Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

to rzeczywiscie madra decyzja

reklmacja trwa raptem z 2 tyg i dostajesz nowy sprzet, a Ty chcesz sprzedac od tak w cenie zlomu

to oczywiste ze jak juz jestes wkurzony na X0 to sprzedac ale skorzystac z gwary i sprzedawać jako sprawne za jakas normalna kase, a nie samego siebie okradac z powodu lenistwa?

 

PS.

powodzenia z PS3, obys nie przejechal sie na nim tak samo jak na X0 tylko tam stawki strat serwisowania sprzetu moga byc kilkukrotnie wieksze, bo na razie plakac z X0 nie masz powodu bo nie straciles nic na serwisowaniu i przez 3 lata nic nie stracisz, a w Sony inna bajka bo inne okresy gwarancyjne, a o bezawaryjnosci PS3 zapomnij bo ten mit tez juz dawno upadl....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Witam :P

 

Mam problem z X360, mianowicie mam w nim taki 'pyrkający/pierdzący' dźwięk (sorry, nie wiem jak to inaczej opisać). Problem pojawił się mniej więcej w grudniu 2008. Pamietam, że jakieś 2 miechy potem wyskoczył mi ROD, naprawiłem go tą metodą

:P , ale problem z dźwiękiem został. Sprawdzałem na kablu VGA i component, ciągle to samo. W czym może być problem? :]

 

Aha, data produkcji X'a - 19.06.2006, czyli trochę starsza.

Odnośnik do komentarza

blad tylko pokazuje gdzie szukac awarii, ale konsola sama nie pokazuje tym bledem szczegolow awarii

awaryjnosc X0 jest duza wiec z czasem rozne awarie moga wystapic, Tobie wystepuje 0013 innej osobie 0102, a jeszcze innej 0020 itd. nikt nie przewidzi co komu wystapi...

jedyne co mozna to przewidywac to ze najprawdopodobniej awaria jest na podłożu tym samym co najczesciej w X0 sie zdaza czyli uszkodzone luty pod ukladami BGA z powodow znanych wszystkim czyli lutow bezolowiowych, ktorych kruchosc jest duza i przy naprężeniach wywołanych zmiana temperatury i rozszerzalnością cieplna samej plyty przy dzialaniu sil z tym zwiazanych po prostu ulegaja peknieciu-uszkodzeniu

 

w zaleznosci od awarii mozna wiele zrobic, wazniejsze jednak co juz bylo zrobione i w jakim stanie jest plyta, a pozniej co jest do naprawy i jakie techniki mozna uzyc, bo sa rozne sposoby np na naprawe lutow, jedne lepsze inne gorsze, jedne drozsze inne tansze, jedne wykonywane przez wiekszosc inne przez nielicznych itp. itd....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Po prostu obie obecne konsole tak samo i PS3 wyszły w złym czasie, kiedy technologie były jeszcze bardzo drogie, za drogie na obie konsole i tu i ówdzie poszły cięcia.

Konkurencja miała podobno poprawić sytuację na rynku a konsumenci mieli na tym skorzystać... Taaa, jasne :wacko::blink: To taka sama sytuacja jak z kryzysem. Miliony ekonomistów na świecie a nikt go nie przewidział. Jeśli teraz ktoś mi powie, że studiuje ekonomie to zostanie przeze mnie wyśmiany.

 

Sytuacja z YLOD była do przewidzenia. Gdyby nie wczesna premiera Xboxa, PlayStation ukazałoby się co najmniej rok później. Mała ilość sztuk na starcie oraz opóźnienie premiery w europie związane były zapewne z problemami produkcyjnymi.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
Witam

Przepraszam jeśli już to było ale miałem czas tylko przejrzeć faq.

Oczywiście Xbox padł mi złośliwe po 2 latach i 3 miesiącach. Wiesza się (artefakty) albo jest czarny obraz. I tu pytanie, może nieprzyzwoite - da się coś zrobić żebym miał RoD i mógł to oddać na gwarnację?

