Skocz do zawartości

Mortal Kombat


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety. A do tego biorac pod uwage, ze w tej grze nie ma Runu tylko blok i tag to da sie grac na 6 klawiszach. Jest tylko jeden problem - jak ja przestawiam klawisze w demie to ZAWSZE jak zaczynam grac sa spowrotem ustawione standardowo, w ten sposob NIE MOGE GRAC NA STICKU (nie moge zrobic x-raya na nim, bo nie mam L2). Co za bzdura. To pewnie wada starego builda (mam taka nadzieje).

Podczas wybierania zawodnika wciśnij [] i wybierz swoje sterowanie.

 

Sprawdze ziom. Dzieki. Moze przegapilem to jakos :-)

 

A propos pada do X'a - a co tu sprawdzac?

Jesli w jakakolwiek bijatyke dajesz rade na tym padzie to ok. Jesli nie to tu sie nic nie poprawi.

Odnośnik do komentarza

 

Sprawdze ziom. Dzieki. Moze przegapilem to jakos :-)

 

A propos pada do X'a - a co tu sprawdzac?

Jesli w jakakolwiek bijatyke dajesz rade na tym padzie to ok. Jesli nie to tu sie nic nie poprawi.

No wiesz, w wiekszosc tluczni gram na analogu, w Mortalu jednak o wiele dokladniejszy jest krzyzak, a ze nie gralem na nim sporo czasu, chialbym zobaczyc jak sie sprawuje.

Yaczes - gdzie mozna dorwac taka przejsciowke ?

Odnośnik do komentarza
No niestety. A do tego biorac pod uwage, ze w tej grze nie ma Runu tylko blok i tag to da sie grac na 6 klawiszach. Jest tylko jeden problem - jak ja przestawiam klawisze w demie to ZAWSZE jak zaczynam grac sa spowrotem ustawione standardowo, w ten sposob NIE MOGE GRAC NA STICKU (nie moge zrobic x-raya na nim, bo nie mam L2). Co za bzdura. To pewnie wada starego builda (mam taka nadzieje).

 

Zmienione klawisze można ustawić przy wyborze postaci ;)

Odnośnik do komentarza

Juz wiem ze mozna. Dzieki :D Tepym czasem.

 

Natomiast czemu hejtuje? Bo mi sie nie podoba co nie zmienia faktu ze moze sie podobac. Ja w sumie nie wiem co ja lubie, stary jestem i mam juz swoje ulubione tytuly do ktorych jakos inne nie umieja doskoczyc. Boli mnie tez, ze nie robia juz rysowanych gier. Czas pokazuje, ze takie gry sie mniej starzeja. Jednak rysowanie ma w sobie cos magicznego i jesli tylko przeniesie sie to w realia gry w dobrej jakosci, to nie widac wad grafiki po kilku latach. Podobnie ma sie kwestia efektow specjalnych w filmach. Jak cos wybucha to wybucha i za 15 lat wyglada tak samo, bo wybuchlo. A jak cos wyrenderujesz to za 2 lata czesto jakosc tego jest nie do przyjecia, podobnie z niektorymi grami 3D. Dlatego mi sie marzy jakas dobra rysowana gra. Fakt - Blazblue jest sliczne ale... nie przemawiaja do mnie postacie jakos :/ Nie zmienia to faktu ze dla mnie to najladniejsza bitka na obecna generacje.

 

Granie na analogu jest wymuszone koniecznoscia. Niestety - Sony ma OPATENTOWANY ksztalt krzyzaka. O ile np ksztalt Saturnowy nie jest opatentowany i MS chcialo isc w tym kierunku to po prostu sie nie udalo. Szkoda ze az 2 razy (xbox 1 mial ten sam problem) ale jednak. Jest nowy pad w ktorym mozna zmieniac ustawienie krzyzaka ale jest to jakas limitka narazie niedostepna dla przecietnego europejczyka.

 

Przejsciowki DO NIEDAWNA wymagaly na kazdego duala PRZEWODOWEGO PADA DO XBOXA zeby dzialac. Chodzi o to, ze w padzie jest chip z jakims ID ktory jest CHYBA generowane i to uwierzytelnia takiego pada na konsoli. Sprawa wiec wygladala tak, ze kupowalo sie licencje i dostawalo sie jakies tam prawo do tego robiac dodatki do XBOXa. Technologia jest opatentowana wiec w USA np nikt tego nie rozpracowywal :D No ale, od czego sa nasi zolci bracia? Niedawno to rozpracowali. Powstal najpierw koreanski Arcade Stick ktory dziala z PS3 i Xem 360 i nie wymaga NIC (zadnego pada) a nie ma licencji. Narazie chyba jeszcze dziala (moze kiedys zablokuja go w jakims updacie? nie wiadomo). A potem powstaly przejsciowki ktore konwertuje akcesoria z PS2 i PS3 na xboxa i nie wymagaja padow. Nie wiem jak z jakoscia konwersji (czy sa dropy, czy nie ma laga) i czy dziala kazde akcesorium (doswiadczenie pokazuje ze nie ma przejsciowki ktora dziala ze wszystkim) ale w miare dziala i skoro rozpracowali zabezpieczenie tzn ze da sie zrobic dobra przejsciowke tez, kwestia lepszej elektroniki zeby nie bylo dropow i laga.

