Skocz do zawartości

Monitory do X360


Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktos z was monitor Benq G2400W ? Mam pytanie zwiazane z polaczeniem X360 z tym monitorem przez HDMI. Pod monitor mam tez podpietego pieca i przy wybieraniu zrodla (pc lub x360) konsola mi sie resetuje. Podobnie dzieje sie jak odlacze kabel HDMI odpale konsole i podlacze kabel z tym ze musi on tkwic w monitorze zeby konsola sie zresetowala.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem wczoraj do domu (głównie do kompa dla mojego rodziny) Samsung 2032bw i moge go z czystym sumieniem polecic, prezetuje sie pieknie na biurku, 2 ms (w halo gra sie bardzo dobrze), dobra jakosc wydaje mi sie ze raczej niska cena i ogolnie jestem mega zadowolony z zakupu, jeśli nie znajde nic lepszego do czasu zakupu moniotra dla siebie to prawdopodobnie wezme ten 2 raz. Wieże że BenQ V2400W to naprawde dobry monitor pewnie lepszy od tego ale jednak cena tez sie liczy i raczej nie stac mnie na niego bedzie ;/

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza
Powiem Ci,że przy V2400W jest to samo to znaczy jak np będę w coś grał i wyłączę monitor to po włączeniu konsola robi restart i chyba nic się nie da poradzić(reasumując muszę włączać konsole mniej więcej w tym samym momencie co monitor)

Czyli moje obawy sie potwierdzily ze to po prostu wada monitorow tej firmy. Szkoda bo poza tym nic nie moge swojemu zarzucic.

Odnośnik do komentarza
Ja powiem Ci tak, jako posiadacz BenQ V2400W mogę ci go polecić jeśli masz ochotę tyle wydać na monitor 24''.Wejście słuchawkowe jest, no i masz 1x Vga 1xDVI 1xHDMI. Obraz z 360 puszczony przez hdmi w 1080p wygląda naprawdę świetnie.

bardzo fajny monitor tylko to 5 ms ? Głownie ten monitor potrzebuje do grania w halo 3 gdzie robi mi naprawde ogromna roznice te kilka ms bo w tej chwili mam ibm p260 po vga i gra sie super ale niestety nienadaje sie on do transportu i nie ma glosnikow ani wyjscia sluchawkowego ;/ Teraz na fun day gralismy na samsungach hdtv ktore maja 16 ms i kazdy kto gral troche dluzej w halo gral z nami powie ci ze sie celowac nie dalo. Marzy mi sie monitor lcd z 1 ms rzeczywistym ale chyba niema takiego a jak jest to mnie na niego nei stac ;/

 

Flaha to czy monitor ma 2, 5, 10 ms to jest czas reakcji matrycy i co najwyżej ma wpływ na smużenie a nie na inputlaga ( mlg gra na viewsonicach z czasem reakcji matrcy 5 ms i jest ok ) większość nowszych monitorów ma porządną elektronikę i jak podłączysz kablem vga to będzie ok. Z monitorów to się sam zastanawiam nad samsungiem 226cw (ale nie ma wyjścia słuchawkowego i hdmi) lub ostatnio także nad samsungie t220 lub t240, ewentualnie także ten benq ma dużo dobrych opini. A co do tych telewizorów to były stare, jedne z pierwszych modeli samsunga i podłączone po komponencie.

Edytowane przez Uriziel
Odnośnik do komentarza
Witam chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa z obrazem X360 na 22" monitorze LCD.

Ma bodajże rozdziałke(max) 1680*1050, i jest 16:10.

Z tego co czytałem, to Xbox nie obsługuje takiej rodzielczości, więc co? będzie obraz wyświetlany w 720p? czy jak, będą czarne pasy?

Jak podasz z menu konsoli 1280-720 przez VGA to monitor go rozciągnie w pionie i poziomie. W związku z tym, że monitor masz 16:10 a obraz z klocka jest w 16:9 to w pionie będzie lekko zniekształcony. Jak bardzo? pobierz sobie na dysk screena z jakiejs gry w 1280-720 i ustaw w np. Irfan view zamiast 720 liczbę 800. Tak będzie wyglądał obraz z gier. Czy źle - ocenę zostawiam Tobie.

 

EDIT: Tak będzie to wyglądało:

 

Na twoim monitorze:

729ed197479b2e10m.jpg

 

Oryginalny:

59bf50429c6f8cddm.jpg

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dzięki Gooralesko! Różnica jest widoczna.

P.S. ja tam gram na 32 calowym Samsungu, więc ja nie narzekam. (jest 16:9, jest 720p)

(Wogóle to mam HD ready (jak większość LCD) 1366 x 768- 16/9, więc rozciąga, ale nie zniekształca gier itd? czy jak?)

