Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

mialem kilku klientow ktorzy taka historie zglaszali

 

wiec z tego mozna wysnuc ze nie jest to wina, ani konsoli ,ani plyty, ani napedu, a samej gry, najwyrazniej ma jakies bledy ktore do takiej sytuacji doprowadzaja, sproboj uruchomic bez hdd, czyli tak zeby nie bylo zadnego save, cache itp.

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

no to powodzenia w samodzielnym reballingu. samemu to sobie możesz suszarką konsole podgrzać albo ręcznikiem owinąć ale po co jak to tylko destrukcja sprzętu? Ja widzę trzy opcje:

1) oddaj na gwarancję

2) wyślij do kogoś kto się na tym zna i nie praktykuje metod typu stówka za naprawę a robi xclamp moda który tylko szkodzi

3) kup nową konsolę

Odnośnik do komentarza

witam. mialem blad e74 i wyslalem konsole typowi z allegro do naprawy. Ten mi powiedzial, ze nie da sie naprawic bo cos tam cos tam i ja odeslal. Kiedy podlaczylem juz u siebie iksa na starcie pojawily sie 3 diody a po chwili 2. Daszbord rowniez sie nie wlacza. WTF? Co to moze byc? Da sie to naprawic normalanie? Normalnie w sensie bez wymiany plyty za 400 zlotych....

(pipi)

edit: teraz konsola w ogole sie nie odpala...

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza

nie chce sie rozwodzic nad opowiesciami czego ile ktos naprawil bo to nei ma sensu

tak samo jak opowiastkami jak dziala system komentarzy na allegro

rozwalil Ci konsole i zapewne negatywa nie dostal, jeszcze sie okaze ze pozytywa dostanie, i tak najczesciej jest z innymi, system komentarzy allegro jest chory bo wystawiajac negatywa jest pewne ze dostaniemy tez negatywy i do tego jeszcze moze byc bardziej wymyslny i napisany tak ze wyjdzie na to ze wina jest po stronei tego kto jest niewinny, ale mniejsza z allegro...

 

nie rozbierzesz, nie przekonasz sie jakich uszkodzen narobil, bo narobil na 101%, a przede wszystkim czy nie bylo robienia xclampa, cos co mogles sobie sam zrobic za 1zl srubkami z castoramy....

Odnośnik do komentarza

Po paru minutach grania na ekranie zaczynają pojawiać się dziwne artefakty. Wcześniej żadnych problemów nie miałem, Xbox ma niewiele ponad rok. Taki sam problem występuje w dashu, tyle że tam ograniczą się tylko do animowanego avatara. Teraz nie wiem, czy czekać, aż wyskoczy mi jakiś rrod, czy od razu słać na gwarancję?

 

Tak to wygląda:

 

cimg0870.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Podczas gry, konsola mi się zawiesiła. Po resecie zaświecił się ROD - na telewizorze nic się nie pojawiło (brak sygnału). Po włączeniu i wyłączeniu konsoli wszystko zdawało się być ok, jednak po paru sekundach konsola się wiesza w dashu, nawet kiedy nie dotykam pada (na moment wyskakują zielone, przerywane paski na obwódkach zakładek NXE, poczym znikają, ale konsola już nie reaguje na pada). Dodatkowo z głośników TV wydobywają się jakieś zgrzyty (przypominające zakłócenia w radiu).

 

Ktoś może spotkał się z takim problemem? Nie wiem w czym tkwi, konsola ma już na karku ponad 3 lata i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów (co mnie samo w sobie do tej pory dziwi), nigdy nie była serwisowana. Przez cały okres użytkowania, zawiesiła się może z 5 razy.

 

[EDIT] Właśnie włączyłem konsolę, znowu się zaświecił ROD, obraz jest i nawet po dashu mogę się poruszać, jednak po chwili wiesza się tak jak opisałem wyżej. Po resecie niema RODa, ale problem jest ciągle ten sam. Nie wyskakuje żaden komunikat o błędzie. Zgłupiałem...

