Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, jestem tak wykończony, że ograniczę się do ogółów: najlepszy LCD 32" do 2700 zł? Jeżeli chcesz dokonać naprawdę dobrego wyboru to masz tylko dwie możliwości: Panasonic TX-32LX70P (około 2700) i Philips 32PFL7862D (trochę więcej, bo około 3000zł). Po więcej szczegółów zapraszam do zapomnianego już tematu "TV 26"". :P

100 Hz jest w tych modelach, nieinwazyjnym, wprost idealnie działającym układem. Bez żadnych artefaktów, zakłóceń. Inne modele z "niby 100Hz" to już inna bajka (zamiast polepszać - pogarszają).

O trybie "Game" też już pisałem w wymienionym wyżej temacie. Poszukaj. Dodam tylko, że nie ma sensu zawracać sobie tym głowy. Dodany na siłę, zupełnie niepotrzebny bajer.

Wszystko zależy od twoich preferencji, ale np. porównywalny jakościowo (co nie znaczy, że jest lepiej) Sony jest o 1500 zł droższy.

 

Tak na przyszłość - to pytanie było zadawane ze 100 razy! Czy tak trudno użyć wyszukiwarki, albo zerknąć na poniższe tematy?

Odnośnik do komentarza

tylko jak tu sprawdzic skoro zaden sklep/market nie posiada tego modelu na stanie, maja jedynie serie N i M. a F ze swieca szukac. a zakup planuje przez net.

 

przeraza mnie podejscie do klienta w marketach, konkretnie wknrwia mnie podejscie do mnie, wiec dzis juz sie naprawde wknrwilem i bylem tym klientem chnjem, po ktorego spotkaniu kazdy sprzedawca wraca do zony i zwierza sie jakiego to jelopa dzis spotkal.

 

- gdy pytam sie dlaczego ten obraz jest taki syfny ?? wiadomo ze obraz lepszej jakosci puszczaja na gorsze tv i dlaczego na tych tanszych modelach wyglada lepiej ??

- slysze odpowiedz ze to jest obraz z dvd wiec dlaczego tutaj ten obraz na tym drozszym tv wyglada gorzej ?? panie u mnie w domu na 29calowym 50 hz 15 letnim sony wyglada lepiej. a sygnal puszczony jest kablem scart. ale to nie jest tv crt tylko lcd i on jest przystosowany do odbioru tv wysokiej rozdzielczosci :D w tej chwili facet nie wie co ma powiedziec ale obaj znamy odpowiedz, bo on mi nie powie ze to sztuczka aby wcisnac motłochowi masówki puszczane na markety.

 

- ok, wiec teraz chce porownac te trzy tv, wiec prosze o zaprezentowanie obrazu z konsoli ps3, intersuje mnie gra W 720p i 1080p, oczywiscie prosze ja podlaczyc kablem hdmi,

- na co slysze odpowiedz nie mamy takiej mozliwosci technicznej :( jak to nie macie ?? a tam stoii konsola podpieta do tego malego monitora lcd wiec prosze ja tutaj przyniesc i podlaczyc pod te 3 tv, nie wazne czy obraz pan akurat rozdzieli moze ja pan podpiac pod kazdy z osobna, po koleji chcialbym sprawdzic jak sie beda spisywac ze sprzetem ktory zamierzam wykorzystac, no chyba ze pan nie potrafi to niech pan poprosi kolege z tamtego stanowiska. i znow slysze to ze nie moga tego zrobic ... dlaczego ?? ze taka jest polityka sklepu i ze obraz prezentowany w sklepie nie podlega zmianie na zyczenie klienta, knrwa panie !!! pan nie moze ?? nie umie ?? czy niechce pan tego zrobic ?? prosze chwile poczekac, zapytam sie kierownika czy mamy taka mozliwosci

 

ostatecznie znalazlem faceta z ktorym gadalem 1,5 godziny o matrycach odswiezaniach i innych (pipi)ach, niemal polowa gadka zeszla na probe odsprzedania mi jakiegos tam modelu ktorym sie wcale nie interesowalem, podkreslal jego zalety i staral sie uwydatnic tryb game, bo zaznaczylem ze to TV to mi ten telewizor nie bedzie sluzyc, mam zamiar korzystac z ps3/pc ps2/ngc . moze i z (pipi) wartego x360 ale nie mam w planach, pozatym filmy dvd i przedewszystkim BR. tak sie rozpedzil bo pewnie w glowie mial obraz jak juz zabieram ten tv do domu. anyway jedna osoba ktora konkretnie pokazala mi ze kupno tv pod moje wymagania to twardy orzech.