Jak włącze info to pisze 1280*720)

360tka chyba nie ma w dashu 1366, za to ma 1280

 

Wogóle chciałem namówić kuzyna, ale on już ma ten montor LCD w kompie. A normalnego LCD TV nie będzie kupował...

@Kubek, na pewno ma być w nowym jesiennym dashu, to jest potwierdzone? I jak dodadzą to dziwne rozdziałki typu WSXGA+?

 

 

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza
Dzięki Gooralesko! Różnica jest widoczna.

P.S. ja tam gram na 32 calowym Samsungu, więc ja nie narzekam. (jest 16:9, jest 720p)

(Wogóle to mam HD ready (jak większość LCD) 1366 x 768- 16/9, więc rozciąga, ale nie zniekształca gier itd? czy jak?)

Jak włącze info to pisze 1280*720)

360tka chyba nie ma w dashu 1366, za to ma 1280

 

Wogóle chciałem namówić kuzyna, ale on już ma ten montor LCD w kompie. A normalnego LCD TV nie będzie kupował...

@Kubek, na pewno ma być w nowym jesiennym dashu, to jest potwierdzone? I jak dodadzą to dziwne rozdziałki typu WSXGA+?

Nic nie rozciąga. Jak w Irfan View przy włączonym Preserve Aspect Ratio z 1280 zrobisz 1366 to automatycznie z liczby "720" zrobi się 768. oznacza to, że proporcje sa te same i wynoszą 16:9.

Odnośnik do komentarza
Dzięki Gooralesko! Różnica jest widoczna.

P.S. ja tam gram na 32 calowym Samsungu, więc ja nie narzekam. (jest 16:9, jest 720p)

(Wogóle to mam HD ready (jak większość LCD) 1366 x 768- 16/9, więc rozciąga, ale nie zniekształca gier itd? czy jak?)

Jak włącze info to pisze 1280*720)

360tka chyba nie ma w dashu 1366, za to ma 1280

 

Wogóle chciałem namówić kuzyna, ale on już ma ten montor LCD w kompie. A normalnego LCD TV nie będzie kupował...

@Kubek, na pewno ma być w nowym jesiennym dashu, to jest potwierdzone? I jak dodadzą to dziwne rozdziałki typu WSXGA+?

Nic nie rozciąga. Jak w Irfan View przy włączonym Preserve Aspect Ratio z 1280 zrobisz 1366 to automatycznie z liczby "720" zrobi się 768. oznacza to, że proporcje sa te same i wynoszą 16:9.

Czyli rozciaga, ale nie znieksztalca :)

Edytowane przez Flik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam .

czy ktos z was posiada do grania na xklocku ktorys z tych monitorow?

 

http://allegro.pl/item425282188_samsung_24...nsport_0zl.html

 

http://allegro.pl/item420926637_monitor_sa..._pivot_bla.html

 

http://allegro.pl/item422968366_monitor_lc...ide_czarny.html

 

czytalem po czesci ten temat, ale na chwile obecna interesuje mnie tylko i wylacznie kilka spraw .

ktory z tych monitorow bedzie najlepszy do gry w full hd (wtedy gdy gra obsluguje) oraz w nizszych rozdzialkach ?

czy ktos ma jakies konkretne uwagi (pozytywne, czy tez negatywne) do ktoregos z tych monitorow ?

ostatecznie, jesli zaden z nich sie zbytnio nie nadaje, to moze macie jakies propozycje na dobry monitor do grania? 22" minimum, a najlepiej wlasnie 24" - cena : do 1300 pln w skrajnych przypadkach .

 

` bless !

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś ten monitor http://www.allegro.pl/item424749648_22_fpd..._gwarancji.html

Jego cena jest zadziwiająco tania, pytanie jak sie sprawdza.

czas reakcji 5 ms to raczej dobrze za taką cenę

jeśli ktoś miał stycznośc lub zna się na tym proszę o odpowiedź, dlaczego jest tak tani i jakie ma wady.

Edytowane przez konsola
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Niedlugo mam zamiar kupic monitor benq E2200HDa ale ten monitor posiada tylko wejscie D-Sub (15pin), chcialbym go podlaczyc takim kablem VGA ( http://www.allegro.pl/item446455369_hit_%5...kon_pl_wro.html ) pod xboxa 360 (premium60gb) . Czy na takim polaczeniu uzyskam 1080p? czy moze tylko 1080i? Slyszalem ze po aktualizacji Dashboardu jest mozliwe 1080p ale nie jestem pewien wiec pisze tutaj... Nastepne moje pytanie: Czy warto kupic ten monitor? Mi sie wydaje ze warto bo jest full HD (do gier/filmow na Xboxie idealny ^^) , nie drogi ma dobry kontrast , czas reakcji wynosi tylko 5ms , matryce TFT TN i gwarancje na 24miechy. Warto go kupic czy jednak jakis inny bedzie lepszy? Napiszcie czy dobrze kombinuje :huh: help me

Edytowane przez Blancoo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...