 

Z przejsciowkami tymi jest dziwna sprawa bo jest na nie spoooooory popyt (szczegolnie ze konwertuje tez akcesoria z PS3) wiec szybko urosly ceny. Przejsciowki ktore wymagaja pada chodza na ebayu za czasem tak smieszne pieniadze, ze zastanawiam sie czy to mozliwe je za tyle zrobic (2 USD np) ale juz te ktore nie wymagaja urosly do ok 35-37 usd. To juz sporo. I tak taniej miec 1x stick i 1x przejsciowka niz 2x arcade stick biorac jeszcze pod uwage, ze na xboxa arcade sticki bardzo czesto sie psuja nie wiedziec czemu. Ale to juz jest wiecej kaski. Szczegolnie ze w Polsce nie uswiadczysz, trzeba to prac z zagranicy (najlepiej HK). Te ceny niektorych rzeczy pokazuja tylko jak nas w calej zasadzie europie cisna podatki. Masakra :D W cenie benzyny jest ze 70% roznych oplat. W HK zniesli VAT i jeszcze kilka podatkow posrednich i co? I oplaca sie wyprodukowac i sprzedac cos za 2 dolary i jeszcze zarobic :D JA TU TEZ TAK CHCE :-) Oczywiscie podatki DOCHODOWE sa do dzis. No ale Z CZEGOS rzad musi brac pieniadze.

Odnośnik do komentarza

Coz, musicie wiedziec, ze jak grasz o zwyciestwo to nie musisz robic juggli i raczej Ci zawodnicy o to nie dbaja. Ci ludzie w meczach o stawke w takim stresie maja gdzies co sobie pomysli jakis troll na forum ktoremu nie podobaja sie juggle. Finalisci grali madrze i skutecznie i zdecydowanie zasluzyli na pierwsze miejsce. Cala reszta tez swietnie zagrala (zwlaszcza gaawa - sub zero z 3 miejsca). Ja zagralem okropny mecz z Adrianem, ale ciesze sie z wysokiej pozycji. Wszyscy hejterzy, ktorzy narzekaja na poziom zawodow - bylo przyjechac i zagrac. Ale to tylko polaczki. Pozdrawiam.

Edytowane przez Furbik
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie hejtuję tylko oceniam to co widziałem. Koleś Sub Zero trzeciego miejsca grał najlepiej i to było widać jak na dłoni. Problem w tym, że w MK9 naprawdę za bardzo można pospamić Mileeną i efekt jest jaki jest. Starał się Subem wciskać Ice Clone'a ale co to dało? Nie mówię, że muszą robić juggle, mówię natomiast że takie są i to bardzo łatwe do zrobienia. Dlatego mnie dziwi, że się o nie nie pokuszono. Tako rzekłem ja - Troll który nie pojechał na turniej pomyłkę w demo gry...

Odnośnik do komentarza

Pół biedy że spamowali Mileną a nie np. taką Sindel. Nie lubię wieśnickich z wyglądu postaci, którymi można łapać na tanie myki szczególnie jak gra jest jeszcze świeża (vide Bob). W ogóle turniej w demo...szkoda że nie zrobili wcześniej turnieju w betę z niedorobioną frame datą - to by było coś.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie - fajne miejsce, ludzi naprawde sporo. Wygladalo to w miare profesjonalnie, byl pokaz gry w wersji z wieksza iloscia zawodnikow. Szkoda takich technicznych niedorobek jak braku mozliwosci grania na czym innym niz padzie (chociaz jesli w Angli tez tak jest, to tutaj musialo byc tak samo), zamkniecie konsol w pudelkach przez co sie grzaly i zawieszaly oraz brak mozliwosci siedzenia jak sie gra. To takie moje uwagi.

 

Szacun dla Di ze sie wzial za organizacje chory na angine :D Wygladal czasem jak trup :)

 

Co nie zmienia faktu ze bylo przyjemnie calkiem. Licze ze takie cos odbedzie sie po premierze pelnej wersji.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Było fajnie, szczególnie na wejściu kiedy z głośników poleciał kultowy kawałek z pierwszego filmu. Po cichu liczyłem na możliwość pogrania w tą wersję 16 postaciową ale w sumie jak przyszło do prezentacji rzeczonej to byłem zajęty rozmową ze znajomym z czasów Gambleriad więc i tak bym nie pograł :P

 

Kto narzeka na poziom turnieju w demo na nie swoich padach chyba powinien dostać kopa od własnej wyobraźni i się zastanowić jak bardzo można wymasterować grę w tak krótkim czasie przy braku opcji multiplayer. Bracia zaszli do finału bo grali bezpiecznie i sporo versusów. Sporo z nas dowiadywało się na miejscu o takich kwiatkach jak np. gwarantowany xray od suba po tym jak się dostanie xrayem od scorpiona. Ja sam jestem winny tego, że pojechałem przygotowując się do gry grając z konsolą na ultra hard ale innej opcji niestety nie miałem, Mutti się zbuntował i nie chciał grać w demo. Poziom jak na demo, jak na niemożność gry na własnym kontrolerze był ok, jak wyjdzie full retail i kod multiplayer przez net będzie na tyle dobry aby się grało sensownie w versusy poziom się podniesie.

A kto nie było niech żałuje, turniej to jedno ale drugie to pogadać z ludźmi, których się nie widziało od wielu lat :D

 

Wielkie dzięki za organizację tego eventu Amer, Di.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...