 

na poczatku planowalem 46 cali ale ten ktory chce kupic za drogo kosztuje nawet jak na moja kieszen, nie mam 8500 pln na tv, ale juz 5500 moge wydac, mam spory pokoj w mieszkaniu ktory wlasnie sobie urzadzam od zera, nowy tv konsola, nowy komp, aplituner zestaw glosnikow. jednym slowem centrum rozrywki ktorego dotąd nie mialem, a juz najwyzsza pora sie szarpnąc.

 

czy wy tez macie problemy z przekonaniem osoby pracujacej w miejscu gdzie chcecie kupic tv badz tylko zasiegnac informacji o danym modelu zeby podpieli konsole albo puscili sygnal z innego zrodla ?? bo jak do tej pory ja spotykam sie z niechecia nastawiona na zdecydowanie NIE, bo nie.

 

nie wierze ze wiekszosc z was zadowlala sie opiniami przeczytanymi na forum, a nastepnie kupuje w ciemno przez net, bo taniej. ja wlasnie chce kupic z dostawą do domu, problem w tym ze ten model ktory mnie interesuje nie jest dostepny w miejscach gdzie bylem a ceny tych modeli ktore sa to w necie moge miec znacznie taniej, nawet o 1000 pln np taki 46 calowy samsung serii M w jednym miejscu stoii za 7200 no a znalazlem za nie wiecej jak za 5800 w 12 sklepach w necie. nawet na allegro ale tam nie mam zamiaru ryzykowac.

 

nawet jak sie czlowiek naczyta to wcale nie jest mądrzejszy tylko ma wiekszy metlik we łbie.

Odnośnik do komentarza

Kotu:

Właśnie o ten model mu chodzi.

 

U mnie w mieście też nie było zbyt dużego wyboru, tylko starsze modele. Chociaż plazma którą z początku chciałem była :lol: Gość nawet puścił film z DVD, telewizję w HD i nawet podłączył to do innego modelu. Mówił nawet mądrze, bez żadnego naciągania. Ale i tak kupiłem w innym miejscu i inny model :( W MediaMarkt było już gorzej. Wybór niezły ale jak pytałem się gościa o model który mnie interesował powiedział, że stoi tutaj na półkach. Wcześniej sprawdzałem i widziałem, tylko 52", a on dalej mówi, że 37" gdzieś stoi, nie chciało mu się nawet dupy ruszyć z krzesła :lol:

 

Co do telewizorów podobnych do F86 to już mówiłem, Toshiba seria Z3030(jest jeszcze nowa ZF, ale nie wiem czy w cenie się zmieścisz) i Philips PFL96xx, 97xx, czy 98xx(nie pamiętam dokładnie).

Odnośnik do komentarza

Gdzies kiedys widzialem na forum HD testy LCD i najlepiej jesli chodzi o podlaczenie konsoli do Tv wypadaly Samsungi.Ale prawda jest taka ze w najnowszych modelach LCD roznice az tak bardzo nie sa widoczne. Ja mojego Samsunga nigdzie w sklepie nie widzialem-dopiero musialem udac sie do firmowego sklepu Samsunga (Londyn) by obejzec ten model. A i tak kupowalem przez neta bo roznica w cenie byla niemala-1300f w sklepie a 1080f z kablem HDMi przez neta;)

 

Powtorze jeszcze raz do tych co zamierzaja kupowac najnowsze modele-kierujcie sie swoim wyborem a nie np.sprzedawcy! Naprawde roznice nie sa wielkie w odbiorze,a kazdy z Tv ktory kupicie bedzie super! Tak wiec zycze powodzenia niezdecydowanym i oby jak najszczybciej mogli sie cieszczyc swoim Tv.

Odnośnik do komentarza

zalozmy ze mam 2500 na tv, mam na nim ogladac kablowke, grac na ps2 i PS3. Co bardziej polecacie LCD czy plazme? Bo z tego co czytam to plazma ma lepsze kolory, kontrast, czas reakcji itp. Za LCDkami przemawia wlasciwie tylko rozdzielczosc.

Czy oplaca sie miec gorsze kolory kontrast i czas reakcji, aby miec te pare pikseli wiecej? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
zalozmy ze mam 2500 na tv, mam na nim ogladac kablowke, grac na ps2 i PS3. Co bardziej polecacie LCD czy plazme? Bo z tego co czytam to plazma ma lepsze kolory, kontrast, czas reakcji itp. Za LCDkami przemawia wlasciwie tylko rozdzielczosc.