Też tak miałem. Zadzwoniłem i babka powiedziała, że dopóki nie będzie trzech diód, trzyletnia gwarancja nie obowiązuje. Więc zacząłem włączać ixa i czekać aż się zwiesi. Po kilku razach pokazał czerwone oko i mogłem z czystym sumieniem w rozmowie powiedzieć, że mam RRoDa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W czasie burzy(właściwie tylko jednego dużego grzmotu) spalił mi się router, który nie chce się synchronizować z siecią i jak się potem okazało XBOX, który nie może połączyć się z internetem. Zakupiłem router, na komputerze internet jest, na konsoli już n ie. Pisze że kabel ethernetowy nie jest podłączony, a jest. Co się mogło stać? Miałem go w serwisie gdzie naprawiają m. in 3 rod i serwisant powiedział że karta nie jest uszkodzona, nic nie jest spalone. Co mam robić(nie ma już gwarancji)

Edytowane przez warmc
Odnośnik do komentarza

w jakim serwsie to niby bylo?

 

skoro router wykazuje ze kabel jest niepodlaczony to znak ze karta sieciowa nie dziala

 

idz do tego serwisu jeszcze raz zeby na Twoich oczach podlaczyli to do jakiegos routera, na routerze-switchu musza zapalic sie diody o aktywnosci po wlozeniu kabla sieciowego od X0 w gniazdo routera, oczywiscie konsola musi byc wlaczona....

 

PS>

kabel od sieci do X0 sprawdziles? czyli podlczyc innym kablem bo moze kabel uszkodzony

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

czyli w zadnym serwisie nie byla?

osoba prywatna bawiaca sie w sztuczki na podstawie netu nie ma nic wspolnego z serwisem jak i serwisowaniem konsol, Ty po godzinie tez bys mogl takie sztuczki robic i przedstawiac sie jako naprawiacz...

 

jesli kable sprawdzales, a komp podpiety dziala to oddaj jeszcze raz do jakiegos serwisu tego X0 na sprawdzenie, bo ewidetnie widac ze nie dziala karta sieciowa, ale do serwisu,a nie do amatora...

 

PS.

mozesz tez isc do kolegi z konsola ktory ma router i u niego podlaczyc konsole, lub jak ktos ma X0 z kolegow przyjsc do Ciebie i przetestowac inna na Twoim routerze

"filozofa" w tym nie potrzeba zeby sprawdzic podstawy

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

tu nie trzeba miec pojecia o elektonice i telefonach tylko o konsolach, w dzisiejszych czasach to norma ze pseudo serwisow od komorek narobilo sie jak grzyby po deszczu, szukaja tez sil w czym sie da...jak ktos jest od wszystkiego to jest...korzystaj tylko i wylacznie z wyspecjalizowanych serwisow w danej dziedzinie bo maja najwieksze doswiadczenie w roznorodnosci przypadkow jakie dostaja...

 

w tym przypadku to nawet nie trzeba miec zadnego pojecia o konsolach tylko podstawowe pojecie o urzadzeniach sieciowych czy komp., a to teraz kazdy ma co ma do czynienia z kompem na co dzien, zapewne Ty tez, wiec tak jak pisalem wyzej, filozofa nie potrzeba by sprawdzic czy karta jest sprawna...

 

jesli sprawdzales na 2 routerach niezaleznych i jest to samo, to jak ustosunkowujesz sie do tej diganozy?

tak jak pisalem wyzej, idz jeszcze raz tam i niech Ci podlaczy na Twoich oczach i pokaze ze net dziala (wykonaj probe testu lacza z XBL w X0 i wszystko wyjdzie), skoro Ci na 2 routerach nie dziala w gole to jakis cud ze jemu dziala albo w gole nie sprawdzal...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

xbox 360 to straszna katorga. Ja teraz gram ciagle na PS2 w gry z psx'a i sobie mysle, ze wogole nie jest mi potrzebna konsola nowej generacji. Na PS2 mam hektolitry miodu, a na xboxie gralo sie troche z taka mieszana przyjemnoscia (nie wiem czemu :/). A co do kompow, to ulepszanie kompa pod kątem gier jest moim zdaniem glupotą...

I nie rozpaczaj jak masz gwarancje, to nic sie nie stalo. Jak nie masz to wyslij do serwisu i za 200zl ci naprawia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...