Skocz do zawartości

Monitory do X360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Apel do wszystkich użytkowników kabli VGA. Ludzie !! Kupujcie kable oryginalne. Tylko od Microsoftu lub BigBen. Sam jechałem na chińskim ścierwie prawie rok. Dziś dostałem oryginalny kabel od M$. Różnica kolosalna, wreszcie obraz jest ładny, kolorowy i ostry. Warto dać trochę siana więcej, a radochy jest 100x więcej.

Odnośnik do komentarza
Apel do wszystkich użytkowników kabli VGA. Ludzie !! Kupujcie kable oryginalne. Tylko od Microsoftu lub BigBen. Sam jechałem na chińskim ścierwie prawie rok. Dziś dostałem oryginalny kabel od M$. Różnica kolosalna, wreszcie obraz jest ładny, kolorowy i ostry. Warto dać trochę siana więcej, a radochy jest 100x więcej.

A ile kosztuje taki kabel? Lepiej brac monitor z HDMI bo kabel noname w dodatku 10m (50zl, i moge sobie grac w ciszy bo TV jest w innym pokoju niz X ;))a jakosc taka sama jak na kablu SONY HDMI o dlugosci.... 1.5m za cene 150zl. Co prawda na jakims tanim VGA za 30zl mam ducha ale to nie przeszkadza zeby kupowac kabelek od MS za cene 100 czy cos kolo tego.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanko. Po wczorajszym apdejcie ustawiłem sobie rozdzielczość 1440x900 bo taką ma mój monitor (Samsung SyncMaster T190). Jakośc jaka pojawiła się na ekranie aż mnie zatkała. Wszystko super ostre, wyraźne itd. Jak bym dostał nową konsole :P Tylko jest jedno ale, bo pojawiły się pasy. Czy to normalne? Na innych rozdziałkach nie mam takiej jakości.

Odnośnik do komentarza

Ta rozdzielczość jest już dostępna chyba od czasu wydania NXE... niestety, obraz na niej może i jest ostry, ładny, ale zawsze będą pasy, przynajmniej na 19 calowych panoramach (16:10). Mam za mały monitor żeby znieść jeszcze jakieś czarne pasy. Dlatego gram na 1280x720... I tu obraz rozciągnięty jest na całym ekranie, ale za to spłaszczony - choć zauważalne dla mnie tylko w menu konsoli. Da się przyzwyczaić...

Edytowane przez jojok21
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

A co myślicie o tym monitorze http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-215-lc...html?attr=1:613

 

16:9 <------ To znaczy, że obraz będzie na całym ekranie bez pasów ?

 

Cena cholernie atrakcyjna, ze względu na brak możliwości powieszenia na ścianie i bark głośniczków.

 

Ten to już w ogóle masakra tylko DVI nie ma :/

 

http://www.neo24.pl/monitor-benq-e2200hda--(9hy3vlni8e).html

 

O znalazłem z DVI :]

 

http://www.neo24.pl/monitor-benq-e2200hd-(9hy3vlnibe).html

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Tak format 16:9 to format stosowany w telewizorach HD oraz w takim formacie są tworzone gry (1280-720 i pochodne czyli 1138-640 oraz 1066-600). Ja bym brał na twoim miejscu tego LG 21,5 cala.

 

a jaka rozdzielczość najlepsza na monitor 22" 16:10?

Kup se 23" Samsunga 2333 z 16:9 http://www.allegro.pl/item717565517_23_sam..._raty_w_wa.html

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wziąłem tego BenQ z samego dołu, 670zł - 16:9 i 21.5' i punkt odbioru mam dosłownie pod nosem, więc jakby coś było nie tak to mam blisko, a tego LG w tym sklepie nie ma zresztą musiałbym specjalnie półkę robić, a tak to powieszę na tym wieszaku co już mam. Obraz który mam na SM 173P plus jest bardzo dobry, a monitor ma już swoje lata w dziedzinie technologii więc z tym BenQ może być tylko lepiej.

 

Monitory te mają bardzo dobre oceny na różnych serwisach więc jestem spokojny. A jeżeli chodzi firmę to jak ma się pecha to i w lepszej trafią się trefne piksele, w tym moim monitorze mam jednego czarnego, a może nawet 2-3 w linii :P

 

Tak sobie pomyślałem, że jak gralem w takie GoW2 to odjąć pasy to było może ze 14/15' więc teraz jak będzie pełne 21.5 w panoramie to spadnę z krzesła. Łatwiej się gra na większym.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Chce kupic monitor 22-23 cale. Na razie bedzie mi sluzyl do xboxa360 i starego PieCa, a w przyszlosci tylko do tego drugiego gdy kupie juz sobie wypasny 50 calowy LCD... Ale chodzi mi o to zeby byl jak najlepszy do xboxa.