Czy oplaca sie miec gorsze kolory kontrast i czas reakcji, aby miec te pare pikseli wiecej? Co sądzicie?

 

W tym przedziale cenowym lepiej wypadają lcd, różnica w rozdzielczości jest widoczna (na korzyść lcd oczywiscie), takie np samsungi czy soniacze (32' hd ready) mają naprawdę przyzwoite kolory a i smug na nich nie uświadczysz ( o odpowiednich modelach dowiesz się wertując temat w tył). W plazmach (za tą cenę) na bank będą problemy (mniejsze lub większe) z wypalaniem się obrazu (logo TVN lub HUD w grach).

Odnośnik do komentarza

Witam . Chciałbym zakupic ps3 wraz z jakims LCD ale mam problem z wyborem .

Jestem oddany marce Samsunga i z poczatku chciałem wybrac model32'' LE32M87BD , ktory jest w granicach ok. 3 tys. zl .

Jednak z powodu braku funduszy pomyslalem nad wersja oszczedniejsza i spojrzalem na 32" LE32R82B , ten kosztuje 2,5 tys. zl .

Kto mi powie czym roznia sie te 2 lcd'ki ? Czy model R nie ma 100hz ? I to sprawia ze kosztuje o 500 zl taniej ? Ogolnie jestem wymagajacym wzrokowcem wiec bardzo mnie to zastanawia.

Jednak jak juz mialbym wybierac model 32'' M87 to nadchodzi nastepny wybor . A chodzi mi dokladnie o model 37'' LE37M87B Full HD , ktory jest w cenie 3,5 tys. zl.

W sumie jest to ten sam lcd co 32'' LE32M87BD tylko z podbita rozdzialka . Grac mam zamiar z odleglosci 2-3m. wiec zastanawiam sie nad jego sensem . W sumie u kumpla siedzac tez z podobnej odleglosci obraz wydaje mi sie maly na LCD 32" ; )

Mam juz kompletny mętlik . Hilfe !

Odnośnik do komentarza

Ja mam wersje LE37M87B i jestem zadowolona naprawde polecam, on nie jest 100hz ale to mi nie przeszkadza moje oko nie jest tak wybredne, mam do tego tv podpiete ps3, i pcta oraz ogladam czasami filmy w pakiecie tv N. A juz granie to czysta przyjemnosc. musisz sobie odpowiedziec na pytanie jakie urzadzenia podlaczysz i czy tylko ps3 bo jesli tak to moze nie potrzeba ci az taka duza rozdzielczosc, nie wiadomo ile gier w przyszlosci bedzie full hd, a wydaje mi sie ze coraz wiecej.

Edytowane przez Julita
Odnośnik do komentarza
Witam . Chciałbym zakupic ps3 wraz z jakims LCD ale mam problem z wyborem .

Jestem oddany marce Samsunga i z poczatku chciałem wybrac model32'' LE32M87BD , ktory jest w granicach ok. 3 tys. zl .

Jednak z powodu braku funduszy pomyslalem nad wersja oszczedniejsza i spojrzalem na 32" LE32R82B , ten kosztuje 2,5 tys. zl .

Kto mi powie czym roznia sie te 2 lcd'ki ? Czy model R nie ma 100hz ? I to sprawia ze kosztuje o 500 zl taniej ? Ogolnie jestem wymagajacym wzrokowcem wiec bardzo mnie to zastanawia.

Jednak jak juz mialbym wybierac model 32'' M87 to nadchodzi nastepny wybor . A chodzi mi dokladnie o model 37'' LE37M87B Full HD , ktory jest w cenie 3,5 tys. zl.

W sumie jest to ten sam lcd co 32'' LE32M87BD tylko z podbita rozdzialka . Grac mam zamiar z odleglosci 2-3m. wiec zastanawiam sie nad jego sensem . W sumie u kumpla siedzac tez z podobnej odleglosci obraz wydaje mi sie maly na LCD 32" ; )

Mam juz kompletny mętlik . Hilfe !

