Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

gwarancja na napęd to 2 lata. Jak masz po gwarancji możesz sam spróbować i przeczyścić napęd z kurzu (u dwóch kumpli x360 i ps3 pomogło). Zaś wymiana napędu na allegro to 100-200zł.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy warto tego klocka znowu naprawiać. Raz padł na RROD, ale naszczęście był na gwarancji. Teraz kurde napęd. Po cichu myślałem sobie o kupnie PS3 a Xbox postanowił mnie zachęcić. Jedynym co mnie trzyma przy X360 to Halo, Gears of War i to chyba wszystko. Natal za ok 600zł (strzelam, ale prawdopodobne) też odpada i jakoś PS Move bardziej mnie przekonuje.

 

Spróbuje kiedyś rozkręcić sobie tą konsole i przeczyścić, a do skarbonki powoli kasa na ps'a.

Odnośnik do komentarza

takie rozumowanie to z deszczu pod rynne, jak Ci padnie laser w PS3 to zaplacisz kilka razy wiecej, 300-450zl i to jeszcze laser refurbished od chinczykow w wiekszosci, ktore potrafia pasc i po miesiacu...

 

a Ty placzesz teraz ze nie stac Cie na laser czy caly naped za 100zl, a chcesz PS3, smiech....

 

to ze Ci padla konsola na RROD to masz wymieniony caly srodek na nowy lub refurbished... wiec jak na razie nie masz co plakac bo grosza nie dołożyłeś...

 

chcesz kupic PS3 to nie wmawiaj sobie (a przynajmniej innym) ze wzgledy finansowe jakie wydajesz na serwis X0 bo na razie nic nie wydales, jakbys mial PS3 i awarie po gwarancji to bys dopiero sie zdziwil jaka to skarbonka, wielu w ogole nie naprawia tylko sprzedaje za bezcen i kupuje kolejna nowa...

 

oczywiscie rozumiem ze cos sie moze znudzic i ciagnie do innego, moja rada kupic jako druga PS3 i po roku wyjdzie co jest niepotrzebne z tych dwoch...ja po miesiacu zabawy z PS3 szybko wrocilem do X0, a PS3 stoja i sie kurza jako odtwarzacze BD....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Troche źle to wyszło. Myślałem o PS3 juz wcześniej bo tak się zlozylo że kumple mają PS'a i zagrałem sobie w K2, Uncharted 2 i GoWIII, i naprawdę musze przyznać że konsola spełnia swoją rolę, grafika świetna i trochę inny feeling jest w tych grach ekskluzywnych.

Problem w tym że u mnie w domu druga konsola z pewnością by nie przeszła, nawet kupno jednej gry na parę miesięcy na trzystasześćdziesiątke jest traktowane jako dziecinne i głupie. Xbox dał mi pretekst do przesiadki jednak szkoda mi troche tych świetnych serii (w Halo 3 w singla grałem już chyba z 15 razy i ciągle wracam do niej, Mass Effect też genialny). Teraz myślę że zacznę powoli zbierać na PS3, a X360 schowam do szafy. Gdy już przejdzie mi to całe napalenie się na PS'a i pokończę co ważniejsze exclusivy to dam to 200zł na naprawę X'a i uda się "przemycić" dwa currenty do mnie :-D.

 

PS. Czy do mojego X'a muszę kupić ten sam napęd który był oryginalnie? Czy mogę wybrać dowolny? Pozatym czy montaż napędu wymaga jakiś szczególnych umiejętności technicznych (np lutowanie mnie już przerasta)?

Edytowane przez Shalatar
Odnośnik do komentarza

wymiana lasera to max 100zl (100zl oryginalny), czyszczenie granice 50zl. napedy wymeinia sie w ostatecznosci jak padnie elektronika, nie laser, i koszt wymiany na nowy oryginalny liteon to okolo 150zl....

 

konsole X0 starego typu uzywane i do tego z awaria chodza za bezcen, nie oplaca sie sprzedawac za grosze, lepiej trzymac tym bardziej ze tak pewna konsola ze nie po przejsciach z naprawami plyt...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Postaram się rozkręcić i sam przeczyścić ten napęd. Może coś zdziałam i chociażby tymczasowo rozwiąże problem (byle do września :-D).

Xbox rzeczywiście bardzo stracił na wartości i za mojego x-klocka bez HDMI, 20gb, bez gwarancji i do tego niedziałającego dostane mniej niż na jego naprawę nawet :-).

Pozatym napęd wprawdzie nie działa, ale może kupie sobie wkoncu Shadow Complex i Trials HD bo nie będe miał innego wyboru.

 

 

[uPDATE] Wczoraj w nocy zabrałem się za rozkręcanie X'a w celu wyczyszczenia nepędu. Po wielu problemach konsole udało się otworzyć, napęd wyjąć i też rozebrać. W środku jednak nie było tego co się spodziewałem; napęd okazał się niemal całkowicie czyściutki. Byłbym pozytywnie zaskoczony gdyby nie to że skoro napęd był czysty to nie miałem co z nim zrobić :-/. Pooglądałem sobie konsole dokładnie i skręciłem ją spowrotem.

Po uruchomieniu przez chwilę warczała jak traktor ale dosłownie po kilku sekundach jej przeszło. I co najciekawsze, odczytała bez problemu płytę!

Nie wiem czy to moje ukryte zdolności techniczne, czy też funkcja autonaprawy X'a, ale konsola działa świetnie. Płyty czyta bez zająknięcia.

