Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Mianowicie kiedyś z użyciem VPN ściągnąłem mappacki do CoD WaW, gra widziała je jednak tyko gdy była podłączona do Live. Teraz ich już nie widzi. Sprawdziłem, pliki na dysku nie są uszkodzone. Samej gry napęd też czasem nie widzi, pokręci płytą, i tak jakby jej nie było. Jeśli wyjdę z gry dash strasznie muli, nie widać achiwów itp. przez dłuższy czas, czasem konsola zawiesi się na amen. Płyta nie jest za bardzo porysowana, powinna chodzić bez problemów. Ktoś tak miał, czy xbox umiera?

 

Co dziwniejsze w trybie nazi zombies gra widzi mappacki, już nie wiem WTF.

 

PS. mam falcona

Edytowane przez ksztyrix
Odnośnik do komentarza

Witam

Mam dosc nietypowy problem, a mianowicie...

po aktualce dasha(ktora miala miejsce na dniach)zaczal pojawiac sie problem:

-gry ktorym pobiore update nowszy jak z dnia updata nie dzialaja

-gry arcade ktore kupilem po updacie- zawieszaja sie

-gry plytowe traca fps-y

 

Mowie z gory, ze wywalalem cache, sprawdzalem zaleznosc rozdzialek, ustawialem fabryczne ustawienia, sciagalem Arcady przez www linkownie do x, resetowalem konsole sync buttonem...

 

Co pomoze?

 

Ktos oblatany udzieli pomocy

Idzie to pod gwarancje, bo w zasadzie problem w 90% tyczy sie opcji LIVE i elementami zwiazanymi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość bigdaddy

jemu raczej chodziło czy xenon/falcon/jasper. Jak ta ostatnia to możesz spać spokojnie, a instalacja na hdd to same plusy czyli - szybsze loadingi, brak hałasu napędu, ulga dla lasera i dłuższa żywotność oraz jakieś tam niby mniejsze ciepło dla konsoli.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Coś tam musi się mniej grzać jak się grę na dysk wgrywa w końcu jak gra chodzi z płyty to po grze jest dosyć mocno ciepła, a jak leży w napędzie, a gra leci z dysku to ma temperaturę pokojową. No i jak BD wspomniał laser się nie zużywa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mój Xbox z 2007 przestał czytać płyty. Tzn bardzo rzadko zdarzy się że wczyta płytę po 10 próbie, ale czasami potrzeba 20 minut. Jak już gra się wczyta to jest wszystko dobrze. Xbox nie był nigdy przerabiany, ale jest dość wyeksploatowany.

 

Muszę wymienić napęd, czy da się go jeszcze jakoś naprawić?

I czy to się w ogóle opłaca.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Wymiana napędu jest dosyć tania i prosta, cena napędu 100-150zł + wymiana ok. 50zł.

Tylko nie jestem pewien czy taka wymiana napędu nie zmienia w konsoli klucza przez co byś mógł dostać bana.

Masz wiekowego x360 ja bym go sprzedał i kupił nowego arcade, dysk sobie przełożysz, będziesz miał od nowa gwarancję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jesli konsola jest nieprzerabiana to musi byc wymieniony na identyczny naped jak byl zeby nie trzeba było zmeiniac firmaware i robic emulacji

 

w serwisie nie ma z tym problemu

jesli naped tylko ma jedna usterke czyli nieczytanie plyt a jego stan jest dobry to wystarczy tez i sam laser na oryginalny wymienic i po problemie

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

witam

mam pytanie (najlepiej prosze Juchy o odpowiedz)

własnie mój x360 dostał rod'a

nie ma obrazu lub obraz wiesza sie po 1sek od odpalenia loga konsoli

po sprawdzeniu kodu błedu (metodą przycisk synchronizacji + przycisk otwarcia napedu)wyskoczyło 0022

ile max taka naprawa może kosztować (np u Juchy'ego) - konsola dawno po 3letniej gwarancji

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam

Od jakiegoś czasu mój iks zalicza niesystematyczne zwiechy, tzn. zawiesza się tylko przy niektórych grach w konkretnych momentach, zgrywanie ich na dysk nic nie daje, lepiej, po ich zgraniu zazwyczaj zawiesza się już w samym menu. Do częstych zwiech doszła też głośna praca napędu więc myślałem że tu tkwi problem i wyminiłem napęd na nowy, jednak problem z zawszaniem konsoli nie zniknął.

Jakieś sugestie co to może być?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

To tak jak u mnie... Konsolę kupiłem jeszcze przed premierą w Polsce i to w sklepie PSXExtreme.. Pamiętam, że straciłem wtedy jakieś 2k PLN.. Jakieś dwa lata temu wyskoczył mi pierwszy RROD. Konsolka poleciała do Czech, wróciła i do ostatniego tygodnia było wszystko ok. Niestety od kilku dni wyskakuje mi RROD, a jak już mi czerwone diodki nie zaświecą, to wtedy po odpaleniu Halo 3 widać przepiękne artefakty, które zupełnie zniechęcają do gry...

 

Szkoda, bo dbałem o X360, nie przerabiałem go, kupowałem oryginały tuż po premierze, a tu taki zonk. W sumie ktoś może powiedzieć, że naprawa za 200 zł to nie jest dużo, ale ogólnie czuję się zniesmaczony całą tą sytuacją, którą zaaplikował nam Microsoft wypuszczając buble na rynek...