Edytowane przez Stinkmeaner
Odnośnik do komentarza

piszesz ROD, a nie piszesz ile tych czerownych diod, a to kluczowe

kod bledu tylko pokazuje sie na TV przy 1 ROD, przy 3ROD musisz sam odczytac, sposoby sa podane na kazdej stronie o tematyce serwisu X0

ROD to slogan ale to nei jest zadna informacja pomocna w serwisowaniu bo kompletnie nic nie oznacza nawet nie oznacza czy masz awarie, bo np. 4ROD to brak kabla AV...

ale z opisu mozna domniemywać ze standardowa awaria uszkodzonych lutow pod ukladami BGA ze wskazaniem na GPu...

 

...na ekranie e74. Czy jest to cos powaznego...

powazne, ale to plaga i codziennosc dla tej konsoli, czyli niestety typowe w tych wersjach plyt, w koncu ta niebotyczna awaryjnosc ktora jakas firma podala rzędu 54% to wlasnie stąd, atak 3ROD i pozniej zmasowany atak E74 glownie....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak wygląda sytuacja z awaryjnością? Czy ten nowy model Jesper jest rzeczywiście lepszy? Załapałem YLOD w swoim PlayStation i w najbliższym czasie kupię nową konsolę. Najbardziej interesuje mnie czy ten Jesper potrafi paść po dwóch dniach użytkowania jak poprzednie modele?

 

Jedyna sensowna informacja jaka była na ten temat pochodziła od jednej z firm obsługujących gwarancje i w ujawnionych danych o awaryjności X360 na poziomie 30-40% była adnotacja, że przy modelu Jasper awaryjność w ciągu roku od zakupu (bo tyle wtedy była na rynku) była na poziomie 2%, wynik został tam chyba uzyskany przy liczbie ok 500 konsol X360 na płycie Jasper.

 

A paść po 2ch dniach może każda konsola, zależy jak bardzo pechowym się jest. Kumpel ma Jaspera trzeci dzień i jeszcze działa :potter:

 

Jak szukasz która konsola jest mniej awaryjna to nie dojdziesz prawdy, jedne modele są bardziej inne mniej awaryjne, to można ocenić dopiero po 2ch latach, jedyny plus jaki X360 ma w tej kwestii to 2/3 lata gwarancji bez żadnej łaski.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

przy e74 to miga 1 dioda, to taki rod tylko pod inną nazwą i 1 diodą

 

Jak wygląda sytuacja z awaryjnością? Czy ten nowy model Jesper jest rzeczywiście lepszy? Załapałem YLOD w swoim PlayStation i w najbliższym czasie kupię nową konsolę. Najbardziej interesuje mnie czy ten Jesper potrafi paść po dwóch dniach użytkowania jak poprzednie modele?

 

Po roku od pojawienia się jaspera na rynku firma która zajmuje się gwarancją mówiła o 2-5% awaryjności tej wersji, czyli tyle co wii :potter:

Można to też potwierdzić przez to że tutaj na forum PE i forum xbox-a do dziś razem jakieś 4-5 osób pisało że ma jakiś tam problem z konsolą a nie tyle co zgon konsoli. ROD odszedł w zapomnienie.

 

ps. @juchy - jak wygląda sprawa z jasperami u ciebie? ile dostałeś na serwis? :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dopadł mnie dzisiaj błąd E68 (prawa dolna lampka miga na czerwono) - proszę o podpowiedź co to jest i czy konieczny jest serwis(akurat na święta-shit!)?

 

Edit: Już znalazłem , ufff to tylko błąd dysku twardego, wystarczyło odłączenie i ponowne podłączenie go , czy aby problem nie będzie się powtarzał i czym to mogło być spowodowane? Wczoraj było wszystko ok , nic nie ruszałem , a dziś nagle bum, na chwile zamarłem...

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...