Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie trochę innej treści.jestem ciekaw jak sprawują się projektory hd w porównaniu do lcd w podobnej cenie.

 

http://allegro.pl/item347736453_certusmedi...aw15_f_vat.html

 

Nie powiem,perspektywa ekranu o proporcjach małej sali kinowej(np 100cali) działa na wyobraźnię,jestem ciekaw czy wogóle obraz jest ostry i ma cechy hd czy po prostu jedyny bajer takiego rzutnika to wielkość generowanego przez niego obrazu

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie trochę innej treści.jestem ciekaw jak sprawują się projektory hd w porównaniu do lcd w podobnej cenie.

 

http://allegro.pl/item347736453_certusmedi...aw15_f_vat.html

 

Nie powiem,perspektywa ekranu o proporcjach małej sali kinowej(np 100cali) działa na wyobraźnię,jestem ciekaw czy wogóle obraz jest ostry i ma cechy hd czy po prostu jedyny bajer takiego rzutnika to wielkość generowanego przez niego obrazu

 

 

Hmm za taka cene? Jesli chcesz dobry projektor musiz wyplacic ponad 10 k. Gdyby to bylo takie cuuuudo,to by kazdy mial w domu taki sprzet za 4k.

Odnośnik do komentarza

S to jeden z niższych modeli samsunga, jeżeli Seria N czy M gra średnio to sam sobie odpowiedz jaka będzie jakość S.

 

Jeżeli chcesz mieć dość dobry 32 calowy TV LCD to celuj w Sony D3000 lub panasonic LX70.

 

Sony będzie miało lepszą czerń i kolory, Panasonic minimalne smużenie i bardzo dobre kąty.

 

Ja był brał panasa, matryca IPS = minimalne zaciąganie, a to w grach jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

areka

 

R81 jest zdecydowanie lepszy od S

Jednak warto dołożyć 500 zł do http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/181626

 

jeżeli chodzi o M87 to TV gra podobnie jak R81 z tym, że ma 100 hz które czasami sobie nie radzi i masz rózne przekłamania w obrazie.

Ja miałem R81B i obraz zdecydowanie mi nie odpowiadał, kolory zbyt krzykliwe i nie naturalne, Tv generuje zbyt dużo koloru czerwonego.

 

Panasonic Lx70 to jeden z lepszych TV LCD wiec moim zdaniem warto dołożyć kase i mieć TV z dobrymi kolorami bez smużenia.

 

Panasonic ma też lepszą jakość wykonania, samsung idzie na straszliwą masówke. Poczytaj opinie na AVforums .

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza

Co do projektora to zgadzam się z poprzednikami.

 

Dodatkowo minus jest taki, że wypadało by mieć szczelne żaluzje bo jak jest jasno w pokoju to za bardzo się pięknym obrazem nie pocieszysz.

100 cali w rozdziałce 720p to też nie jest jakaś tam super rozkosz, co prawda możesz zmniejszyć obraz ale w tym wypadku ta ja już wole 40' w lcd. Mysisz też się liczyć z hałasem wentylatora i tym że projektor bedziesz musiał ustawić niedaleko siebie (grającego), ewentualnie zawsze możesz podwiesić pod sufit (ale co z kablami ???).

 

Jak dla mnie jedyny plus projektora to tylko przekątna obrazu. Do filmów dla mnie jest ok (takie małe kino) ale do gier wolę lcd.

Oczywiście piszę o projektorach za ok 4 kafle a nie machinach za 10 tyś (i więcej) z full hd :)

Odnośnik do komentarza
Czy pomiędzy LCD fullHD 100hz a zwykłym, jest znacząca różnica? Zastanawiałem się nad kupnem Sony W3000 albo D3500 lub 100hercowego Sharpa XL2E. Który polecacie? Może samsunga zamiast?

Bravie D3500 ma mój wujaszek, sprzęt wypasiony, jak byś brał polecam się za nim rozejrzeć w Centrum Sony, nie wiem jak będzie u ciebie, ale np. w Lublinie u mnie w Makro jest za 5400zł, w Centrum za 4300zł!!! także ładna przebitka.

 

 

co powiecie o wyrobach firmy sharp?

 

 

obecnie na oku mam taniuskiego Sharpa aquosa. 32" 1080p 10.000:1 contrast ratio 2hdmi. nada sie? :)

Sharp jest niezły, jeżeli szukasz 32" polecam zobaczyć w akcji 120Hz, porównywaliśmy z 37" Samsungiem Full HD. Wychodziło z korzyścią dla Sharpa, nie wiem czy poprostu było źle poustawiane czy co, ale gołym okiem było widać rożnice. Niestety nie pamiętam modeli, w poniedziałek sprawdze i dam ci znać.

Edytowane przez Arkady
Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkich...