I mam z wziazku tym pare pytan;P:

1. Czy lepiej jest kupic monitor full hd skoro gry na xboxa sa w 99% w 720p? W innym temacie ktos pisal ze upscalowanie pogarsza znacznie jakosc obrazu..

A jesli nie full HD to z tego co widze monitory maja rozdzielczosc 1680x1050 ato jest 16:10 jesli sie nie myle i z tego powodu obraz nie bedzie do konca naturalny? Czyli co i tak, i tak zle?

2. Obraz po kablu HDMI jest lepszy niz na zwyklym kablu VGA?

3. Jakie powinny byc minimalne parametry, np. kontrast ile powinien wynosic, czas reakcji -np. czy 8ms to duzo? , matryca- sa jakies rodzaje ktorych trzeba unikac ?

Ok to chyba tyle na poczatek Mam nadzieje ze ktos mi rozjasni temat.

Odnośnik do komentarza

osobiścnie nie kupował bym monitora, lepiej przeczkeać i kupić TV hd ready. Do moniotra musisz dokupic jeszcze przejściówke VGA co też troche kosztuje. Sam ostatnio kupoiłem moniot 22 cale do kompa i jest cholera za duży, ale idzie sie przyzwyczaic. filmów nie oglądam to się troche tylko marnuje, ale zrobisz jak zechcesz.

 

w którymś z psx byl artykuł na ten temat i zestawienie najlepszych moniotrow do ixa.

Odnośnik do komentarza

Hmm ten artykul to byl chyba pare lat temu wiec nie jest za bardzo aktualny :)

Fajnie ze cos odpisales ale generalnie nie pomogles mi na razie : ) Nie odpowiedziales mi na zadne pytanie..

Tak w ogole to sie dopiero zastanawiam nad kupnem wiec najpierw chce sie zorientowac w temacie.

Na razie brak kasy wiec TV odpada a np. taki monitor http://allegro.pl/item724024844_monitor_be...80_full_hd.html mozna kupic za 500 zl, tylko czy to da dobry efekt?

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza

Ja gram na LG 19' i nie narzekam. Są co prawda pasy, jednak to w niczym nie przeszkadza. Kupiłem org. kabel i obraz jest kapitalny. Szumy prawie niewidoczne. Bardzo dobrze gra się w gry. Ten Benq nie jest zły, ale lepiej dozbieraj do tego LG 21.5'. Nie będzie pasów, natywna rozdziałka, a sam monitor śliczny ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Tego BenQ co zalinkowałeś nie bierz, to jest uboższa wersja tego co ja kupiłem, nie ma tam DVI ani HDMI.

 

Ten co ja kupiłem podobno spisuje się super z X360, piszę podobno bo mimo, że już wisi na ścianie to nie mogę przetestować bo kumplowi pożyczyłem X360 na tydzień :) Ale wpisz sobie w google czy w youtube są filmiki gdzie ludzie opisują i pokazują jak dobrze działa z X360, na polskich i zagranicznych forach nikt zlego słowa o połączeniu tego BenQ z X360 nie powiedział, to jest ten monitor: http://www.neo24.pl/monitor-benq-e2200hd-(9hy3vlnibe).html

 

Tutaj ktoś wrzucił pokazówkę, między innymi z Gears of War 2

 

Jak w poniedziałek wtorek podłączę X360 to jeszcze tu potwierdzę jakość obrazu w grach.

 

<---- pod tym filmikiem w komentach gościu wypowiada się w samych superlatywach. Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Hmm ten artykul to byl chyba pare lat temu wiec nie jest za bardzo aktualny :)

Fajnie ze cos odpisales ale generalnie nie pomogles mi na razie : ) Nie odpowiedziales mi na zadne pytanie..

Tak w ogole to sie dopiero zastanawiam nad kupnem wiec najpierw chce sie zorientowac w temacie.

Na razie brak kasy wiec TV odpada a np. taki monitor http://allegro.pl/item724024844_monitor_be...80_full_hd.html mozna kupic za 500 zl, tylko czy to da dobry efekt?