 

Jak widać zrobiłem z igły widły bo nie było o co jęczeć. Następnym razem odrazu wezmę się za samodzielną "naprawe" :-D.

 

Ps. odkryłem że śrubokręt Torx 10 może być z powodzeniem zastąpiony przez zwykły, płaski :-D.

Edytowane przez Shalatar
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem. Otóż grałem sobie na x0 podłączonym do monitora przez DVI + przejściówka na HDMI. Gdy przeniosłem konsolę do drugiego pokoju i odpaliłem ją z samego HDMI doznałem małego szoku bo obraz jest jakiś dziwny - przesunięty w bok, dziwne kolory jakieś dziwne poziome linie, wszystko chodzi jakby w zwolnionym tępie i nie ma dźwięku. Zabrałem konsolę do drugiego pokoju i znowu podłączyłem ją do monitora - obraz bez zarzutów. WTF? Sprawdzałem na 2 kablach HDMI które wcześniej działały bez zarzutów i na obu jest tak samo. Jakieś pomysły ocb? Bo chyba padne na suty jak znowu będe musial konsole wyslać do serwisu po lekko ponad pol roku od kupna... .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jasper Elite, dzisiaj grałem sobie i słuchałem muzyki (łącznie konsola odpalona przez 3-4h) a tu nagle czarny ekran, konsola huczy, błysk czerwonych diód i cisza. Dwie czerwone diody po prawej stronie. Wiem, że to niby "tylko" przegrzanie, ale wolałbym odesłać ją od razu na gwarę (konsola raptem dziewięciomiesięczna) jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pewien problem z X360, zawiesza mi się na niektórych grach i pomaga tylko wyłączenie konsoli, na innej konsoli gry chodzą bez problemu. Na początku myślałem że to napęd i został on wymieniony, jednak problem nie zniknął. Podam przykład: na początku przy pierwszym odpaleniu gra chodziłą jakieś 30 min, po czym się zwiesiła, po resecie konsoli i odpaleniu jej ponownie pochodziła może jakieś 10 min i znowu zwiecha, za trzecim razem zwieszałą się już przy samej próbie odpalenia. Wkładam inną grę i mogę grać i 12h, wszystko gra, co to może być? Napisałem do jednego z serwisów i odpisali mi: "oznaki podobne do 3 diod / e74

napewno pomoze rebaling procesora", myślicie że to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

SierraPL: Jak Ci serwis pisze, że robi rebailing to od razu omijaj szerokim łukiem takich (pipi)ych oszustów :) NIKT tego w konsolach nie robi. Dogrzeją coś posmarują nową pastą i skasują Cię 200zł albo i więcej.

 

Odkładaj na nową konsolę, konsol X360 po RROD i PS3 po YLOD nie opłaca się naprawiać.

 

Poszukaj Jaspera Arcade za 600-700zł. Te konsole mają 3 lata gwarancji w przeciwieństwie do tych nowych modeli co mają tylko rok.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Tylko weź to później wyegzekwuj. Mnie tam kij obchodzi prawo, którego nie można wyegzekwować. Najważniejsza jest gwarancja producenta. Poszperaj sobie w dziale o PS3 to zobaczysz jakie jaja są jak ludzie powołują się na niezgodność towaru z umową, nie raz sprawy kończyły się w sądzie. O "głupie" 1000zł...

 

Tak to jest jak politycy zabierają się za ustanawianie nowego prawa od dupy strony. Zamiast odpowiedzialność nałożyć na tych co faktycznie odpowiadają za jakość towaru czyli producentów to poszli na łatwiznę i obciążyli tym sprzedawców.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ejo, mam ja sobie staruśkiego xboxa 360 premium z 2006. W 2009 mi padł, oddałem go raz do naprawy RROD'a, pograł z tydzien i znowu RROD. Teraz leży sobie od roku i sie kurzy gdzieś. Co byście polecali zrobić, oddać go znowu do naprawy RROD'a ? czy może wymiany płyty głownej ? chciałbym żeby mi klocek podziałał, ale za nie wiecej niż 150zł. Zawsze dbałem u niego z wentylacją, a teraz mam nawet specialną podstawke chłodzącą pod lapka, ale na niego tez pasuje ^^

Odnośnik do komentarza

Hmm, narazie zrobilem wedlog filmiku na youtube, rozebrałem, dałem nową pastę, przeczyscilem, na chwilke go przegrzalem az sie pojawily 2 czerwone diody i...dziala. przynajmniej na raz. Konsole zostawie bez obudowy, i na specialnej takcce z wiatrakami, nie dam sie (pipi)owi przegrzac ;D

 

jak padnie to sie poddaje i kupuje wii.

 

EDIT: Ok padł rano. nawet sie RROD nie pojawia, tylko konsola freezuje.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

kto mial naprawiac jak to nowa konsola, wiec nawet jakby komus padla to ma gwarancje microsoftu

 

awaryjnosc tego bedzie znana za 1-2 lata...

 

na pewno jak komus nie zalezy na wygladzie slima to niech sie w slima nie pakuje poki sa jeszcze jaspery, jasper mozna powiedziec bezawaryjny (slim mu moze tylko dorownac lub byc gorszy), a awarie jak sa to napedu, a to jest tanim kosztem naprawa, w slimie jak naped padnie to nawet nie wiaodmo co zrobic bo nie ma czesci i nie pasuja od innych konsol wiec nawet duperela jak padnie po gwarancji to bedzie problem, ktory moze skonczyc sie na kupnie nowej...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...