Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

I pomyśleć, że ludzie narzekali na grafikę w tej grze... (a coś tam, coś, a paznokieć jest krzywy, a włos wygiął się w lewo, a powinien w prawo) to samo jest teraz z Versusem.

A co do tej całej wesołej kompanii to na razie najbardziej do gustu przypadł mi ten mały Hopek xD w tym najnowszym trailerze, jak stoi plecami do Lighting to ma taką minę jakby się miał zaraz popłakać :P a jeśli chodzi o summony to ten pomysł z ich przeobrażaniem też mi się średnio podoba, kojarzy mi się to z Transformers'ami :/ i tak na razie najlepiej wypada summon Lighting zamieniający się w konia, bo ta cała reszta (te motorki i samochodziki wyścigowe) to już jest lekka przesada. Całe szczęście historia zapowiada się ciekawie, więc teraz pozostaje już tylko czekać, bo martwić to już się nie ma o co ^_^

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam mimo że nigdzie o tym nie wyczytyłem czy w grze będą postacie zmieniały wygląd w zależności od noszonego uzbrojenia,bo w sumie w ToV podobało mi się że w zależności jaką mieliśmy broń to w trakcie walki czy podczas eksploracji było to widać i minimalnie można było mieć wpływ na wygląd zewnętrzny,czy coś o tym wiadomo?

Odnośnik do komentarza

Watpie by oprocz wygladu uzywanej broni dodano rowniez zmieniajacy sie ubior. Moze w FFXXX taka opcje dodacza...

No właśnie to jest ból,że praktycznie prócz coraz lepszej grafiki kolejne gry "next-gen" nic nowego sobą nie reprezentują.Wydaje mi się,że taka pierdoła jak zmiana ubioru nie byłaby czymś niemożliwym do wykonania.Trochę dziwnie to wygląda jak postać przez całą grę chodzi w jednym stroju.

Odnośnik do komentarza

No to jest naprawde smieszna sprawa. Wiem, ze takie rzeczy nie stanowia sily gier rpg, od tego jest fabula i ukazanie w fajny sposob swiata i zwiazkow miedzy postaciami, ale przy obecnych mozliwosciach konsol nie powinno to byc problemem. No ale pewnie jak to wprowadza, w ktoryms tam Finalu to pewnie, SE bedzie to zachwalalo jak nigdy przedtem, ze istna rewolucje zrobili ...

Odnośnik do komentarza

Opcje zmieniajacego sie ubioru pojawiaja sie glownie w cRPG... malo ktory jRPG, w sumie to zaden nie przychodzi mi z marszu do glowy, oferuje taka opcje. Inna sprawa ze malo ktory jRPG oferuje wieksza ilosc rodzajow armorow (helm, chest, gloves, legs, boots, wrists itd itp). Z samej tylko serii 'nowych' FF'ow tylko FF12 i FF9 mialo tu cos do powiedzenia.

 

Gdy masz pewien z gory zalozony design postaci i pojawia sie on we wszystkich artach, renderach itd itp, to ciezko tutaj o customizacje pojedynczych elementow ubioru, predzej caly outift jak np star ocean 3. Zauwaz ze zmieniajacy sie wyglad jest domena gier w ktorych postac sie tworzy od samego poczatku, albo wybiera jako jedna z dostepnych klas.

 

Abstrahujac juz od tego ze w kwestii equipmentu malo ktory jrpg oferuje cos wiecej. Postacie maja dostepne parenascie sztuk oreza i parenascie armorow. W FFX np zmieniala sie i bron i dla niektorych dodatkowy element (bangle or whatever).

 

Oczywiscie bardzo fajnie by bylo gdyby wyglad sie zmienial, ale po dwoch latach grania w MMO a wczesniej graniu kawal czasu w diablo, wiem ze CHOLERNIE duzo pracy i czasu zajeloby takie zaprojektowanie CALEGO equipmentu, by nie klocil sie ze soba i np zielone buty ktore pasuja magowi nie wygladaly idiotycznie na kolesiu z plate'owym armorem.

 

FF13 jak wiekszosc jRPG ma z gory zaprojektowany design postaci i zalozeniem tworcow jest grac tak wygladajaca postacia plus roznie wygladajaca bron/shield. Sadze ze chara designerzy byliby zli gdyby ktos 'ubieral' ich projekty w jakies niestworzone szmatki ;)

 

Niemniej jednak, chociaz o pare outiftow mogliby sie postarac.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Opcje zmieniajacego sie ubioru pojawiaja sie glownie w cRPG... malo ktory jRPG, w sumie to zaden nie przychodzi mi z marszu do glowy, oferuje taka opcje. Inna sprawa ze malo ktory jRPG oferuje wieksza ilosc rodzajow armorow (helm, chest, gloves, legs, boots, wrists itd itp). Z samej tylko serii 'nowych' FF'ow tylko FF12 i FF9 mialo tu cos do powiedzenia.

