: 0000 - 000B

X: 8000 - 100D

Y: 0000 - 0000

Z: 0000 - 0000

ID: FFFF - FFFF

Poradnik przeczytałem dokładnie i wszycho zrobiłem tak samo jak tam pisze. Prosze was bardzo o pomoc. Męcze sie z tym już tydzień.:( Dodam jeszcze że używam Netii. Pozdrawiam!

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza

Hej wszytskim.

 

Problem mam. Kiedyś udostępniałem połączenie z PCta kablem sieciowym dla X360. Wystarczylo wpisac DNSy i smigalo jak złoto. Teraz mam dosyc dziwny problem bo przy testowanie połączenia wygląda to tak jakby PC nie był połączony z xboxem ( xbox <-> siec <-> internet przy tym pierwszym <-> pojawia sie czerwony znak X) W panelu sterowania przy sieciówce cały czas jest "kabel sieciowy nie podlaczony". Czy to wina kabla? Przeciez nic z nim nie robilem..

 

Jesli ma ktos pomysl co i jak to będe wdzieczny :)

 

 

anyłan?

Odnośnik do komentarza

Mam modem UPC. Do tej pory podłączałem XBOX'a bezpośrednio do niego i wszystko działało bez problemu. Jednak teraz gdy dwa tygodnie nie było mnie w domu moja konsola nie chce wykryć internetu. Gdy podłączam modem do komputera wszystko działa jednak po podłączeniu do konsoli nie mogę połączyć się z live.

 

Testowanie połączenia znalazło taki błąd "Your DNS server can't resolve the names of the Xbox Live or Xbox.com". W ustawieniach sieciowych wszystko mam poustawiane automatycznie i do tej pory nie było problemu.

Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić? Adresy DNS, które wykrywa konsola są takie same jak te gdy podłącze modem do komputera.

 

EDIT. Próbowałem wpisac wszystko ręcznie efekt jest taki sam, czyli nie działa.

 

Sprawdz czy masz otwarte porty 3074 i 88...

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów

Mój problem to Umiarkowany NAT - może mi ktoś krok po kroku wyjaśnić jak zrobić z niego Otwarty? Mam kartę sieciową zintegrowaną z płytą główną (karta to Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC), (płyta główna to ASRock 778XFire-VSTA), internet mam radiowy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

WItam.

W następnym tygodniu zamierzam zakupić w końcu nowego Xboxa, ale nie wiem jak go podłączyć do sieci. Sprawa wygląda następująco. Główny kabel internetowy mam podpięty pod switcher (5portów). Od tego switchera jeden port leci do laptopa i drugi do drugiego laptopa, czyli zostają m i 3 wolne porty. I teraz pytanie, czy mogę pociągnąć kolejny kabel pod Xboxa, czy muszę dokupić jakiś specjalny router? Nie mam zielonego pojęcia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

mam taki dziwny problem mam neta radiowego 2 mega i wywala mnie z wszytkich gier z wyjatkiem halo3 :confused:

np w burboucie wyskakuje ze zostalem wykopany i mam zmienic opcje sieciowe :( porty 3070 i 88 mam prezekierowane mam stale ip.

wczesiniej nie bylo takich problemow, podczas logowania nie pisze ze mam nat umiarkowany czy cos.

Odnośnik do komentarza

najpierw wyskakiwal mi nat umiarkowany gdy testowalem polaczenie gadalem z administratorem sieci pokazalem mu stronke http://support.microsoft.com/kb/908874 przekierowal te porty i niby wszytko ok laczy sie do gier ale po 10 sekundach dostaje kicka,lub mnie poprostu rozlacza i pisze ze trace polaczenie z innymi tak samo nie moge dolaczyc do nie ktorych party:(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...