Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli mówiąc o stałych obrazach?? Niektóre gry tak mają, że jak zaczynamy obracać kamerą to obraz się jakby rozmywa. Dokładnie tak jak na Twoim filmiku co pokazywałeś to chyba na GT Prologue. Popoatrzcie jeszcze tak - czas reakcji 8ms = 125 obrazów a sekundę... Faktycznie wyłapujecie 150obrazów/sekundę żeby ujrzeć smużenie? <_<

Odnośnik do komentarza

Czas podawany 8ms jest podawany w wygodny dla producenta sposób. Przy niektórych kolorach taki może być, ale przeważnie jest kilkakrotnie większy

 

http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E

 

Przeciez na tych filmikach testowałem kilka gier.

 

Rozumiem, że w forzy 2 przy ciemnych scenach trasy- samochód może rozmywać się na pół ekranu? no tak to taki dodatkowy efekt.

 

W Call of juarez ciemne przedmioty w ruchu robią się o połowe większe, to też pewnie zabieg polepszający efekt wizualny.

 

Ciemny budynek w kameo w ruchu zaciąga ciemniejszymi krawędziami, gdy jest jaśniej smużenia nie ma.

 

Na to wszystko jest rada, zwiększyć kontrast do 100%, zwiększyć gamme i jasnosć. smużenie będzie 50 % mniejsze, tylko obraz mleko <_<

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=...ight=smu%BFenie

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza

Jakoś ogladając na żywo wyścigi najszybszch motorówek świata na Samsung 40M87B i na SONY 40W2000 nie zauważyłem żadnego smużenia <_< A tam czas reakcji jest podany właśnie 8ms :( Zresztą nie ma potrzeby prowadzenia bezsensownej dyskusji. Wszystko zależy od modelu TV i "czułości" oka widza ;) Pozdrawiam. A może to też wina konsoli lub kabla...? Na PS3 przy MotorStormie nie zauważyłem smużenia nawet na takim średnim TV jak LG 26LC41 :)

Edytowane przez Tomasson225
Odnośnik do komentarza
Na PS3 przy MotorStormie nie zauważyłem smużenia nawet na takim średnim TV jak LG 26LC41 smile.gif

 

W motorstormie najwięcej smuży- nie pamiętam nazwy tej planszy ale jest czerwonawa i ma dużo błota.

 

 

Co do postrzegania smużenia to wszystko zależy od naszej spostrzegawczości, ja nie stety czasem widze za dużo.

Odnośnik do komentarza

Witam,na początku kwietnia w sklepie nie dla idiotów(napewno w Opolu)jest obniżka vatu na RTV.Wiec mam zamiar kupić SAMSUNGA LE32R81B lub R82B jego cena bedzie w tedy około 2300zł.Więc zastanawiam się czy to napewno dobry wybór ,może ma ktoś z was jakąś lepszą propozycje , TV ma służyc przedewszystkim do grania a kasa jaką dysponuje to 2500zł,gdyż jak się ma na palcu" kod kreskowy"to ciężko zebrać jakąś większą kase .Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Tylko nie rozumiem po co kombinować, skoro uzbierałeś już 1800zł, to poczekaj jeszcze chwile, dozbieraj 200zł i kup R81/81, bo to najlepsze panele 26".

A jeśli szukasz czegoś tylko do Xboxa i komputera, z odrobina telewizji, to poczekaj na Samsunga T260HD. Ma 25,5", mapowanie 1:1 w 1080p (nie będzie czarnych pasów pasów na ekranie przy takiej rozdziałce w xboxie czy ps3), ma dobry bardzo dobry dynamiczny kontrast, jakiś tam tuner tv, 5ms reakcji i do tego ma być nie za drogi (w granicach 400euro), chociaż u nas starsze modele są po 1800, więc ten może niestety kosztować więcej.

To wszystko na razie na papierze, bo model nie miał jeszcze premiery, ale brzmi obiecująco i ma się pojawić już niedługo.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

Więc tak. Za parę miesięcy kupię TV LCD 32" i waham się między Panasonic TX32LE7 a Toshiba 32C3005P. Który moglibyście mi polecic ? Do tego potrzebuję kabel HDMI do X360 arcade. Przyznam, że nie jestem w temacie i liczę, że coś doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Tylko nie rozumiem po co kombinować, skoro uzbierałeś już 1800zł, to poczekaj jeszcze chwile, dozbieraj 200zł i kup R81/81, bo to najlepsze panele 26".