 

Gdy masz pewien z gory zalozony design postaci i pojawia sie on we wszystkich artach, renderach itd itp, to ciezko tutaj o customizacje pojedynczych elementow ubioru, predzej caly outift jak np star ocean 3. Zauwaz ze zmieniajacy sie wyglad jest domena gier w ktorych postac sie tworzy od samego poczatku, albo wybiera jako jedna z dostepnych klas.

 

Abstrahujac juz od tego ze w kwestii equipmentu malo ktory jrpg oferuje cos wiecej. Postacie maja dostepne parenascie sztuk oreza i parenascie armorow. W FFX np zmieniala sie i bron i dla niektorych dodatkowy element (bangle or whatever).

 

Oczywiscie bardzo fajnie by bylo gdyby wyglad sie zmienial, ale po dwoch latach grania w MMO a wczesniej graniu kawal czasu w diablo, wiem ze CHOLERNIE duzo pracy i czasu zajeloby takie zaprojektowanie CALEGO equipmentu, by nie klocil sie ze soba i np zielone buty ktore pasuja magowi nie wygladaly idiotycznie na kolesiu z plate'owym armorem.

 

FF13 jak wiekszosc jRPG ma z gory zaprojektowany design postaci i zalozeniem tworcow jest grac tak wygladajaca postacia plus roznie wygladajaca bron/shield. Sadze ze chara designerzy byliby zli gdyby ktos 'ubieral' ich projekty w jakies niestworzone szmatki ;)

 

Niemniej jednak, chociaz o pare outiftow mogliby sie postarac.

Mnie zadowoliłoby chociaż rozwiązanie z ToV gdzie odblokowujemy outfity(pomijając to,że 1 i 2 broń się zmienia i widać to nawet podczas wojaży postaci po mieście i wszelakich scenek) i korzystamy z nich bądź nie.W ogóle dla mnie ToV to jedyny słuszny jrpg na next geny,mimo,że do końca nie ogarniam do końca systemu walki nawet po 30h gry.

Odnośnik do komentarza

Już jakiś czas temu wyczytałem w którejś japońskiej gazecie (było to z tego co kojarzę zapisane wyraźnie), że zmiany w ekwipunku będą widoczne. Ale czy rzecz dotyczy tylko broni? Zobaczymy. Swoją drogą broni nie będzie chyba w FFXIII zbyt dużo. Z tego co ludzie opowiadali po TGS mają one mieć własne levele (czy coś w tym stylu), więc to nie wróży chyba dobrze zbyt dużym liczbom. ; ) Liczyłbym raczej na coś w rodzaju FFVIII gdzie każda z postaci miała ich po kilka.

 

Jeśli ktoś czuje się zawiedziony to trochę na pocieszenie dodam, z zupełnie innej beczki, że najprawdopodobniej w grze będą też summony które się nie transformują i mają mieć inne role. ; )

Odnośnik do komentarza

Mogą sobie uprościć i dać jeden dodatkowy slot "Accessories", gdzie będzie można wstawić barnzolety, okulary, bandanki. Jeden przedmiot na raz.

To by znacznie uprościło wizualizację zmian w ekwipunku.

 

 

BTW: W japońskich Hack&Slash bardzo często zmienia się w widoczny sposób cały ekwipunek.

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam mimo że nigdzie o tym nie wyczytyłem czy w grze będą postacie zmieniały wygląd w zależności od noszonego uzbrojenia,bo w sumie w ToV podobało mi się że w zależności jaką mieliśmy broń to w trakcie walki czy podczas eksploracji było to widać i minimalnie można było mieć wpływ na wygląd zewnętrzny,czy coś o tym wiadomo?

 

 

Watpie by oprocz wygladu uzywanej broni dodano rowniez zmieniajacy sie ubior. Moze w FFXXX taka opcje dodacza...

Zmiana wyglądu postaci w zależności od noszonego equipa jest w pełni zaimpletowana w FF11. :) Jako że gra ma swoje lata i ze względu na ograniczenia graficzne cięzko byłoby zwizualizować zmiane kolczyków to tego w FF11 nie ma, ale każda para rękawiczek, butów czy czapki miała swoje odbicie w wyglądzie postaci.

 

Nie wiem czy w FF13 będzie coś takiego, z jednej strony jakość grafiki spokojnie na to pozwala, z drugiej masa renderów (jak to w ff-single player) wymusiła by prawdopodobnie trudny do zaakceptowania przez graczy kompromis polegający na tym że postać na renderach wygląda mocno inaczej niż postać w samej grze. ;]

 

Nawet jeśli nie będzie takiej wizualizacji w FF13 to i tak ostrze sobie zęby na wygląd postaci w FF14; design broni i armorów to zawsze była pierwsza klasa jeśli chodzi o pierwsze mmo Square i jestem przekonany że w czternastce nie obniżą lotów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...