Odnośnik do komentarza

a ja nie wiem czemu Ty placzesz, konsole uzywales w sumie 4 lata, gdzie raz wymeiniali w ramach gwary za free to powinienes nazwac sie szczęściarzem

do tego nie wiem jaka alternatywe widzisz na X0, jak masz na mysli PS3, to ja swoja po pol roku odeslalem do SONY i wymeinili, a jak przyszla sprzedalem w cholere i siedze na jakies 60GB ktora co jakis czas naprawiam sobie sam w serwisie...

awaryjnosc X0 byla znana i omawiana pol roku po premierze oficjalnej na swiecie, wiec jak Ty sie obudziles z tym po 4 latach to wielkie brawo za spostrzegawczość...

 

po wyjsciu ROHS mozna kazda elektornike nazwac bublem w porownaniu gdy nie bylo tej dyrektywy i kazdy elektonik CI to powie co zajmuje sie pozniej tego serwisem, wiec jak chcesz miec do kogos pretensje to petycja do rządzących

z punktu widzenia serwisowego to ROHS stworzylo wiele nowych miejsc pracy :)

 

jak nie sledzisz rynku to mozna CI tylko doradzic by kupic najnowsza wersje jesli chodzi o X0 bo jest kilkadziesiat razy mniej awaryjna od poprzedniczek...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

To tak jak u mnie... Konsolę kupiłem jeszcze przed premierą w Polsce i to w sklepie PSXExtreme.. Pamiętam, że straciłem wtedy jakieś 2k PLN.. Jakieś dwa lata temu wyskoczył mi pierwszy RROD. Konsolka poleciała do Czech, wróciła i do ostatniego tygodnia było wszystko ok. Niestety od kilku dni wyskakuje mi RROD, a jak już mi czerwone diodki nie zaświecą, to wtedy po odpaleniu Halo 3 widać przepiękne artefakty, które zupełnie zniechęcają do gry...

 

Szkoda, bo dbałem o X360, nie przerabiałem go, kupowałem oryginały tuż po premierze, a tu taki zonk. W sumie ktoś może powiedzieć, że naprawa za 200 zł to nie jest dużo, ale ogólnie czuję się zniesmaczony całą tą sytuacją, którą zaaplikował nam Microsoft wypuszczając buble na rynek...

 

Nie ma czego płakać :) Jeśli chodzi o mnie to nie przeżywałem straty ,już wysłużonego x'a.Kiedyś to musiało się wydarzyć, a los chciał ,aby to stało się teraz.

 

Czas na nowego xbox'a.

Odnośnik do komentarza

Problem nie do końca związany jest z konsolą (chyba) tylko z padem.

 

Dziwna sprawa. Gram sobie u ziomka na Xie nagle pad mi się rozłączył z konsolą. Podjąłem więc próbę synchronizacji. Nic się nie stało. Zupełnie jakby ten przycisk Xa nie działał.

 

Wymyśliłem, że to może akumulatorki, więc wsadziłem nowe. Nic.

Przełożyłem i nowe, i stare akumulatorki do drugiego pada razem z battery casem ze starego pada - wszystko działa normalnie.

Podłączyłem akumulatorek z Play&Charge Kit do tego wadliwego pada - działa.

 

Drogą eliminacji doszedłem do tego, że to ani baterie, ani battery case (myślałem, że może coś nie styka), ani jakiś element w padzie odpowiedzialny za połączenie bezprzewodowe. Nie mam pojęcia co to może być.

 

Oczywiście wszystko wcześniej działało, więc proszę bez porad typu "usuń router z pokoju".

 

Jakieś pomysły? Dodam, że drugi pad się synchronizuje bez problemu, więc to też nie są jakieś zakłócenia.

Odnośnik do komentarza

jak pad szwnakuje to widac ma usterke, elektoniki w tych padach sie nie naprawia bo jest to nieoplacalne, pad tanszy niz by trzeba bylo za robocizne placic, bo przy padnieciu WIFI to tylko reballing tego...

 

moze miec zimne luty lub pekniete bo cala plytka pracuje od naciskania przyciskow i jzu widzialem popekane nawet plytki w nich, wygrzać elektonike nad preheaterem moze pomoze i pod duzym powiekszeniem obejrzeć laminat czy nie ma jakiegos pekniecia itp.

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na konsoli gram rzadko bo nie mam kasy na gry. W te wakacje postanowiłem zacząć nadrabiać zaległości i w piątek kupiłem Forze 3 i Halo3:ODST. Dodam że gry zawsze instaluję na dysk. Wszystko było spoko, jednak wczoraj gdy chciałem włączyć sobie Forze na jeden wyścig, konsola nie wykrywała płyty w napędzie. Pomyślałem że to jakiś chwilowy błąd i poszedłem spać.

Jak widać problem nie okazał się chwilowy i konsola ciągle nie wykrywa płyt. Wygląda to tak że otwieram napęd, wkładam płytę, zamykam. Pisze "odczytywanie" a potem pojawia się napis "otwórz napęd", tak jakby płyty wogóle nie było w środku. Próbowałem już i dzieje się to samo na płytach oryginalnych, jak i na zwykłych cd z zdjęciami.

 

Co dziwne, jeszcze wczoraj uruchamiałem multi z Halo, i napęd nawet nie zajęknął (mimo tego że nie była zainstalowana) a dzis juz nie działa.

 

Pozatym normalnie słychać jak płyta rozpędza się w napędzie, teraz jest tylko przez chwilkę jakieś szum-szum i koniec. Wydaje się że padło coś co powinno wykrywać czy płyta jest w środku i nawet juz jej nie rozpędza i nie odczytuje co to.

 

Czy jest jakaś szansa na naprawę pogwarancyjną czy coś od microsoftu? Jak widzicie w sygnaturce, konsola nie jest już na gwarancji. Ewentualnie ile może kosztować naprawa?

 

I co gorsza, nie zdążyłem nawet włączyć H3:ODST. Xbox miał cały rok szkolny, ale zepsuł się na początku wakacji :-/.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...