 

 

spcialnie sie wysililem ;)

 

versuswd1.jpg

 

widze ze ta R jest 100HZ, powiedzmy. natomiast LE37M87B nie ale to FULL HD, ja sam mialem zamiar kupic 46 cali ale 100hz przewazylo sprawe i za te same cene musze kupic 40 cali :slinotok: jak patrzylem w sklepie na dwa tv 46 obok 40 to roznica byla dla mnie w wielkosci matrycy niemal niezauwazalna, sam musisz zdecydowac czy full hd czy styknie ci ready z mniejsza rozdzialka. ja np. mam zamiar tv wykorzystac do wszystkiego co sie da, z wyjatkiem x360

 

Wydaje mi sie ze ten LE37M87B = FULL HD i mnie by zadowolil :nie_wiem: mętlik kuz,wa mętlik, na cale szczescie juz sie zdecydowalem LE40F86BD :slinotok:

Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam . Julita posiada LE37M87B i mowi ze nie ma 100hz a na tym screenie co podales nWo w specyfikacji jest 100hz .

Mowisz ze seria R ma 100hz jednak znowu screen tego nie pokazuje .

Z tego co widze serie M charakteryzuja dodatkowe opcje obrazu jak DNIe oraz Game mode . Ogolnie tv ma mi tylko sluzyc do grania na ps3 oraz moze w przyszlosci do telewizji N .

Wydaje mi sie z samo HD READY mi styknie , bo uwazam ze ilosc gier w technologii 1080p w tej generacji nie bedzie wielka ;]

 

Chce uslyszec prosta odpowiedz . Do gier seria M>R ? Wtedy zastanowie sie nad 32 a 37 ;P

 

Btw : nWo ten model LE40F86BD jest zabojczy ale tez i zabojcza cena dla mnie :}

Odnośnik do komentarza
Nie ogarniam . Julita posiada LE37M87B i mowi ze nie ma 100hz a na tym screenie co podales nWo w specyfikacji jest 100hz .

Mowisz ze seria R ma 100hz jednak znowu screen tego nie pokazuje .

Z tego co widze serie M charakteryzuja dodatkowe opcje obrazu jak DNIe oraz Game mode . Ogolnie tv ma mi tylko sluzyc do grania na ps3 oraz moze w przyszlosci do telewizji N .

Wydaje mi sie z samo HD READY mi styknie , bo uwazam ze ilosc gier w technologii 1080p w tej generacji nie bedzie wielka ;]

 

Chce uslyszec prosta odpowiedz . Do gier seria M>R ? Wtedy zastanowie sie nad 32 a 37 ;P

 

Btw : nWo ten model LE40F86BD jest zabojczy ale tez i zabojcza cena dla mnie :}

seria R nie ma 100hz, ale ma i DNIe i game mode. Na R gra się bardzo dobrze, a podobno M są jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Nie ogarniam . Julita posiada LE37M87B i mowi ze nie ma 100hz a na tym screenie co podales nWo w specyfikacji jest 100hz .

Mowisz ze seria R ma 100hz jednak znowu screen tego nie pokazuje .

Z tego co widze serie M charakteryzuja dodatkowe opcje obrazu jak DNIe oraz Game mode . Ogolnie tv ma mi tylko sluzyc do grania na ps3 oraz moze w przyszlosci do telewizji N .

Wydaje mi sie z samo HD READY mi styknie , bo uwazam ze ilosc gier w technologii 1080p w tej generacji nie bedzie wielka ;]

 

Chce uslyszec prosta odpowiedz . Do gier seria M>R ? Wtedy zastanowie sie nad 32 a 37 ;P

 

Btw : nWo ten model LE40F86BD jest zabojczy ale tez i zabojcza cena dla mnie :}

ja ci podalem porownanie 32 calowych tv ;) nie wiem gdzie ty widzisz swoje 37 FULL HD, co do julity to nie wiem, moze i niema a moze nie potrafi znalesc, nie bede oceniac, wystarczy zajrzec na strone samsunga i tam mozna porowynwac ze soba modele.

 

F faktycznie zabija :P no ale za te cene to ja chcialem 46, a wyszedlem na tym jeszcze lepiej bo zaczolem sie naprawde tym interesowac, szukac, węszyc. Wejdz na ich strone i porownaj ze soba N z M i M z R, N z R. Jest tam bardzo obszerna oferta tv lcd ktore sa dostepne w polsce za posrednictwem dystrybutora.

 

Zycze powodzenia w wyborze.

Odnośnik do komentarza

nWo dobry wybor! Jak juz go bedziesz mial to podziel sie swoja konfiguracja! Ja sie troche nameczylem w ustawieniach,ale juz chyba wybralem odpowiednie parametry;) Uncharted wyglada oblednie na tym TV! Nie mialem jeszce okazji wyprobowac filmow Blu-ray,ale ogladajac programy i filmy HD na N-ce wiem czego sie spodziewac!

 

Dla tych co maja wiecej kasy-bierzcie F86 w ciemno;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...