 

no wiem, wiem, że konkretnie nie pomogłem, ale tak wyraziłem sowje zdanei na ten temat. sam za TV dałem ok 2500zł na raty, a wcześniej grałem na zwykłym sd tv i wcale jakoś mega źle nie było. wg mnie lepiej troce po oszczędzać a potem kupić coś konkretnego - tv hd ready. ale to jest tak, nie masz nic przeciwko siedzeniu przed biurkiem na krzesle i graniu to kup sobie monitor, ale jak chcesz posiedziec w fotelu i sie wyluzowac to bierz TV ;) Ty chcesz chyba miec w koncu TV, to wg mnie nie warto kupowac monitora a potem TV. nieiwem czy pracuesz czy jak, ale kupno monitora na pewno oddala Cioę miesiąc czy dwa od kupna TV, warto? A dla mnie do kompa i internetu 22cale jest za duze jednak. ale zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kumpel oddał mi dzisiaj X'a to mogę napisać jak się sprawują gry na tym BENQ E2200HD, powiem tyle - za(pipi)iście. Obraz FullHD, żyleta, żadnych problemów z wyświetlaniem, obraz jest kapitalny. Jak ktoś szuka taniego monitora 22' FullHD z możliwością powieszenia na ścianie, o miłej estetyce i wystarczy mu po jednym wyjściu HDMI i DVI to może brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Kumpel oddał mi dzisiaj X'a to mogę napisać jak się sprawują gry na tym BENQ E2200HD, powiem tyle - za(pipi)iście. Obraz FullHD, żyleta, żadnych problemów z wyświetlaniem, obraz jest kapitalny. Jak ktoś szuka taniego monitora 22' FullHD z możliwością powieszenia na ścianie, o miłej estetyce i wystarczy mu po jednym wyjściu HDMI i DVI to może brać w ciemno.

 

Aha to spoko, wiec moze sie skusze na podobny model BENQ G2220HD, różni sie tylko tym ze nie ma HDMI ale w sumie nie bedzie mi potrzebny a zawsze to 70 zl zostanie w kieszeni.

Mysle ze 22 cale do kompa jednak za duze nie beda, tym bardziej ze nie siedze z nosem przy monitorze. A na razie mam i tak 21 calowego CRTka, wcale nie zly, ale cholerstwo wiadomo duze, ciezkie i zajmuje cale biurko : P

 

A co takiego ma ten t260 ze tak go polecacie? Bo za ta cene to mozna kupic nawet i 32 calowca porzadnego full HD.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
Kumpel oddał mi dzisiaj X'a to mogę napisać jak się sprawują gry na tym BENQ E2200HD, powiem tyle - za(pipi)iście. Obraz FullHD, żyleta, żadnych problemów z wyświetlaniem, obraz jest kapitalny. Jak ktoś szuka taniego monitora 22' FullHD z możliwością powieszenia na ścianie, o miłej estetyce i wystarczy mu po jednym wyjściu HDMI i DVI to może brać w ciemno.

 

Aha to spoko, wiec moze sie skusze na podobny model BENQ G2220HD, różni sie tylko tym ze nie ma HDMI ale w sumie nie bedzie mi potrzebny a zawsze to 70 zl zostanie w kieszeni.

Mysle ze 22 cale do kompa jednak za duze nie beda, tym bardziej ze nie siedze z nosem przy monitorze. A na razie mam i tak 21 calowego CRTka, wcale nie zly, ale cholerstwo wiadomo duze, ciezkie i zajmuje cale biurko : P

 

A co takiego ma ten t260 ze tak go polecacie? Bo za ta cene to mozna kupic nawet i 32 calowca porzadnego full HD.

 

Ten BENQ G2220HD co go zalinkowałeś nie ma nawet DVI, na tym wejściu D-sub będzie trochę nieostry obraz, miałem tak poprzedni monitor przez jakiś czas podłączony i wierz mi lepiej trochę poczekać i kupić przynajmniej z DVI, bo przez przejściówkę podłączysz kabel HDMI i będzie obraz jak przez HDMI.

 

W tym sklepie, w którym kupiłem mój monitor stoi teraz za 665zł, jak kupisz bez DVI czy HDMI to później będziesz żałować, że się pospieszyłeś. To będzie coś takiego, będziesz grał i wiedział, że moglo być lepiej :)

 

http://www.neo24.pl/monitor-benq-e2200hd-(9hy3vlnibe).html

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...