Nie wiem czy już ktoś o to pytał a le chodzi mi o najnowsze info. interesuje mnie zakup tv za ok 5000 (+/- 1k) np. sony KDL-46V3000 co o nim sądzicie?

Dla mnie logicznym rozwiązaniem jest kupno tv sony do konsoli sony, powiedzcie jeśli robie błąd w myśleniu.

Napiszcie tez jaki ewentualnie inny tv byście proponowali, chce możliwie jak największy wypas za tą cenę (1080p itd... oczywiście)

Z góry dzięki i pozdro...

 

ps. http://www.video-top.pl/ słyszeliście coś o tej firmie rozsądnie byłoby zamawiać u nich tv i czy w ogóle na wysyłkę warto wszak to 5 koła

Edytowane przez geronimo1987
Odnośnik do komentarza

Witam, niedługo planuję kupić jakieś dobre kino domowe. Niestety nie znam się na tym zbyt dobrze. Plazma musi być Full HD, najlepiej 50' lub więcej, musi dobrze współpracować z PS3. Co do ceny, to mogę zapłacić dużo, jeśli sprzęt jest naprawdę tego wart. Do tego chciałbym kupić jakieś dobre nagłośnenie z dźwiękiem przestrzennym.

 

Jestem pewien że było mnóstwo tematów tego typu, ale naprawdę nie mam czasu żeby przeczytać to wszytsko i samemu zdecydować, dlatego proszę o opinię specjalistów Oczywiście z góry wieelkie dzięki

Odnośnik do komentarza

Hehe, chyba trochę przeliczyłem swoje możliwości :D Na plazmę mogę wydać ok. 10 000 zł, więc to co podaliście odpada. Nie wiedziałem że Full HD są takie drogie... Więc zaproponujcie coś "fajnego" w tym przedziale cenowym. Mam jeszcze pytanie, czy jest możliwość bezprzewodowego podłączenia PS3 do plazmy ? Nie chcę żeby mi sie kable po ścianie ciągały. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Wybór masz w miarę prosty TH-50PY800

 

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3832

 

lub

 

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3840

 

w sklepie znajdziesz te TV mniej wiecej 2000 zł taniej

 

Gdybym miał tyle kasy to i tak brał bym

 

http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=23000

 

 

różnicy między full HD praktycznie nie zobaczysz, a jakość Gwarantowana.

 

Jest test na forum HD i przy 46 calach róznica to odległość mniejsza niż 2 metry, będziesz przy 50 calach grał z odległości 2.2 metra? wątpie.

 

Bez przewodowo nie podłaczysz TV z ps3

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sponsor chce mieć plazme ;) Tak btw, jakie są zasadznicze różnice pomiędzy plazmą a LCD ? Bo wydaje mi się że plazma jest cieniutka a lcd nie, a TV ma wisieć na ścianie.

 

Przeglądałem sobie rózne oferty, i chyba wybiorę Pioneer PDP-5080XA 50". Jeśli macie inne propozycje to piszcie, w końcu jest to zakup na kilka lat :D

Odnośnik do komentarza

Trochę poczytałem i wiem że plazma od lcd różni się tylko sposobem wyświetlania obrazu i jego jakością. Czy różnica w jakości jest naprawdę duża ? Czy plazmy są bardzo awaryjne ? Sam już nie wiem co kupić... Niby kasa na plazmę jest, ale może wcale nie trzeba przepłacać. Napiszcie tak z doświadczenia co byście wybrali, Plazmę czy LCD, dla zwykłego szarego użytkownika. Czy różnica pomiędzy tymi typami jest widoczna podczas grania na PS3 ?

Możecie podać jakieś ciekawe modele LCD >50". Z góry dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
różnicy między full HD praktycznie nie zobaczysz, a jakość Gwarantowana.

 

Jest test na forum HD i przy 46 calach róznica to odległość mniejsza niż 2 metry, będziesz przy 50 calach grał z odległości 2.2 metra? wątpie.

 

Czyli kupowanie telewizorów Full HD mija się z celem ? Czy są w ogóle aktualnie gry, programy, filmy które wykorzystywałyby Full HD ?

 

Jeśli Full HD nie jest tak potrzebne, to może lepiej byłoby kupić jakis LCD/Plazme HD Ready itp. ? Sporo bym zaoszczędził.

Jeszcze pytanie co do firmy Pioneer. Czy jest to dobra marka ? Nigdy nie miałem nic tej firmy, więc wolę w ciemno nie kupować.

 

Kiedy najlepiej kupić TV ? Czytałem że ostatnio Pioneer obniżył sporo ceny swoich produktów. Czy jakieś obniżki są może w planach ? Czy mają niedługo wyjść jakieś nowe modele które obniżyłyby cenę tych starych ?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...