 

No nie wiem czy najlepsze, Barvie T2800 i S3000 raczej im nie ustepuja, a nwet powiedzialbym, ze sa troche lepsze. Dokladnie wiem jaki obraz maja Samsungi z serii R81, bo sam posiadam 19R81B i mam mozliwosc gry takze na 32R81B.

Odnośnik do komentarza

SAMSUNG LE32R84B 32"

 

Co o nim sądzicie???

dobry do gier?

i czy jest jakikolwiek sposób na otrzymanie jak najlepszej jakości wyświetlania telewizji??[dlaczego pojawiają się czarne paski kiedy wybieram tryby 4;3 16;9???]

Martwi mnie to gdyż filmy z jedynki dwójka albo tvn są bardzo zniekształcone...jest na to jakiś sposób?? Moź zależy to od kabla? Bo konsola działa dobrze..

Dzieki za pomoc i pozdrawiam wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Ok ten TV nie jest na nasz rynek i jest odpowiednikiem Tego 82B ale jak poradzić sobie z tymi pasami i żeby tv była dobrej jakości jak granie na konsoli???

Prosze o pomoc bo to co mi wyświetla to jest porażka.

 

 

Z jakimi pasami? Chcesz mieć tak dobry obraz jak "granie na konsoli" ?? No to możesz sobie zapomnieć, wiadomo, że kablówka nie wygląda świetnie prawda? Może poratować Cię "N" w hd albo inny cyfrowy polsat.

Odnośnik do komentarza
to jest chociaż żeby wyeliminować te paski czarne albo rozjechany obraz??

oraz czy jest jakikolwiek sposób na polepszenie tego stanu[kabel itp]

pozdro

 

 

Podajesz za mało szczegółów, jaki masz sygnał, na jakich kanałach masz czarne pasy?

 

Jeżeli sygnał jest nadawany w formacie 4:3 to TV wyświetli go z czarnymi pasami lub będzie nie naturalnie rozciągniaty obraz i tutaj cudów nie ma. Samsung ma kiepskie formatowanie JVC, Philips robią to znacznie lepiej, rozciągają obraz ale tak żeby oszukać nasze oko.

 

Jakość SD na LCD jest taka jaka jest, dla jednych akceptowalna dla drugich nie. Nie naturalne kolory, smużenie, pikseloza, to norma. Chesz dobra jakość SD kup CRT, chcesz mieć znośną jakość SD inwestuj w plazmę, chcesz mieć problem z SD kup TV LCD ;)

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Jako że od czwartku w sklepie dla idiotów rusza promocja, że nie płaci się VATu przy telewizorach to potrzebuję Waszej pomocy w wyborze. Wybieram pomiędzy:

Toshiba:

-42Z3030

-42X3000

Sony:

-40T3500

-46T3500

-46D3500

Sharp:

-52XD1

-46X20

-42X20

Samsung:

-40F86

-46M87

-40M87

-46N87

-40N87.

 

Telewizję antenową będę oglądał tak z odległości ok. 4-5m, a sygnał HD z PS3 w grach ok. 3m (filmy to już różnie) Jakby ktoś potrzebował więcej szczegółów do pomocy to proszę pisać tutaj. Pozdrawiam.

 

P.S. Cale to już drugorzędna sprawa ;) Oczekuję bardzo ładnego obrazu w sygnale HD bo w zwykłym to zawsze koszmar :)

Edytowane przez Tomasson225
Odnośnik do komentarza

no wlasnie (pipi)a tylko problem w tym ze w moim miescie nie maja modelu F86 ;) wiec mozliwe ze bede musial wiesc du.pe do wawy

 

a znalazlem ten model na ich stronie tylko nie ma ceny, czy moze sie ktos zorientowac ile to tam koszsztuje LE40F86BD

 

------

edit znalazlem, cena na dzis 7000pln - 22% vatu (1540) = 5460 :) w sumie warto atakowac tylko szkoda ze nie ma w moim miescie to juz bym se kupil.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...